Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Kako ocjenjujete dosadasnji rad Gradonacelnice?

Nikako
49
42%
Lose
43
37%
Osrednje
5
4%
Dobro
3
3%
Odlicno
17
15%
 
Total votes: 117

User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#51 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by Jara »

Alhemicarkaa wrote:
protest.ba wrote:četvrtak 20. mart od 10:30 na eFM radiju (95,2 MHz fm stereo ili http://www.efm.ba) gostuje gradonačelnica Semiha Borovac.
A *ebo ga, ovo ko neki horor film. Upalim tv, a njena glava preko cijelog ekrana, otvorim novine, a ona se prostrla preko cijelih, upalim radio a ona vazi li vazi!

SJASI VISE!
:lol:
Taje zglave nigdje nema - ne valja! :D
Mama vazi sa svih strana - ne valja! :D
Našem svijetu nikad ugodit! :D
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#52 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by Alhemicarkaa »

Jara wrote: :lol:
Taje zglave nigdje nema - ne valja! :D
Mama vazi sa svih strana - ne valja! :D
Našem svijetu nikad ugodit! :D
:lol:
Nesto se mislim, povlaceci paralelu sa drugim likovima slicni njoj koji su visili po medijima, kad su nestali sa medijske scene, nestali i s politicke scene.

SJASI SEMIHA na sve nacine. :x
User avatar
Cevljanovici
Posts: 23
Joined: 08/03/2008 20:36
Location: Sarajevo

#53 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by Cevljanovici »

Rad gradonacelnice je najbolje ocjenjen jednoglasnim usvajanjem izvjestaja od strane GV i podrske u sprovodjenju politike grada.
Sta reci, kada sam iscitao temu o spomeniku za nasu djecu koja su boginula u periodu agresije na Sarajevo, jasno mi je ko je sili za njenu ostavku iako zena nema veze sa sigurnoscu. Nemoj te me ubjedjivati da produzena ruka SDP-a nema veze sa time.

Da ne bi bilo zabune, GV cine ljudi koje smo mi birali na izborima, i ako smo zeljeli prmjenu na celu uprave grada, bolje da smo trazili da se raspusti GV.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#54 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by chuchumbamayumbe »

Kakvi su gradjani ovoga grada, nisu ni zasluzili bolju spodobu od famozne gradonacelnice.
Ovaj crni period kriminalne vlasti u Sarajevu ce ostati upisan u istoriju grada kao doba kriminala, nepotizma, jednoumlja i svega ostalog sto se moze dodati uz rijeci "radimo sta hocemo i kako hocemo, boli nas qratz ko sta misli".
Cini mi se da niko ne bi mogao biti gori i losiji po buducnost i imidz Sarajeva od ovih kloceva koji su sada na jebenoj vlasti i koji nam svima kroje kapu.
Valjda ce moja djeca docekati da sunce napokon svane i da krenemo naprijed onako kako treba a ne onako kako klocevi misle.
User avatar
protest.ba
Posts: 105
Joined: 03/03/2008 23:29
Location: Sarajevo
Contact:

#55 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by protest.ba »

.
ONLINE PETICIJE ZA OSTAVKE
.
- SEMIHA BOROVAC >> http://protest.ba/semiha.htm
.
- SAMIR SILAJDŽIĆ >> http://protest.ba/samir.htm
.
suncandan
Posts: 356
Joined: 16/02/2008 14:44
Location: Mostar - Sarajevo

#56 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by suncandan »

Divna je stvarno, ljepotica nasa!
Kako mi je milina kada je vidim, a tek kada slusam!

Uradila je puno ona toga, nemojte tako. Uradila je za svoju straznjicu, pa nama je najbolje kada je ona sretna.
Samo naprijed Semiha, mi smo sretni kada je tebi dobro, a nas ko sisa!
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#57 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by Umjetnik a »

http://www.bhdani.com/default.asp?kat=t ... tekst_rb=8

je li neko može staviti puni tekst

nisam znao na kojoj temi da postiram
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#58 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by uvjek dobar gost »

Sva zbivanja unazad skoro dva mjeseca pokazuju koliko može pomenuta osoba, a koliko nije prije toga ništa radili. Silni zaključci, inicijative i šta sve ne.. ukoliko znamo nadležnosti samo recimo po članu 38.
(samo da podcrtam jedan stav iz tog člana9
6. vrši nadzor nad gradskim ustanovama i objektima, gradskim preduzećima i gradskom imovinom...

