Kako se krade u Goraždu!!!

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1 Kako se krade u Goraždu!!!

Post by BarbaDue »

Istraga o načinu trošenja proračunskih sredstava

U sklopu istrage o trošenju proračunskih sredstava općine Goražde, službenici Federalne uprave policije su, postupajući po nalogu tužiteljstva,
Kantonalnom tužiteljstvu Goražde dostavili ukupno devet Izvješća o počinjenom kaznenom djelu protiv M. K. (1951.) iz Goražda zbog postojanja
osnova sumnje da je počinio kazneno djelo “zlouporabe službenog položaja ili ovlaštenja”. Također, za isto kazneno djelo Tužiteljstvu su prijavljeni i:
A. R. (1977.), E. A. (1950.), N. B. (1962.), E. L. (1956.), Z. P. (1976.), S. S. (1941.), E. H. (1963.), iz Goražda, te J. Ć. (1949.), i E. Š. (1964.) iz Sarajeva.

Postoji osnov sumnje da su prijavljeni, kao odgovorne ili pak ovlaštene osobe, počinili navedeno kazneno djelo na način da su bez ili suprotno zakonskim propisima,
odnosno bez ili protivno Odlukama Općinskog vijeća, u vremenskom razdoblju od 2004. do 2008. godine sklapanjem različitih Ugovora, neplaniranim ili nenamjenskim
trošenjem financijskih sredstava, nanijeli štetu proračunu općine Goražde u ukupnom iznosu od preko 2 milijuna KM.

Prema do sada završenom dijelu istrage, sumnja se da je šteta pričinjena prilikom izgradnje objekta u Orahovici, prilikom izgradnje vodovoda,
izgradnje igrališta, zatim prilikom izgradnje mosta, opremanja dječjeg vrtića, prilikom davanja u zakup poslovnih prostorija u vlasništvu općine,
te još nekim slučajevima kao što je trošenje sredstava iz prinudne naplate, a koja se nisu smjela trošiti do potpunog okončanja postupka.

Federalna uprava policije nastavlja s daljnjom istragom u ovom predmetu.

FEDERALNA UPRAVA POLICIJE
http://www.fup.gov.ba/joomla/index.php? ... &Itemid=22
Pa dokle vise da trpimo da nas prave budalama i da nas levate jednom po jednom. Zasto narod suti, zasto su mladi indolentni...
Meni ove stvari nikako ne idu u glavu...
suspect_zero
Posts: 25744
Joined: 11/10/2008 21:45

#2 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by suspect_zero »

Ovi ne kradu, oni ba otimaju :x :x :x
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by BarbaDue »

oni ne uzimaju lopatama, oni uzimaju bagerima...bote za 4 godine 2 miliona KM=jedna manja fabrika=40-50 radnih mjesta
a sto je najgore, na celu ove ekipe bio je (M.K)...vjerovatno Mustafa Kurtovic bivsi nacelnik opcine, sada ministar privrede BPK...
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#4 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by sharwoodforest »

barba, slazem se, narod je najljuci neprijatelj sam sebi. zasto je to tako, to bi sociolozi znali pojasniti.
kako bi bilo da odgovornost uzmu svi koji su glasali za kurtovica, koji je i prije nego sto je postao nacelnik imao oraha u dzepovima.
moze li se dogoditi da dobije 3-4 hiljade glasova, a da ti isti ne odgovaraju za njegove odvratne poslove i mesetarenje, lopovluke i dilove tokom cijelog mandata?
ne moze.
i sta sad? nakon sprovedene istrage, naci ce on nekolicinu onih koji su s njim radili da mu pokriju ledja i tako da ce izaci ponovo kao heroj , herojskog grada gorazda ( boze sacuvaj, ko da je i sam vlasnik i tvorac grada!! )
necu pricati o njegovim saradnicima koji su postali za njegovog mandata secerasi, hipertonicari, srcani bolesnici, neurotici itd. oni su morali raditi kako je on zagrmio, inace , NOGA!
savjet onima koji su s njim u kosu: pronadjite dobrog advokata i krenite u tuzbu za ucjenu, mobbing..... recite sta je taj covjek radio i kakve je eksperimente izvodio.
ja cu biti prezadovoljna ako mu se zatresu gace, za ostale reakcije nek se (samo)zadovolje njegovi biraci, supljoglavci!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#5 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by BarbaDue »

