Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

takojegovorio
Posts: 289
Joined: 07/05/2019 23:17

#101 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by takojegovorio »

Kada je čovek rahat, on je već ispunio jedan od najvažnijih uslova za postizanje sreće! Ako si srećan,stalno, onda si ti ispunio svoj zadatak u ovozemnom životu.Ali...uvek ima ono ali,život je takav da takav čovek ne postoji i da nije nikada ni postojao...da dodam da je "više ljudi spremno na zlo,samim tim i na nesreću,nego na dobro",što bi reko Meša Selimović...
"Ljudi nikada ne čine zlo tako
sveobuhvatno i s takvim oduševljenjem kao kada to čine iz verskih pobuda."
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#102 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by moonca »

kiligonzales wrote:Prepustis se zivotu, smanjis brigu o svemu, manjku para, kompleksima ljudskim, pocnes prihvatati lose, a u svemu traziti dobro, uzivas u sitnicama, ponekad i pomjeris granice i tako to i eto rahatlooka.
Nemoguce je --samo se prepustish-- :-)


..samo ako ti se ostavio san, dosegao si nesto sto si zelio..bilo, licni uspjeh-skolovanje, novac -u vecini slucajeva, okruzenje... biras drustvo sa pozotovnim stavom...
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#103 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by kiligonzales »

moonca wrote:
kiligonzales wrote:Prepustis se zivotu, smanjis brigu o svemu, manjku para, kompleksima ljudskim, pocnes prihvatati lose, a u svemu traziti dobro, uzivas u sitnicama, ponekad i pomjeris granice i tako to i eto rahatlooka.
Nemoguce je --samo se prepustish-- :-)


..samo ako ti se ostavio san, dosegao si nesto sto si zelio..bilo, licni uspjeh-skolovanje, novac -u vecini slucajeva, okruzenje... biras drustvo sa pozotovnim stavom...
Meni porodica i prijatelji cine zivot sretnim. Novac jeste potreban, ali ja znam da ne mogu pojesti 4 tepsije pite dnevno, popiti 10 buradi pica, niti obuci na sebe 20 stvari odjednom, niti biti u dva stana i auta istovremeno. Neskroman sam jedino kad trebam pomoći nekoga i dati nekome nesto, to je jedna od stvari koji me cine radosnim, ja se najbolje osjecam u prvoj majici iz ormara, pantalonama, okruzen porodicom, prijateljima, dobrom atmosferom, ponekom pjesmom, mezom, kvalitetnom šegom i šupljom.

Vjeruj mi da to prepuštanje pomaže i dobro i loše stvari mogu biti lijepe ako ih prihvatimo, začiniti naš život, uvesti nas u malo naš zen mode i rahatlook. Treba znati čejfiti.

Znam da me nepravda i žene mogu najviše iznervirat, kao i da mi isto tako mogu uljepšati provedeno vrijeme. Znam da se najviše mogu nasekirati zbog ljudi koje volim i ujedno njihove nedace me cine tuznim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#104 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by moonca »

kiligonzales wrote:
moonca wrote:
kiligonzales wrote:Prepustis se zivotu, smanjis brigu o svemu, manjku para, kompleksima ljudskim, pocnes prihvatati lose, a u svemu traziti dobro, uzivas u sitnicama, ponekad i pomjeris granice i tako to i eto rahatlooka.
Nemoguce je --samo se prepustish-- :-)


..samo ako ti se ostavio san, dosegao si nesto sto si zelio..bilo, licni uspjeh-skolovanje, novac -u vecini slucajeva, okruzenje... biras drustvo sa pozotovnim stavom...
Meni porodica i prijatelji cine zivot sretnim. Novac jeste potreban, ali ja znam da ne mogu pojesti 4 tepsije pite dnevno, popiti 10 buradi pica, niti obuci na sebe 20 stvari odjednom, niti biti u dva stana i auta istovremeno. Neskroman sam jedino kad trebam pomoći nekoga i dati nekome nesto, to je jedna od stvari koji me cine radosnim, ja se najbolje osjecam u prvoj majici iz ormara, pantalonama, okruzen porodicom, prijateljima, dobrom atmosferom, ponekom pjesmom, mezom, kvalitetnom šegom i šupljom.