trebam li navoditi pored ovoga da je grad po članu 15. nadležan za :
1. urbano planiranje/upotrebu
2. javne službe/infrastrukturu(voda, kanalizacij, otpad, grijanje, gas, javne parkove, tržnice, vatrogasne brigade, lokalne zdravstvene službe, sportske objekte, groblja)
3. gradske finansije
4. javni saobraćaj
5. kulturu
6. osnovno i srednje obrazovanje
7. lokalni biznis
8. dobrotvorne organizacije
9. lokalni radio i televizija
10.lokalni turizam
11. izvršni aspekti stambene politike (dodjele stanova, planiranje izgradnje, održavanje stanova u društvenom vlasnništvu, odluke o visini stanarina)
12. druge nadležnosti koje kanton prenese u gradsku nadležnost, odnosno to učine opštine


Neka mi neko izdvoji nešto od ovog gore nabrojanog... što su gradski vladari učinili... ili su tražili da to učini kanton il da se vrati u nadležnost grada od opština.... po meni lično svakuod nadležnosti gradski vladari il direktori javnih firmi koriste za sopstveno bogaćenje... , od svega toga (mislim na nadležnosti) ono ne obavljaju na adekvatan način.. sve može puno bolje... puno, puno bolje.....

Pa vladari samo vraćaju lopticu na graane, roditelje krive za delikvenciju maloljetničku, populaciju za divlju gradnji i divlje pijace... po sveu što su do sada uradili... mislim da će ova vlast i njeni vladari u godinama od agresije i opsade biti upisani crnim slovima u istoriju grada... jer sve su uradili da grad srozaju i unište a oni da se u isto vrijeme uvećaju svoje tekuće račune.. krađom para iz budžeta grada i kantona Sarajevo....

Il da skratim, da imaju obraza.. otišli bi sami.... al nemaju oni nadležnost za moral... ili nad moralom, što je možda i dobro....
User avatar
OSPF-BGP
Posts: 21
Joined: 08/03/2008 20:46
Location: Sarajevo

#59 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by OSPF-BGP »

Gradsko vijeće Sarajeva usvojilo izvještaj o provođenju gradske politike

Gradsko vijeće Grada Sarajeva na 36. sjednici jednoglasno je usvojilo Izvještaj o provođenju gradske politike i aktivnostima gradonačelnice Sarajeva u 2007. godini.

Analizom ostvarenih aktivnosti iz Platforme djelovanja Grada Sarajeva u toku 2007. može se zaključiti da je njihovom realizacijom, Grad Sarajevo poboljšao svoje mjesto u odnosu na ostale nivoe vlasti, tj. kao jedinica lokalne samouprave i kao glavni grad.

U oblasti urbanog planiranja poduzet je veliki broj aktivnosti na ujednačavanju stepena urbanog i komunalnog standarda. Usvojena su četiri planska dokumenta, utvrđeno pet nacrta planskih dokumenata, te je doneseno pet odluka o pristupanju izradi planske dokumentacije. Usvajanjem 4 RP ("TMZ Feroelektro", "Centar - Novo Sarajevo", "Rekreaciono-zabavni centar Pionirska dolina" i "Gradski centar M.Dvor II faza") ostvaruju se mogućnosti za otvaranje oko 25.000 radnih mjesta.

Na planu zaštite kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa realizovan je značajan broj projekata, među kojima se posebno ističe projekt obnove Vijećnice za koji je u 2007. urađena kompletna projektna dokumentacija kao uvjet za daljnje faze obnove. Realiziran je značajan broj aktivnosti na stvaranju preduvjeta za nominaciju Baščaršije na UNESCO-ovu listu kulturne baštine. Realiziran je projekt iluminacije pet mostova na Miljacki. Urađen je idejni projekt, odabrana lokacija i položen temeljac za spomen-obilježje ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva 1992.-1995.

U oblasti finansija ostvareni su planirani prihodi za 2007. godinu od 20.571.250,73 KM, što u odnosu na ostvarene prihode iz 2006. predstavlja povećanje od 58,09 posto. Izvršenje budžeta realizirano je sa 77,57 posto.

U okviru projekta "Sarajevo-Zdravi grad" u 2007. realiziran je vrlo značajan projekt Grada Sarajeva, Istočnog Sarajeva i Ambasade Francuske u BiH "Polumaraton Sarajevo 2007.".

