Kako prezivjeti kraj

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#176 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by muha_sa »

snijeg_led wrote: 04/01/2024 14:36 Ja ovo stvarno ne razumim. Ako si vec dala sve od sebe bila dobra brizna i pozrtvovana zena i majka kako zelis da ti se ovaj hajvan vrati.

Umjesto da ga mrzis za sve sto si dala, a nista nisi dobila nazad sad puzes ko puz.
Digni se zeno takva dobra kakva si, tebe ceka neko ko ce te voliti i postovati.
:thumbup:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#177 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Thorgerson »

snijeg_led wrote: 04/01/2024 14:36 Ja ovo stvarno ne razumim. Ako si vec dala sve od sebe bila dobra brizna i pozrtvovana zena i majka kako zelis da ti se ovaj hajvan vrati.

Umjesto da ga mrzis za sve sto si dala, a nista nisi dobila nazad sad puzes ko puz.
Digni se zeno takva dobra kakva si, tebe ceka neko ko ce te voliti i postovati.
Nisu svi isti. Jbg. Takodjer, ima i ona sto kazu lako je tudjim mlatit. Svako prica ja bi ovo, ja bi ono. I kad se njemu to desi. Qrcina.

Kazem, nisu svi isti. Mozda bi neka jedva docekala ovo. Odjebala ga i nastavila dalje.

Ono sto znam 100% jeste da ce vrijeme sve izlijeciti. Pa tako i ovo. Nema toga ili te koji/a nije preboljen/a. Ne postoji.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#178 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by muha_sa »

Uzrok je bitan a uzrok znaju samo njih dvoje--il jedno od njih :-)
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#179 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by auspuhc »

Thorgerson wrote: 04/01/2024 15:00
snijeg_led wrote: 04/01/2024 14:36 Ja ovo stvarno ne razumim. Ako si vec dala sve od sebe bila dobra brizna i pozrtvovana zena i majka kako zelis da ti se ovaj hajvan vrati.

Umjesto da ga mrzis za sve sto si dala, a nista nisi dobila nazad sad puzes ko puz.
Digni se zeno takva dobra kakva si, tebe ceka neko ko ce te voliti i postovati.
Nisu svi isti. Jbg. Takodjer, ima i ona sto kazu lako je tudjim mlatit. Svako prica ja bi ovo, ja bi ono. I kad se njemu to desi. Qrcina.

Kazem, nisu svi isti. Mozda bi neka jedva docekala ovo. Odjebala ga i nastavila dalje.

Ono sto znam 100% jeste da ce vrijeme sve izlijeciti. Pa tako i ovo. Nema toga ili te koji/a nije preboljen/a. Ne postoji.
Ma nije isto bit sama zena i sam muskarac sa 40+. Treba je razumjeti.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10613
Joined: 10/03/2022 22:16

#180 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by ZoomZoomKiwi »

Treba to maksimalno pojednostaviti.

His loss… i to je to

A ti glavu gore i dalje u život. Puno je lijepih stvari pred tobom, vjeruj!
Babbuka
Posts: 136
Joined: 18/08/2014 17:46

#181 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Babbuka »

auspuhc wrote: 04/01/2024 17:29 Ma nije isto bit sama zena i sam muskarac sa 40+. Treba je razumjeti.
vidiš, ja smatram da je nekad ženi lakše, jer sebi može roditi sreću, a muškadija jok...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#182 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by banjaluka078 »

Ne razumijem uopšte kont da je neki smisao života vezan uz drugu osobu/partnera, a pogotovo kad već imaš djecu.
Piči dalje.
I samo neobavezne veze. Da opet ne bude "kuham, prerem, p....", a on ode nezahvalan.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#183 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by dr_Evil »

banjaluka078 wrote: 05/01/2024 13:57 Ne razumijem uopšte kont da je neki smisao života vezan uz drugu osobu/partnera, a pogotovo kad već imaš djecu.
Piči dalje.
I samo neobavezne veze. Da opet ne bude "kuham, prerem, p....", a on ode nezahvalan.
Nije pravilo, ali vecinom je zenama tezi financijski aspekt. Vjerujem da i strah od toga moze biti zeznut.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#184 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by banjaluka078 »

Postavljačica teme je imala izjavu kako "ako ne valjam njemu, neću ni nekom drugom", tako nešto...o gubitku samopouzdanja.
Rijetko je spominjala egzistencijalni dio.

