Kako naci poslodavca koji je voljan povuci radnika vani ?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
parameter345
Posts: 62
Joined: 09/10/2018 16:30

#1 Kako naci poslodavca koji je voljan povuci radnika vani ?

Post by parameter345 »

Pozdrav,
Kad se prica o tim odlascima vani niko ne govori o konkretno najbitnijim stvarima kako naci poslodavca koji ce ti poslati radnu vizu ili kakve vec papire trebas da dobijes i dozvole. Gdje su ti sajtovi za trazenje posla? sto je najbitnije Ima li neki sajt gdje ti poslodavci traze radnike iz drugih drzava ? (Traziti googleom je lov u mutnom )
I svi bruje o Njemackoj, 'ebla ih Njemacka u dupe, ima li negdje gdje je engleski jezik native ?
I svi rade neke fizikanerske poslove ili da supak ciste nekome.
lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2 Re: Kako naci poslodavca koji je voljan povuci radnika vani ?

Post by lajkujMe »

parameter345 wrote:Pozdrav,
Kad se prica o tim odlascima vani niko ne govori o konkretno najbitnijim stvarima kako naci poslodavca koji ce ti poslati radnu vizu ili kakve vec papire trebas da dobijes i dozvole. Gdje su ti sajtovi za trazenje posla? sto je najbitnije Ima li neki sajt gdje ti poslodavci traze radnike iz drugih drzava ? (Traziti googleom je lov u mutnom )
I svi bruje o Njemackoj, 'ebla ih Njemacka u dupe, ima li negdje gdje je engleski jezik native ?
I svi rade neke fizikanerske poslove ili da supak ciste nekome.
Pa i traze vecinom fizikanerske radove.
Tesari, stolari, keramicari, zidari, fasaderi, elektricari, kuhari, sobarice, pa doktori, sestre i njegovatelji
To su im deficitarna zanimanja.
Vecinom Njemacka, Slovenija, Slovacka i Ceska.
Facebook grupe imas na tuce. Inostrani sajtovi za zaposljavanje tipa posao.ba itd...
Mizerne plate i slicno.
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#3 Re: Kako naci poslodavca koji je voljan povuci radnika vani ?

Post by developer10 »

parameter345 wrote:Pozdrav,
Kad se prica o tim odlascima vani niko ne govori o konkretno najbitnijim stvarima kako naci poslodavca koji ce ti poslati radnu vizu ili kakve vec papire trebas da dobijes i dozvole. Gdje su ti sajtovi za trazenje posla? sto je najbitnije Ima li neki sajt gdje ti poslodavci traze radnike iz drugih drzava ? (Traziti googleom je lov u mutnom )
I svi bruje o Njemackoj, 'ebla ih Njemacka u dupe, ima li negdje gdje je engleski jezik native ?
I svi rade neke fizikanerske poslove ili da supak ciste nekome.
Kakav posao trazis, tj. koje si struke?
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#5 Re: Kako naci poslodavca koji je voljan povuci radnika vani ?

Post by TRANCE »

parameter345 wrote:Pozdrav,
Kad se prica o tim odlascima vani niko ne govori o konkretno najbitnijim stvarima kako naci poslodavca koji ce ti poslati radnu vizu ili kakve vec papire trebas da dobijes i dozvole. Gdje su ti sajtovi za trazenje posla? sto je najbitnije Ima li neki sajt gdje ti poslodavci traze radnike iz drugih drzava ? (Traziti googleom je lov u mutnom )
I svi bruje o Njemackoj, 'ebla ih Njemacka u dupe, ima li negdje gdje je engleski jezik native ?
I svi rade neke fizikanerske poslove ili da supak ciste nekome.
Evo ti za UK i Irsku uslovi za radnu dozvolu, sve ti piše:
https://www.gov.uk/tier-2-general
https://dbei.gov.ie/en/What-We-Do/Workp ... nt-Permit/
U većini država je proces isti: proučiš uslove za radnu dozvolu, nađeš stranicu za oglase za posao iz interesantnih država ili njihove recruiting agencije, pošalješ prijavu s CV-om, ako trebaš poslodavcu, sredit će ti sponzorstvo, onda ideš u ambasadu, dobiješ vizu, eventualno po dolasku završiš još neke birokratske stvari i to je to. Da smo u EU, onda bi mogao ličnu kartu u džep i direktno tražiti posao isto kao i u BiH bez sponzorstava, viza, radnih dozvola i ostalih otežavajućih faktora.
parameter345
Posts: 62
Joined: 09/10/2018 16:30

#6 Re: Kako naci poslodavca koji je voljan povuci radnika vani ?

Post by parameter345 »

pa koliko sam shvatio treba mi sponzor, realno, ko ce me povuci odavde i naci tog sponzora, i poslati mi ta garantna pisma....mission impossible
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#7 Re: Kako naci poslodavca koji je voljan povuci radnika vani ?

Post by ado_sar »

parameter345 wrote:pa koliko sam shvatio treba mi sponzor, realno, ko ce me povuci odavde i naci tog sponzora, i poslati mi ta garantna pisma....mission impossible
Nije bas nemoguce. Trebas biti izuzetno dobar u svom poslu i imati malo srece
Post Reply