Gradska politika u oblasti unapređenja komunalne infrastrukture provodila se kroz realizaciju 21 projekta koji su najvećim dijelom bili usmjereni na uređenje gradskog područja i javnih površina, uključujući i stvaranje uvjeta za estetsko uređenje grada (uređenje fasada u gradu, izgradnja fontana i česama u gradu, dekoritanje grada, izrada projekata i izgradnja javnih toaleta, sufinansiranje projekata gasne mreže, deminiranje Trebevića). Posebna pažnja usmjerena je na intenziviranje aktivnosti na završetku izgradnje zatvorenog 50-metarskog olimpijskog bazena Otoka-Meander koji je do sada jedna od najvećih investicija Grada Sarajeva i stvaranju uvjeta da on bude otvoren u 2008. godini.

U provođenju gradske politike u oblasti kulture, obrazovanja i sporta osnovnu strategijsku orijentaciju predstavljala je masovnost i razvojna funkcija. Osnovno opredjeljenje bilo je da kulturne manifestacije postanu što dostupnije građanima a prije svega djeci i mladima. U oblasti obrazovanja u 2007. finansirano je 29 projekata. U oblasti sporta finansirano je 59 projekata, od kojih se posebno ističe postavljanje ledene plohe u dvorani "Zetra" na koji način je omogućeno da u toku zimskog raspusta više od 60.000 djece kvalitetno i sadržajno provedu slobodno vrijeme. Realizovani su projekti izrade idejne i izvedbene dokumentacije za rekonstrukciju i postavljanje vještačkih podloga na pomoćnim stadionima "Koševo" i "Grbavica".

Na planu unapređenja i jačanja ekonomske, obrazovne, kulturne i drugih oblika saradnje ostvarena je bilateralna saradnja s 11 gradova iz svijeta, organizovan je prijem za 70 stranih delegacija, te su uspješno organizirani prvi susret mladih centralne i jugoistočne Evrope i Dani Beča u Sarajevu.

U 2008. godini u oblasti komunalnih poslova Grad Sarajevo će svoju aktivnost usmjeriti na donošenju normativnopravnih propisa radi dogradnje komunalnih djelatnosti na nivou Grada kao: Odluka o snabdijevanju pitkom vodom iz vodovoda lokalnog značaja, Odluka o odvođenju i prečišćavanju otpadnih voda kanalizacije lokalnog značaja, te crpljenju, odvozu i zbrinjavanju fekalija iz septičkih jama na području Grada Sarajeva.

U oblasti urbanog planiranja radit će se, između ostalog, na profiliranju prostora grada Sarajeva kao ambijenta održivog i visoko prifitabilnog poslovanja i jačanja ekonomske osnove.

U oblasti kulture, obrazovanja i sporta ciljevi su: razvoj i unapređenje kulturnih vrijednosti grada kroz finansiranje specifičnih projekata iz oblasti bibliotečke i muzejske djelatnosti i zaštite kulturno-historijske baštine grada, naročito putem festivala, smotri, koncerata i sl., saopćeno je iz Gradske službe za informiranje.
User avatar
OSPF-BGP
Posts: 21
Joined: 08/03/2008 20:46
Location: Sarajevo

#60 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by OSPF-BGP »

uvjek dobar gost wrote: Neka mi neko izdvoji nešto od ovog gore nabrojanog... što su gradski vladari učinili... ili su tražili da to učini kanton il da se vrati u nadležnost grada od opština.... po meni lično svakuod nadležnosti gradski vladari il direktori javnih firmi koriste za sopstveno bogaćenje... , od svega toga (mislim na nadležnosti) ono ne obavljaju na adekvatan način.. sve može puno bolje... puno, puno bolje.....

Pa vladari samo vraćaju lopticu na graane, roditelje krive za delikvenciju maloljetničku, populaciju za divlju gradnji i divlje pijace... po sveu što su do sada uradili... mislim da će ova vlast i njeni vladari u godinama od agresije i opsade biti upisani crnim slovima u istoriju grada... jer sve su uradili da grad srozaju i unište a oni da se u isto vrijeme uvećaju svoje tekuće račune.. krađom para iz budžeta grada i kantona Sarajevo....

Il da skratim, da imaju obraza.. otišli bi sami.... al nemaju oni nadležnost za moral... ili nad moralom, što je možda i dobro....
Sam si rekao da se radi o gradskim valdarima koje si ti, a bogami i ja birao.
Imas iznad kako je jednoglasno usvojen izvjestaj Gradonacelnice. Zena radi svoj posao kako treba. Sve sto su joj zadali ispunila je, barem po usvajanju izvjestaja.
Sad mi reci, da li fakat postoji nesto dublje zbog cega SB ne mozes smisliti. Sta ti govori cinejnica da je duplo manje potpisano peticija protiv Semihe?
Bez obzira sto ima nekako stereotipnu pojavu zbog cega je ne gumo, ali je to osoba koja je vratila grad njegovom pravom utemitelju Isa beg Ishakovic. NArod slabo zna istoriju pa ne zna koliko je vazna da cinjenica za sam grad i njegovu istorijsko - evropsku verifikaciju!
To je nesto sto sam od ovakve prezentacione funkcije maximum koji sam ocekivao i hvala joj na tome.
User avatar
OSPF-BGP
Posts: 21
Joined: 08/03/2008 20:46
Location: Sarajevo