A meni je to veći problem, iz primjera bliže okoline, biti majka dvoje tinejdžera, pa još u finansijskom škripcu.
Samo se tad prestane biti ta dosadašnja fina i mila ženica koja se brine da mu ne povrijedi osjećanja, nego ga zvati svaki put kad je dijete bolesno, histerično, treba prevoz...gospodine, tražio si, evo ti ga. Plus, prijava za svaki dan kašnjenja alimentacije.
E, za to treba da se sprema, a ne za nekog narednog lika.
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#185 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by mnjonja »

U ovoj fazi gdje se ne svadjamo, a nadam se i poslije, to ne bi trebao biti problem
Mozda otud i moja "sljepoca" na stvarne izazove koji me cekaju.
Ono sto mene sada najvise boli je gubitak partnera, gubitak oslonca, zastitnika, utjehe...prijatelja.
Jebo sve ostalo.
Nekoga ko ce ti prnut u krevetu.
Nekoga ko ce ti dohvatit solju caja kad si bolestan.
Nekoga ko ce te zagrlit kad ti je sranje na poslu..
Svi s kojima sam pricala spominju tu neku slobodu, radis sta hoces, nemas obaveze oko njega, sam sve planiras, a meni je upravo taj dio ...djelimicno godio.
Imas svoju osobu. Svoju. Sa stotinu mana, ali svoju. Kojoj pobjegnes na kraju bilo kakvog dana.
E to ja vise nemam.
I pitam se hocu li ikada vise.
Ne zato sto mi nece niko prici, evo zbog ove teme sam dobila poruke u inbox...zamisli neko misli da je meni do dopisivanja po inboxu...nego jer ja vise nemam snage da pronalazim ljepotu ni u kome.
Mozebit je sindrom svjeze rane, ali ove pameti ja vise ne zelim nikoga, a s druge strane mrzim biti sama, jedinka..
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#186 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by semirsar »

je li me ko trazio? :D
salu na stranu, ni prva ni posljednja u takvoj situaciji, lijek je jedino vrijeme kao sto su vec rekli, zanimacija za druge stvari i prioritete u zivotu, ne razmisljati o proslom, a pogotovu povratku na staro, to nikad ne izadje na dobro samo na gore.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#187 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by auspuhc »

Babbuka wrote: 04/01/2024 23:49
auspuhc wrote: 04/01/2024 17:29 Ma nije isto bit sama zena i sam muskarac sa 40+. Treba je razumjeti.
vidiš, ja smatram da je nekad ženi lakše, jer sebi može roditi sreću, a muškadija jok...
Zene su slabiji spol. Drustvenije su. Teze podnose samocu. Teze podnose nedostatak paznje suprotnog spola koji dolazi sa godinama.

A ni to u vezi radjanja nije bas tako jednostavno. I muskarci imaju vise vremena za to.
no_sikiriki
Posts: 17311
Joined: 11/12/2012 13:21

#188 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by no_sikiriki »

mnjonja wrote: 05/01/2024 16:23 U ovoj fazi gdje se ne svadjamo, a nadam se i poslije, to ne bi trebao biti problem
Mozda otud i moja "sljepoca" na stvarne izazove koji me cekaju.
Ono sto mene sada najvise boli je gubitak partnera, gubitak oslonca, zastitnika, utjehe...prijatelja.
Jebo sve ostalo.
Nekoga ko ce ti prnut u krevetu.
Nekoga ko ce ti dohvatit solju caja kad si bolestan.
Nekoga ko ce te zagrlit kad ti je sranje na poslu..
Svi s kojima sam pricala spominju tu neku slobodu, radis sta hoces, nemas obaveze oko njega, sam sve planiras, a meni je upravo taj dio ...djelimicno godio.
Imas svoju osobu. Svoju. Sa stotinu mana, ali svoju. Kojoj pobjegnes na kraju bilo kakvog dana.
E to ja vise nemam.
I pitam se hocu li ikada vise.
Ne zato sto mi nece niko prici, evo zbog ove teme sam dobila poruke u inbox...zamisli neko misli da je meni do dopisivanja po inboxu...nego jer ja vise nemam snage da pronalazim ljepotu ni u kome.
Mozebit je sindrom svjeze rane, ali ove pameti ja vise ne zelim nikoga, a s druge strane mrzim biti sama, jedinka..
Sve je to normalno i razumljivo. Ali samo se sjeti da on to više ne želi, stavi se u njegovu poziciju. Želiš li biti s nekim ko ne želi biti više s tobom?
Ne možeš zamisliti sad, i nema nikakve žurbe, ali sve to što želiš imati, možeš imati s nekim drugim. S nekim ko će te željeti.
A ne rastajete se sigurno bezveze, kad kreneš idealizirati ga, sjeti se svih problema koje ste imali i bar odahni da će to/svađe/šta već prekidom prestati.
Doći ćeš ti sebi, kažu da je razvod kao smrt voljene osobe u psihološkom smislu, ali sve je to privremeno i za par godina, ako ti to budeš željela, nadam se da ćeš nam se javiti da si sretna i ispunjena, s nekim koga voliš i ko tebe voli/cijeni.
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#189 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Entropio »

