Kako najbrze savladati engleski jezik???

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
legally try
Posts: 14
Joined: 28/09/2010 10:55

#76 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by legally try »

Rauber wrote:Pih ni ja nikako da ga naucim, jedno vrijeme mi je super islo, bio na kursu, skinuo tell me more i ucio svaki dan, clan zmaj56 je na jednoj temi postavio masu knjiga za pocetnike u ucenju engleskog i cak sam i to citao, ali odjednom stanem i cini mi se da sam sad sve zaboravio, ali planiram ga opet uciti po ko zna koji put.
Sto se tice ovog programa tell me more, imam ja na racunaru pa eto voljan sam ga i podijeliti ko hoce uciti :)

Tell me more mi se čini kao dobar program. Upravo sad ga skidam. Samo vidim da se skida samo engleski. Interesuje me da li ima neko linkove odakle da se skine njemački i talijanski jezik. Ako neko ima neka napiše... U međuvremenu, idem malo proguglat...

bay bay
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#77 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Mr.Penguin »

http://www.italki.com/ Po meni najbolji oblik ucenja jezika, primjer neko hoce da nauci bosanski (da i ti ljudi postoje) a vi engleski i to je to pricate na jednom pa na drugom jeziku i uzajamnom pomoci naucite jedno drugo. :)
infoinfo
Posts: 104
Joined: 28/09/2011 22:43

#78 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by infoinfo »

rosseta stone? molio bih one koji znaju odakle se moze skinuti ovaj program za ucenje engleskog a da je pri tome besplatan. zna li neko gdje mogu naci linkove za rapidshare ili bilo kako da ovo skinem?
User avatar
insertdelete
Posts: 126
Joined: 20/06/2010 23:12

#79 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by insertdelete »

Na torentu, idi na torrentz.eu, i skini sebi, moras skinut program i CDove, i trebas imat onaj program za virtuelni CD, a moras imat i program za torente :D
infoinfo
Posts: 104
Joined: 28/09/2011 22:43

#80 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by infoinfo »

insertdelete wrote:Na torentu, idi na torrentz.eu, i skini sebi, moras skinut program i CDove, i trebas imat onaj program za virtuelni CD, a moras imat i program za torente :D

:) hvala, valjda cu se uspjeti snaci :)
zeleni walter
Posts: 176
Joined: 11/04/2011 15:37

#81 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by zeleni walter »

Najbolja metoda je ona koja je i najskuplja.

Callan metoda.



Za one lijene koji ne vole da uce. :D

Nema pisanja, učenja napamet samo konverzacija kroz gramatiku ...
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#82 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Mr.Penguin »

zeleni walter wrote:Najbolja metoda je ona koja je i najskuplja.

Callan metoda.



Za one lijene koji ne vole da uce. :D

Nema pisanja, učenja napamet samo konverzacija kroz gramatiku ...
ova pojma nema o izgovoru :lol:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#83 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by atko »

Engleski ti je ko plivanje u bazenu ... nas na balkanu u skolama nauce sve zivo teoretski ... od molekule H2O do keramike od koje su plocice ... al kad te neko gurne u bazen ... e onda masi nogama masi rukama ... masi masiii ... e jebi ga :D


-slusaj radio sto vise - ljudi pricaju pravilno i razumljivo
-citaj novine - pisu pravilno
-komuniciraj sa ljudima kojima je eng maternji

I sve ovo gore nabrojano korz neke teme koje te zanimaju i mali dzepni rjecnik uvijek pri ruci ;)

i bez srama/straha ... nas to ubija ... takav smo mentalitet
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#84 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by JThomas »

čitaj knjige koje si već čitao na našem.
zeleni walter
Posts: 176
Joined: 11/04/2011 15:37

#85 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by zeleni walter »

Mr.Penguin wrote:
zeleni walter wrote:Najbolja metoda je ona koja je i najskuplja.

Callan metoda.



Za one lijene koji ne vole da uce. :D

Nema pisanja, učenja napamet samo konverzacija kroz gramatiku ...
ova pojma nema o izgovoru :lol:
Bitna je metodologija. To su predavanja u Americi.