#61 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by OSPF-BGP »

Nekako niko nije rekao o doprinosu za spomenik ubijenoj djeci u SA tokom agresije.
Sinoc sam gledao prilog kako ce to izgledati... svaka cast.
Moje dvoje djece ce znati da je postojala agresija i da su oni sto su nas drzali u opsadi ubili 1600 djece....1600 djece medju kojima su i Mustafa, Marko, Dragan, Ivan i ostali.
Ovakvim spomenikom odrzana je multikulturnost koja se danas konstanto narusava...
Uz Isa Beg Ishakovica ovo je druga veoma bitna istorijska cinjenica....
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#62 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by uvjek dobar gost »

Ako je ovo trebalo biti afirmativno.. mislim da treba ponuditi recimo informacijo kada je bivši premijer kantona Sarajevo , a sada doktor Zvizdić Denis sam sebe nagradio za šesti april kao tadašnjeg premijea za izvanredne rezultate...i tomprilikom sebi je gospodin, a sada doktor.. sebi uručio lentu ....

Za Pionirsku dolinu nemam informacija, ali hotel "Halida Inn" je privatiziran.. što nameće neke sumnje... u neke stvari na lokalitetu M. dvor

Vijećnica.... pa da se gradko vijeće sjetilo i otvorilo njena vrata uz novčanu nadoknadu za posjetioce.. bilo bi i više para i možda bi ljepotica već bila obnovljena.. a ne bi se zalagali neki vjećnici da se po svaku cijenu u taj prostor smjesti neki ugostiteljski objekat sa "tradicionlnom" kuhinjom.. da sad ne otvaram pitanje buduće namjene objekta.. gdje se gospoda upiru da u isti objekat se oni usele... kao vladari Sarajeva.
Otiđimo skupa gospodo vijećnici i pogledajmo urušeni tunel spasa recimo kao kulturno-historijski spomenik.. il se sjetimo spaljenog helikoptera kod muzeja.. koliko je koštala žica da se isti ogradi kako ne bi bio na meti vandala.. il da ne govorim da ga se bože sačuvaj negdje drugo smjestilo jer i prij je bilo nasrtaja na njega.... da ne pitam jelde što se tunel srušio doktora Zvizdića il šegrta Silajdžića.. , a Semiha nema sigurno nadležnosti nju i da ne pitam...

Oko prihoda ne bih.. koliko se pra dnevno zaradi od kazni, pauk službe, parkinga po gradu .... a gdje su te pare...

Sarajevo zdravi grad... najveći zagađivač Crnomorskog sliva, ljudi se godinama žale zbog kolektorai aero zagađenja... a da ne govorim o povećenoj koncentraciji smoga zimi il zadaha Miljacke ljeti.... koja poguši sve nas stanovnike Sarajeva....

Unaprjeđenje komunalne infrastrukture... jeste troše se sredstva za infrastrukturu u divljim naseljima koja niču na obroncima sarajevske kotline.. tu i tamo za neku fasadu koja poslije dvije il tri godine počinje da se runi... ,estetsko uređenje grada.. tu se nešto i uradilo, priznati se mora, ali sa količinom para koje su potrošene, bila bi sramota da se ne vidi baš ništa.

Bazen na Otoci, mislim da je rok probijen negdje oko deset mjeseci, budžeti su samim tim uvećavani nekoliko puta....
Trebević.... sramota, čeka se koncesija da se počne bilo šta raiti, ni dan danas gore nema kante za smeće... niti jedne..da ne spominjem montirani projekat žičare, jer svi znamo da se u par navrata odbijala donacija za sarajevsku žičaru.. valjda se čekala koncesija...

