Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#851 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Edin H. »

canvra888 wrote: 03/12/2021 13:21
Edin H. wrote: 03/12/2021 13:12

Porediš vrijeme kada je bio strogi lockdown sa situacijom sada kada su sve otvorili - 50 tisuća ljudi na stadionu, ukinuli obavezno nošenje masku, pretrpani vozovi i gradski saobraćaj, klubovi itd…i brojke zaraženih, hospitaliziranih i preminulih su kudikamo manje. Da je dobro nije, ali ne može se uopšte porediti.
Šta onda za nas reći?

Ponašamo se kao da imamo najveće procente vakcinisanog stanovništva u pogledu koliko (ne) poštujemo mjere pa opet ne bukti toliko zaraza, kao npr. u puno više imunizovanijoj Njemačkoj? Ili manipulišu brojkama, jer sam ja lično mislio da ljetos nisu prijavljivali prave brojke, mislim da su puno manje brojeve predstavljali.
Pa nije situacija dobra u BiH ako porediš sa brojem stanovnika.
Uz to Njemačka ili Engleska su gusto naseljene zemlje, mogućnost kontakta je puno veći.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#852 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by aldinjo »

DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 01:11 Pitanje: "Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju?"

Odgovor: "Vakcinisati se i tako zastititi sebe i svoju okolinu."

Ne vidim sta je tu toliko komplikovano da se treba raspravljati na preko 30 stranica...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#853 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by zabac kermit »

darius_maximus wrote: 03/12/2021 10:52
zabac kermit wrote: 03/12/2021 10:23
A koga da slusam tebe ili komunalce mozda?Normalno da prvo vjerujem sebi pa onda doktorima koje djele moje misljenje,nije to jedan doktor.
Kako bi trebalo:
Mene - ne
Komunalce - ne
Doktore - da

Kako jeste (ako cemo iskreno):
Mene - ne
Komunalce - ne
Doktore koji ne dijele tvoje misljenje - ne
Doktore koji dijele tvoje misljenje - da
Bilo koga drugog ko dijeli tvoje misljenje - da

Apsolutno ti nije bitno jesi li objektivno u pravu, zato bi bilo posteno da se ne pozivas na "argumente" i "slusanje struke".
Aj jarane ne pametuj zivota ti tu demagogiju prosipaj gdje ti prolazi.
User avatar
Ateista
Posts: 46343
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#854 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

Edin H. wrote: 03/12/2021 13:12
Ateista wrote: 03/12/2021 13:07
Ako i ima neka razlika u mogucnosti zarase, ona je jako mala, inace bi drzave koje su vakcinisale po 70% - 80% stanovnistva imale kolektivni imunitet, a niko ga nema. Pored toga, vakcinisanima je sve dozvoljeno, nigdje im se ne trazi pcr test, nevakcinisanim se trazi, manje izrazeni simptomi pa se rjedje testiraju i idu u izolaciju i slicno, tako da mi vakcinisani cak i vise vjerovatno sirimo virus u realnosti nego nevakcinisani.
Porediš vrijeme kada je bio strogi lockdown sa situacijom sada kada su sve otvorili - 50 tisuća ljudi na stadionu, ukinuli obavezno nošenje masku, pretrpani vozovi i gradski saobraćaj, klubovi itd…i brojke zaraženih, hospitaliziranih i preminulih su kudikamo manje. Da je dobro nije, ali ne može se uopšte porediti.
Nije poenta u poredjenju vremena kada je lockdown i kad nije, poenta je u tome da bi sa tolikom stopom vakcinacije trebalo da smo davno pobijedili virus i da je stopa prenosenja jako mala i sve to bez ikakvih mjera, tako su nam obecavali i slagali nas. Jednostavno vakcinisani prenose zarazu vise nego sto bi trebalo, u realnosti mozda i vise nego nevakcinisani iz razloga koje sam vec objasnio.
Treba biti posten i priznati realno stanje, te na taj nacin motivisati ljude na vakcinaciju jer jedino sebe mozemo probati zastititi, a ne oslanjati se na to sto su oko nas ljudi vakcinisani i misliti da smo sigurni zbog toga. Naravno, prestati sa uslovljavanjem jer svako ima pravo za sebe da odluci koliko ce rizikovati svoje zdravlje, od pusaca, pretilih ljudi koji se prezderavaju i nanose stetu svom zdravlju, ekstremnih sportista koji rizikuju svoj zivot i slicno.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#855 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by DrugaGimnazija »