Vjeruj mi da to prepuštanje pomaže i dobro i loše stvari mogu biti lijepe ako ih prihvatimo, začiniti naš život, uvesti nas u malo naš zen mode i rahatlook. Treba znati čejfiti.

Znam da me nepravda i žene mogu najviše iznervirat, kao i da mi isto tako mogu uljepšati provedeno vrijeme. Znam da se najviše mogu nasekirati zbog ljudi koje volim i ujedno njihove nedace me cine tuznim.
Porodica se -povecava /smanjuje, prijatelji nisu uvijek dostupni , kao i sve ostalo 'naglasheno'. Kako ces onda naci rahatluk, ako to nestane ili nije intenziteta koji je tebi dovoljan.
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#105 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Santic_Aleksa »

Veliki procenat sreće otpada na rahatluk, osim ako nisi submisivan i mazohističan u raznim oblicima jel. :D
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#106 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by kiligonzales »

moonca wrote:
kiligonzales wrote:
moonca wrote:
Nemoguce je --samo se prepustish-- :-)


..samo ako ti se ostavio san, dosegao si nesto sto si zelio..bilo, licni uspjeh-skolovanje, novac -u vecini slucajeva, okruzenje... biras drustvo sa pozotovnim stavom...
Meni porodica i prijatelji cine zivot sretnim. Novac jeste potreban, ali ja znam da ne mogu pojesti 4 tepsije pite dnevno, popiti 10 buradi pica, niti obuci na sebe 20 stvari odjednom, niti biti u dva stana i auta istovremeno. Neskroman sam jedino kad trebam pomoći nekoga i dati nekome nesto, to je jedna od stvari koji me cine radosnim, ja se najbolje osjecam u prvoj majici iz ormara, pantalonama, okruzen porodicom, prijateljima, dobrom atmosferom, ponekom pjesmom, mezom, kvalitetnom šegom i šupljom.

Vjeruj mi da to prepuštanje pomaže i dobro i loše stvari mogu biti lijepe ako ih prihvatimo, začiniti naš život, uvesti nas u malo naš zen mode i rahatlook. Treba znati čejfiti.

Znam da me nepravda i žene mogu najviše iznervirat, kao i da mi isto tako mogu uljepšati provedeno vrijeme. Znam da se najviše mogu nasekirati zbog ljudi koje volim i ujedno njihove nedace me cine tuznim.
Porodica se -povecava /smanjuje, prijatelji nisu uvijek dostupni , kao i sve ostalo 'naglasheno'. Kako ces onda naci rahatluk, ako to nestane ili nije intenziteta koji je tebi dovoljan.
Šta je u životu stalno? Koju konstantnu imamo u sebi i ljudima oko sebe, uopste u svijetu oko nas? Rodis se slab, cijeli život ucis i jacas iz svega dobrog i loseg sto ti se desi, brigu i sekiraciju imamo zbog onoga sto smo imali, pa izgubili, bilo to u ljudima, poslu, casti, krovu nad glavom, svemu. Na kraju opet ostariš i budes star i nejak, drugo djetinjstvo samo iskusnije. Kad se opiremo i ljutimo na sve gubitke samo još više bivamo nezadovoljnijim, a kada nam je dobro i lako, onda smo zadovoljni dovoljno toliko da zaboravimo da je nevolja tu iza vrata i kad pomisliš da su stvari baš onakve kakve želimo da budu, sve se izokrene naopačke i ako se opireš svemu tome, tu se i izgubiš. Lijek je u prihvatanju (prepuštanju) svega dobrog i lošeg i načinu na koji se s time borimo. Čovjek zaboravi da ne zna šta mu donosi sutra, planira očekuje, srcem se posveti, dušu i tijelo založi, pa mu ono što radi propadne, a nekada neočekivano i bez truda dobije mnogo. Zvuci kockarski ali nije tako. Svako ko se trudi i nađe svoju svrhu, nađe ono zbog čega je sretan, a i u moru poraza načina da se i dalje bori. Život nije jedna bitka, već vjecni rat od utrobe majke do utrobe zemlje. Moja sreca nije samo u onome što gore napisah, moj je rahatluk i onome što prečutim, pa i u onome dobrom i lošem što sakrijem od drugih, pa i u onome što vjerujem.

