Kako rjesavate probleme u vezi?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#1 Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Dzinna »

Razgovarate li s partnerom?
Jeste li dovoljno slobodni da budete iskreni?
Jeste li spremni priznati i svoje mane i pogreske?

Kako prevazici tvrdoglavost i ponos?
I u kojem slucaju

Kada odustati i otici?
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#2 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Njanjavi »

Prebijem je dok ne usuti :D
Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#3 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Dzinna »

A u javi? :mrgreen:
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#4 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by TMovac »

Ako sa njom ne mogu otvoreno razgovarati o svemu onda ni sama veza nema smisla. Smatram da se otvorenim razgovorom moze sve rijesiti. Ocekujem da mi partnerica otvoreno kaze sve sto joj eventualno smeta kod mene. Nekih svojih mana sam i sam svjestan, ali naravno nikada ne vidimo sami sve. Nikada ne bih dopustio da da ponos stane na put mojoj sreci. Ukoliko se radi o nekoj gluposti. Prevaru ne bih nikada oprostio, niti dopustio da me neko ponizava. Odustajem i odlazim kada vidim da drugoj strani nije stalo. Kada druga strana ne ulaze ni minimum truda da se stanje poboljsa.
User avatar
Hannibal41
Posts: 823
Joined: 21/04/2020 16:11

#5 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Hannibal41 »

TMovac wrote: 04/03/2021 14:49 Ako sa njom ne mogu otvoreno razgovarati o svemu onda ni sama veza nema smisla. Smatram da se otvorenim razgovorom moze sve rijesiti. Ocekujem da mi partnerica otvoreno kaze sve sto joj eventualno smeta kod mene. Nekih svojih mana sam i sam svjestan, ali naravno nikada ne vidimo sami sve. Nikada ne bih dopustio da da ponos stane na put mojoj sreci. Ukoliko se radi o nekoj gluposti. Prevaru ne bih nikada oprostio, niti dopustio da me neko ponizava. Odustajem i odlazim kada vidim da drugoj strani nije stalo. Kada druga strana ne ulaze ni minimum truda da se stanje poboljsa.
brt jesi to vec poceo da se svadjas sa arijel
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#6 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Horcrux »

Scrumom. Na kraju mjeseca s djevojkom sjednem, razgovaramo o tome sta smo radili taj mjesec, sta nam se svidjelo kod jedno drugog, sta bismo promijenili i sl. I onda pratis progres.
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#7 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Ajs_Nigrutin »

ma ljudine moje
nema pravila, nema crno ili bijelo
savijaš se, prilagođavaš, kompromis majka
ako puno zategneš puca, ako opustiš ode
zato sve zavisi od druge strane, recimo kažeš ljubavi ja ti se sa rajom imam običaj zapiti jednom sedmično i to ne planiram ukinuti dok sam živ
kroz 6 mjeseci, nakon što se upoznate i opustite zmija presvuče svoju kožu i gle čuda, sve joj smeta, sve prigovara
a ti hud, pokušaš pa ide, pa ne ide
ma ko će te lutko slušati kako zvocaš, nema potrebe igdje da se ide, odoh na sajam knjige kupiti šta da mogu uvečer lijepo zaspati i tako to
znači, ako ga plaho popustiš u startu, mačku si mater..
moraš biti igrač, player mrtvi, al kulturica
malo daš malo uzmeš
i sa srećom, u braku pogotovo!
p.s. samo bez naglih poteza i nepromišljenih riječi, izjava.. bolje glavom u štok opali, ali nek ohladi, prenoći
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#8 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Ajs_Nigrutin »

Horcrux wrote: 04/03/2021 14:55 Scrumom. Na kraju mjeseca s djevojkom sjednem, razgovaramo o tome sta smo radili taj mjesec, sta nam se svidjelo kod jedno drugog, sta bismo promijenili i sl. I onda pratis progres.
fo’ real? :|
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#9 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by TMovac »

Hannibal41 wrote: 04/03/2021 14:52
TMovac wrote: 04/03/2021 14:49 Ako sa njom ne mogu otvoreno razgovarati o svemu onda ni sama veza nema smisla. Smatram da se otvorenim razgovorom moze sve rijesiti. Ocekujem da mi partnerica otvoreno kaze sve sto joj eventualno smeta kod mene. Nekih svojih mana sam i sam svjestan, ali naravno nikada ne vidimo sami sve. Nikada ne bih dopustio da da ponos stane na put mojoj sreci. Ukoliko se radi o nekoj gluposti. Prevaru ne bih nikada oprostio, niti dopustio da me neko ponizava. Odustajem i odlazim kada vidim da drugoj strani nije stalo. Kada druga strana ne ulaze ni minimum truda da se stanje poboljsa.
brt jesi to vec poceo da se svadjas sa arijel
Djevojka nije zainteresirana i ja tu nemam sta traziti. Meni je bitno da se osoba ugodno osjeca u mom drustvu. Ako to ne mogu postici, povucem se.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#10 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by foxlife »