darius_maximus wrote: 03/12/2021 09:48 Pošto su obje strane sigurno barem djelimično u pravu u vezi nekih dijelova, istina je vjerovatno negdje između.
Ima smisla. Ja sam takodje pratio i argumente za teoriju da je Zemlja ravna i meni se cini da su obje strane djelimicno u pravu. Istina je vjerovatno negdje izmedju - Zemlja je vjerovatno kocka, malo ravna, ali se i moze ici okolo.

A, onda opet kontam mozda je istina jedna i nepromjenjiva, tako da nije podlozna kompromisu (kao npr. politika).
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#856 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by DrugaGimnazija »

zabac kermit wrote: 03/12/2021 09:02
DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 01:28
Vidim vrlo dobro, ali mislim da su argumenti protiv vakcine suludi.

Svi smo mi (ti, ja, i svi ostali na ovom forumu) primili veliki broj vakcina od 1 godine zivota, pa nadalje i svi ostadosmo zivi. I do sada se niko nije sjetio da se buni, zapitkuje sta je u vakcini, a sad odjednom fama u vezi jedne vakcine, i to u trenutku kad milioni ljudi umiru sirom svijeta.

Ko je tu slijep pored ociju?!
Ti jer ocigledno da nemas pojma cim poredis te vakcine koje su se godinama razvijale i ove sto su nastale preko noci.
"nastale preko noci" - ovo je dovoljno da shvatim da si dobro informisan i imas snazne argumente i da shvatim da ocigledno nemam pojma.

Jesu li se tvoji roditelji raspitivali kod ljekara prije nego sto si dobio sve vakcine koje si dobio kao dijete? Nisu. Nije im palo na pamet, jer su znali da ljekari znaju sta je dobro za tebe. A, broj zabiljezenih reakcija opasnih po zivot je mnogo veci kod tih "starih" vakcina.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#857 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by zabac kermit »

DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 19:00
zabac kermit wrote: 03/12/2021 09:02

Ti jer ocigledno da nemas pojma cim poredis te vakcine koje su se godinama razvijale i ove sto su nastale preko noci.
"nastale preko noci" - ovo je dovoljno da shvatim da si dobro informisan i imas snazne argumente i da shvatim da ocigledno nemam pojma.

Jesu li se tvoji roditelji raspitivali kod ljekara prije nego sto si dobio sve vakcine koje si dobio kao dijete? Nisu. Nije im palo na pamet, jer su znali da ljekari znaju sta je dobro za tebe. A, broj zabiljezenih reakcija opasnih po zivot je mnogo veci kod tih "starih" vakcina.
De odrasti...
User avatar
darius_maximus
Posts: 3206
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#858 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by darius_maximus »

Hasan_AlFa wrote: 03/12/2021 13:10
darius_maximus wrote: 03/12/2021 03:49
Iako imam jako loše mišljenje o Mirnesu, pokušao sam stvarno poslušati onaj video.
Pazi, kada čuješ da čovjek ne zna tri rečenice tečno sastaviti i da ne zna pročitati što je sam pripremio, moram priznati da ne ohrabruje, niti izgleda validno (sve i da jeste).

Što se tiče one dvije tačke:
- Problem nije u prenosiocima, problem je u ozbiljnosti simptoma. Ako su ti svi radnici u firmi vakcinisani, neće morati 4 sedmice u bolnicu i kod Sebije na respirator, nego će (uglavnom) uz blage simptome nakon 10 dana izaći iz izolacije. Također, što veći broj vakcinisanih, to će generalno biti manji broj ozbiljnih slučajeva, manji udar na zdravstvo i ostale grane (vratit ću se na ovo)
- Nisam ja rekao da te ne mora neko pitati za te informacije, nego da te može pitati i pita. Čitava poenta Mirnesove priče je da te ne može niko ni pitati ništa, jer je to narušavanje privatnosti. Realno govoreći, mnogo stvari se ne smije pitati, ali se utvrdi vrlo lako u stvarnosti. Od toga će sutra ovisiti hoće li neko negdje dobiti posao ili ne, koliko god se to nekome sviđalo ili ne.