Ne mogu svoj život prepričati ovdje, ali doista nije lak, ali kada bih birao da ga ponovo odživim i proživim, ne bih u njemu ništa promjenio jer i svom tom kakav je do sada, tražim zadovoljstvo i načina da budem što zahvalniji jer vidim da onome čemu me nisu naučili ljudi, naučilo me je vrijeme da gorih i ljepših sudbina ima od ove moje.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#107 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Euridika »

Da bi čovjek postigao rahatluk, mora prethodno postići duševni mir. A postići duševni mir u današnjem vremenu je skoro pa nemoguća misija. Milion i jedna stvar i briga te ometaju, sekiraju, narušavaju stabilnost i mir - i kako onda da čovjek bude rahat? Jedino da se povučeš iz života, živiš kao pustinjak, okreneš se samo meditaciji, promišljanju, vjeri i izbjegavaš kontakt s drugim ljudima. :|
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#108 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Bluemore »

Jest :mrgreen:
I tad se konfrontiras sa svojim ponorima i hridinama...
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#109 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by kiligonzales »

Euridika wrote:Da bi čovjek postigao rahatluk, mora prethodno postići duševni mir. A postići duševni mir u današnjem vremenu je skoro pa nemoguća misija. Milion i jedna stvar i briga te ometaju, sekiraju, narušavaju stabilnost i mir - i kako onda da čovjek bude rahat? Jedino da se povučeš iz života, živiš kao pustinjak, okreneš se samo meditaciji, promišljanju, vjeri i izbjegavaš kontakt s drugim ljudima. :|
Ako ima igdje rahatluka i zadovoljstva ima u BiH i pored teškoće življenja i opet život živiš sa drugima, a ne otuđen od drugih. Brinuli ili ne brinuli prilike se ne mjenjaju brigama. Brige samo donesu novi val tuge, nemoći i bezvoljnosti. Sve je u prihvatanju neminovnosti, života.

Ovdje se i u najtežim vremenima živjelo, uz suze znao se oteti i osmjeh, uz bol protegnuti pjesma, očejfiti uz zvuk granate metka, nevolje makar fildžan kafe, hodati po dnu života, a dizati se nadom da će biti bolje i to nebi bilo tako da nije bilo toga rahatluka, odmora, osjecaja bezbrižnosti, zadovoljstva u malom, onog inata i svega šta čini bosanskog čovjeka.

Rođen sam u Sa, porijeklo mi je svakojako, porodica šarena, obišlo se nešto i svijeta, svugdje pođi Sa dođi i znaš šta kažu ljudi oko nas iz bivše Juge, vani zaradi u Sa potroši jer tamo nigdje nećeš naći ono što mi imamo ovdje, a to je rahatluk. Rahatluk je u mnogo čemu, nije u bježanju samo od ljudi, već je i sa ljudima.

Svi smo mi ovdje nošeni životom, više nego što brinemo o svojim životima. Stariji forumaši taj osjećaj znaju još bolje jer i danas nađu vremena da uz gitaru sjednu, zapjevaju, popiju koji, zameze, druže se, a nije da nemaju briga. Ima ih svak, ali gurnes na stranu sve i odes da napunis baterije uz sta pozitivno. Mi malo mlađi 30+ fatamo još te niti. Ovi mlađi jok.