Dzinna wrote: 04/03/2021 13:17 A u javi? :mrgreen:
dok se ne javi :D
Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#11 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Dzinna »

TMovac wrote: 04/03/2021 14:49 Ako sa njom ne mogu otvoreno razgovarati o svemu onda ni sama veza nema smisla. Smatram da se otvorenim razgovorom moze sve rijesiti. Ocekujem da mi partnerica otvoreno kaze sve sto joj eventualno smeta kod mene. Nekih svojih mana sam i sam svjestan, ali naravno nikada ne vidimo sami sve. Nikada ne bih dopustio da da ponos stane na put mojoj sreci. Ukoliko se radi o nekoj gluposti. Prevaru ne bih nikada oprostio, niti dopustio da me neko ponizava. Odustajem i odlazim kada vidim da drugoj strani nije stalo. Kada druga strana ne ulaze ni minimum truda da se stanje poboljsa.
Da, slazem se
A kad znas da drugoj strani nije stalo, odnosno pocnes to prihvacati a ne ju opravdavati?
I sto ako nemate isto vidjenje oko geneze problema?
Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#12 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Dzinna »

Horcrux wrote: 04/03/2021 14:55 Scrumom. Na kraju mjeseca s djevojkom sjednem, razgovaramo o tome sta smo radili taj mjesec, sta nam se svidjelo kod jedno drugog, sta bismo promijenili i sl. I onda pratis progres.
I koliko se puta tolerira isti problem?
I koliko dugo traje dogovor?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#13 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by foxlife »

sve zavisi sta je problem jbg
ako je problem nepremostiv onda ide prekid
a ostali problemi se mogu rijesiti pricom ako oboje misli da vrijedi dalje nastaviti

inace ovo ti mogu objasniti na kafi :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by muha_sa »

Ovako :(

Image
Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#15 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Dzinna »

foxlife wrote: 04/03/2021 18:09 sve zavisi sta je problem jbg
ako je problem nepremostiv onda ide prekid
a ostali problemi se mogu rijesiti pricom ako oboje misli da vrijedi dalje nastaviti

inace ovo ti mogu objasniti na kafi :D
Moze
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#16 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by foxlife »

Dzinna wrote: 04/03/2021 18:44
foxlife wrote: 04/03/2021 18:09 sve zavisi sta je problem jbg
ako je problem nepremostiv onda ide prekid
a ostali problemi se mogu rijesiti pricom ako oboje misli da vrijedi dalje nastaviti

inace ovo ti mogu objasniti na kafi :D
Moze
idemo da dogovorimo detalje na poruke
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#17 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by TMovac »

Dzinna wrote: 04/03/2021 18:02
TMovac wrote: 04/03/2021 14:49 Ako sa njom ne mogu otvoreno razgovarati o svemu onda ni sama veza nema smisla. Smatram da se otvorenim razgovorom moze sve rijesiti. Ocekujem da mi partnerica otvoreno kaze sve sto joj eventualno smeta kod mene. Nekih svojih mana sam i sam svjestan, ali naravno nikada ne vidimo sami sve. Nikada ne bih dopustio da da ponos stane na put mojoj sreci. Ukoliko se radi o nekoj gluposti. Prevaru ne bih nikada oprostio, niti dopustio da me neko ponizava. Odustajem i odlazim kada vidim da drugoj strani nije stalo. Kada druga strana ne ulaze ni minimum truda da se stanje poboljsa.
Da, slazem se
A kad znas da drugoj strani nije stalo, odnosno pocnes to prihvacati a ne ju opravdavati?
I sto ako nemate isto vidjenje oko geneze problema?
Kako znas da nekome nije stalo? Kada joj pocnu biti vaznije neke gluposti od vaseg odnosa / veze. A ako nemamo isto vidjenje oko geneze problema, nastavimo razgovarati sve dok se ne usaglasimo. Makar i kompromisno. A ako bas nikako ne moze doci do dogovora, onda se sagleda, da li se moze preci preko toga i nastaviti dalje. Ako je nesto bas veliko, preko cega se ne moze preci, i sto ce te konstantno iritirati, onda je bolje prekinuti, nego forsirati nesto na silu. Jer ce na kraju ipak kad tad puknuti. Ali ce posljedice biti vece.

