Kako obnoviti zemlju?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#1 Kako obnoviti zemlju?

Post by Hercegoviina »

Štete su procjenjene na više milijardi maraka a mi smo ionako jad i čemer.
Misllim da nam predstoji teško razdoblje.
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#2 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by crnoplavo »

ko zna kolke su stete
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by insomnia78 »

Ovo ce nazalost mnoge gurnuti preko ruba siromastva


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
co211
Posts: 147
Joined: 20/02/2014 17:27

#4 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by co211 »

Sada je, nažalost, puno toga u rukama države. Bar po mom mišljenju, sada ćemo vidjeti jel' ovo stvarno "država za čovjeka".
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by O'zone »

co211 wrote:Sada je, nažalost, puno toga u rukama države. Bar po mom mišljenju, sada ćemo vidjeti jel' ovo stvarno "država za čovjeka".
Ako budemo solidarni i ako odvojimo barem jedan vikend mjesečno da pomognemo nekom mjestu koje je uništeno u izgradnji možemo se nadati nečemu.

Ako budemo čekali da ova naša država i njeni lideri nešto odrade mi ćemo imati beskućnike i sljedeće godine u ovo doba
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#6 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Straza »

Neophodna je solidarnost.

Ocekujem da nasi ljudi u dijaspori u prvom mahu sakupe bar 100 miliona €. Mi to mozemo!
U narednim mjesecima ce trebati sakupiti 10 puta vise. Mi to mozemo!

Image


trebamo biti sto akvniji

klub ksd bosna luxemburg je jutros preko westernuniona poslo 1500€ pomoc ugrozenim porodicama od poplava.
pomoc je poslata tuzlanskom kantonu.pare ce bit podjeljene porodicama koje su najvise ugrozene.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#7 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by astala_vistala »

Trenutno niko ne moze sada da odredi tacnu stetu jer katastrofa jos traje,kada se sva voda povuce i kada krene tacno sabiranje stete onda ce nam biti jasno da pred nama dolazi ekonomska katastrofa,jedno je sigurno broj nastradalih je ogroman samo u nasoj zemlji i ovo ce biti najveca katastrofa koja nas je zadesila u historiji postojanja,mala smo i nerazvijena zemlja oporovak ce biti jako jako drug i tezak nazalost nismo japan..
co211
Posts: 147
Joined: 20/02/2014 17:27

#8 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by co211 »

Straza wrote:Neophodna je solidarnost.

Ocekujem da nasi ljudi u dijaspori u prvom mahu sakupe bar 100 miliona €. Mi to mozemo!
U narednim mjesecima ce trebati sakupiti 10 puta vise. Mi to mozemo!

Image


trebamo biti sto akvniji

klub ksd bosna luxemburg je jutros preko westernuniona poslo 1500€ pomoc ugrozenim porodicama od poplava.
pomoc je poslata tuzlanskom kantonu.pare ce bit podjeljene porodicama koje su najvise ugrozene.
Ne budi naivan. 100 miliona od dijaspore? Od čega? Pa da ih štampaju... Kao što rekoh - ovo je sada do države i na državi je da krene, već sada, sa razradom plana jer ako se bude čekalo onda im od srca želim da sve i jedna osoba domaršira do Sarajeva, dalje ćemo zajedno.
User avatar
touch brain
Posts: 579
Joined: 28/01/2012 23:22
Location: negdje na moru

#9 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by touch brain »

to je pitanje za milijun dolara :?

steta ce sigurno preci 2-3 milijarde..drzava to nemoze pokriti i vjerovatno ce se opet morati prositi i ganjati donacije po bijelome svijetu da se skupi taj novac
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#10 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Straza »

co211 wrote:
Straza wrote:Neophodna je solidarnost.

Ocekujem da nasi ljudi u dijaspori u prvom mahu sakupe bar 100 miliona €. Mi to mozemo!
U narednim mjesecima ce trebati sakupiti 10 puta vise. Mi to mozemo!