Kakva skupina feminista na temi.

Svi drvlje i kamenje na njenog muza, kao on je nezahvalan, on je ostavio vrhunsku zenu, ko ga jebe, naci ces drugog i slicno. Halo, sta je njegova verzija price? Pa i sama postavljacica teme kaze da se nije brinula o muzu, da je zivot ponio, sigurno se svemu posvecivala osim onom za kim sada place i pati. Lik joj je bio, kako sama kaze, i oslonac i prijatelj, a da li je ona njemu?

Liku dopizdilo i zavrsio stvar. Sigurno nije napras, odjednom rekao da je kraj… sigurno je pokusavao pricati, objasniti zasto nije zadovoljan, a ona nije razumjela.

Jebiga, sad prihvati da si usrala i plati cijenu.
User avatar
necko_hz
Posts: 3593
Joined: 18/04/2009 12:36

#190 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by necko_hz »

mnjonja wrote: 05/01/2024 16:23Svi s kojima sam pricala spominju tu neku slobodu, radis sta hoces, nemas obaveze oko njega, sam sve planiras, a meni je upravo taj dio ...djelimicno godio.
Zanemari simplifikatore/ice realnosti i osobe koje prate od hroničnog izdrkavanja kurca po suprotnom polu.

Realnost je da moraš osjećati bol koju sada osjećaš, da je moraš izbolovati i da nema lakog načina da to uradiš. Ali moraš.

Tek kada prođeš određene faze i navikneš se na novu realnost, možeš razmišljati o nekim novim perspektivama.
snijeg_led
Posts: 6751
Joined: 08/12/2019 21:35

#191 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by snijeg_led »

no_sikiriki wrote: 05/01/2024 17:51
mnjonja wrote: 05/01/2024 16:23 U ovoj fazi gdje se ne svadjamo, a nadam se i poslije, to ne bi trebao biti problem
Mozda otud i moja "sljepoca" na stvarne izazove koji me cekaju.
Ono sto mene sada najvise boli je gubitak partnera, gubitak oslonca, zastitnika, utjehe...prijatelja.
Jebo sve ostalo.
Nekoga ko ce ti prnut u krevetu.
Nekoga ko ce ti dohvatit solju caja kad si bolestan.
Nekoga ko ce te zagrlit kad ti je sranje na poslu..
Svi s kojima sam pricala spominju tu neku slobodu, radis sta hoces, nemas obaveze oko njega, sam sve planiras, a meni je upravo taj dio ...djelimicno godio.
Imas svoju osobu. Svoju. Sa stotinu mana, ali svoju. Kojoj pobjegnes na kraju bilo kakvog dana.
E to ja vise nemam.
I pitam se hocu li ikada vise.
Ne zato sto mi nece niko prici, evo zbog ove teme sam dobila poruke u inbox...zamisli neko misli da je meni do dopisivanja po inboxu...nego jer ja vise nemam snage da pronalazim ljepotu ni u kome.
Mozebit je sindrom svjeze rane, ali ove pameti ja vise ne zelim nikoga, a s druge strane mrzim biti sama, jedinka..
Sve je to normalno i razumljivo. Ali samo se sjeti da on to više ne želi, stavi se u njegovu poziciju. Želiš li biti s nekim ko ne želi biti više s tobom?
Ne možeš zamisliti sad, i nema nikakve žurbe, ali sve to što želiš imati, možeš imati s nekim drugim. S nekim ko će te željeti.
A ne rastajete se sigurno bezveze, kad kreneš idealizirati ga, sjeti se svih problema koje ste imali i bar odahni da će to/svađe/šta već prekidom prestati.
Doći ćeš ti sebi, kažu da je razvod kao smrt voljene osobe u psihološkom smislu, ali sve je to privremeno i za par godina, ako ti to budeš željela, nadam se da ćeš nam se javiti da si sretna i ispunjena, s nekim koga voliš i ko tebe voli/cijeni.
odlicna analiza i savjet :thumbup:
suspect_zero
Posts: 25848
Joined: 11/10/2008 21:45