Ovako predaju u Evropi:
http://www.youtube.com/watch?v=0bvmp33Q ... re=related

http://youtu.be/L7hAe9ghy0M
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#86 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Mr.Penguin »

Ovi imaju dobar britanski izgovor, ali ona u americi ne moze uciti druge ako nije savladala sama izgovor jer ce njen ucenik samo dostignuti njen nivo u najboljem slucaju, a ucenik nece imati opet dobar izgovor.

koncept je dobar.
User avatar
touch brain
Posts: 579
Joined: 28/01/2012 23:22
Location: negdje na moru

#87 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by touch brain »

kursevi, cd-ovi i ostale budalastine mogu samo biti dobra podloga za savladavanje engleskog....jedini nacin za potpuno savladavanje trebas biti gdje je zvanicni jezik engleski..to je jedini nacin da pocnes razmisljati ma engleskom i ujedno biti "prisiljen" koristiti veliki fond rijeci

radim vec skoro 1.5 godinu na kruzeru i isto sam bio prisiljen usavrsit engleski..prije nego sam otisao 95% sam razumio (gledajuci filmove,tv sto samo po sebi nije dovoljno ) ali mi je kod pricanja malo zapinjalo pa mi je nekad bilo potrebno 2-3 sek da se sjetim neke rijeci...nakon 1,5 godine konstantnog koristenja engleskog, ocjenjen sam kao fluent
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#88 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Mr.Penguin »

touch brain wrote:kursevi, cd-ovi i ostale budalastine mogu samo biti dobra podloga za savladavanje engleskog....jedini nacin za potpuno savladavanje trebas biti gdje je zvanicni jezik engleski..to je jedini nacin da pocnes razmisljati ma engleskom i ujedno biti "prisiljen" koristiti veliki fond rijeci

radim vec skoro 1.5 godinu na kruzeru i isto sam bio prisiljen usavrsit engleski..prije nego sam otisao 95% sam razumio (gledajuci filmove,tv sto samo po sebi nije dovoljno ) ali mi je kod pricanja malo zapinjalo pa mi je nekad bilo potrebno 2-3 sek da se sjetim neke rijeci...nakon 1,5 godine konstantnog koristenja engleskog, ocjenjen sam kao fluent
PP
diablo23
Posts: 126
Joined: 02/10/2011 21:05

#90 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by diablo23 »

Pozdrav svima, gdje se moze besplatno skinuti sa Neta "Euro Plus + Reward - engleski interaktivni tečaj od 1-4 stupnja"?
Skinuo sam sa Neta komplet od 9 cd-ova, ali su na poljskom jeziku i svi ostali linkovi koje sam nasao na Netu (bilo sa Rapida, Mediafire ili preko torrenta) su sa poljskog na engleski. Ima li neko da zna gdje ima skinuti ili da postavi ovaj program kako stoji u naslovu, sa naseg jezika na engleski? (Mozete mi poslati na pp, ako nije dozvoljeno postavljanje linkova u topicu) ;-)
Program inace kosta 200-300 KM, da vam bude jasnije zasto ga ne zelim kupiti, mislim program je odlican, ali ne vrijedi toliko. Unaprijed hvala. :)
Image
Image
diablo23
Posts: 126
Joined: 02/10/2011 21:05

#91 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by diablo23 »

diablo23 wrote:Pozdrav svima, gdje se moze besplatno skinuti sa Neta "Euro Plus + Reward - engleski interaktivni tečaj od 1-4 stupnja"?
Skinuo sam sa Neta komplet od 9 cd-ova, ali su na poljskom jeziku i svi ostali linkovi koje sam nasao na Netu (bilo sa Rapida, Mediafire ili preko torrenta) su sa poljskog na engleski. Ima li neko da zna gdje ima skinuti ili da postavi ovaj program kako stoji u naslovu, sa naseg jezika na engleski? (Mozete mi poslati na pp, ako nije dozvoljeno postavljanje linkova u topicu) ;-)
Program inace kosta 200-300 KM, da vam bude jasnije zasto ga ne zelim kupiti, mislim program je odlican, ali ne vrijedi toliko. Unaprijed hvala. :)
Image
Image
Hajmo "Englezi", nije valjda da niko nije cuo za ovaj program, a siguran sam da ga je neko od vas imao priliku koristiti. Imate li bilo kakav savjet, mozda gdje bi se mogao jeftino kupiti?
legally try
Posts: 14
Joined: 28/09/2010 10:55

