Kako mrcvariti vlastiti narod

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Euridika
Moderator
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Kako mrcvariti vlastiti narod

Post by Euridika » 27/07/2016 14:03

Amazonka27 wrote:... Nepokretnu osobu morate da vozate svako nekoliko mjeseci po raznim specijalistima koji nemaju uvijek razumijevanje da je osobi teško sjediti satima u čekaonici da bi ti utvrdio da je nepokretan. Kažu da postoje službe koje dolaze na adresu – LAŽU! Možda i postoje, ali gdje? U kojoj zemlji? Ima li iko ikakav tel. kontakt? ...
Postoje općinske službe pri Centru za socijalni rad koje ovo rade, i to na način da pošalju ljekara-specijalistu fizijatrije da "utvrdi/potvrdi" demenciju i anginu pectoris kod pacijenta mjerenjem krvnog pritiska i slušanjem rada srca stetoskopom. :shock: I, da, fizijatar utvrdi da je osoba teško pokretna i da ima potrebu za pomoć pri hodanju, ali napiše u nalazu da nije potrebno ortopedsko pomagalo. :shock: :shock:
Telefon koji je naveden na zvaničnom rješenju (računu) imenovanog centra je nepostojeći, tj. priključak je isključen već godinama. Nema drugog.
Ako slučajno nazoveš kantonalno Ministarstvo rada, socijalne politike... za pomoć, jer su po pravilniku nadležni za nadzor rada općinskih službi Centra za socijalni rad, oni kažu da znaju da to piše u pravilniku rada Centra, ali da oni nemaju uvida (ni prava na uvid!) u njihov rad. Ako se žališ na rješenje o invaliditetu koje je donio Centar, kažu plati 80% iznosa izvornog zahtjeva ili se žali Ministarstvu na naše rješenje, to se ne plaća ništa. :lol:

Welcome to Bosnia! :D

Amazonka27

Post by Amazonka27 » 27/07/2016 14:11

Chmoljko, ako je neko sjebao tender i ispašta nekoliko desetina hiljada ljudi...zar ne bi ta osoba trebala da snosi odgovornost? Ko je rekao da doktorica u socijalnom ima jaču riječ i ovlasti od 5 doktora sa klinike? Ona pacijenta nikad očima nije vidjela. da su šefovi kako treba, ne bi se ni šalteraši ponašali kako se ponašaju...jer za svaku drskost bi se obratili šefu...a šef još veći ubleharaš.

meni ni dan danas nisu obračunali koliki je to porez koji treba da se plati...

Ovom temom želim da skrenem pažnju da su bolesni prepušteni porodici...koja ako ima sreće da radi - može pomoći. Penzije nisu dovoljne za staracki dom...a da li je svako u mogucnosti da priušti njegu u kući 24/31?
U koju god poru državnog uređenja zaviriš...pronaći ćeš neku anomaliju...nije to u našoj nadležnosti...a toliko para ide na administraciju. Djeca nam se lijeće vani...molimo ljude da doniraju novac za šehidsko dijete da ne padne u kolica....u ostalom...šta je to 2000 KM mjesečno za liječenje jedne mlade djevojke čiji je otac poginu za ovu državu?

VjecitiStudent

Post by VjecitiStudent » 27/07/2016 14:13

Bit će sve gore, svi novci ZZO-a se preusmjeravaju na KCUS, kako bi sultanija ispala još bolja menađerica.