Međutim, sve ovo je manje-više nebitno.
Sada ću nabrajati neke stvari, a ti mi možeš reći šta nije istina (ili, s čim se ne slažeš):

- u BiH, dvije mjesne zajednice ne bi se mogle dogovoriti o nekom većem dobru, kamoli kantoni ili entiteti
- kada je svijet gledao da smanji teret koji je pao na zdravstvene radnike, naše reakcije su bile "ko doktore jebe, svakako je sve štela i korupcija, neka se snalaze"
- kada se donosile odluke o maskama, poštovao je ko je htio u Sarajevu (nije haman niko nikog mogao natjerati i bila je najveća čast ispričati gdje je neko nekog zajebao da ne stavi masku), dok su pola sata od Sarajeva npr. na Jahorini i ostalim skijalištima kafane bile pune k'o šipak
- narod ne vjeruje nijednoj državnoj instituciji, ni policiji, ni sudstvu
- narod voli korupciju više nego hljeba se najesti
- država BiH je haman sve svoje postojeće zakone svakako kopirala po EU šablonima
- država BiH će nastaviti raditi šta god joj EU kaže
- država BiH je totalno neodrživa finansijski bez vanjskih para
- država BiH je u evropskim okvirima nebitna k'o lanjski snijeg i niko se pretjerano zbog nas neće počešati
- država BiH pojma nema šta se dešava u njenim okvirima svakako, jer nema pravi broj vakcinisanih u drugim državama (garantujem da je desetine hiljada državljana BiH vakcinisano u Srbiji, na primjer)
- narod koji hoće da radi vani, makar sezonske poslove u HR, morat će se vakcinisati, htio, ne htio (i za ovo znam da su čitave firme iz BiH vodile radnike u Beograd na vakcinaciju)
- narod koji hoće da se bavi sportom, itd. morat će se vakcinisati, jer neće moći putovati po sportskim takmičenjima

Na osnovu ovoga, možemo zamisliti sljedeće scenarije:
1. Mirnes jeste/nije u pravu, ali se ipak uvede obaveza vakcinacije (ili Covid-potvrde)

Niko živ neće tužiti svog poslodavca, jer ne vjeruje sudu i državnim organima.
Narod svakako nema posla i neće ugrožavati poslove zbog toga.
Neki će poslodavci muljati, u saradnji s radnicima i nikog neće biti briga, dok će neki poslodavci davati otkaze i nikog neće biti briga.

2. Mirnes jeste/nije u pravu, i ne uvede se obaveza vakcinacije (ili Covid-potvrde)

Narod koji se htio vakcinisati se vakcinisao.
Narod koji hoće da radi, putuje itd. po svijetu morat će se vakcinisati.
Ostaje mali broj ljudi koji se neće vakcinisati i koji je nebitan i državi BiH i svijetu.

Kao što vidiš, u realnim konstelacijama je sasvim nebitno je li Mirnes u pravu ili nije.
Svijet ide dalje i svijet će usloviti nas kako da se ponašamo.

Ko neće da se vakciniše, ili ko neće da radi vani i putuje, neće se ni vakcinisati.
Mi zakone provesti ne možemo i da hoćemo, a narod uglavnom neće ništa i radi kako mu kurcu ćeif, jer smo mi grupa plemenskih zajednica koje samo gledaju kako zajebati one druge.

Ko hoće da se vakciniše je to svakako već odradio.

U realnosti mi ne određujemo ništa, nego ćemo se morati prilagoditi, kao država BiH, svijetu i donositi odluke koje su u skladu s tim (Covid-potvrde, itd.). U realnosti je to našem narodu svakako sve nebitno, jer mi ne znamo kuda gonimo, hoćemo li ratovati, imati plina i hoćemo li sutra moći kupiti kilu krompira i država će se uvijek truditi da što manje talasa, kako bismo svi mogli mirno da skapamo u ovoj kaljuži.

