Kako naći posao u BIH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
selena84

Kako naći posao u BIH

Post by selena84 » 19/12/2010 20:32

Npr. ovako:

http://www.uposlite.me

Jos nekih iskustava ili prijedloga? :-D

Chischo

Re: Kako naći posao u BIH

Post by Chischo » 20/12/2010 16:25

hahah, dobar...
ako nemas stelu, crnciti kod privatnika par godina, raditi i spavati, biti na kruhu i vodi i stekat pare, nakon par godina pokrenuti svoj biznis... (znam masu ljudi sto su ovako uspjeli, pogotovo konobari)...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 24/12/2010 05:05

Znanje potrebno za riješavanje svih vrsta svakodnevnih neočekivanih problema

Ovakvi su najopasniji,...!

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 24/12/2010 10:10

ovo kopiro ideju od onog menadzera kenana ili kako se vec zvao.

a pazi onaj citat sto ga pipi izvadi.....da analiziramo koji je to supljak: "znanje za rIjesavanje svih vrsta svakodnevnih neocekivanih problema".
sta to znaci?
ako su problemi svakodnevni, kako to da su i neocekivani?
kako garatujes da imas znanje za rjesavanje necega sto ti moze iskrsnuti danas-sutra a da ga ni ne ocekujes da ce se dogoditi niti pojma imas sta je?

sheikh

Post by sheikh » 24/12/2010 10:14

www.posao.ba

Ja onako ostavio CV, kad zovu me iz DHL-a :)

Tranquilizer

Post by Tranquilizer » 24/12/2010 12:48

Genijalno covjek se reklamira, svaka cast!!! :mrgreen:

BatoL

Post by BatoL » 25/12/2010 16:16

sheikh wrote:http://www.posao.ba

Pa jel' bilo šta ili je ostalo na pozivu? :)

Što se tiče uposlite.me (pomalo ofucane) fore, sve bi bilo super da je bar naveo gdje je radio, neke projekte, firme, bilo šta, al' ovako ostaje samo prodavac magle na veliko :) Valjda fino izgleda u propratnom pismu i CVu, šta li :)

sheikh

Post by sheikh » 25/12/2010 16:48

BatoL wrote:

Što se tiče uposlite.me (pomalo ofucane) fore, sve bi bilo super da je bar naveo gdje je radio, neke projekte, firme, bilo šta, al' ovako ostaje samo prodavac magle na veliko :) Valjda fino izgleda u propratnom pismu i CVu, šta li :)

Zaposlen sam ja u Petrol Ofisi,strana firma.
Onako ispunio CV na toj site :) da vidim funkcionisel :D
a stvarno funkcionise

vesela_sveska

Post by vesela_sveska » 26/12/2010 12:56

sheikh wrote:
BatoL wrote:

a stvarno funkcionise

Funkcionise u stranim firmama ;)

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 05/02/2011 21:21

USAID: Novi projekat pružnja podrške ženama u biznisu

Subota, 05 Februar 2011 05:59
Vijesti - Nevlada

Image

Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID) najavila je početak novog projekta s ciljem pružanja podrške ženama poduzetnicama u Bosni i Hercegovini. Projekat “Mreža žena u biznisu”, koji USAID podržava, Mikrokreditna fondacija MI-BOSPO provodi u sjeveroistočnom regionu BiH. Glavni cilj projekta je pružanje podrške ženama i njihovim nastojanjima da pokrenu novi biznis i uspješno vode svoja preduzeća i farme.

Oko 2.000 žena bit će u mogućnosti da koriste usluge projekta “Mreža žena u biznisu” kako bi proširile vlastiti biznis, osigurale bolji pristup finansijskim sredstvima i prošle obuku iz oblasti rukovođenja biznisom.

Procenat učešća žena u bh. ekonomiji je veoma nizak. Žene čine oko 51 posto radno sposobnog stanovništva, ali ih je samo 37 posto zaposleno. Ova disproporcija čak je i veća u ruralnim dijelovima BiH.

Osiguravanje boljih prilika za zapošljavanje i ostvarivanje prihoda za žene jedan je od razvojnih izazova i stoga je pružanje podrške ženskom preduzetništvu u fokusu USAID-a.

Svečana ceremonija, kojom će se obilježiti početak USAID-ovog novog projekta “Mreža žena u biznisu”, održat će se 4. februara u prostorijama Američkog kutka u Tuzli, Nacionalna biblioteka “Derviš Sušić”.