Led u Zetri još jedna od sramota istina ove godine je led bio duže na Zetri, ali i pored velikog interesovanja.. stručnjaci u Kantonu i Zetri ne mogu da smisle rješenje da led bude barem osam mjeseci u Sarajevu, uprkos ogromnom interesovanju i samoj potrebi...... vještačke podloge na Koševu i Grbavici su gašenje požara i na njima svaka čast !
Komunalni poslovi... neki su po "prvi put" otišli na teren i vidjeli veliku količinu divljih objekata u vodozaštitnim zonama, da bi spriječili onečišćenje pitke vode, odnosno spajanja fekalnih voda i pitke vode, vladari čine zadnje napore, zbog javašluka, korupcije i glupe politike.. inspektori na terenu nisu uklonili niti jedan bespravni stambeni objekat u pomenutim zonama... čekaju se prve žrtve i onečišćene voda da bi nadležni skontali limite sarajevske kotline..
Urbano planiranje... šuplja.. čeka se plan na nivou federacije... a lokalno.. ne mogu da isplaniraju i naprave zapadni izlaz.. evo skoro deset godina... da ne spominjem opet divlju gradnju ilgradnju velikih piljara svuda .. koje su u velikoj mjeri uzrok saobraćajnog kolapsa...

Kultura... festivali, smotre koncerti i slično... korida, SFF, korida, MESS, narodnjak, korida, Sarajevska Zima, Seka aleksić, Korida, Jezz Festival, Korida..DJ neki..Baščaršijske Noći..narodnjak ....korida.. Dj neki

Sad vidjeh pa da odgovorim.. vraćanje nadležnosti gradu... u figurativnom smislu samo, znamo mi svi šta i kako je bilo.. glavi grad BiH, kantona, Federacije BiH.. opštine, distrikt, razna natezanja i političke igre... gradonačelnica skoro pa i nema zasluga u tome, taj proces je više politički, a ista se ni kriva ni dužna našla u vsemu tome, ako joj trebam zahvaljivati na tome.. meni to nije problem HVALA joj.. protivu nje kao nje ništa lično nemam, to što je manje peticija.. vidiš mi ne montiramo volju građana.. ljudi se tako potpisuju, ona je bar pokazale se hrabra i izašla u javnost, na tome joj i ja čestitam. No pošto nema stvarnih nadležnosti, od nje bi najhrabrije bilo da kaže... dajem ostavku il zamrzavam funkciju dok grad ne dobije svoje nadležnosti u punom kapacitetu...
Što se tiče spomenika, danvo je trebao biti napravljen... ja imam neke probleme sa umjetnikom koji ga je osmislio, cijenom njegovom... i donekle izgledom.. ali to su moji llični konflikti.. meni smeta što su sarajevske "ruže" većinom uklonjene.. tunel spasa sam već gore spomenuo, smeta mi što recimo niti jedno sklonište u užem centru grada nije restaurirano i prezentirano, što nema ništa konkretno da podsjeća i opominje svijet i nas same na zlo koje smo preko glava preturili (svako na svoj način), sistemski se radi na lažiranju i donekle zaboravljanju stvarne istorije, opsade... i cijelog perioda.. agresije... ovo je opet moje lično viđenje situacije
Last edited by uvjek dobar gost on 31/03/2008 00:03, edited 4 times in total.
User avatar
OSPF-BGP
Posts: 21
Joined: 08/03/2008 20:46
Location: Sarajevo

#63 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by OSPF-BGP »

valterbranisarajevo wrote:Pokušajte ljeti proći obalom, ako možete od smrada Miljacke, i pogledajte zmije i žabe ispod mosta Čobanija.. Krasna avantura...ako želite da smršate, jer nećete moći ništa jesti taj dan..To je valjda izdizanje iz "sivila" :D
..a da miljacka.. prvi gradonacelnik sa projektom rjesenja problema miljacke sto raniji gradonacelnici nisu ni pomisljali.
Pravi se brana na bentbashi, ugradjuju se neki vodni kolektori na kljucnim lokacijama.
User avatar
OSPF-BGP
Posts: 21
Joined: 08/03/2008 20:46
Location: Sarajevo

#64 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by OSPF-BGP »

uvjek dobar gost wrote:Ako je ovo trebalo biti afirmativno.. mislim da treba ponuditi recimo informacijo kada je bivši premijer kantona Sarajevo , a sada doktor Zvizdić Denis sam sebe nagradio za šesti april kao tadašnjeg premijea za izvanredne rezultate...i tomprilikom sebi je gospodin, a sada doktor.. sebi uručio lentu ....

