Kako povezati Samsung galaxy s plus sa ubuntu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#1 Kako povezati Samsung galaxy s plus sa ubuntu

Post by desperate housewife »

Pozdrav,

Da li ima neko ovaj telefon i je li pokušavao da ga prikopča na kompjuter (ubuntu)? Ostalo mi sve funkcioniše al ne kontam zašto ga kompjuter ne prepoznaje. Ako ima kakvih savjeta bila bih zahvalna.
Last edited by desperate housewife on 26/04/2012 21:50, edited 1 time in total.
edD
Posts: 17
Joined: 29/12/2011 21:42

#2 Re: Samsung galaxy s plus

Post by edD »

Trebaju ti driveri za Samsung da bi ga prepoznao racunar, mislim da ne postoje za linux... Za Windows OS skini Samsung Kies i drivere... Ako na telefonu imas Kies Air i WiFi u stanu mozes preko web browsera pregledati sadrzaj na telefonu (slike, muzika, kontakti...)
EDIT: Ubuntu ga moze prepoznati kao dodatni memorijski uredja. Potrebno je u Settingsu za USB postavke odabrati Mass storage...
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#3 Re: Samsung galaxy s plus

Post by desperate housewife »

ma sigurna sam da ne trebaju drajveri za linux, to je jedan od razloga zašto volim linux :P A naštimala sam na mass storage. Imam Kies al wifi nemam..
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#4 Re: Samsung galaxy s plus

Post by Anne Boleyn »

Ja sam se preko tog Kies Air-a spojila bez ikakvih problema, nisam morala ništa dodatno instalirati, a i imam wi-fi. Tek kad pročitah ovo tvoje, probah da vidim kako to ide. Inače, ne razumijem se baš nešto posebno u ovo, mislila sam da će i meni tražiti neke dodatne zezancije. A kod mene je Windows, ako to nešto znači.
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#5 Re: Samsung galaxy s plus

Post by desperate housewife »

Našla sam rješenje, pa ću stavit ovdje ako još nekome zatreba

http://androidforums.com/samsung-galaxy ... ost1489426
Post Reply