#192 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by suspect_zero »

mnjonja wrote: 27/12/2023 14:35
DaysleepeR wrote: 27/12/2023 14:28
mnjonja wrote: 27/12/2023 13:42

Osjecaj potpunog neuspjeha..gubitka...sljepoce...svega...potpuni gubitak samopouzdanja...ako njemu nisam valjala...kome cu ikad...osjecam se ko prljava poderana krpa
Zivot me ponio, obaveze, djeca, bolesti, posao, nakupilo se svega
Krivo mi je sto sam mislila da razumije sve te frustracije i sto ga nisam bolje pazila
A ja sam.mislila da je tu, i uvijek tu, jer ja sam uvijek bila tu i kad smo se znali mimoilaziti po kuci..
Cekas proci ce
Nisam znala da je tako ozbiljno stanje, ja sam se pozabavila obavezama....slijepa na njega
I sad je njemu kraj
On je to dumao dumao, nije govorio, i sad skontao da nije sretan
Zelim mu od sveg srca da bude sretan, ali boli
Uh kako boli
Najvise boli sto ne zeli da proba da se borimo, sve bih promijenila, sve...ali njemu je u glavi zavrseno
Taj poraz prihvatiti bez pokusaja borbe, da izludis
Naravno da su mi djeca prioritet
Pokusavam se sabrati a kao da me rasulo po svemiru u komade
Zakazala sam pomoc, ici cu, ne prezam ni od cega...sve cu
Ovo.mi je bio.izduvni neki ventil ..forum..da vrisnem.u eter a da se.ljudi ne okrenu i kazu da sam luda
Znam da sve prodje, valjda ce i ovo
Ako ništa, sad ćeš naučiti i zapamtiti za života, šta su stvari oko kojih se treba sekirati a oko čega ne treba.
Jebeš i obaveze i posao i veliku većinu stvari oko kojih se čovjek sekira i zapostavlja živa bića oko sebe.
Je li on možda radi lošiji i manje plaćen posao od tebe?
Možda se osjećao manje vrijedan zbog toga?
Stoji 100%
Da je pameti do suda, ko od suda
Kad imas djecu imas i obaveze koje se MORAJU ispuniti
Nece se hrana sama spremiti, nece se odjeca sama oprati, nece ovo nece ono..
Jos kad su djeca manja, nigdje te
Ali stoji apsolutno da se mora radit na braku na intimi na svemu, ja sam mislila da imam vise vremena dok obaveze malo popuste
Zajebala sam se

Nisi se ti ništa zajebala niti si njega zajebala pa da sav teret svaljuješ na svoja pleća.
Ne kaže se bezveze "u rahatluku i u žalosti, u zdravlju i bolesti, u bogatstvu i u siromaštvu.....podrška i utjeha jedno drugom.
Ja ovo vidim ovako, ti preuzela većinu "stvarnih svakodnevnih obaveza i borbi koje život nosi" a on želio kao da je početak medenih za cijeli život.....ne ide.
Muškaraci ne žele da se žena promijeni, da je nešto zaboli, da posveti brigu nekome drugom (obično kada dođu djeca ovi nespremni i nezreli to teško prihvataju jer se svijet više ne vrti oko njih i njihovih smrdljivih čarapa), da se fizički promijeni, treba da je uvijek spremna raširiti i osmijeh i noge kad njemu prahne i još uz to sređene frizure i čipkastog veša umilnim glasom mu tepati 🤮

Pokušaj prvo skontati jeli ga baš, baš ono voliš (strast, napet ti, želiš samo njegov dodir i miris) ili je nakon toliko godina postao "ko rod rođeni", navika i strah samoće?

