Kako se boriti protiv praznine zivota?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Cukan91

Kako se boriti protiv praznine zivota?

Post by Cukan91 » 11/08/2011 01:13

i kako trpjeti onaj osjecaj kad imas 20 godina, mlad si, zeljan zivota i uzivanja.. a nemas djevojku, nijednog prijatelja.. svi su se razbjezali svako na svoju stranu, socijalni zivot ti je 0, nisi upisao faks u prvom roku a sve su prilike da neces ni u drugom sto znaci jos godinu dana samovanja, porodica ti je disfunkcionalna... otac koji je jedini bio pametna glava i zaduzen za odgoj djece je umro... a majka se psihicki razboljela i cas je dobro cas nije... rodjaci nece da te posecuju zbog majcinih problema sa zdravljem... imas mladjeg brata i sestru o kojima moras da vodis racuna a sad ce uci u pubertet i tek krecu problemi... pritom ste cjelo vrijeme na evidenciji centra za socijalni rad koji vas svakodnevno maltretira, pametuje, daje "strucne ocjene" o tome kako ste ovakvi/onakvi... imate jednog tipa koji hoce majku da vam proglasi naskroz ludom da bi joj postao staratelj i raspolago imovinom... a VI, sa svojih 20 godina morate ici po sudu na rocista,iznositi odbranu i tvrditi da majka nije lose kolko se prica...
Jednom rjecju, nemas razloga zivjeti...
Sve ti je crno...
I trpis mnogo toga...

Ali cjelo vrijeme negdje duboko u sebi zelis da to prodje, da budes cijenjena i ugledna osoba u svojoj zajednici, da imas obrazovanje, normalnu familiju, da si prepoznat medju kolegama, da imas karijeru, da si u prilici pomoci drugima... i dati makar neki smisao svom zivotu.
Kako prevladati ovakvu situaciju? :sad:

bosnianidiot

Re: Kako se boriti protiv praznine zivota?

Post by bosnianidiot » 11/08/2011 01:49

Pokusati shvatiti da je pozitivna stvar u svemu, da ti je tek 20 godina. Citav zivot je pred tobom, samo ne smijes klonuti duhom. Nikad se ne zna u cemu je nafaka, mozda ce takva situacija od tebe napraviti zrelog covjeka, spremnog da se uhvati u kostac sa zivotnim problemima, za razliku od vecine dvadesetogodisnjaka koji su jos uvijek razmazena derista...
Znam da u ovom trenutku sve izgleda crno, i da se malo ko od nas moze staviti u tvoju kozu, ali moras pokusati razmisljati pozitivno, biti tu za majku, brata i sestru...
Mogu ti navesti veliki broj primjera ljudi koji su mislili da su dotaknuli dno zivota, a ispostavilo se da je upravo to bilo ono sto ih je stavilo na vlastite noge, i trasiralo im put ka uspjesnom zivotu...

Delirium

Post by Delirium » 11/08/2011 02:50

pa pasa moj solidni izadji napolje malo,nadji djevojku nadji frenda,barem to danas nije toliko tesko :D
i dont worry,pij cappy :D

kaajma

Post by kaajma » 11/08/2011 03:10

mozda ti u ovom trenutku malo bezveze se cini moj savjet ali jedini pravi put da se ne osjecas prazno je vjera (islam) bio sam i mozda jesam u slicnoj situaciji al malo sta moze sad da me poljulja jest da je tesko ali nedam se :)

Edin 24,5

Post by Edin 24,5 » 11/08/2011 03:57

Potpuno sam te razumio. Potrudi se, unatoc svemu, da nadjes malo vremena za sebe. Razmisli malo o tome...

talić

Post by talić » 11/08/2011 08:28

kaajma wrote:mozda ti u ovom trenutku malo bezveze se cini moj savjet ali jedini pravi put da se ne osjecas prazno je vjera (islam) bio sam i mozda jesam u slicnoj situaciji al malo sta moze sad da me poljulja jest da je tesko ali nedam se :)

mislim da je bijeg u vjeru potpuno pogrešan korak. Zaboravi na sve za trenutak i napravi realnu analizu samog sebe, svojih talenata, želja, znanja, potencijala i odluči se u kojem pravcu ćeš gurati. Ne daj sebe ni za kog.