ma jeste, mi smo sami sebi najgori...
to sto kazes da najvisu odgovornost treba da imaju glasaci sa tim se ne slazem....
mislim da odgovornost treba da imaju nosioci javnih funkcija i da snose sankcije u slucaju nepostivanja i ne sprovođenja zakona.
u ovom slucaju doticni gospodin Kurtovic treba po meni odgovarati...naravno i saradnici, jer ne moze mene neko natjerati da krsim zakon
ako ja to necu.

P.S. nema te dugo vremena
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#6 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by sharwoodforest »

:) tu sam, sve gledam i ne volim sto vidim......
sto se tice odgovornosti glasaca, ne mogu je potisnuti u drugi plan....mada prakticno, nosilac funkcije odgovara za svoje postupke u radu, kako je to i zakon nalozio...jasno je.
medjutim, kako je moguce da je izabran ako je vec od prije bio potencija koja je prijetila eskalaciji.....i pitam se kolika je inteligencija glasaca....
a saradnici nisu morali uraditi po njegovom nalogu, naravno.....medjutim, ako imas kredite, dvoje djece i zenu koja ne radi, ili muza koji ne radi.....pa sta ciniti nego cuvati posao. a zna se ko kosi a ko vodu nosi, oni se mogu ograditi da su imali ovlastenje za postupanje od strane nalogodavca kurtovica, sto im malo moze olaksati, medjutim krivicno dijelo je u pritanju sto sve vinovnike stavlja pod jednu lupu....
ja bih postupila po vlastitoj savjesti i ne bih radila protiv zakona, pod cijenu svega. no malo nas je karakternih i postenih, ali mogu shvatiti, jer je kriza a u krizi su se ljudi prodavali za jednu cigaretu, ako se sjecas rata i unprofora....
sve ti je to dekadencija koja ce dostici nultu tacku od koje ili propast ili obnova.....
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#7 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by BarbaDue »

@sharwoodforest, nista licno ali gdje si bila 9. maja? Taj dan su bila dva skupa, jesi li bila i na jednom?
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by Truba »

glasali su za njih i opet će

beze se nervirate
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#9 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:@sharwoodforest, nista licno ali gdje si bila 9. maja? Taj dan su bila dva skupa, jesi li bila i na jednom?
jesam bila. i sta je bilo? nista. organizatori legitimisani od strane policije. drzava na oprezu.....

na rorovima se obiljezavao dan evrope i dan pobjede nad fasizmom. isti dan na gradskom trgu su organizovani "mirni protesti kao odgovor na trenutnu društvenu, ekonomsku i politički situaciju u Bosni i Hercegovini, sa ciljem apeliranja BH vlastima da se ubrzaju procesi EU integracija".
prvi i drugi dogadjaj se potiru medjusobno, jer, dok se na rorovima slavi, u gradu bi trebalo protestirati protiv onih koji su finansirali i pomogli prvi event.

dakle, nema smisla govoriti o nicemu dok se omladina dijeli na dvije tri grupe koje ne rade zajedno, i koje se finansiraju bas iz budzeta.
kad se desi, a desice se...bice mi drago. i ne znam barba hocemo li nositi iste zastave :)) ili cemo se i dalje raspravljati ko je veci patriota i ko o cemu bolje slovi.
pozz
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#10 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by BarbaDue »

pa da onda smo bili zajedno. nije bilo zastava ali eto stadosmo u iste redove, ko bi reko :)
za razliku od mora omladine i starijih naravno,koji su taj dan mirno sjedili pred goraždanskim kaficima i uzivali u svojoj svakodnevnoj kafici i trachu ili
za razliku od one koja je hrlila ka Rorovima na party koji je organizovao jedan goraždanski poltron.
omladina nikad nece biti slozna, mozda nekad, ali sve dok budu slusali ove starije i od njih ucili nikad nista od demokratije u goraždu ili bilo gdje u BiH.
chicha-glisha
Posts: 48
Joined: 21/05/2009 10:30