Jbg ne znaju kako je zapjevati i kad ti se svijet svija, a sam propadaš, grcas u belajims, a ushićenje i nada naviru uz "kraj pendzera Jusuf stari", "ja sam momak od meraka", "kad sretneš Hanku", "jedna čerga meni dosta" i drugim pjesmama, šali zajebancija pa nekad i onoj crnoj, pa i na tvoj račun, osmjesima dragih ljudi, mimici, zagrljajima, poljupcima, zdravici ti čupaš sebe iz opšteg društvenog negativizma.

Sve je lakše kad nisi sam. Mene najviše danas nervira ta potreba da se ljudi koriste, umjesto vole i ta potreba da te se voli prema onome koliko imaš. Neko glupo vrijeme došlo ljudi neće ljudima jer im smeta kesa, kako otici nekom, a nesto neponjeti, kako biti prijatelj, ako tebi neko nece doci, ko sto ti njemu, na praznike se familija najbolja neobilazi, ljudi se ne obilaze medjusobno jer jedan ima drugi nema i td.

Ljudi zaborave da imamo samo ono što damo. Rahatluk je u mnogo čemu, ja bi ga nazvao smirajem duše u onome što je lijepo, pa makar bio srdačan pozdrav, osmijeh i lijepa riječ drugim ljudima, znak ljubaznosti prema nekome siromahu, pomoci drugom, nije samo rahatluk u vilama i luksuzu i dobrom poslu, stabilnim primanjima i mnogo čemu što dobar život znače. Svak ga nađe u nečemu.

Što bi Zuko Džumhur rekao "mozes imati milione, ako u dusi nemas rahatluk, dzaba ti sve".
User avatar
SmokingMan
Posts: 18614
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#110 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by SmokingMan »

Čovjek misli ako se okruži naizgled pozitivnim ljudima,da će živjeti jednom sretnim životom.Grdno se vara,taj za sebe ne može reći uopšte da se osjeća živim,a kamoli da poznaje sebe i ljude sa kojima se druži.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8223
Joined: 25/05/2013 23:49

#111 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by apsidejzi »

Ja mogu slobodno kazati za sebe da sam postigao rahatluk a recept za to je veoma jednostavan samo mnogima tesko izvodiv. Probacu biti koncizan koliko mogu: Svaku odluku u zivotu koju donesem baziram na procjeni i prihvatanju rizika koje ista nosi sa sobom. Ova recenica zvuci veoma jednostavno ali podrazumjeva dvije premise koje mnogi ljudi ne zele prihvatiti kao istinu. Prva premisa je da je tragedija sastavni dio zivota. Svako od nas ima neku skrivenu tragediju a ako i nema uskoro ce je imati. (bolest, smrt, gubitak i sl). Druga premisa je da niko od nas nije savrsen i da svako moze pogrijesiti.

Ovo iznad je bukvalno sustina mog recepta za rahatluk. Kao sto rekoh, zvuci banalno ali u sebi nosi ogromne konsekvence koje nije lagano vidjeti ili se nositi s njima. Glavna konsekvenca je da te tjera na prihvatanje odgovornosti za svoj zivot. Evo na primjer, ja sam nedavno imao provalu u stanu i lopovi su mi odnijeli poprilicno finih stvari. To je meni veoma tesko palo. Osjecao sam griznju savjesti jer se nisam dovoljno dobro zastitio. Imao sam obicna vrata, nikakv alarm, bez video nadzora, sve vrijedne stvari bile na jednom mjestu i totalno sam bio ignorantan prema mogucnosti da me neko uprati i odrari. Kada se ovo desilo mjesale su se ljutnja i anksioznost, zelja za osvetom i sl. Ja cu veoma brzo saznati ko je to odradio, gdje zivi, s kim je, sta je uradio sa stvarima i sl. U jednoj takvoj situaciji bilo je tesko naci dusevni mir, ali sam ga nasao kada sam sjeo sa sobom i popio kafu. Shvatio sam da nisam svemocan, da nisam mislio na sigurnost toliko zato sto nisam ranije imao dodira s tim. Posto nisam sveznajuci, ja ne mogu predividiti sve ishode u zivotu te iz tog razloga ne mogu nositi odgovornost i osjecati anksioznost. Nekada se u zivotu desavaju tragedije koje su izvan nase zone odgovornosti. Jeste, meni je i dalje krivo sto nisam imao sigurnosna vrata, alarm i sve ostalo, ali vise ne krivim sebe jer ovo je prvi put da se nesto tako desilo. Sad znam, i sad sve to imam ali ne mogu sebe retroaktivno okrivljivati. Jednostavno, naucio sam prihvatiti svoju ogranicenost i ignorantnost. To je sastavni dio ljudske genetike.