Za Pionirsku dolinu nemam informacija, ali hotel "Halida Inn" je privatiziran.. što nameće neke sumnje... u neke stvari na lokalitetu M. dvor

Vijećnica.... pa da se gradko vijeće sjetilo i otvorilo njena vrata uz novčanu nadoknadu za posjetioce.. bilo bi i više para i možda bi ljepotica već bila obnovljena.. a ne bi se začagali neki vjećnici da se po svaku cijenu u taj prostor smjesti neki ugostiteljski objekat sa "tradicionlnom" kuhinjom.. da sad ne otvaram pitanje buduće namjene objekta.. gdje se gospoda upiru da u isti objekat se oni usele... kao vladari Sarajeva.
Otiđimo skupa gospodo vijećnici i pogledajmo urušeni tunel spasa recimo kao kulturno-historijski spomenik.. il se sjetimo spaljenog helikoptera kod muzeja.. koliko je koštala žica da se isti ogradi kako ne bi bio na meti vandala.. il da ne govorim da ga se bože sačuvaj negdje drugo smjestilo jer i prij je bilo nasrtaja na njega.... da ne pitam jelde što se tunel srušio doktora Zvizdića il šegrta Silajdžića.. , a Semiha nema sigurno nadležnosti nju i da ne pitam...

Oko prihoda ne bih.. koliko se pra dnevno zaradi od kazni, pauk službe, parkinga po gradu .... a gdje su te pare...

Sarajevo zdravi grad... najveći zagađivač Crnomorskog sliva, ljudi se godinama žale zbog kolektorai aero zagađenja... a da ne govorim o povećenoj koncentraciji smoga zimi il zadaha Miljacke ljeti.... koja poguši sve nas stanovnike Sarajeva....

Unaprjeđenje komunalne infrastrukture... jeste troše se sredstva za infrastrukturu u divljim naseljima koja niču na obroncima sarajevske kotline.. tu i tamo za neku fasadu koja poslije dvije il tri godine počinje da se runi... ,estetsko uređenje grada.. tu se nešto i uradilo, priznati se mora, ali sa količinom para koje su potrošene, bila bi sramota da se ne vidi baš ništa.

Bazen na Otoci, mislim da je rok probijen negdje oko deset mjeseci, budžeti su samim tim uvećavani nekoliko puta....
Trebević.... sramota, čeka se koncesija da se počne bilo šta raiti, ni dan danas gore nema kante za smeće... niti jedne..da ne spominjem montirani projekat žičare, jer svi znamo da se u par navrata odbijala donacija za sarajevsku žičaru.. valjda se čekala koncesija...

Led u Zetri još jedna od sramota istina ove godine je led bio duže na Zetri, ali i pored velikog interesovanja.. stručnjaci u Kantonu i Zetri ne mogu da smisle rješenje da led bude barem osam mjeseci u Sarajevu, uprkos ogromnom interesovanju i samoj potrebi...... vještačke podloge na Koševu i Grbavici su gašenje požara i na njima svaka čast !
Komunalni poslovi... neki su po "prvi put" otišli na teren i vidjeli veliku količinu divljih objekata u vodozaštitnim zonama, da bi spriječili onečišćenje pitke vode, odnosno spajanja fekalnih voda i pitke vode, vladari čine zadnje napore, zbog javašluka, korupcije i glupe politike.. inspektori na terenu nisu uklonili niti jedan bespravni stambeni objekat u pomenutim zonama... čekaju se prve žrtve i onečišćene voda da bi nadležni skontali limite sarajevske kotline..
Urbano planiranje... šuplja.. čeka se plan na nivou federacije... a lokalno.. ne mogu da isplaniraju i naprave zapadni izlaz.. evo skoro deset godina... da ne spominjem opet divlju gradnju ilgradnju velikih piljara svuda .. koje su u velikoj mjeri uzrok saobraćajnog kolapsa...

Kultura... festivali, smotre koncerti i slično... korida, SFF, korida, MESS, narodnjak, korida, Sarajevska Zima, Seka aleksić, Korida, Jezz Festival, Korida..DJ neki..Baščaršijske Noći..narodnjak ....korida.. Dj neki
mozda nisi skoncetrisan ali spamas temu...
molim te razdvoji sta pripada KS, sta opcinama...

Za Holiday In pitaj nacelnika opstine centar
Za bazen na otoci pitaj nacelnika opstine novi grad.
Prihode koje navodis nemaju veze sa budzetom GU
Sarajevo Zdravi grad pitaj M. Hamamdzica koji je sa Jan Kulenovicom potrosio milione
Kantonalna infastruktura pitaj vladu KS
korida i Seka Aleksic uopste mi nije jasna.
Znam da je za SFF dobila vecernjakov pecat sto u velikoj mjeri podrzava takav projekat
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#65 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by uvjek dobar gost »