Šta znam, poslije toliko godina i zabavljanja i braka možda je ovo drugo....to ćeš sama sa sobom najbolje skontati.

Sada trebaš djeci, treba im i on....ne moli ga da se vrati nego mrcinu odjebi kao partnera....kao oca vaše djece nemoj, neka se uključi u sve faze sada još jače jer si izgleda taj dio oko kuće, djece i brige bila ti preuzela a on jadnik čekao kad će doći red na njega.....umorio se srce slatko i eto odlučio otići.


Joj izvini, ali ili me puca pms ili će promjena vremena pa sam baš ljuta....sa noge na nogu bi ja to 🤬
Incognita
Posts: 89
Joined: 17/12/2021 13:19

#193 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Incognita »

Uh!
Taman da je i brak bio baš, baš loš, nažalost, slijedi ti najbolniji period. Od tebe zavisi koliko će dugo trajati ali sam taj proces je zeznut, užas. Sve se mijenja. Apsolutno sve.
Kao da počinješ da učiš da opstaješ, živiš, dišeš - sve nekako ispočetka. Nema tablete za taj bol i slijedi u narkomanskom žargonu "skidanje na suho".
Taman i da uspijete postići neki dogovor - da ostanete skupa, samo je pitanje vremena kada će se opet pokrenuti. On je odlučio a ta odluka nije nastala preko noći i šta god da uradiš, uzalud je.
Pusti ga. Spakuj ga. Neka ide.

A ti ćeš preživjeti i živjeti i započeti novi život koji ti može biti puno bolji i ljepši nego prethodni sa njim :)
Sada stisni zube.
Sretno.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 820
Joined: 29/11/2022 19:46

#194 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by ShnjaZZZ »

mnjonja wrote: 05/01/2024 16:23 U ovoj fazi gdje se ne svadjamo, a nadam se i poslije, to ne bi trebao biti problem
Mozda otud i moja "sljepoca" na stvarne izazove koji me cekaju.
Ono sto mene sada najvise boli je gubitak partnera, gubitak oslonca, zastitnika, utjehe...prijatelja.
Jebo sve ostalo.
Nekoga ko ce ti prnut u krevetu.
Nekoga ko ce ti dohvatit solju caja kad si bolestan.
Nekoga ko ce te zagrlit kad ti je sranje na poslu..
Svi s kojima sam pricala spominju tu neku slobodu, radis sta hoces, nemas obaveze oko njega, sam sve planiras, a meni je upravo taj dio ...djelimicno godio.
Imas svoju osobu. Svoju. Sa stotinu mana, ali svoju. Kojoj pobjegnes na kraju bilo kakvog dana.
E to ja vise nemam.
I pitam se hocu li ikada vise.
Ne zato sto mi nece niko prici, evo zbog ove teme sam dobila poruke u inbox...zamisli neko misli da je meni do dopisivanja po inboxu...nego jer ja vise nemam snage da pronalazim ljepotu ni u kome.
Mozebit je sindrom svjeze rane, ali ove pameti ja vise ne zelim nikoga, a s druge strane mrzim biti sama, jedinka..
Šta god radila samo ne slušaj ovih par žena po forumu šta ti savjetuju, to su osobe koje nemaju dodira sa realnošću i koje ti ne žele dobro.

A tebi želim svu sreću svijeta da prebrodiš odlazak osobe koju si voljela. Teško je, užasno je, ali kroz dvije-tri godine shvatit ćeš da je tako trebalo biti.

A isto tako, ako bude sreće, uletiće neko novi. Ako ne bude Bože moj, danas imaš svakako više usamljenih nego sretnih ljudi.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#195 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by apsidejzi »

mnjonja wrote: 26/12/2023 14:52 Odakle da pocnem.
3 godine poznanstva, 10 godina braka, 2 djece..
Imali smo problema i svadja i neslaganja i pomirenja i ljubavi.
Sada je kraj s njegove strane. Ne zeli savjetnika, ne daje nikakvu mogucnost promjene, pokusaja spasavanja..nista. kraj.
Lebdim od leksilijuma i ne djeluju.
Koliko ovo stanje ocaja i zelje za smrti traje?
Ima li neka jaca droga gdje otupis i zaboravis?
Droge ce pomoci samo da odgodis rjesenje problema tako da nece nista doprinjeti kvaliteti zivota. Svaki put kad se vratis problemu, bices prisiljena il patit il trazit nove droge. Stanje ocaja traje dokle god ne prihvatis situaciju i dokle god sebi ne oprostis.