Ako ćeš moje lično mišljenje:
Mirnesa je neko navratio da ovo radi
Mirnes nije u pravu i država će prilagoditi zakone kako hoće/bude primorana (kao što je Austrija uradila)

Opet, sve ovo je sasvim nebitno, jer mi nit' smo luk jeli nit' luk mirisali.
Gledaj, ja stavim fokus na pravo, ti mi odgovaras politikom, i to jos uvodis susjedne nam i bratske zemlje koje sa pravnim sistemom BiH imaju veze koliko i ja sa Engleskim Dvorom.

Hajde da se prvo vratim na one dvije tacke.

1. Problem je upravo u prenosiocima, jer se protuepidemijskim mjerama upravo pokusava prekinuti lanac prenosenja. Iz tog razloga je npr. moguce zarazenu osobu staviti u karantin, odnosno ograniciti mu slobodu, jer je ta mjera opravdana i ima za cilj prekid lanca zaraze. Zatvoriti zdravu osobu jer je nevakcinisana, pa evo ti nam reci sta je to. Tvoj argument o tezini bolesti mogu donekle prihvatiti, ali u dobroj mjeri ne pije vode. Kad vec volis bratske nam susjede, pratis li mozda stanje u drzavi promicatelja europskih vrijednosti? Na Indexu imas morbidni dnevni brojcanik umrlih, gdje objavljuju i procenat umrlih po vakcinalnom stanju (valjda misle hudnici da je to dobra vaxx propaganda). U zadnje tri sedmice broj umrlih vakcinisanih je varirao izmedju 25 -30% na dnevnoj bazi. Samo ovaj podatak govori da vakcina ne funkcionira kako je to ocekivano.

2. „ … nego da te može pitati i pita.“ Potpuno tacno, evo ja ti ovdje mogu postaviti nekoliko pitanja: Koliko zaradjues? Koliko ti je vrijedan imetak? Imas li kardiovaskularnih bolesti? Naravno, trazim da mi svoje odgovore potkrijepis sa dokumentima u originalu (platna lista, potvrda iz poreske uprave, medicinski karton). Da li sada uvidjas apsurdnost tvog razmisljanja? Naravno da te se moze pitati, ali je poenta u tome da ti ne moras odgovoriti. Cak i u onim slucajevima kada to moras, to je regulisano zakonom. Hoces kredit? OK, da vidimo imas li ga sa cime obezbjediti. Neces da das podatke? OK, hvala lijepa na dolasku I zelimo ugodan dan. U pitanju je privatni odnos izmedju tebe I banke. Banci je dopusteno da tvoje podatke, ukoliko ih ti dobrovoljno predas, obradi u svrhu davanja kredita. U stvari to mora uraditi, jer je na to tjeraju drugi zakoni, koji su kreirani u svrhu da se banka minimiziranjem rizika odrzi stabilnom, jer gotovo sav novac u njoj nije njen. Ali te niko iz neke za te nepoznate banke nece pozvati ´nako i reci hajd´donesi platnu listu danas. Mada moze! Sta bi ti uradio da ti se takvo sto, hipoteticki, dogodi?

U realnim konstelacijama je izuzetno bitno da li je Mirnes u pravu ili nije jer je u pitanju moja i tvoja sloboda od tiranije. Indikativna mi je ova tvoja zadnja recenica „ … jer mi nit' smo luk jeli nit' luk mirisali.“ Imas pogresan stav. Prepustiti imaginarnoj tvorevini koja se zove drzava da sa tobom radi sta hoce je stav defetiste. Ono sto mi znamo kao “drzava” je u stvari interesna skupina ljudi, ima ih sigurno tamo I iz tvoje mahale. Pa cak ni oni ne mogu raditi sta hoce, vec ono sto je dopusteno zakonima. Upravo to je poenta tvrdnje da je, makar ovaj put, Mirnes u pravu.