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 11/08/2011 09:19

Cukan91 wrote:i kako trpjeti onaj osjecaj kad imas 20 godina, mlad si, zeljan zivota i uzivanja.. a nemas djevojku, nijednog prijatelja.. svi su se razbjezali svako na svoju stranu, socijalni zivot ti je 0, nisi upisao faks u prvom roku a sve su prilike da neces ni u drugom sto znaci jos godinu dana samovanja, porodica ti je disfunkcionalna... otac koji je jedini bio pametna glava i zaduzen za odgoj djece je umro... a majka se psihicki razboljela i cas je dobro cas nije... rodjaci nece da te posecuju zbog majcinih problema sa zdravljem... imas mladjeg brata i sestru o kojima moras da vodis racuna a sad ce uci u pubertet i tek krecu problemi... pritom ste cjelo vrijeme na evidenciji centra za socijalni rad koji vas svakodnevno maltretira, pametuje, daje "strucne ocjene" o tome kako ste ovakvi/onakvi... imate jednog tipa koji hoce majku da vam proglasi naskroz ludom da bi joj postao staratelj i raspolago imovinom... a VI, sa svojih 20 godina morate ici po sudu na rocista,iznositi odbranu i tvrditi da majka nije lose kolko se prica...
Sve ti je crno...
I trpis mnogo toga...

Ali cjelo vrijeme negdje duboko u sebi zelis da to prodje, da budes cijenjena i ugledna osoba u svojoj zajednici, da imas obrazovanje, normalnu familiju, da si prepoznat medju kolegama, da imas karijeru, da si u prilici pomoci drugima... i dati makar neki smisao svom zivotu.

:kiss: i veliki zagrljaj za tako jaku, mladu, osobu. Pametan si, vidim da imas snove od kojih nemoj odustati. Nikad! Uspjeh koji postignes, da odrzis porodicu na okupu, da podignes i usmjeris brata i sestru, da ostvaris sebe, uvijek ce vise vrijediti od tudih uspjeha. Ostani jak, i snagu pronalazi u tome sto imas samo sebe, i svoju bracu i sestre. Ostani jak da bi sutra mogao prkosno i ponosno pogledati na sve koji nisu bili tu da pruze ruku.

Zovem se Zelena

Post by Zovem se Zelena » 11/08/2011 09:25

Svi mi više ili manje trpimo neke stvari. Nikome život nije savršen, ali tebe baš nije mazio :sad: Uz svu tu situaciju ostati koliko toliko pribran, ne znam, svaka ti čast, u mojim očima si veliki k'o svemir!

Šta raditi? Kako pobjeći iz crnila? VJERUJ U SEBE! Samo pozitivne misli koliko god to bilo teško, ne prepuštati se tuzi i ne tražiti razloge zašto ti se to dešava. Štoje bilo bilo je, nemaš ništa od razmišljanja, valja se hvatati u koštac sa situacijom, a ako se budeš pitao zašto baš ja... Nećeš ništa promijeniti. Dakle, ne troši energiju na tabirenje i pitanja zašto! Glavu gore, bukvalno i prije vremena imaš porodicu o kojoj se moraš brinuti! Imaš razlog za živjeti, vidim da imaš i zdrave ambicije glede faksa...

Cukan91 wrote:Ali cjelo vrijeme negdje duboko u sebi zelis da to prodje, da budes cijenjena i ugledna osoba u svojoj zajednici, da imas obrazovanje, normalnu familiju, da si prepoznat medju kolegama, da imas karijeru, da si u prilici pomoci drugima... i dati makar neki smisao svom zivotu.

To je ono što te treba voditi i tjerati dalje! Sada se gradiš kao ličnost i ne sumnjam da ćeš jednog dana biti sve ovo što si pobrojao! Nemoj da nas razočaraš mali, samo guraj naprijed... Iza tebe je armija takvih!

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 11/08/2011 09:29

sve ce proci..sve prodje..

hurmasica

Post by hurmasica » 11/08/2011 11:15

lik koji ti pokusava majku proglasiti ludom da bi se strao o njoj'???
Mislim da bi se trebao obratiti advokatu i ako je situacija vec takva kakva je i s obzirom da si punoljetan, trebao bi se izboriti da tebe postave kao njenog staratelja. Eto, pozabavi se s time, neces imati vremena razmisljati o praznini u zivotu.

I da te jos malo utjesim, nikom nije sjajno, svi imaju problema ovih ili onih, covjek treba biti zadovoljan s malim stvarima.
Bitno je da imas porodicu na okupu, kakva je takva je, tvoja je, tv oja uloga sada je da se pobrines za njih i neces biti prazan!