Ja ne znam vasu pricu ali znam da muskarac ne napusta brak tako lagano. Vjerovatno je bio omalovazavan, zatvoren i izlozen dramama toliko da mu je puko film. Pretpostavljam da si imala izljeve ljubomore u zelji za njegovom paznjom a da nisi dobijala mnogo paznje. Vjerovatno si nesigurna u sebe i zbog toga si radila shit testove na njemu. Vjerovatno je on bio sebican (iz tvoje perspektive). Sve ovo su normalne pojave u rastavi braka kada muskarac ode i ne zeli da se vrati. Ja kad procitam da pricas o samoubistvu zbog rastave braka, to mi govori da si osoba sklona pretjerivanju. Ne bi me iznenadilo da si i u svadjama pretjerivala i da si od nekih bezveznih situacija pravila bauke i scenarije katastrofe. Isto tako vidim da si poprilicno sebicna osoba jer trazis utociste u drogama dok imas dvoje djece koja ne razumiju sta se desava. umjesto da se fokusiras na djecu, ti se fokusiras na sebe. Egocentrizam ti je sjebao brak, a kako stvari stoje sjebace i tvoju djecu.

Ustani na noge, glavu gore. Brak propao, nije kraj svijeta. Uskoro ce doci i sud da dijeli imovinu i djecu. Prestani biti sebicna i fokusiraj se kako izvuci najbolje iz usrane situacije. Ovaj razvod se ne radi o tebi i tvojoj katastrofi. Onaj dan kad si dobila djecu, dobila si i zabranu da budes sebicna. I ti, i on.
vernes81
Posts: 1607
Joined: 25/04/2011 23:04

#196 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by vernes81 »

mnjonja wrote: 05/01/2024 16:23 U ovoj fazi gdje se ne svadjamo, a nadam se i poslije, to ne bi trebao biti problem
Mozda otud i moja "sljepoca" na stvarne izazove koji me cekaju.
Ono sto mene sada najvise boli je gubitak partnera, gubitak oslonca, zastitnika, utjehe...prijatelja.
Jebo sve ostalo.
Nekoga ko ce ti prnut u krevetu.
Nekoga ko ce ti dohvatit solju caja kad si bolestan.
Nekoga ko ce te zagrlit kad ti je sranje na poslu..
Svi s kojima sam pricala spominju tu neku slobodu, radis sta hoces, nemas obaveze oko njega, sam sve planiras, a meni je upravo taj dio ...djelimicno godio.
Imas svoju osobu. Svoju. Sa stotinu mana, ali svoju. Kojoj pobjegnes na kraju bilo kakvog dana.
E to ja vise nemam.
I pitam se hocu li ikada vise.
Ne zato sto mi nece niko prici, evo zbog ove teme sam dobila poruke u inbox...zamisli neko misli da je meni do dopisivanja po inboxu...nego jer ja vise nemam snage da pronalazim ljepotu ni u kome.
Mozebit je sindrom svjeze rane, ali ove pameti ja vise ne zelim nikoga, a s druge strane mrzim biti sama, jedinka..
I ja sam mislio da je golf dvica najbolji na svjetu, dok ga nisam zamjenio za nesto bolje.
Tako ces i ti.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#197 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Ramzess Veliki »