Drugi primjer koji imam je jedan moj bivsi jaran za kojeg sam ja mislio da je jaran ali ce se ispostaviti da je to bilo vise jaranstvo iz interesa. Da ne duzim sa detaljima, jednog dana on je mene zamolio nesto da mu uradim i isrkeno ja nisam zelio da to uradim. Nije to bila velika stvar ali ja vjerujem u reciprocitet. Da bi nesto trazio od nekoga, moras malo nabaciti poena prvo. Meni se ucinilo da ovaj samo uzima sa "racuna". Do tada je uzimao malo, ali ovo sto je trazio bilo je malo vise i ja nisam bio voljan da mu to dam. Posto malo "ovisim" o njemu potpuno sam bio svjestan sta ce se desiti kada mu kazem NE. Opet sam sjeo sa sobom i popio kafu i odlucio da mu kazem NE. Naravno, rezultiralo je prekidom "jaranstva" i stetom koja mi je prouzrokovana tim. Nisam zelio da on uzima sa mog emotivnog racuna na ustrb neke druge koristi koju bih imao.

Ovaj drugi primjer oslikava pravilo koje imam: Svaku odluku u zivotu koju donesem baziram na procjeni i PRIHVATANJU rizika. Ja sam unaprijed znao kakav rizik nosi to NE i prihvatio sam ga. Mirno i stalozeno. U sebi sam osjecao zadovoljstvo i dan danas ga osjecam kad se sjetim toga. Ja sam zapravo stao na svoju stranu i ono u sta vjerujem.

Ima tu jos mnogo primjera koji se mogu navesti ali ova dva su sustina tih svakodnevnih odluka i situacija s kojima se susrecem i kako reagujem na njih. Pokusavam uvidjeti s kojim rizicima se suocavam i pokusavam ocjeniti kako cu se osjecati ako se neki rizik ostvari ili ne. Na ovaj nacin donosim svjesne i samostalne odluke koje su nastale u okolnostima u kojima su nastale. Ja ne mogu uticati na sve okolnosti i neke jednostavno moram prihvatiti. Nekad je tesko prihvatiti ostvarenje rizka za koje nisi ni znao (kao ona kradja koju sam imao) ali tada sebi kazem da nisam savrsen.

Meni ovo apsolutno dobro funkcionise. Zivotna pozicija u kojoj se nalazim nije idealna ali je onakva kakvom je ja zelim i sad da se moram vratiti unazad i donijeti odluke u okolnostima u kojima sam bio... ja bih iste odluke donio. Za mene je ovo definicija rahatluka. Mnogi mi zapravo i kazu da sam rahat i da nemam mnogo problema u zivotu jer im se tako cini. Vjerovatno time sebe pravdaju jer ne zele popiti kafu sa sobom i rascistiti u stvari u zivotu te podnijeti eventualne gubitke kako bi postigli rahatluk.
Matris
Posts: 336
Joined: 05/08/2018 11:27

#112 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Matris »

Rahatluk i sreca su precijenjeni. Ljudi tjeraju neku srecu i rahatluk misleci da se to moze postici i zadrzati.
Zivot je mnogo vise nego sreca i rahatluk. Covjek treba da zivi i cijeni cijeli zivot ukljucujuci bolna iskustva, razocaranja, bol, tugu itd. Kakav bi to i zivot bio kad bi citav zivot bio sretan?
Covjek koji je sretan cijeli zivot je siromasan od iskustva kako je to ne biti sretan.
Covjek treba da gura napred, da raste, razvija se. Nikad ne dozvoliti da dan prodje da se nesto ne nauci, nesto ne dozivi, nesto ne iskoristi da budes bolji i veci nego sto si bio juce.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#113 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by ho oponopono »