8. sekretar SKOJ-a

Post by 8. sekretar SKOJ-a » 11/08/2011 12:40

hurmasica wrote: lik koji ti pokusava majku proglasiti ludom da bi se strao o njoj'???
Mislim da bi se trebao obratiti advokatu i ako je situacija vec takva kakva je i s obzirom da si punoljetan, trebao bi se izboriti da tebe postave kao njenog staratelja.
Eto, pozabavi se s time, neces imati vremena razmisljati o praznini u zivotu.

I da te jos malo utjesim, nikom nije sjajno, svi imaju problema ovih ili onih, covjek treba biti zadovoljan s malim stvarima.
Bitno je da imas porodicu na okupu, kakva je takva je, tvoja je, tv oja uloga sada je da se pobrines za njih i neces biti prazan!

Cukan91 wrote:kako trpjeti onaj osjecaj kad imas 20 godina, mlad si, zeljan zivota i uzivanja.. a nemas djevojku, nijednog prijatelja.. svi su se razbjezali svako na svoju stranu, socijalni zivot ti je 0, nisi upisao faks u prvom roku a sve su prilike da neces ni u drugom sto znaci jos godinu dana samovanja, porodica ti je disfunkcionalna... otac koji je jedini bio pametna glava i zaduzen za odgoj djece je umro... a majka se psihicki razboljela i cas je dobro cas nije... rodjaci nece da te posecuju zbog majcinih problema sa zdravljem... imas mladjeg brata i sestru o kojima moras da vodis racuna a sad ce uci u pubertet i tek krecu problemi... pritom ste cjelo vrijeme na evidenciji centra za socijalni rad koji vas svakodnevno maltretira, pametuje, daje "strucne ocjene" o tome kako ste ovakvi/onakvi... imate jednog tipa koji hoce majku da vam proglasi naskroz ludom da bi joj postao staratelj i raspolago imovinom... a VI, sa svojih 20 godina morate ici po sudu na rocista,iznositi odbranu i tvrditi da majka nije lose kolko se prica...
Sve ti je crno...
I trpis mnogo toga...

Kako prevladati ovakvu situaciju?

Nisam razumio da li je to lik iz Službe za soc. rad koji pokušava preuzeti starateljstvo nad psihički nestabilnom majkom? Prima li majka preko ove Službe naknade za invalidninu i t.nj. i pomoć? Moja sestra i ja smo isto tako ''psihički nestabilni'', primamo po 198 KM na ime ove dvije naknade. Vidi temu na Politici ''Istina o invalidima''.
Meni su isto tako prijetili da će me poslati u azil za psihičke bolesnike zajedno sa sestrom, a stan preuzeti na ime troškova boravka u tom azilu.

Mislim da ti je potrebna stručna pomoć advokata! Nadam se da će to neko ''odraditi humanitarno'', neko sa Foruma.

atko

Post by atko » 11/08/2011 12:44

Druze ... zivot je bitka ...

Tensai

Post by Tensai » 11/08/2011 12:49

Postani religiozan

Komšinica

Post by Komšinica » 11/08/2011 12:53

Delirium wrote:pa pasa moj solidni izadji napolje malo,nadji djevojku nadji frenda,barem to danas nije toliko tesko :D
i dont worry,pij cappy :D

Bolje bi bilo da nisi ništa napis'o. :roll:

E svašta...

KiSSgirl

Post by KiSSgirl » 11/08/2011 13:00

Samo hrabro. Znam kako ti je, i ja sam bila u sličnoj situaciji kao i ti, i još se borimo. Živi se, mora se. Ono što ja znam je da ćeš ti uspjeti, kad tad. Čuvaj mamu jer ona ti je najveće blago, i braću naravno, ne dozvoli im da odu krivim putom. Znam da je teško, imaš tek 20 godina, tako da znam kako je, ali moraš stvar preuzeti u svoje ruke, i bori se. Ne daj nikome da dira tebe i tvoju porodicu, pokušaj upisati fakultet, i sigurna sam da će ti vrlo dobro ići. ;-) I ako nije tajna, koji fakultet želiš upisati

Samo naprijed :wink:

Not My Idea

Post by Not My Idea » 11/08/2011 13:05

Prvo se moras pomirit s tim da je tebi tek 20 godina i da nisi toliko jak da nosis sav taj teret. Takodjer, moras shvatit da ukoliko se nesto lose desi nije do tebe, ti to nisi mogao ispravit.