mnjonja wrote: 05/01/2024 16:23 U ovoj fazi gdje se ne svadjamo, a nadam se i poslije, to ne bi trebao biti problem
Mozda otud i moja "sljepoca" na stvarne izazove koji me cekaju.
Ono sto mene sada najvise boli je gubitak partnera, gubitak oslonca, zastitnika, utjehe...prijatelja.
Jebo sve ostalo.
Nekoga ko ce ti prnut u krevetu.
Nekoga ko ce ti dohvatit solju caja kad si bolestan.
Nekoga ko ce te zagrlit kad ti je sranje na poslu..
Svi s kojima sam pricala spominju tu neku slobodu, radis sta hoces, nemas obaveze oko njega, sam sve planiras, a meni je upravo taj dio ...djelimicno godio.
Imas svoju osobu. Svoju. Sa stotinu mana, ali svoju. Kojoj pobjegnes na kraju bilo kakvog dana.
E to ja vise nemam.
I pitam se hocu li ikada vise.
Ne zato sto mi nece niko prici, evo zbog ove teme sam dobila poruke u inbox...zamisli neko misli da je meni do dopisivanja po inboxu...nego jer ja vise nemam snage da pronalazim ljepotu ni u kome.
Mozebit je sindrom svjeze rane, ali ove pameti ja vise ne zelim nikoga, a s druge strane mrzim biti sama, jedinka..
Hehe, to ove neudate daju savjete. :D
Sretne bona sto te coek ostavio, a sigurno su i prije nadodavale savjete kao ono ako on ovo a ti trebas ono, iskoristi ga, ko ga ... nije jedini mlada si zivi provodi se neka on cuva djecu ... i trt ode coek. Tako ti je to. Kad se udas ili se posveti braku i rastjeraj sve slobodne neudate razvedene oko sebe ... ili se ni ne udaji. Kad shvatis da nama muskima brak ne treba da prezivimo, tad ces bolje cuvati muza.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#198 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Snake Eyes »

suspect_zero wrote: 05/01/2024 22:35
mnjonja wrote: 27/12/2023 14:35
DaysleepeR wrote: 27/12/2023 14:28

Ako ništa, sad ćeš naučiti i zapamtiti za života, šta su stvari oko kojih se treba sekirati a oko čega ne treba.
Jebeš i obaveze i posao i veliku većinu stvari oko kojih se čovjek sekira i zapostavlja živa bića oko sebe.
Je li on možda radi lošiji i manje plaćen posao od tebe?
Možda se osjećao manje vrijedan zbog toga?
Stoji 100%
Da je pameti do suda, ko od suda
Kad imas djecu imas i obaveze koje se MORAJU ispuniti
Nece se hrana sama spremiti, nece se odjeca sama oprati, nece ovo nece ono..
Jos kad su djeca manja, nigdje te
Ali stoji apsolutno da se mora radit na braku na intimi na svemu, ja sam mislila da imam vise vremena dok obaveze malo popuste
Zajebala sam se

Nisi se ti ništa zajebala niti si njega zajebala pa da sav teret svaljuješ na svoja pleća.
Ne kaže se bezveze "u rahatluku i u žalosti, u zdravlju i bolesti, u bogatstvu i u siromaštvu.....podrška i utjeha jedno drugom.
Ja ovo vidim ovako, ti preuzela većinu "stvarnih svakodnevnih obaveza i borbi koje život nosi" a on želio kao da je početak medenih za cijeli život.....ne ide.
Muškaraci ne žele da se žena promijeni, da je nešto zaboli, da posveti brigu nekome drugom (obično kada dođu djeca ovi nespremni i nezreli to teško prihvataju jer se svijet više ne vrti oko njih i njihovih smrdljivih čarapa), da se fizički promijeni, treba da je uvijek spremna raširiti i osmijeh i noge kad njemu prahne i još uz to sređene frizure i čipkastog veša umilnim glasom mu tepati 🤮

Pokušaj prvo skontati jeli ga baš, baš ono voliš (strast, napet ti, želiš samo njegov dodir i miris) ili je nakon toliko godina postao "ko rod rođeni", navika i strah samoće?

Šta znam, poslije toliko godina i zabavljanja i braka možda je ovo drugo....to ćeš sama sa sobom najbolje skontati.

Sada trebaš djeci, treba im i on....ne moli ga da se vrati nego mrcinu odjebi kao partnera....kao oca vaše djece nemoj, neka se uključi u sve faze sada još jače jer si izgleda taj dio oko kuće, djece i brige bila ti preuzela a on jadnik čekao kad će doći red na njega.....umorio se srce slatko i eto odlučio otići.


Joj izvini, ali ili me puca pms ili će promjena vremena pa sam baš ljuta....sa noge na nogu bi ja to 🤬
Men' se čini da iz iskustva govoriš.
suspect_zero
Posts: 25848
Joined: 11/10/2008 21:45

#199 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by suspect_zero »

Snake Eyes wrote: 08/01/2024 20:40
Men' se čini da iz iskustva govoriš.
Misliš i mene moj ostavio pa ja sad ljuta na čitav muški rod?