Amazonka27

Post by Amazonka27 » 27/07/2016 14:15

Euridika wrote:
Amazonka27 wrote:... Nepokretnu osobu morate da vozate svako nekoliko mjeseci po raznim specijalistima koji nemaju uvijek razumijevanje da je osobi teško sjediti satima u čekaonici da bi ti utvrdio da je nepokretan. Kažu da postoje službe koje dolaze na adresu – LAŽU! Možda i postoje, ali gdje? U kojoj zemlji? Ima li iko ikakav tel. kontakt? ...
Postoje općinske službe pri Centru za socijalni rad koje ovo rade, i to na način da pošalju ljekara-specijalistu fizijatrije da "utvrdi/potvrdi" demenciju i anginu pectoris kod pacijenta mjerenjem krvnog pritiska i slušanjem rada srca stetoskopom. :shock: I, da, fizijatar utvrdi da je osoba teško pokretna i da ima potrebu za pomoć pri hodanju, ali napiše u nalazu da nije potrebno ortopedsko pomagalo. :shock: :shock:
Telefon koji je naveden na zvaničnom rješenju (računu) imenovanog centra je nepostojeći, tj. priključak je isključen već godinama. Nema drugog.
Ako slučajno nazoveš kantonalno Ministarstvo rada, socijalne politike... za pomoć, jer su po pravilniku nadležni za nadzor rada općinskih službi Centra za socijalni rad, oni kažu da znaju da to piše u pravilniku rada Centra, ali da oni nemaju uvida (ni prava na uvid!) u njihov rad. Ako se žališ na rješenje o invaliditetu koje je donio Centar, kažu plati 80% iznosa izvornog zahtjeva ili se žali Ministarstvu na naše rješenje, to se ne plaća ništa. :lol:

Welcome to Bosnia! :D
mom tati na osnovu urinokulture utvrđuju potrebu za pelenama :? iako ima otpusna pisma sa jasnom dijagnozom...to nije dovoljno da se utvrdi da je čovjek nepokretan...nego svako 6 mjeseci urinokultura...i ponovljen nalaz dijabetologa - haman se u Bosni neko izliječio od dijabetesa pa da provjere sve pacijente

mg

Post by mg » 27/07/2016 14:16

A da ne spominjemo poslovičnu ljetnu paralizu svega "zbog godišnjih" ! Gdje god odes, ili su na godišnjem, il ovo što je ostalo ništa ne radi, jer mu fali taj jedan koji je na godišnjem bez kojeg on ne može ništa.

Chmoljo
Forum administrator
Has thanked: 24 times
Been thanked: 79 times

Post by Chmoljo » 27/07/2016 14:25

Amazonka27 wrote:Chmoljko, ako je neko sjebao tender i ispašta nekoliko desetina hiljada ljudi...zar ne bi ta osoba trebala da snosi odgovornost? Ko je rekao da doktorica u socijalnom ima jaču riječ i ovlasti od 5 doktora sa klinike? Ona pacijenta nikad očima nije vidjela. da su šefovi kako treba, ne bi se ni šalteraši ponašali kako se ponašaju...jer za svaku drskost bi se obratili šefu...a šef još veći ubleharaš.
tačno tako. poenta je da bi svugdje tako bilo da ne postoji odgovornost. jer ondaje i šef odgovoran za nerad svojih podređenih. a ovako...

a taj ko je sjebao tender, sjebao je jer je u pitanju tal. a kad je tal u pitanju ništa nije sveto. ni rat, ni odbrana, ni Srebrenica, ni masovna grobnica, ni mrtvo vlastito dijete.

izborna je godina, sve može čekati dok se ne vidi ko će kajmak ove godine kupiti. koga briga za tvojom nevoljom...

Euridika
Moderator
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Post by Euridika » 27/07/2016 14:42