Da ti navedem jos jedan primjer. Prosle ili pretprosle sedmice sam citao na ovom klixu o necemu sto se desilo u teritorijalnoj jedinici BiH sa administrativnim sjedistem u Banjaluci. U pitanju je bilo saopstenje za javnost policije, vjeruj mi zaboravio sam o cemu. Ono sto nisam zaboravio je da je u tekstu saopstenja dva ili tri puta ponovljena fraza „zakonita naredba policajca“. Dobro razmisli sta to znaci i zasto je to tako napisano u policijskom saopstenju.

I evo ako si horan za diskusiju, daj prokomentarisi sta ti mislis zasto je administracija druge teritorijalne jedinice BiH sa sjedistima u Sarajevu I Mostaru juce odlucila da se rijesi vruceg VPT krompira?

Ovo gdje komentarises Mirnesov „nastup“ u videu pravicu cu se, za tvoje dobro, da nisam procitao. Ocito nisi imao prilike biti u sudnicama i pratiti “performanse” sudija, advokata I vjestaka, kako oralne tako I pismene. Mirnes je za vecinu njih glumac holivudskog kalibra.

A za ovo gdje lakonski pominjes Austriju, za to ti moram napisati poseban post.
Pitaš me zašto spominjem politiku.
Zato što pravo i pravda (a nisu isto) nisu slijepi, nego uvijek rade u nečiju korist.

Bezveze se vraćaš na dvije tačke, jer su nebitne, u suštini:

1. Što se prenosivosti tiče, nevezano za Coronu, ne može osoba koja ima teže simptome biti jednako zarazna kao osoba koja ima blaže simptome, ako ništa, onda zato što će osoba sa slabijim simptomima kraće biti bolesna i kraće biti prenosnik.
Što se tiče ovih šala i pošalica u vezi komšija i susjeda, ja moram priznati da nisam čit'o štampu i nisam gled'o dnevnik.
Ne vjerujem ni vakserskim, ni antivakserskim, medijima previše i bezveze mi dižu pritisak.
Načujem stvari, ali se trudim da zaboravim.

2. Opet, poenta Mirnesove priče nije da se ne može u novinama objaviti, nego da te može niko pitati, tražiti ti, itd.
U većini situacija se te informacije "privatno" traže za neku uslugu, itd.
Hoćeš u vrtić, moramo te pitati nešto. Hoćeš u radnju, moramo te pitati nešto, itd.
I ljudi te mogu pitati, a ti možeš obditi i otići kući, to si dobro zaključio.
Međutim, priča da te ne može niko pitati je glupost.

Što se ostalog tiče, opet moram ponoviti.
Ako to državi, društvu, politici, itd. ne odgovara, neće biti bitno je li Mirnes u upravu ili ne.
To nije defetizam, nego je to društveni ugovor prema kojem pojedinci prepuštaju brigu o velikim životnim pitanjima državi.
Ne mogu državu voditi svi ljudi, nego njihovi predstavnici.
Ako predstavnici nešto zeznu, narod zamijeni predstavnika i ide se dalje (dobro, u većini država, jer mi nismo baš najbolji primjer za ovo).

Rečenica "mi nit' smo luk jeli nit' luk mirisali" nije upućena našoj državi, onako usputno.
To treba da znači da mi na geopolitičkoj sceni ne igramo nikakvu ulogu i radimo samo što nam se kaže.
Američki uticaj, npr. dobiješ gay paradu. Sutra dođu Kinezi, odjednom nema gay parade i tako to ide.

Mi uglavnom možemo birati želimo li ruku pod ruku s "progresivinijm" silama ili "zaostalijim" silama.
U skladu s tim ćemo i pratiti šta one kažu i rade.
Kod njih će se donijeti zakoni, protestvovati, ispregovarati izmjene, preispitati rezultati i donijeti finalni zaključak, dok mi popijemo kahvu ujutro.
Mi niti imamo kapacitet da vodimo i donosimo svoje odluke, niti to iko želi.

To je ujedno i razlog zašto niko nije donio nikakve odluke na nivou Federacije.
Kao što rekoh u prethodnom postu, plan je ne talasati, osim ako to ne narade naši upravitelji iz EU.