Image


trebamo biti sto akvniji

klub ksd bosna luxemburg je jutros preko westernuniona poslo 1500€ pomoc ugrozenim porodicama od poplava.
pomoc je poslata tuzlanskom kantonu.pare ce bit podjeljene porodicama koje su najvise ugrozene.
Ne budi naivan. 100 miliona od dijaspore? Od čega? Pa da ih štampaju... Kao što rekoh - ovo je sada do države i na državi je da krene, već sada, sa razradom plana jer ako se bude čekalo onda im od srca želim da sve i jedna osoba domaršira do Sarajeva, dalje ćemo zajedno.

Ne mislim da sam naivan. Potpuno sam ubjeden da cemo prebaciti tu cifru od 100 miliona €.

Postoji veliki broj ljudi koji nikad nisu prestali sa donatorskim aktivnostima. Primjer.
http://sadake.com/index.php?option=com_ ... &Itemid=53

Na desetine puta sam bio svjedok gdje su se sakupljale prilicno velike sume novca.

Sada ce biti organizirane donacije iskljucivo vezana za pomoc osoba koje su nastradale u poplavama.
Oni koji su trenutno vani se moraju ukljuciti.

Imaj povjerenje u nase ljude!
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#11 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Hercegoviina »

Ma kakvih 100 miliona?
Koliko je samo kuca otislo ,a za ostalo da ne pricamo.
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#12 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Straza »

Hercegoviina wrote:Ma kakvih 100 miliona?
Koliko je samo kuca otislo ,a za ostalo da ne pricamo.
Stete su naravno vece od 100 miliona €. To je jasno i to sam i napisao. Rekao sam da ocekujem od nasih ljudi koji su vani da se u narednih 15-tak dana prikupe 100 miliona €. To je dovoljno za prvu pomoc. Da se svi ljudi smjeste i da ne budu gladni.


Ostalo (putevi, mostovi, kuce itd...) ce se obnavljati godinama i tu ce trebati milijarde.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#13 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Hercegoviina »

Straza wrote:
Hercegoviina wrote:Ma kakvih 100 miliona?
Koliko je samo kuca otislo ,a za ostalo da ne pricamo.
Stete su naravno vece od 100 miliona €. To je jasno i to sam i napisao. Rekao sam da ocekujem od nasih ljudi koji su vani da se u narednih 15-tak dana prikupe 100 miliona €. To je dovoljno za prvu pomoc. Da se svi ljudi smjeste i da ne budu gladni.


Ostalo (putevi, mostovi, kuce itd...) ce se obnavljati godinama i tu ce trebati milijarde.
sigurno se salis da ce toliko da skupe?
vidis da jedva skupe 20000 za 5 dana..
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#14 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Straza »

Hercegoviina wrote:
Straza wrote:
Hercegoviina wrote:Ma kakvih 100 miliona?
Koliko je samo kuca otislo ,a za ostalo da ne pricamo.
Stete su naravno vece od 100 miliona €. To je jasno i to sam i napisao. Rekao sam da ocekujem od nasih ljudi koji su vani da se u narednih 15-tak dana prikupe 100 miliona €. To je dovoljno za prvu pomoc. Da se svi ljudi smjeste i da ne budu gladni.


Ostalo (putevi, mostovi, kuce itd...) ce se obnavljati godinama i tu ce trebati milijarde.
sigurno se salis da ce toliko da skupe?
vidis da jedva skupe 20000 za 5 dana..

Hajde dobro u pravu si... Ne da mi se raspravljati s takvim likovima. Gubljenje vremena,
co211
Posts: 147
Joined: 20/02/2014 17:27

#15 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by co211 »

Vidi, koliko god da bih volio da si u pravu - nisi! Nema teoretske šanse da se bilo gdje skupi 100 000 000 € pomoći! Pričaš nebuloze!
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#16 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Hercegoviina »

co211 wrote:Vidi, koliko god da bih volio da si u pravu - nisi! Nema teoretske šanse da se bilo gdje skupi 100 000 000 € pomoći! Pričaš nebuloze!
Trenutno nam hitno treba 100 miliona samo za osnovne stvari.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#17 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by _mufljuz_ »

ma radne akcije i to je to - barem ima naroda dosta koji bi volontirao i pomog'o.... e sad kad bih vidio neku babinu vucibatinu kako se kurci pored nekim bijesnim terencem gurn'o bi ga niz kliziste zajedno sa autom....
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#18 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Straza »

co211 wrote:Vidi, koliko god da bih volio da si u pravu - nisi! Nema teoretske šanse da se bilo gdje skupi 100 000 000 € pomoći! Pričaš nebuloze!
Hajde da upisem zadni upis.