Sad vidjeh pa da odgovorim.. vraćanje nadležnosti gradu... u figurativnom smislu samo, znamo mi svi šta i kako je bilo.. glavi grad BiH, kantona, Federacije BiH.. opštine, distrikt, razna natezanja i političke igre... gradonačelnica skoro pa i nema zasluga u tome, taj proces je više politički, a ista se ni kriva ni dužna našla u svemu tome, ako joj trebam zahvaljivati na tome.. meni to nije problem HVALA joj.. protivu nje kao nje ništa lično nemam, to što je manje peticija.. vidiš mi ne montiramo volju građana.. ljudi se tako potpisuju, ona se bar pokazala se hrabra i izašla u javnost, na tome joj i ja čestitam. No pošto nema stvarnih nadležnosti, od nje bi najhrabrije bilo da kaže... dajem ostavku il zamrzavam funkciju dok grad ne dobije svoje nadležnosti u punom kapacitetu...

A šta je ona uradila da bilo šta od ovog što ste Vi napisali kao fol afirmativno spriječi...

grad je po članu 15. nadležan za :
1. urbano planiranje/upotrebu
2. javne službe/infrastrukturu(voda, kanalizacij, otpad, grijanje, gas, javne parkove, tržnice, vatrogasne brigade, lokalne zdravstvene službe, sportske objekte, groblja)
3. gradske finansije
4. javni saobraćaj
5. kulturu
6. osnovno i srednje obrazovanje
7. lokalni biznis
8. dobrotvorne organizacije
9. lokalni radio i televizija
10.lokalni turizam
11. izvršni aspekti stambene politike (dodjele stanova, planiranje izgradnje, održavanje stanova u društvenom vlasnništvu, odluke o visini stanarina)
12. druge nadležnosti koje kanton prenese u gradsku nadležnost, odnosno to učine opštine

a gradonačelnica je direktno nadležna za:
namo nadležnosti samo recimo po članu 38.
(samo da podcrtam jedan stav iz tog člana9

6. vrši nadzor nad gradskim ustanovama i objektima, gradskim preduzećima i gradskom imovinom...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#66 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by amrica »

OSPF-BGP wrote:
uvjek dobar gost wrote:A

Za Holiday In pitaj nacelnika opstine centar

Za bazen na otoci pitaj nacelnika opstine novi grad.
Prihode koje navodis nemaju veze sa budzetom GU
Sarajevo Zdravi grad pitaj M. Hamamdzica koji je sa Jan Kulenovicom potrosio milione
Kantonalna infastruktura pitaj vladu KS
korida i Seka Aleksic uopste mi nije jasna.
Znam da je za SFF dobila vecernjakov pecat sto u velikoj mjeri podrzava takav projekat
Holliday Inn nije u Centru, granica Centra ide preko Vrbanje uz Ljubljansku, znaci preko Marin Dvora, ili ulicom Kralja Tvrtka ili Trscanskom, a H.inn je malo ljevlje, ako gledas sa Trebevica. Jedino ako gradonacelnica nije promijenila granice opcina. Valjda i to moze.
Sva ova frka oko S.B. se ne bi desila i niko je ne bi prozivao da nije klapnula u Dubai nakon ubistva djeteta, na apsolutno bezvezan, bespotreban i beskoristan skup nekakvih likova.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#67 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by valterbranisarajevo »

što se tiče konkretnih aktivnost, koje su ostvarene, a nisu još uvijek "mrtvo slovo na papiru" , kao poseban uspjeh se ističe obnavljanje fasada u gradu. Došao sam do podatka da je tim projektom obnovljeno "čak" 11 fasada".. :?

Na prvi pogled iz izvještaja koji je jednoglasno usvojen primjetio sam da se ističu aktivnosti oko kandidature Baščaršije na listu UNESCO, Da imaju imalo obraza nikada u izvještaj to ne bi stavili kao uspjeh. Razloga ima milion i već su neki napisani na ovoj temi. Kada se neuspjesi prikazuju kao uspjesi, onda je jasno kakva je situacija u gradu na gotovo svim poljima.

Odbor za pripremu kandidature, koji je osnovala gradonačelnica, se od svog osnivanja prije dvije godine nije sastao ni jednom.. Treba li dalje...

Svaka čast gradskim vjećnicima koji su usvojili izvještaj o radu. Da li im se imalo crveni obraz od stida? :( Ovim su sve parlamentarne stranke koje učestvuju u radu G.V: preuzele na sebe odgovornost zajedno sa gradonačelnicom za sve loše što je navedeno na ovoj temi.