Ne mogu komentarisati pitanja Mirnesa (da, svjestan sam nepismenosti u svim tim "klasama, ali to nije opravdanje) i tiranije.
U državi u kojoj se "elita" svakako ponaša kako hoće i tlači slabije mi je degutantno pisati o "tiraniji" zbog Covid potvrde, izvini.
User avatar
Ateista
Posts: 46343
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#859 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

Osoba sa tezim simptomima ce lezati u kuci ili u bolnici i samim tim nece prenositi virus, oni sa blazim simptomima vec zavisi od osobe do osobe, neko nece ni skontati da ima covid i hodace okolo normalno i prenositi virus, tako da ne stoji bas da tezi simptomi znace i vise prenosenja, bar ne u praksi.
User avatar
Ateista
Posts: 46343
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#860 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by Ateista »

DrugaGimnazija wrote: 03/12/2021 19:00
zabac kermit wrote: 03/12/2021 09:02

Ti jer ocigledno da nemas pojma cim poredis te vakcine koje su se godinama razvijale i ove sto su nastale preko noci.
"nastale preko noci" - ovo je dovoljno da shvatim da si dobro informisan i imas snazne argumente i da shvatim da ocigledno nemam pojma.

Jesu li se tvoji roditelji raspitivali kod ljekara prije nego sto si dobio sve vakcine koje si dobio kao dijete? Nisu. Nije im palo na pamet, jer su znali da ljekari znaju sta je dobro za tebe. A, broj zabiljezenih reakcija opasnih po zivot je mnogo veci kod tih "starih" vakcina.
Stare vakcine i ove se ne mogu porediti, puno je razloga za to. Kao prvo, stare vakcine se koriste desetinama godina u nazad, i znamo bar otprikike sta dugorocno ocekivati od njih, od ovih jos ne znamo. Neke bolesti protiv kojih se vakcinisemo starim vakcinama su puno opasnije nego covid, te sto je jako bitno dovoljno su efikasne da mogu smanjiti sirenje i omoguciti kolektivni imunitet, ove to ne mogu.
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#861 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by shbc »

zabac kermit wrote: 03/12/2021 09:04
GandalfSivi wrote: 03/12/2021 02:15

Da uopste ne ulazim u Covid dubioze. Mirnes nije sarlatan, Mirnes je idiot. Od zalaganja za podjelu Bosne odmah poslije rata, preko cuvene izjave da je Alija na samrti rekao cuvajte mi Mirnesa, do ocitog kriminala kada je sa Balijagicem uhvacen da ucjenjuju vlasnika pekare. Jebo idiota, pa da nastavimo…
Aha i zbog toga mu ne treba vjerovat kad javno iznosi dokaze-zakone?
Sega si.
Pa, tehnicki sega ste vi koji mislite da su "dokazi-zakoni" ovo sto on iznosi. Nabrojao lik neke clanove zakona koji veze nemaju sa citavom ovom pricom, a vi se upalili ko kutnjaci. Kontate sad cete poderat na sudovima, kako je pametan i dobar Mirnes pa vam pokaza...

Mislim, nemam nista protiv. Probajte. Ali vam je puno manje bolno da se vakcinisite. Odnosno, to vam je bezbolno, sa Mirnesovim nacinom se necete usreciti. Ali, eto. Kako god zelite
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#862 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by aldinjo »

shbc wrote: 05/12/2021 16:01
zabac kermit wrote: 03/12/2021 09:04
Aha i zbog toga mu ne treba vjerovat kad javno iznosi dokaze-zakone?
Sega si.
Pa, tehnicki sega ste vi koji mislite da su "dokazi-zakoni" ovo sto on iznosi. Nabrojao lik neke clanove zakona koji veze nemaju sa citavom ovom pricom, a vi se upalili ko kutnjaci. Kontate sad cete poderat na sudovima, kako je pametan i dobar Mirnes pa vam pokaza...