Par ne treba da se slaze oko svega. Mogu i trebaju imati nesto svoje. Sto ih cini posebnim, kao individue. Ali se moraju slagati oko pitanja koja su vazna za zivot. Problem mnogih je sto fokus stavljaju na nebitne stvari. Tipa koju muziku volis, boju, setnje po plazi i slicno. I onda kada pocnu zajednicki zivot ( bilo u braku, bilo mimo braka ) nastane belaj jer tad isplivaju one zaista bitne stvari, koje su zanemarivane u vecoj ili manjoj mjeri. Oprosti napisah bas roman.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#18 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by foxlife »

TMovac wrote: 04/03/2021 19:24
Dzinna wrote: 04/03/2021 18:02
TMovac wrote: 04/03/2021 14:49 Ako sa njom ne mogu otvoreno razgovarati o svemu onda ni sama veza nema smisla. Smatram da se otvorenim razgovorom moze sve rijesiti. Ocekujem da mi partnerica otvoreno kaze sve sto joj eventualno smeta kod mene. Nekih svojih mana sam i sam svjestan, ali naravno nikada ne vidimo sami sve. Nikada ne bih dopustio da da ponos stane na put mojoj sreci. Ukoliko se radi o nekoj gluposti. Prevaru ne bih nikada oprostio, niti dopustio da me neko ponizava. Odustajem i odlazim kada vidim da drugoj strani nije stalo. Kada druga strana ne ulaze ni minimum truda da se stanje poboljsa.
Da, slazem se
A kad znas da drugoj strani nije stalo, odnosno pocnes to prihvacati a ne ju opravdavati?
I sto ako nemate isto vidjenje oko geneze problema?
Kako znas da nekome nije stalo? Kada joj pocnu biti vaznije neke gluposti od vaseg odnosa / veze. A ako nemamo isto vidjenje oko geneze problema, nastavimo razgovarati sve dok se ne usaglasimo. Makar i kompromisno. A ako bas nikako ne moze doci do dogovora, onda se sagleda, da li se moze preci preko toga i nastaviti dalje. Ako je nesto bas veliko, preko cega se ne moze preci, i sto ce te konstantno iritirati, onda je bolje prekinuti, nego forsirati nesto na silu. Jer ce na kraju ipak kad tad puknuti. Ali ce posljedice biti vece.

Par ne treba da se slaze oko svega. Mogu i trebaju imati nesto svoje. Sto ih cini posebnim, kao individue. Ali se moraju slagati oko pitanja koja su vazna za zivot. Problem mnogih je sto fokus stavljaju na nebitne stvari. Tipa koju muziku volis, boju, setnje po plazi i slicno. I onda kada pocnu zajednicki zivot ( bilo u braku, bilo mimo braka ) nastane belaj jer tad isplivaju one zaista bitne stvari, koje su zanemarivane u vecoj ili manjoj mjeri. Oprosti napisah bas roman.
Ma idi bolan salji poruke nemoj da se trosis ovdje sa dzinom ja cu to njoj na kafi ispricati 😂
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#19 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Entropio »

Palica... ili ova ili ona.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#20 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by mO k3 »

sherbett wrote: 05/03/2021 23:16 Uhh kako
Nikako
:shock: jes se udqala ??
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#21 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by TMovac »

sherbett wrote: 09/03/2021 23:14
mO k3 wrote: 09/03/2021 21:29
sherbett wrote: 05/03/2021 23:16 Uhh kako
Nikako
:shock: jes se udqala ??
Nisam
Ni necu
Hmmm onda cemo te ozenit 😁😁😁
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#22 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by Dosadno mii »

Horcrux wrote: 04/03/2021 14:55 Scrumom. Na kraju mjeseca s djevojkom sjednem, razgovaramo o tome sta smo radili taj mjesec, sta nam se svidjelo kod jedno drugog, sta bismo promijenili i sl. I onda pratis progres.
Retrospektivom
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#23 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by swanfilter »

Horcrux wrote: 04/03/2021 14:55 Scrumom. Na kraju mjeseca s djevojkom sjednem, razgovaramo o tome sta smo radili taj mjesec, sta nam se svidjelo kod jedno drugog, sta bismo promijenili i sl. I onda pratis progres.
Kod vas to neka studija?

Svakom njegovo, al to vase sumorno ...
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#24 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by tap3ah75 »

sherbett wrote: 09/03/2021 23:26
TMovac wrote: 09/03/2021 23:23
sherbett wrote: 09/03/2021 23:14

Nisam
Ni necu
Hmmm onda cemo te ozenit 😁😁😁
Hmmm e onda necete :mrgreen:
Ako se prisjeća Huge gotovo je njeno.
:lol:
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#25 Re: Kako rjesavate probleme u vezi?

Post by tap3ah75 »

sherbett wrote: 09/03/2021 23:32
tap3ah75 wrote: 09/03/2021 23:29
sherbett wrote: 09/03/2021 23:26

Hmmm e onda necete :mrgreen:
Ako se prisjeća Huge gotovo je njeno.
:lol:
Kakvog huge?
Dobra si
Ima nade za tebe.
:ljulja:
Post Reply