Čovjeće, pa oni "se grebu" za donacije , 12 godina poslije, rata čak i za životinje u Pionirskoj.... :(
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#68 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by valterbranisarajevo »

Idemo dalje..


od kojih se posebno ističe postavljanje ledene plohe u dvorani "Zetra"

Ja uspjeha. Postoji čitavo javno preduzeće koje se brine u Zetri, ako im je ovo uspjeh, led za vrijeme zimskog raspusta, onda ih treba sve rastjerati. Uspjeh bi bio kada bi pisalo: Posebno se ističe postavljanje ledene plohe u Zetri koja će biti u funkciji tokom cijele godine.. Ovo je sramota za grad sa olimpijskom tradicijom... :(
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#69 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by valterbranisarajevo »

Izgradnja javnih toaleta - ako se pod tim računaju haustori i parkovi koji su se pretvorili u javne hale... :(

Deminiranje Trebevića - gore je mina do mine i to uz sami asfalt blizu vidikovca... :(
SanYava
Posts: 248
Joined: 28/06/2008 17:06

#70 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by SanYava »

amrica wrote:
OSPF-BGP wrote:
uvjek dobar gost wrote:A

Za Holiday In pitaj nacelnika opstine centar

Za bazen na otoci pitaj nacelnika opstine novi grad.
Prihode koje navodis nemaju veze sa budzetom GU
Sarajevo Zdravi grad pitaj M. Hamamdzica koji je sa Jan Kulenovicom potrosio milione
Kantonalna infastruktura pitaj vladu KS
korida i Seka Aleksic uopste mi nije jasna.
Znam da je za SFF dobila vecernjakov pecat sto u velikoj mjeri podrzava takav projekat
Holliday Inn nije u Centru, granica Centra ide preko Vrbanje uz Ljubljansku, znaci preko Marin Dvora, ili ulicom Kralja Tvrtka ili Trscanskom, a H.inn je malo ljevlje, ako gledas sa Trebevica. Jedino ako gradonacelnica nije promijenila granice opcina. Valjda i to moze.
Sva ova frka oko S.B. se ne bi desila i niko je ne bi prozivao da nije klapnula u Dubai nakon ubistva djeteta, na apsolutno bezvezan, bespotreban i beskoristan skup nekakvih likova.
ehe, kako kome.
mi sa sa-c.info pričamo o semihici duži vrmenski period.
duša naša.
srce.
Majka naša.
Pogriješili kad su joj davali ime.
trebala se zvati Nebila.
:lol:
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#71 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by Mikado »

Dokazala je da je nesposobna da vodi ovaj grad, ali pokazala je doduse vise moralnosti od miša Silajdzica, ali to nije promjenilo situaciju u Sarajevu, na bolje.
User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#72 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by Irelevantan »

Ja nikako da skontam što se raja okomila na tu ženu?

Ona je niđe veze kao i ostatak vlasti, go lopov.

Imenovati jednu osobu među stotinama istih je meni lično bezveze. Maknite Semihu eto nekoga da preuzme poziciju i da nastavi gdje je ona stala na isti način.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#73 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by uvjek dobar gost »

Ja na konto ove priče želim samo par stvari da kažem...
Jeste gdje gos se pogleda svi kradu, rade kako hoće i u glavnom pogrešno i rastrošno, nezajažljivo se radi samo na obezbjeđivanju budućnosti familija za narednih par generacija. Za to vrijeme u najboljem slučaju sve oko nas stagnira, sve je puno lažnog sjaja i kokuzluka....
Sad se postavlja pitanje odakle krenuti, od koje pozicije početi "čistiti" septičku jamo, koja god lopata da se zakopa ... nemože se promašiti. Cilj sa prozivkom i traženjem ostavki gospodina Samira i gospođe Semihe je bio u psihološkom efektu ,odnosno da se na neki način pokaže ljudima da se može učiniti nešto i da se ima snage promijeniti neko... za početak.. no nismo uspjeli, nismo imali dovoljno snage i energije jer imali smo prevelika očekivanja sa jedne strane i debelokožce sa druge strane koji ne prezaju ni od čega da bi ostali zavaljeni u foteljama... tu jesmo fulali jer nismo uspjeli postići efekat i za ubuduće imati recept koji garantuje uspjeh....

Sad možemo elaborirati koje smo greške pravili, kako ih izbjeći u budućnosti... mada meni je jedan prijatelj rekao... negdje drugo bi dali ostavke nakon tri subotnje šetnje i mora argumenata...

No mislim da odustati ne smijemo... ili ???
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#74 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by in33sa »

A za sta je ocjenjujemo, kad je ona nadlezna za... pa, nista :oops:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#75 Re: Kako ocjenjujete rad Gradonacelnice?

Post by sheilak »

Ma sve pet! Svrha samoj sebi.
Post Reply