Ako imas nekog rodjaka ili rodicu s kojom mislis da bi se mogao sprijateljit-pokusaj. Ovaj forum je isto super prilika da steknes prijatelje. Samo je bitno da ne odustajes lako.

Sta je problem s faxom, s upisom? Razmisli o tome da li je i pametno da upises fax odma. Da ne budem shvacena pogresno, mozda je bolje zbog finansijske strane da pokusas naci neki posao a za fax nikad nije kasno. Novac ti treba za skolovanje brata i sestre i za advokata s kojim ces sredit to za mamu. Kad se malo stanje smiri, mozes upisat fax.

Sto se tice brata i sestre, njihov ulazak u pubertet ne mora bit problem-naprotiv. Budi im najbolji prijatelj, sad je najbolje vrijeme za to, sto zbog situacije sto zbog njihovih godina. Pokazi im da si tu za njih, da ces uvijek bit i bit cete najjaci na svijetu ;-) nek ti to bude razlog za zivjet.

pustopoljina

Post by pustopoljina » 11/08/2011 13:09

uh...imas puno briga...
ne svidja mi se opasnost da neki pohlepni rodjak proglasi tvoju majku ludom i dobije vasu imovinu na upravljanje? ili bilo ko?
potrazi advokata, taman morao prodati nesto od imovine.
ti nisi lud ili psihicki nestabilan. punoljetan si. pokusaj naci BILO KAKAV posao, ali da si prijavljen. dokazi da ti mozes biti staratelj svom roditelju. ako se pokaze da to ona zaista nije u stanju. nema niko pravo uzimati vasu imovinu, a vi odrasli.
ne znam kad ti je umro tata, ali tvoja mama ne mora biti luda i psihicki nestabilna, ako je jos u zalosti. tesko je, ako je otac bio taj koji je drzao porodicu, tesko je preuzeti tu ulogu, ali nije nemoguce.
pred tim iz centra sa socijalni rad nemojte raditi nikakve scene i voditi rasprave. pokusajte biti sto "normalniji" (sta je normalno, kad se desi smrtni slucaj :-) :-) :-) :-) ).
faks se uvijek moze upisati...
drustvo...za pocetak...mislim da nemas ni energije, ni zivaca izlaziti i traziti djevojku...budi na netu (kad imas vremena). pusti mozak na pasu, ali neka ti prioritet bude da ste vi vlasnici vase imovine. da ste svoji na svom.
kad je majka u dobroj fazi...ne znam...nisam strucna...ali nemoj se prema njoj ponasati kao prema djetetu, utonuce u bespomocnost...nemoj preuzeti brigu o mladjoj braci (nemoj potpunu). ti im pocni pricati kakvi ljudi su ok, a kakvi ne i gdje je ok izaci, gdje nije...samo informisi, informisi, informisi...i budi primjer...nemoj ti upadati u nevolje. kad je u dobroj fazi pokusaj je ohrabriti da preuzme ulogu glave porodice. sitnicama nekim. neka ona odluci (pa kako god). da malo dobije samopouzdanja.
kad obezbijedis da je vas stan- vas...da vas niko ne moze iz vaseg izbaciti- onda vidi hoces li studirati ili ne...ako upises faks, ili odlucis raditi- zene se pojave same.
rodjacima ne objasnjavaj da mama nije luda (nema teze stvari od objasnjavati nekome da nisi lud). nego ih pokusaj nekad dovuci do vas...da donesu nesto, da uzmu nesto...samo da se pojave...pa 5 minuta, pet minuta.
sve ovo tako napamet pricam, da me stid...ali zelim ti da do 30.te ostvaris te svoje zelje i mislim da hoces. :)
Last edited by pustopoljina on 11/08/2011 13:13, edited 1 time in total.

Suzie Q

Post by Suzie Q » 11/08/2011 13:13

u vjeri (kojoj god) ćeš svakako pronaći mir i nadu a preporučila bih da se negdje i aktiviraš, da volontiraš, povedi i brata i sestru. imaš toliko nevladinih organizacija koje bi rado primile volontere a uz to možeš odabrati onu koja ima veze s tvojom situacijom ili s onim što želiš studirati. tu ćeš steći i prijatelje, možda i ljude koji će ti pomoći, na koje ćeš se moći osloniti.
za ovo drugo, postoje i uredi za besplatnu pravnu pomoć i svakako se možeš uvijek njima obratiti što bih ti i preporučila

sretno!

