Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#1 Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by FrozenCastle »

Staklo od rerne je duplo i sad se od pečenja uvukla para između stakala koja kad se ohladila ostavila pruge - bljuzge i ne znam kako da to očistim. Ništa mi nije toliko tanko da se zavuče između a ne vidim ni šarafa koje bi odvrnula da odvojim ta stakla.

Ima li ko kakvu ideju?
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#2 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by Skeptic604 »

Pokusaj pitati servisera za savjet,ili ako imas novca da se kupi rerna koja nema taj "propust"...

To je ono sto je meni palo na pamet...
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by Partizzanka »

drugarice sefice,

ja imam isti problem da mi se uvlaci para izmedju stakla
ali kod mene se mogu stakla skinuti
nema sarafa ali ima plasticni kao okvir tj komadi okvira na coskovima koje skinem i onda ostane staklo ispod ... pa skinem staklo pa opet okvir pa staklo - cak sta vise mislim da je staklo uvuceno u taj okvir
ako me kontas

svejedno
ako ima vec duplo staklo ili tri stakla (kao kod mene) onda mora biti i mogucnost da ih izvadis
ne moraju biti sarafi jer niko ne bi cistio dok skines sarafe ...

eto ako treba ja cu slikati svoje pa da vidis
ili pronadji model peci na netu pa vidi kako se skidaju stakla

sretno!

smrt nacionalizmu, sloboda narodu!
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#4 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by paladinka »

Ja sam isto jednom uspjela razdvojiti ta stakla, ali bilo je to davno , ne sjecam se vise kako :-) Uglavnom, sigurno ima neki trik kako da se ta stakla razdvoje, samo treba skontati kako.
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#5 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by Wind »

Pa zavisi koji je model rerne. Na ovim "novijim" obicno se mogu odvojiti stakla. Javi model pa cemo da je rastavimo... :D
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#6 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by FrozenCastle »

E ovako, model šporeta je Indesit KN6E52

Kod mene je nema tih okvira kao klip oko vrata. Samo je ručka od rerne zašarafljena za vrata a ostalo je sve nekako kao listovi naslagano i zbijeno. ima 2 stakla.

Ovakav je kao sa slike samo nema ove bijele plastike na vratima sa strana. Sve je samo staklo.

Image
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#7 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by shandrprcSA »

a da ti nama uslikas unutrasnji dio i postavis slike ovdje?
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#8 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by radostan dan »

:lol: :lol: , znao sam da je ovaj šporet od prvog posta.

imaju šarafi, pogledaj malo bolje... ;-)
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#10 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by radostan dan »

ovaj sa prve slike koju si postavila ima šarafe, odozdo, donji rub vrata, lijevo i desno, i oni drže jedno od stakala.
vjerovatno je i sa ovim tvojim modelom ista stvar.
nasmijao sam se jer imam indesit sa prve slike, tek skoro skontao kako se skida staklo. :)

provjeri donji rub vrata, ne lijevi, desni, gornji...donji rub, dva puta po dva šarafa, dva lijevo, dva desno.
javi ako otkriješ šarafe i ne odvrći ih. da ti sad ne objašnjavam zašto, ako već nisu tu...
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#11 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by FrozenCastle »

Našla sam ih. Imaju po dva šarafa sa desne i lijeve strane na donjem rubu. Ali su teško pristupačni, usko.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#12 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by radostan dan »

da, i jako ih je teško skinuti...uglavnom, ako ih odvrneš, pazi da ti staklo ne poleti ka dole, tačnije - da ne sklizne. :thumbup:
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#13 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by vkmiro »

Sve u svemu, veliko sra..e!
Imam Vox šporet, dupla stakla na rerni, sa unutrašnje strane ružni curci na obadva stakla. Šarafi su svuda oko vrata pa i 4 na donjoj strani. Iako sam ko neki majstor, stvarno nemam želju rasturiti čitav šporet da bi očistio ta stakla,jer svuda oko vrata imaju i prorezi kako bi para ulazila unutra. Znaći, đabe bi bio posao, očistio bi i več na slijedečem pečenju bi stvar bila ista.
Lijepi stari šporeti sa jednim staklom koje se moglo normalno čistiti.

PS. Još da napomenem, da bi čovjek ko nešto uštedio,kupio sam šporet na akciji sa staklokeramičkom pločom i kada su ga donijeli i ja ga raspakovao, šporet je sav herav (kriv), to je nešto najlošije što sam do sada kupio.
Ammaar
Posts: 312
Joined: 06/03/2013 01:45

#14 Re: Kako očistiti bljuzge između stakala od rerne?

Post by Ammaar »

FrozenCastle wrote:Staklo od rerne je duplo i sad se od pečenja uvukla para između stakala koja kad se ohladila ostavila pruge - bljuzge i ne znam kako da to očistim. Ništa mi nije toliko tanko da se zavuče između a ne vidim ni šarafa koje bi odvrnula da odvojim ta stakla.

Ima li ko kakvu ideju?
Kupi novi sporet ili otidji na kakav otpad sporeta pa skini odgovarajuca vrata, usput zamjeni i lamelu. :-D
Post Reply