Amazonka27 wrote:mom tati na osnovu urinokulture utvrđuju potrebu za pelenama :? iako ima otpusna pisma sa jasnom dijagnozom...to nije dovoljno da se utvrdi da je čovjek nepokretan...nego svako 6 mjeseci urinokultura...i ponovljen nalaz dijabetologa - haman se u Bosni neko izliječio od dijabetesa pa da provjere sve pacijente
Ma ovakvih slučajeva je masa. Ja sam imala problema kad vodim dijete kod radiologa na UZ. Jedno vrijeme sam to normalno radila na KCUS na osnovu uputnice iz Doma zdravlja. Pa su onda promijenili pravilo i rekli da prvo mora nadležni ljekar s Pedijatrijske klinike poslati mišljenje da treba UZ i s tim papirom se zakaže termin za ultrazvuk, a onda se opet mora u Dom zdravlja po uputnicu (na osnovu papira s Pedijatrije), jer se samo tom uputnicom pravda pregled i nju treba ponijeti na pregled. Hajde dobro i to. Da bi na kraju donijeli odluku da se na KCUS Radiologiji mogu pregledati samo ležeći pacijenti, a da svi vanbolnički pacijenti moraju u Dom zdravlja, uključujući i djecu, jer su tobože svi domovi zdravlja dobili ultrazvučne aparate. Odem ja u DZ da zakažem pregled, a tamo mi kažu da ne rade s djecom, nisu obučeni. I da se javim na Koševo. Opet ja na Koševo, kažem bila sam u DZ, rekli mi tako i tako, i vratili vama, kažu gore - ne, ne, mi ne primamo više nikog izvana, mi smo sve radiologe u Kantonu obučili na 7-dnevnom seminaru, znaju oni, samo lažu. Ja opet u DZ, kažu ljudi - mi zaista ne znamo s djecom, ne smijemo ih primiti na pregled, pogriješićemo u nalazu. I tako nas godinama vozaju, dijete ne može na pregled u javnom zdravstvu, jer se igraju ping-pong. Srećom :-), pa je jedna od doktorica specijalista napustila Koševo i otvorila privatnu praksu, pa zadnje 2-3 godine idemo kod nje na preglede. Iako uredno plaćamo zdravstveno. Koje ne možemo koristiti. :(

Amazonka27

Post by Amazonka27 » 27/07/2016 15:23

sto je najgore, nikakav dokaz nigdje da ste bili ni na mjestu A ni na mjestu B...vaša riječ protiv njihove.

Dozer
Has thanked: 99 times
Been thanked: 34 times

Post by Dozer » 27/07/2016 15:27

Ja, ali fakat, ne mogu da vjerujem da ovdje jos uvijek postoji neko ko se necemu u ovoj zemlji cudi...

Pa, sta ocekujete od onih koji su:
- Srozali kvalitet obrazovnog sistema, kao prvog i osnovnog preduslova bilo kakvog progresa bilo koje zemlje
- Usporili razvoja ekonomije do maksimuma
- Srozali postojece ekonomske subjekte, pogotovo velike
- Uveli vjersku indoktrinacije u obrazovni sistem
- Medijski ispiru mozak konstantnom implikacijom i fabrikovanjem straha na etno-vjerskoj osnovi, cime se vec 20 godina postepeno kreira i odrzava etno-nacionalisticka mrznja
- Kreirali finansijsku nesigurnost kroz vecinom nepotrebna ino zaduzivanja, od kojih vecinu oni klepe
- Namjerno odrzavaju nefunkcionalnost preglomaznog i preskupog sistema vlasti
- Odrzavaju nizak zivotni standard, cime se vecina ljudi skrece s razmisljanja o bilo cemu drugom osim o prezivljavanju, jer nizak zivotni standard onemogucava ljude i da putuju i licno spoznaju druge i drugacije stvari, sisteme i nacine zivota
- Odstranili sve samomislece ljude iz svake pore vlasti i upravljanja, a uveli i instalirali iskljucivo nesposobne polupismene poslusnike
- Konstantno lazu javnost o svemu i svacemu bitnom upravo za tu javnost
- Zdravstveni sistem masakrirali, jer iz njega sišu milione za stranacke i licne pojedinacne potrebe

I onda se neko cudi zasto je kako jeste... :roll:
Ali, ne dajte se...drz'te se najbitnijih zivotnih stvari, a to je biti Bosnjak, Srbin i Hrvat ;)
Hebo sta ce se jesti, obuci, raditi, kako se lijeciti, obrazovati...to su ionako trivijalnosti.
Idu izbori, pa eto...vrijeme je da se jos jednom nagrade sve nabrojane dobre i pozitivne stvari, i da se, naravno, opet glasa za SDA, HDZ, SDS/SNSD i sl. ;)
Jer - oni su garant opstanka Bosnjaka, Srba i Hrvata na ovim prostorima (svako na svom, logicno) :roll:

