kako nastimati internet za BlackBerry 9000 BOLD

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
lavcina16
Posts: 35
Joined: 04/03/2011 16:07

#1 kako nastimati internet za BlackBerry 9000 BOLD

Post by lavcina16 »

Nikako ne mogu da podesim gprs, install operu i krene i pise kao prvjerite parametre,a sve sam uradio i restor na Service Book,da li treba install novi Service book za gprs,internet, nikako opera da mi prodati.

Ako neko zna POMOC!!!!!

HVALA
Kumberlator
Posts: 120
Joined: 19/06/2010 23:08

#2 Re: kako nastimati internet za BlackBerry 9000 BOLD

Post by Kumberlator »

lavcina16 wrote:Nikako ne mogu da podesim gprs, install operu i krene i pise kao prvjerite parametre,a sve sam uradio i restor na Service Book,da li treba install novi Service book za gprs,internet, nikako opera da mi prodati.

Ako neko zna POMOC!!!!!

HVALA
Pozz, koji provider imas?

Za bhtelecom: Options-Advance Options-TCP/IP-APN: active.bhmobile.ba to je to, APN settings i Apn authentication nek su ti enabled. Tako kod mene na bb bold-u radi. Kad zavrsis izvadi bateriju i upali. Pozz
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3 Re: kako nastimati internet za BlackBerry 9000 BOLD

Post by febo_acm »

Nece ni proraditi dok ne ubaci service book... Dzaba APN...
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#4 Re: kako nastimati internet za BlackBerry 9000 BOLD

Post by Curve »

proradit ce bez obzira na service book..

ja koristim Curve 8900 vec godinu dana na BH Telecomu, znaci bez service book-a ne mozes koristi BB za sta je namjenjen, email, BB messenger, BB browser itd.

ali instaliraj operu browser, ukucaj u postavke kako je ranije napisano active.bhmobile.ba i mozes ako nis bar surfat ;)
lavcina16
Posts: 35
Joined: 04/03/2011 16:07

#5 Re: kako nastimati internet za BlackBerry 9000 BOLD

Post by lavcina16 »

Drug moj radio je on meni 20ak dana i sad opet nece i ponovo mu uradim restore service book,uradim back-up i krene opera i stane i pisePleace chek the date setting in your device.

Ma nema sta mu nisam radio i opet nikako da mi proradi, a sve normalno frceralo,nije mi jasno nikako i ne znam sta da radim.


AKo neki strucnjak zna nek javi. ;-)
Post Reply