BASS

Post by BASS » 11/08/2011 13:24

Ovako,to sa mamom daj u stručne ruke,a pošto vidim da su već bila ročišta,ne znam koliko je odmakao slučaj,bojim se da nije kasno.Koje dokaze ima taj predlagač - neke konkretne dijagnoze isl,jel rađeno vještačenje kakvo?
Upiši fax bilo koji,apsolutno bilo koji,sad odmah u septembru,samo nek se ide na neka predavanja,a uz to će ti doći i prijatelji,zanimancija oko ispita,možda i djevojka - mada s obzirom na breme koje nosiš,možda bolje da pričeka neko bolje vrijeme...
Za burazera,uzmi ga za ruku i idite na neki sport,teretanu,bez obzira koliki si antitalent i koliko da si smotan,svaki levat može dizati tegove,ispuhat ćeš se i imat ćeš neku zanimanciju,a njega će skloniti sa ulice i dati mu samopouzdanje,ima besplatnih ili jeftinih teretana,malko potraži...
Traži nekog posla,pa makar noćni čuvar po granapima isl.

I prije svega,drži se,kad ovo prođe,a sve prođe,bit ćeš svjetlosnim godinama ispred svojih vršnjaka,samo uzmi 2-3 stvari,ne moraju biti ove koje sam naveo koje će ti odvraćati misli od trenutne situacije,a koje će ti donijeti nekakvu korist...
Last edited by BASS on 11/08/2011 15:51, edited 1 time in total.

Industrialyzer

Post by Industrialyzer » 11/08/2011 15:22

Prijatelju , vrsnjaci smo , prvo , zao mi je stvarno , neko rece da niko nema savrsen zivot ali tebe bas nije mazio. :( Sto se tice fakulteta , zasto mislis da neces moci upisati na drugom roku , potrudi se , pametan si , ako upises fakultet mnoge ce se stvari promjeniti. Drustvo ces naci , upoznati mnogo ljudi , tu ce se naci poneka djevojcica i sve ostalo sto prati fakultet :) Samo nemoj klonuti , a ovi sto ti govore idi u vjeru , moj savjet , ne slusaj ih , znam dosta nasih vrsnjaka koji su pali pod pritiskom , vjeruj mi , ne zelis biti to sto su oni danas. Glavu gore i dzi se :thumbup:

law2

Post by law2 » 11/08/2011 15:35

Glavu gore i samo naprijed.
Stvari mozda izgledaju grozno i mozda ih sad smatras worst case scenariom, ali mogu ispasti jako pozitivne i dobre.
Ako ne ide taj faks, potrazi alternativu (drugi faks)...uzmi patike protrci koji krug vilsom, pridji kojoj djevojci ispricaj se zbog sebe.
Samo NIKAD nemoj klonuti duhom.

"Čovjek ne može da otkrije novi okean ako nema hrabrosti da izgubi iz vida obalu." André Gide

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 11/08/2011 15:42

Burazeru, da ti brat nesto kaze:

Kad sam imao tacno 20 godina, nasao sam se u slicnoj situaciji kao i ti. Ostao sam bez oca, sam sa mamom i milionom nagomilanih problema. Morao sam da napustim fakultet, jer vjerovao ili ne, nisam imao dvije marke da kupim hljeb, tunu i mlijeko kako treba. Familija naravno odmah zagrmila kako sam lose, kako se drogiram, isl. Kako sam bio u crnjaku, poceo sam da kockam, da pijem i da radim sve sto mi se prije gadilo. Konto sam da sam na dnu i da nikada necu biti iznad toga. Pregorio sam. To je sve trajalo cirka dvije godine, dok me nije opalilo nesto. Ne mislim u fizickom smislu, ali me je fakat opalilo.

Sjedem i cvrsto odlucim da nadjem posao. Trazio sam ga ko ludjak i to samo dvije sedmice. Zaposlio sam se i teglio kao crnac dvije godine dok se fakat nisam dokazao svima. U te dvije godine moj se zivot u potpunosti izmjenio. Umjesto lika koji hoda po "hot" kockarnicama, ganja rulete na aparatima :) postao sam postovan lik u firmi, bez koga dosta stvari ne bi islo.