Amazonka27

Post by Amazonka27 » 27/07/2016 15:58

sve si u pravu...osim da se cudim...ja otpuhujem...

pazi scenu: donosim nalaze za produžetak rješenja o korištenju pelena...kaže šalterusa...eeeeeee evo isteklo vam i za urinare. (sto znaci da trebam opet isti nalaz donijeti). Rekoh, pa mogu li odmah ovaj nalaz priložiti i za pelene i urinare...isto je. Kaže ne može. I ja tu naravno prevrnem...da je bespotrebno maltretiranje i pacijenta, i porodice i doktora i njih...da neće prohodati za 7 dana a pogotovo da se to ne vidi na osnovu bakterija u urinu...kad će neka natirlitana gospođa iza mene reći (kao podrška šalteruši) "Bože sačuvaj i vama svako dolazi". Znaci...pretis lonac...svi ventili samokontrole su mi popustili...ja sam se okrenula i takvo predavanje održala gospođi sva uplakana i slinava i kroz jecaj...da nije bila u stanju da prozbori ni jednu riječ nego je samo sjela i izbezumljeno me gledala. Poenta priče je da svi imamo problem, ali da se pojedinačno ne možemo boriti za prava...i ako nemamo podršku jedni drugih...onda pobjeđuje ona "dobro je da ne puca"...ali pucamo mi po šavovima.

mi nismo čekali da se neko smiluje da napravi rampu za invalidska kolica na zgradi, niti da provjeravamo ima li hitna pomoc adekvatnu nosiljku da ga snesu sa V sprata zgrade koja nema lift...(pa smo ga na stolici od kompjutera snijeli)...nego smo prodali stan, kupili gdje ima lift i normalan prilaz haustoru, kupili bolnicki krevet, madrac za takvu vrstu bolesnika...aparate i preparate, plaćamo privatno fizioterapeuta...sve sto smo mogli priuštiti, eto, samo smo od države tražili to malo pomoći...na koju ima pravo.

meni je iskreno žao ljudi koji su vezani za kolica ili za proteze...ne znam da li obraćate pažnju kako su loše riješeni svi prilazi trotoarima, gradskom prevozu...poslovnim prostorima...i ako su se sjetili da ostave negdje prostor/rampa za kolica...doci ce neki kreten i parkirati se tu.

Dozer

Post by Dozer » 27/07/2016 18:22

Mislis da je sve to slucajno tako nerijeseno? Nije. Ta cijela populacija je njima stalni teret, finansijski prevnstveno, i jedva cekaju da ih se sto prije rijese. Ako im se pri tome moze nekako i "pomoci" da brze odu, pa makar i na nacin da im se onemoguce prilazi, sto ce mozda dovesti do pada i loma vrata, tim bolje.
Ovo je vrlo slicna prica s prijeratnim generacijama koje im se nisu priklonile, pa smo im sad trn....ma sta trn - panj u oku, jer nam ne mogu prosipati supljake i lazi kao ovim mladjim. I jedva cekaju da izumremo, da ne bismo pricali i uporedjivali ono i ovo.

detroit-mercy

Post by detroit-mercy » 27/07/2016 18:58

Amazonka27 wrote:Dok pojedinci mašu snopovima „sumnjivih“ recepta, legalnim receptima/obrascima možete obrisati guzu jer u socijalnom je totalna pizdarija o kojoj se šuti. Trakice za mjerenje šećera nema mjesecima, pelene su problematične sa veličinama, urinara nema mjesecima također... Predlažu kupovinu pomagala a onda će vam refundirati novac. Vjerovatno nema ni drugih pomagala, ja znam za ova 3... na telefone se niko ne javlja...ako i uspijete dobiti nekoga, dobijete drske upute drskim tonom da se obratite pismenim putem pravnoj službi.