#92 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by legally try »

diablo23 wrote:
diablo23 wrote:Pozdrav svima, gdje se moze besplatno skinuti sa Neta "Euro Plus + Reward - engleski interaktivni tečaj od 1-4 stupnja"?
Skinuo sam sa Neta komplet od 9 cd-ova, ali su na poljskom jeziku i svi ostali linkovi koje sam nasao na Netu (bilo sa Rapida, Mediafire ili preko torrenta) su sa poljskog na engleski. Ima li neko da zna gdje ima skinuti ili da postavi ovaj program kako stoji u naslovu, sa naseg jezika na engleski? (Mozete mi poslati na pp, ako nije dozvoljeno postavljanje linkova u topicu) ;-)
Program inace kosta 200-300 KM, da vam bude jasnije zasto ga ne zelim kupiti, mislim program je odlican, ali ne vrijedi toliko. Unaprijed hvala. :)
Image
Image
Hajmo "Englezi", nije valjda da niko nije cuo za ovaj program, a siguran sam da ga je neko od vas imao priliku koristiti. Imate li bilo kakav savjet, mozda gdje bi se mogao jeftino kupiti?
ništa englezi, druže :) izgleda da je tema kratko trajala.
zeleni walter
Posts: 176
Joined: 11/04/2011 15:37

#93 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by zeleni walter »

Mr.Penguin wrote:Ovi imaju dobar britanski izgovor, ali ona u americi ne moze uciti druge ako nije savladala sama izgovor jer ce njen ucenik samo dostignuti njen nivo u najboljem slucaju, a ucenik nece imati opet dobar izgovor.

koncept je dobar.
Callan metoda je najefikasnija i engleski jezik se može savladati za mjesec dana, a i jeste britanski izum ne američki.

Ovo je gospodin Callan britanac koji je razvijao ovu metodu 15 godina ...



U Sarajevu postoje samo dva instruktora koji predaju Callan metodom ...

Vidio sam da se njihovi oglasi mogu pronači na http://www.market.ba i http://www.pik.ba/
zeleni walter
Posts: 176
Joined: 11/04/2011 15:37

#94 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by zeleni walter »

Ektra dobrog oglasa za callan evo sad vidio ...

http://www.market.ba/posao/ostalo/sojicu/755376

Ne može a da ne privuce pažnju ... :lol:
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#95 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by valter.ba »

.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#96 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by Fauja Singh »

I kako ide ucenje, jel ga ko samostalno naucio? Ima li ko da moze reci da je sa Tell Me More programom poprilicno naucio Engleski.
balerinamala
Posts: 1
Joined: 09/11/2012 21:31

#97 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by balerinamala »

Sve moje preporuke za http://english-online.rs - tu stvarno svako će pronaći nešto za sebe. Ja učim uz svoje omiljene pjesme i lekcije od BBC Learning English.
DesertWind
Posts: 127
Joined: 04/11/2012 04:11

#98 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by DesertWind »

nisam ga nikad ucio doslovno - imao ga 2-3g u srednjoj i to je to nista ozbiljno....

dok sam bio klinac dizao sam po 5 filmova dnevno da sagledam + titlovi i tako je to islo....

moze se rec da sam ga 95% naucio samostalno...

i dan danas nemam pojma - mislim nije da nemam pojma al uopste nemam predstavu o tome sta su prezent simple tensi, past perfekt tensi - po osjecaju nahodjenju i potrebi pricam i upotrebljavam vremena....
bokicnc
Posts: 2
Joined: 26/11/2012 08:40

#99 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by bokicnc »

Manager19sa wrote:Vama ocito treba ovo :

http://www.tellmemorestore.com/TELL-ME- ... 001-10.htm

Ako ima neko slucajno nek postavi linkove, mislim da je ovo jedan od najboljih nacina za ucenje Engleskog na racunaru :thumbup:

http://www.youtube.com/watch?v=Fw3T8QdZ6AE

Download: ELL-ME-MORE-English-Software-10-Levels
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#100 Re: Kako najbrze savladati engleski jezik???

Post by iraa »

Decerto wrote:
Skyfox wrote:neko je vec napisao samo konverzacijom se moze usavrsiti. Ja sam godinama imao imao komplex iako sam relativno dobro govorio al zato nakon case pive razveze se jezik ko da govorim maternji :)
Same shit,ja kad citam engleski citam perfektno,a kad s nekim pricam na tsu,sav se izgubim :lol:

So do I broo :S
Post Reply