Upisao sam ponovo faks, opucao. Na osnovu mog iskustva i zavrsenog faksa, dobio sam priliku da radim postipdlomski vani, pa evo i doktorat aBd. Imam suprugu i predivnog klinca i presretan sam.

Znaci, samo strpljenje i bez crnjaka. I za tebe postoji "bozije odredjene" ko sto onaj kloc od merlina kaze. Izdrzi, isplatit ce ti se. A svi oni koji te sad zajebavaju, moci ce samo da ti se napise qurtza za jedno desetak godina.

Burazeru, sto te ne ubije ( a malo fali da te klepi ) od tebe napravi uberGigaganta od insana.

Btw, da dodam, meni su havri i sva familija u toku crnog perioda okrenuli ledja. Sada me konstantno zovu, al' ne jebem ni 0,0003 posto.
Last edited by Čovjek i po' on 11/08/2011 15:44, edited 1 time in total.

Collector604

Post by Collector604 » 11/08/2011 15:43

Cukan91 wrote:i kako trpjeti onaj osjecaj kad imas 20 godina, mlad si, zeljan zivota i uzivanja.. a nemas djevojku, nijednog prijatelja.. svi su se razbjezali svako na svoju stranu, socijalni zivot ti je 0, nisi upisao faks u prvom roku a sve su prilike da neces ni u drugom sto znaci jos godinu dana samovanja, porodica ti je disfunkcionalna... otac koji je jedini bio pametna glava i zaduzen za odgoj djece je umro... a majka se psihicki razboljela i cas je dobro cas nije... rodjaci nece da te posecuju zbog majcinih problema sa zdravljem... imas mladjeg brata i sestru o kojima moras da vodis racuna a sad ce uci u pubertet i tek krecu problemi... pritom ste cjelo vrijeme na evidenciji centra za socijalni rad koji vas svakodnevno maltretira, pametuje, daje "strucne ocjene" o tome kako ste ovakvi/onakvi... imate jednog tipa koji hoce majku da vam proglasi naskroz ludom da bi joj postao staratelj i raspolago imovinom... a VI, sa svojih 20 godina morate ici po sudu na rocista,iznositi odbranu i tvrditi da majka nije lose kolko se prica...
Sve ti je crno...
I trpis mnogo toga...

Ne znam je li se salis ili si ozbiljan.Jer je bilo slucajeva gdje su se ljudi salili na ovakav nacin.Ako si ozbiljan onda sorry,samo zelim biti siguran ;-)

Ni ja nemam puno prijatelja,i bolje sto nemam,ubise me sa logickim pogreskama i stvarima koje nisu dokazane.Ne trpim suplju pa djaba :P

Ne znam kakva ti je finansijska situacija,ali konsultuj kompetentnu osobu to jeste psihologa.Psiholog je Expert za takve probleme kakve imas ti.

Ne zelim da glumim psihijatra ili psihologa jer to sigurno nisam.Dobar dio ljudi u ovakvim situacijama bude samo dio problema,a ne dio solucije.Ja sam iz Sarajeva,ako si iz Sarajeva mozes mi slobodno poslati privatnu poruku na forumu,mozemo izaci kao prijatelji,ako budem mogao u mogucnosti pomoci cu ti.

A bilo bi konstruktivno da se javi barem jos jedna osoba koja bi zeljela da ti pomogne ako nista drugo onda da izadje sa tobom barem 3-4 puta i ako nista drugo onda barem da poprica sa tobom.

Znaci vec imas jednog prijatelja (Collector604),ako se javi jos jedna osoba to su dva prijatelja,ili prijatelj i prijateljica ko se vec javi drugi.I ako nista drugo onda smo taj problem sa socijalnim zivotom i nedostatkom prijatelja rijesili za barem 50%.

Tensai wrote:Postani religiozan

Ma je li molim te :roll:

Edin_Sarajevo

Post by Edin_Sarajevo » 11/08/2011 15:47

Znaš šta...sad si glava porodice. Sve oči su uprte u kući u tebe. Nemoj klonuti duhom i nek te vodi to što se boriš za njih, za sebe... Ako se fax ne upiše sada, neće pobjeći iduće godine. Do tad neki poslić, bilo kakav samo da se ne dangubi...kurs (imaš i po netu uputa za razne programe koji će ti kad-tad koristiti), knjige...

Not My Idea

Post by Not My Idea » 11/08/2011 15:53

Bilo bi fer da postavljac teme napise bar 1 post nakon uvoda..

Post Reply