U kakvom se klincu nalazi kzzosa? Dobiti pomagala za teško bolesne osobe je ravno borbi sa vjetrenjačom. Nepokretnu osobu morate da vozate svako nekoliko mjeseci po raznim specijalistima koji nemaju uvijek razumijevanje da je osobi teško sjediti satima u čekaonici da bi ti utvrdio da je nepokretan. Kažu da postoje službe koje dolaze na adresu – LAŽU! Možda i postoje, ali gdje? U kojoj zemlji? Ima li iko ikakav tel. kontakt?

Posebno me nervira i invalidnina...gdje vidim pokretne osobe koje imaju procenat invaliditeta 80% i RADE...i žale se da su im skinuli invalidninu na 75%...kao eto...država misli da je on za određeni period ozdravio 5%.... Kako možeš biti invalid sa iščašenim noktom lijeve noge, primati invalidninu, raditi...a nepokretni ljudi sa penzijicom nemaju pravo na naknadu?

A sta se desi kada pokušate da izganjate invalidninu? Nadju vam neki neplaćeni porez i dok njega ne izmirite možete da svirate „klarinet“... I kažete, ok, koliki je porez....pa ne znamo...pa ko zna?...pa ne znamo... I onda tragom ptice Dodo, dođete do referenta kojem treba evo već GODINA DANA da skonta koliki je to iznos za uplatiti....

Kao šlag na tortu, saznate da je taj porez uplaćivan ALI na pogrešan račun jer je knjigovođa popunio virman „porez na dohodak za mj xy“ i stavi ZR druge firme umjesto ZR porezne...i zatražite od svoje banke (unicredit) da vam izlista sve transakcije koje imaju u nazivu porez ili navedeni ZR...i dobijete opet onaj „klarinet“ jer je to puno papira za isprintati a PDF verzija ne postoji...

I ne postoji nikakav način da zgrabite za vrat nikoga od ovih...jer knjigovođa je lažni knjigovođa...prevaru je teško dokazati... referent u poreznoj šuti jer mu šef brani da kaže išta...primio je pare za porez na ruke i gurnuo u ladicu...dobar je sa načelnikom a sa načelnikom se niko ne zajebaje.

Svi čekaju da žrtva popusti ili sa zahtjevima ili sa borbom za život...jer će onda konačno moći da predmet gurnu u piiiiii maaaa...i konačno ga zaborave.

4 godine, borac prvo TO, a kasnije i ABiH...koji je odmah poslije rata zaposlio 5 demobilisanih boraca (kojima je sve uredno uplaćivano)...plaćao redovno sve doprinose državi, pa čak i na fakture koje nikad nisu naplaćene (koje je dobio na sudu ali bez mogučnosti da naplati dug jer je "ADRESA NEPOZNATA“)...
Invalidska kolica isto nije dobio od države nego od umrlog druga, a ovaj isto od umrlog druga...i kad pokušate promijeniti gumu na kolicima...kažu...morate prvo kupiti kolica od nas (HILJADE MARAKA) da bi vam mi popravili točkove...

I onda mi pričajte o politici, o patriotizmu, o „klarinetu“-palcu...Nije jedina tegoba gledati najmilije kako se pate bolesni...tegoba je kada vam se patriotizam popiša po sred usta i smije...jer ste vi državni zatvorenik kojeg ni jedna druga država neće...jer oni koji nisu bili patriote, uradili su dovoljno sranja po srdačnim zemljama tokom rata...a ovi koji su se borili ovise o sadaki isti tih dezertera koji danas vode glavnu riječ o patriotizmu....

I hajd' budi pametan....
Jedinstvo na svim nivoima :bih: .