Pročitao je ovo što sam pisala i pitao samo jeli mu toliko smrde čarape :oops:

Nije vezano za moje iskustvo (što ne isključuju da mi život ne servira ovakve situacije, zato sam davno razbila ružičaste naočale i sebe i ljude oko sebe gledam što je moguće realnije)....vezano je za iskustvo meni jako bliske i drage osobe koja je nakon haman decenije doživjela nešto slično, u toj vezi doduše nije bilo djece, ali je toliko volila i davala sve za njega, ništa joj nije bilo mrsko, njegovati ga kad je bolestan, izmišljati raznorazne poguzluke da mu udovolji, čistiti, dočekivati "njegove" goste uvijek nasmijana.....da bi on bukvalno otišao bez ikakve riječi.
Malo je reći kako je slomio, prošlo je dugo vremena dok nije njegovo ime mogla izgovoriti bez suza.....u početku je imala milion pitanja a niti jedan odgovor, čekala da se javi porukom, sačeka ispred posla, nazove....ništa.
Kasnije je slijedio jedan kratki period mržnje a onda praznina.
Sada ga rijetko kada spomene nakon sedam godina, ojačala je, uživa u sitnicama i vjerovatno tek spremna za novo emotivno vezivanje.

Postavljačici teme želim da se ovo što prije zove "jučer"....sama je ali nije usamljena, ima dvoje djece kojoj treba.
Ne mislim da je traženje nove ljubavi i ludi izlasci, slikanje selfija u izazovnim pozama i prizivanje potencijalnih udvarača sada ono što joj treba....podiglo bi joj ego ali ego je naš najveći neprijatelj.....ali isto tako ni previše leksilujuma i apaurina neće riješiti bol.

@Ramo me sada bacio u razmišljanje, kaže da vama muškarcima žena ne treba da preživite.
Trebate li vi nama da preživimo?....pogotovo ako ste pomogli u našem reproduktivnom ostvarenju?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#200 Re: Kako prezivjeti kraj

Post by Snake Eyes »

suspect_zero wrote: 08/01/2024 21:37
Snake Eyes wrote: 08/01/2024 20:40
Men' se čini da iz iskustva govoriš.
Misliš i mene moj ostavio pa ja sad ljuta na čitav muški rod?

Pročitao je ovo što sam pisala i pitao samo jeli mu toliko smrde čarape :oops:

Nije vezano za moje iskustvo (što ne isključuju da mi život ne servira ovakve situacije, zato sam davno razbila ružičaste naočale i sebe i ljude oko sebe gledam što je moguće realnije)....vezano je za iskustvo meni jako bliske i drage osobe koja je nakon haman decenije doživjela nešto slično, u toj vezi doduše nije bilo djece, ali je toliko volila i davala sve za njega, ništa joj nije bilo mrsko, njegovati ga kad je bolestan, izmišljati raznorazne poguzluke da mu udovolji, čistiti, dočekivati "njegove" goste uvijek nasmijana.....da bi on bukvalno otišao bez ikakve riječi.
Malo je reći kako je slomio, prošlo je dugo vremena dok nije njegovo ime mogla izgovoriti bez suza.....u početku je imala milion pitanja a niti jedan odgovor, čekala da se javi porukom, sačeka ispred posla, nazove....ništa.
Kasnije je slijedio jedan kratki period mržnje a onda praznina.
Sada ga rijetko kada spomene nakon sedam godina, ojačala je, uživa u sitnicama i vjerovatno tek spremna za novo emotivno vezivanje.

Postavljačici teme želim da se ovo što prije zove "jučer"....sama je ali nije usamljena, ima dvoje djece kojoj treba.
Ne mislim da je traženje nove ljubavi i ludi izlasci, slikanje selfija u izazovnim pozama i prizivanje potencijalnih udvarača sada ono što joj treba....podiglo bi joj ego ali ego je naš najveći neprijatelj.....ali isto tako ni previše leksilujuma i apaurina neće riješiti bol.

@Ramo me sada bacio u razmišljanje, kaže da vama muškarcima žena ne treba da preživite.
Trebate li vi nama da preživimo?....pogotovo ako ste pomogli u našem reproduktivnom ostvarenju?
Ne, mislim da tvoji savjeti/pogledi nisu strani forumašici kojoj si ih dala, naprotiv.
Post Reply