Primjer gdje samo za jednu vecer i na samoj jednom mjestu sakupljeno 733.000€.

http://www.klix.ba/vijesti/regija/zukor ... /131118027


Ne znas o cemu pises i nisi svjestan da se ne prode jedna sedmica gdje nemas donacije za ovo ili ono i na desetine puta sam bio svjedok gdje se skupe velike svote novca. Kapaciteti, mogucnosti i volja su postojali, postoje i postojat ce. Ne postoji zadatak koji ne mozemo uraditi. To sto neki ne vide dalje od svoje tarabe i samo zele da kukaju i ogovaraju je njihov problem.

Ne odgovaraj mi jer necu vise otvarati ovu temu. Ne zanimaju me trolanje i mahalske price.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#19 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by mirzet87sa »

Da svaki dijasporac donira 1000 eura, opet neces skupiti 100mil eura, gledaj malo stvari realnije. Sto se tice zukorlica i ove donacije, evo ti info iz prve ruke, ove donacije su vecinom od turcina, a ne nasih ljudi.
Sto se tice obnove zemlje i zajednickim snagama ce trebati godina i godina da se sve vrati na staro.
User avatar
Brabonjak
Posts: 20
Joined: 26/02/2014 22:16

#20 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Brabonjak »

Meni je najgore što će većina tih para da se "izgubi" negdje, jer i u ratu je bilo profitera koji su se na tuđoj muci sladili i obogatili, ne sumnjam da će ih i sada biti. Veliki broj novca će biti izgubljeno na taj način, nažalost...
User avatar
kota_pisvir
Posts: 109
Joined: 09/06/2013 20:39

#21 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by kota_pisvir »

Prvo nek vlada krene od sebe. Nek prodaju pola voznog parka,umjesto 5000 nek primaju 2000, itd. Nije niko lud da da 1000 km, a ne znas gdje pare idu. I na ovoj muci ce se ljudi obogatit. Ko u ratu.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#22 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by mirzet87sa »

To je sasvim nedvojbeno. Uvijek profitera ima, pa nazalost bit ce ih i u ovoj situaciji. Treba narod otvorit oci, orijentacionalno procijeniti ko moze koliko pomoci, a ne bubat od dijaspore za 10dana 100miliona, od budzetlija za mjesec dana 300miliona, od privatnika 200miliona, dic pdv na 71%. Svakom je u interesu da pomogne, al valjanjem gluposti nikom se ne pomaze.
Fact
Posts: 767
Joined: 21/04/2014 01:18

#23 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Fact »

Kakve radne akcije?Dobro,možda da se očisti blato i smeće,ali šta onda?
U redu ima ljudi koji su voljni i da pomognu izgraditi kuće,ali sa kojim materijalom?
Potrebne su 100 miliona samo da se sve pokrena,a od koga će sve to doći da mi je samo znati.
Država i da hoće pomoći :roll: ,nema od čega,novca naravno nema,a narod će da ispašta.
Ja ne vidim rješenje,barem ne neko koje je trenutno realno izvedivo.
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#24 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by rekla-kazala »

Štete su velike ali je priča o milijardama pretjerana.
Kako obnoviti zemlju ?
Zasukati rukave i raditi.
Kad se voda povuče ostat će stotine hiljada tona nanosa i mulja koji se mora ukloniti.
Nezaposlenih je 500 000 neka svako odradi dva dana na raščišćavanju.
Zaposleni neka plate,..doprinos solidarnosti, narednih godinu dana po 1 ili 2% od plate.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#25 Re: Kako obnoviti zemlju?

Post by Hercegoviina »

Šta sa hiljadama ljudi kojima su kuće uništene.?
Post Reply