Mislim, nemam nista protiv. Probajte. Ali vam je puno manje bolno da se vakcinisite. Odnosno, to vam je bezbolno, sa Mirnesovim nacinom se necete usreciti. Ali, eto. Kako god zelite
:lol: :lol: :lol: Ko vašim lažima više vjeruje? :lol: :skoljka: :run:
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#863 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by shbc »

aldinjo wrote: 05/12/2021 16:26
shbc wrote: 05/12/2021 16:01

Pa, tehnicki sega ste vi koji mislite da su "dokazi-zakoni" ovo sto on iznosi. Nabrojao lik neke clanove zakona koji veze nemaju sa citavom ovom pricom, a vi se upalili ko kutnjaci. Kontate sad cete poderat na sudovima, kako je pametan i dobar Mirnes pa vam pokaza...

Mislim, nemam nista protiv. Probajte. Ali vam je puno manje bolno da se vakcinisite. Odnosno, to vam je bezbolno, sa Mirnesovim nacinom se necete usreciti. Ali, eto. Kako god zelite
:lol: :lol: :lol: Ko vašim lažima više vjeruje? :lol: :skoljka: :run:
Koga briga kome ti vjerujes?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#864 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by aldinjo »

shbc wrote: 05/12/2021 18:50
aldinjo wrote: 05/12/2021 16:26
:lol: :lol: :lol: Ko vašim lažima više vjeruje? :lol: :skoljka: :run:
Koga briga kome ti vjerujes?
Čim ti odgovaraš na post, itekako te briga. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#865 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by shbc »

aldinjo wrote: 06/12/2021 01:55
shbc wrote: 05/12/2021 18:50

Koga briga kome ti vjerujes?
Čim ti odgovaraš na post, itekako te briga. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
Evo nisam mogao da spavam od brige
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#866 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by aldinjo »

shbc wrote: 06/12/2021 06:37
aldinjo wrote: 06/12/2021 01:55
Čim ti odgovaraš na post, itekako te briga. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
Evo nisam mogao da spavam od brige
"Pusti šuplju priču", kao da vas ne znam. :lol:
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#867 Re: Kako postupiti ako vam traže covid-potvrdu ili vas prisiljavaju na vakcinaciju

Post by breba »

splinter wrote: 19/11/2021 09:21
laik1981 wrote: 19/11/2021 09:04
Jel ti mislis da su na ovim protestima samo nevakcinisani? Nisu. Evo ja sam vakcinisan i sutra bih izasao na slicne proteste kada bi ih neko ovdje organizovao. Uvode pravila preskacuci zakodonavna tijela na osnovu preporuka raznoraznih kriznih stabova. Ova raznorazna uslovljavanja u vezi sa covidom granice sa anarhijom. Cak i kada ustavni sudovi kazu da se to kosi sa zakonima o ljudskim pravima to se izignorise ili eventualno vrate pare koje su naplatili za kojekakve kazne. Ovakav nacin je pogresan.
A inače smo do Korone imali funkcionalnu pravnu državu?
Baš zato i kažem, ako si već vakcinisan imaš potvrdu onda si ok, mejere te se uglavnom ne dotiču. U čemu je problem?
Ne odnosi se na tebe, nego govorim o ovima na protestima.
Mislim meni je ovo sve više postalo presmiješno, ali ista se rasprava vodi na globalnom nivou i među akademskom zajednicom.
Bukvalno ne osjetim nikakvu razliku u načinu komunikacije, stavovima i branjenima istih iako se radi o mnogo mnogo većoj instanci nego što je jbeni forum.
Ni ja nisam vakcinisan i šta ako mi zabrane ulazak u bilo koju instituciju? Neću se vakcinisati dok god imam antitjela, kad ih nestane, a nadam se da neće, otići ću uraditi test na T ćelije pa ću vidjeti. Uostalom imam dokaz o prisustvu antitjela jer radim test svako mjesec.
A na kraju i Novavax (NVX-CoV2373) boga pitaj kad ću dočekati i gdje primiti cjepivo, tako da nemam izobra.
The World Health Orgnaization has granted an emergency use listing for Covovax (NVX-CoV2373). The license means Novovax and its manufacturing partner Serum Institute of India (SII) can now start shipping the vaccine to the COVAX program, a global initiative that provides vaccines to low-income countries and other regions.
Locked