#11 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by chicha-glisha »

Zaso se niko nije potrudio oko promocije samog dogadjaja?
Polijepili plakate i misle da ce se desiti narod. Zelimo da protestvujemo, u redu, ali sta trazimo? Sta zelimo? Imamo li ideju? Ima li neko od vas ideju sta cemo traziti? Kako? Ovo me podsjeca na balvan revoluciju :sax:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#12 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by BarbaDue »

Sta, hoces da kazes da narod nije znao? Ma znao je samo nije do toga, u pitanju je nezainteresovanost naroda da promjeni nesto u svom zivotu.
Ti kazes gdje su nam ideje, pa nije u tome fazon. Nije narod placen da ima ideje, valjda su ONI placeni da misle!!!
chicha-glisha
Posts: 48
Joined: 21/05/2009 10:30

#13 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by chicha-glisha »

Nisam rekao za narod da je bez ideje. Rekao sam da pokretači balvan revolucije nemaju ideje ni rješenja. Ako kritikuješ ponuđena rješenja pretpostavka je da imaš bolje i kvalitetnije rješenje.
nermina_š
Posts: 11
Joined: 28/05/2009 13:37

#14 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by nermina_š »

BarbaDue.Upravo kao što si dole u jednom postu napisao M.K.Mustafa Kurtović.A znam ko je i E.A,S.S.i E.L.
Sve su to iz Općine.Meni nije jasno.zašto niko nije provjerio rad bivšeg nacelnika.Jer je uvukao općinu u jako veliki dug,i otišao opet na bolje mjesto za ministra.
Otkako su javili,na TV-u za ovo,nisam vidjela Kurtovića više na TV-u.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#15 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by BarbaDue »

nermina_š wrote:BarbaDue.Upravo kao što si dole u jednom postu napisao M.K.Mustafa Kurtović.A znam ko je i E.A,S.S.i E.L.
Sve su to iz Općine.Meni nije jasno.zašto niko nije provjerio rad bivšeg nacelnika.Jer je uvukao općinu u jako veliki dug,i otišao opet na bolje mjesto za ministra.
Otkako su javili,na TV-u za ovo,nisam vidjela Kurtovića više na TV-u.
Neboj se provjerava, ali bojim se da neko nema dovoljno m*da da prosiri istinu i malo dublje pretambura taj slucaj.

Narod suti!
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#16 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by jugoistocnjak »

.ebiga! Izgleda da se ovdje nista nije ni kralo, sto je dobro, ako je tacno. :-)
Jeli tuzilac rekao svoje na sve tacke istrage ili ima jos tacaka koje su u njegovom fokusu?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#17 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by sharwoodforest »

izvuce se kurtovic hahahaha.......cestitamoooooooo :lol: :lol: :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#18 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by BarbaDue »

jugoistocnjak wrote:.ebiga! Izgleda da se ovdje nista nije ni kralo, sto je dobro, ako je tacno. :-)
Jeli tuzilac rekao svoje na sve tacke istrage ili ima jos tacaka koje su u njegovom fokusu?
tuzilac se oglasio po pitanju M.Kutrovica i E.Lapo, jeste bilo nepravilnih radnji ali nema osnova za krivicno djelo.
za ostale se nije ni izjasnio, kao istraga je u toku...smjesno

meni to strasno smrdi, u ostalom kao i za hljeb i za sve ostalo.
ja progovorila
Posts: 132
Joined: 22/01/2009 19:54

#19 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by ja progovorila »