...ja rahatluka i govana...:pusi2: ...nemaš ovo, da mi je ono, postigneš to...daj mi još ovo pa će mi biti potaman, a ima hoću i ovo, daj i to...žulja me drugo, evo stiže treće...koje od sreće smeće...rahat u grobu jedino biti...mada vele i da se tu ponekad okrećeš -prevrćeš od muke ili pak sreće...valjda te peče...:pusi2:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#114 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Guadalajara »

ho oponopono wrote:...ja rahatluka i govana...:pusi2: ...nemaš ovo, da mi je ono, postigneš to...daj mi još ovo pa će mi biti potaman, a ima hoću i ovo, daj i to...žulja me drugo, evo stiže treće...koje od sreće smeće...rahat u grobu jedino biti...mada vele i da se tu ponekad okrećeš -prevrćeš od muke ili pak sreće...valjda te peče...:pusi2:
:lol: :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#116 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Ramzess Veliki »

Sve odjebes, razvedes se, ne pravis djecu, libo te za sve I eto - to je to.
sumirprimus
Posts: 81342
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#117 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by sumirprimus »

pocnite stedit.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#118 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by dobar osjecaj »

Ljudi se mahom brinu za mnoštvo nebitnih stvari. Smrt ljudi koje si poznavao je koristan podsjetnik o kratkoći života i nebitnosti sitnih svakodnevnih muka kojima sistematski uništavamo sebe. Otvoriš prozor na nečijoj kući. Već se uhvatila gusta paučina a osobu koja je marljivo čistila paučinu s tog prozora tek spuštaju u grob. Neće trebati dugo da zarastu svi putevi do kuće. Šuma će progutati i tragove i sjećanja.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#119 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Ramzess Veliki »

Pricaju da imaju tablete za taj rahatluk. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#120 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote:Sve odjebes, razvedes se, ne pravis djecu, libo te za sve I eto - to je to.
..da ...kasno marko na kosovo stize... :-)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#121 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Guadalajara »

Ramzess Veliki wrote:Pricaju da imaju tablete za taj rahatluk. :D
znam da ima :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#122 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Ramzess Veliki »

Uzmes jednu pa probas …

Image

… ako ne uspije uzmes …

Image

… ako ni sada nemate rezultata nastavite nizati red do konacnog uspjeha :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

:thumbup:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#123 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by pustopoljina »

Ziveci.
Nema rahatluka bez spoznaje druge strane novcica.
Na dobro se covjek lako navikne, kazu i mislim da je to ziva istina.
Dabogda imao pa nemao, stara jevrejska kletva (valjda) isto...
U ovom trenutku mnogi su nesretni, nemocni da pojme koliko su sretni i neki su sretni, shvacajuci da je sreca kratkotrajna i da sve ima svoju cijenu.
Dangubic
Posts: 795
Joined: 01/12/2019 15:11

#124 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Dangubic »

kli-pan wrote: 13/06/2012 23:48 Rahat biti može samo budala i naivan. Blago njima, a teško nama!

Image
Blago, njima

Image
Teško, nama :D
Nije mi jasno šta smatraš pod rahatlukom. Pod srećom i uspjehom u životu smatram biti dijete. Ostati djete i ne promjeniti se zbog obaveza u životu. Znaci i družiti se sa takvim ljudima koji vole gluposti smijeh i uživaju u ne materijalima stvarima. Lako zarađivati novac nije sreća ali je dobra osnova da bi se te šale, gluposti i uživanje interesovale u životu. Balans između rada i uživanja je isti bitan
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#125 Re: Kako postići rahatluk? I, Ima li u postizanju istog sreće?

Post by Maraschino »

Samo zdravlja i da potraje. :D
Post Reply