Supruga američkog ambasadora u BiH Danuta Moon, načelnik Opštine Tuzla Jasmin Imamović i predstavnici USAID-a prisustvovat će svečanoj ceremoniji pokretanja projekta.

Do danas, vlada SAD-a, prvenstveno putem USAID-a, obezbijedila je više od milijardu i po dolara za podršku ekonomskom, demokratskom i socijalnom napretku Bosne i Hercegovine.

(Biznis.ba / Fena)

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 05/02/2011 22:51

sheikh wrote:
BatoL wrote:

a stvarno funkcionise

zar ta turska firma nije prodata OMV?

cico x

Post by cico x » 21/02/2011 00:28

selena84 wrote:Npr. ovako:

http://www.uposlite.me

Jos nekih iskustava ili prijedloga? :-D

ova fora je bila prje 4-5 godina na jumbo plakatima kod kluba slovenaca ako se sjecate :)

inace dobra fora,al trebas staviti u p.s. da i tal od 5.000 milja ulazes u svog sefa ;)

leo karan

Post by leo karan » 21/02/2011 13:06

vezano za naslov teme,
vise bi me zanimalo kako naci posao van BiH...
recimo Vijetnam :)

cappy_tempo

Post by cappy_tempo » 21/02/2011 14:06

da ne otvaram novu temu,a izvinjavam se autoru teme sto sam mu se uvalio :mrgreen: .dakle u jednoj privatnoj firmi par ljudi koji haman cijeli zivot rade sa direktorom se nasli pametovati kako je njima tesko jer nemaju plate,a direktor eto lezi na parama ali dobro to je ona standardna nasa prica.pa prijete nesta i mene sad zanima gdje se moze naci neka lista nezaposlenih i gdje pise koje su struke jer u ovoj firmi direktor da moze ubio bi se odma kad vidi s kim je cijeli zivot radio.da me ne shvatite pogresno razumijem ja i radnike ali ga znaju pretjerati da je to nevjerovatno

Oportunista

Post by Oportunista » 21/02/2011 14:49

Kao sto rekoh ranije, ako nemas nekoga da te "pogura", napises da dajes bubreg ako te zaposle, i mozda jedino tako da dobijes posao...

Ako si mlad i imas dipolme, neko poprilicno solidno radno-iskustvo za tvoje godine, voljan si uloziti trud, rad, eh pa ti kvaliteti ti same po sebi nista ne vrijede, ali stvarno je tako!

Mislim da nije tacno ono sto ljudi pricaju kao eto, ako si vrijedan, kompetentan bla bla da ces uspjeti... Tu pricu okaci macku o rep.

Treba ti neko da te progura, i oni koji su imali tu srecu da ih je neko progurao, svjesni svog privilegovanog poloazija, takodjer rade punom parom da dokazu gore naveden kvalietet i dobro znaj da nisu nimalo ludi da ti ustupe svoju poziciju tako sto bi razocarali poslodavce.

Nema nista protiv njih, ali se pitam za nas koji NEMAMO nkoga da intervenise, sta vise treba da punudimo, vise sam spremna na sve, ako treba pridruziti cu se bilo kojoj stranci, prodati sav moral i sve vrijednosti koje ima, jer NEMA DRUGE ALTERNATIVE????????????????????????????????????

pama

Post by pama » 21/02/2011 16:39

Stranka je najbolja investicija,odes na par kurseva za demagogiju,dignes kredit kako bi mogao platiti nekome da uletis u stranku,a onda tog koga si platio ucijenis s slikama koje si snimo dok si davao mito da ti nadje neku poziciju u stranci al na drzavnoj grbaci da budes..zaradis dovljno nasih para i onda opet iz pocetka al na drugoj razini....Kad imas para obraz nije vazan

pama

Post by pama » 21/02/2011 16:51

cappy_tempo wrote:da ne otvaram novu temu,a izvinjavam se autoru teme sto sam mu se uvalio :mrgreen: .dakle u jednoj privatnoj firmi par ljudi koji haman cijeli zivot rade sa direktorom se nasli pametovati kako je njima tesko jer nemaju plate,a direktor eto lezi na parama ali dobro to je ona standardna nasa prica.pa prijete nesta i mene sad zanima gdje se moze naci neka lista nezaposlenih i gdje pise koje su struke jer u ovoj firmi direktor da moze ubio bi se odma kad vidi s kim je cijeli zivot radio.da me ne shvatite pogresno razumijem ja i radnike ali ga znaju pretjerati da je to nevjerovatno

imas svu statistiku na stranici zavoda za zaposljavanje !

http://www.konkursi.ba

Post Reply