BarbaDue wrote:oni ne uzimaju lopatama, oni uzimaju bagerima...bote za 4 godine 2 miliona KM=jedna manja fabrika=40-50 radnih mjesta
a sto je najgore, na celu ove ekipe bio je (M.K)...vjerovatno Mustafa Kurtovic bivsi nacelnik opcine, sada ministar privrede BPK...
Slusaj BarbaDue, nije samo MK ima tu jos Mustafa, ali eto onje nekoliko mandata bio nacenik opcine, pa zatim premijer Vlade, pa se opet vratio u opcinu, pa je sad opet u Kantonu.... Vi ste ih odabrali, pa neka vam kradu.... znam da se Frasto i ostali SDP-ci stvarno trude i da su nemocni kad im SDA radi ispred nosa sa hoce, ali...ljudi na vlasti u GZ ???? it's complicated
User avatar
BarbaDue
Posts: 63351
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#20 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by BarbaDue »

ja progovorila wrote:
BarbaDue wrote:oni ne uzimaju lopatama, oni uzimaju bagerima...bote za 4 godine 2 miliona KM=jedna manja fabrika=40-50 radnih mjesta
a sto je najgore, na celu ove ekipe bio je (M.K)...vjerovatno Mustafa Kurtovic bivsi nacelnik opcine, sada ministar privrede BPK...
Slusaj BarbaDue, nije samo MK ima tu jos Mustafa, ali eto onje nekoliko mandata bio nacenik opcine, pa zatim premijer Vlade, pa se opet vratio u opcinu, pa je sad opet u Kantonu.... Vi ste ih odabrali, pa neka vam kradu.... znam da se Frasto i ostali SDP-ci stvarno trude i da su nemocni kad im SDA radi ispred nosa sa hoce, ali...ljudi na vlasti u GZ ???? it's complicated
nek si progovorila :D al' grdno se varas...
ne znam koliko si upoznata u politicka desavanja u gradu, ali samo da znas koju su politicku mrezu napravili i SDA i SDP i SBiH, ...jedni druge drze u sahu, prebijaju svoje talove preko SVIH JAVNIH gradskih institucija. radnici naravno pate. znas kiloko se oni razlikuju? nikako se ne razlikuju, svaki do jednog u 5 deka...
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#21 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:jedni druge drze u sahu,
turnir jos uvijek traje :)
Brzu i efektnu pobjedu taktičkim udarom u 31. potezu u varijanti Sicilijanke ostvario je sdp u partiji protiv sbih. Bratski dvoboj sbih - sda završio je pobjedom starijeg i sve boljeg sda koji je prednost od jednog pješaka lako doveo do cijelog boda.Partije ce završiti beskrvnim remijima bez prave borbe. :bih:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#22 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by idealnaM »

:D ,Kad sam ja fino govorila...sve to treba sasijeci,ko je ikad okusio vlasti,udaljiti ga ...od iste...eto,dokazano toliko pokrao kao nacelnik,a sad ministar privrede...joj...pa to ima samo kod nas...mada ni sadasnji gradonacelnik nije bolji...a Kožo je opet bio najgori...kolko se ja mogu sjetiti...ne zamjernite ,ne sjecam se bas svih faca koje su se mjenjale na kormilu opcine...pa tek mi je 21!Sve to treba na Goli otok!
User avatar
Mor3n4
Posts: 30
Joined: 02/07/2008 12:47

#23 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by Mor3n4 »

idealnaM wrote::D ,Kad sam ja fino govorila...sve to treba sasijeci,ko je ikad okusio vlasti,udaljiti ga ...od iste...eto,dokazano toliko pokrao kao nacelnik,a sad ministar privrede...joj...pa to ima samo kod nas...mada ni sadasnji gradonacelnik nije bolji...a Kožo je opet bio najgori...kolko se ja mogu sjetiti...ne zamjernite ,ne sjecam se bas svih faca koje su se mjenjale na kormilu opcine...pa tek mi je 21!Sve to treba na Goli otok!


:| vidi se da ti je 21. :D :D :D
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#24 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by idealnaM »

a po čemu to?
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#25 Re: Kako se krade u Goraždu!!!

Post by sodom »

šuti taman, po boji :D
Post Reply