Rubaija

Post by Rubaija » 27/07/2016 19:01

Dozer wrote:Mislis da je sve to slucajno tako nerijeseno? Nije. Ta cijela populacija je njima stalni teret, finansijski prevnstveno, i jedva cekaju da ih se sto prije rijese. Ako im se pri tome moze nekako i "pomoci" da brze odu, pa makar i na nacin da im se onemoguce prilazi, sto ce mozda dovesti do pada i loma vrata, tim bolje.
Ovo je vrlo slicna prica s prijeratnim generacijama koje im se nisu priklonile, pa smo im sad trn....ma sta trn - panj u oku, jer nam ne mogu prosipati supljake i lazi kao ovim mladjim. I jedva cekaju da izumremo, da ne bismo pricali i uporedjivali ono i ovo.
Nisu ni oni besmrtni. :oops:

The BEN10
Has thanked: 27 times
Been thanked: 2 times

Post by The BEN10 » 28/07/2016 08:31

:cry:

Hendrix

Post by Hendrix » 28/07/2016 08:48

Bosna je super zemlja kad je sve super i nema problema, cim nesto ispadne van okvira stagnacije ode sve u pm, svake godine imamo pozare niko nista, cekamo kanadere iz Hrvatske...one poplave su dokazale koliko je ustvari sistem drzavni propao, ako se uopste moze reci da ga ima, pa i glavni grad nema vode godinama...parodija od drzave. Svi cekaju da se nesto samo rijesi, da njega prodje da ne mora nesto odluciti, uraditi, kazati...citav sistem je zasnovan na odrzavanju hibernacije, ne diraj nista, ako ne rad jebaji ga, nadoce u voznji samo.

Ljudi su prepusteni sami sebi, ustvari je na snazi survival mode, snadji se kako znas i umijes, i onda imas ljude koji uzivaju na kaficama u centru grada ususkani u neku cahuru i kojima smeta negativnost oko njih, ima posla ko hoce, kakvi problemi pa imali smo Beer fest jao superiska, mamica ide kod privatnog doktora uvijek nece da se gura sa kmetovima, gdje ces ove godine na more?..

Prije par dana je momak od 19 godina preminuo najvecim dijelom jer su mu nasi doktori pogresnu dijagnozu uradili, imao je 80% izljecivu bolest, ali su to skontali nakon pola godine i nako sto su ga ubili pogresnim terapijama...mislite da ce neko odgovarati? Nece naravno, zivot ide dalje, godisnji odmori, kafica, izbori...

Sanjarko
Has thanked: 18 times
Been thanked: 12 times

Post by Sanjarko » 28/07/2016 09:23

Hendrix wrote:Bosna je super zemlja kad je sve super i nema problema, cim nesto ispadne van okvira stagnacije ode sve u pm, svake godine imamo pozare niko nista, cekamo kanadere iz Hrvatske...one poplave su dokazale koliko je ustvari sistem drzavni propao, ako se uopste moze reci da ga ima, pa i glavni grad nema vode godinama...parodija od drzave. Svi cekaju da se nesto samo rijesi, da njega prodje da ne mora nesto odluciti, uraditi, kazati...citav sistem je zasnovan na odrzavanju hibernacije, ne diraj nista, ako ne rad jebaji ga, nadoce u voznji samo.

Ljudi su prepusteni sami sebi, ustvari je na snazi survival mode, snadji se kako znas i umijes, i onda imas ljude koji uzivaju na kaficama u centru grada ususkani u neku cahuru i kojima smeta negativnost oko njih, ima posla ko hoce, kakvi problemi pa imali smo Beer fest jao superiska, mamica ide kod privatnog doktora uvijek nece da se gura sa kmetovima, gdje ces ove godine na more?..

Prije par dana je momak od 19 godina preminuo najvecim dijelom jer su mu nasi doktori pogresnu dijagnozu uradili, imao je 80% izljecivu bolest, ali su to skontali nakon pola godine i nako sto su ga ubili pogresnim terapijama...mislite da ce neko odgovarati? Nece naravno, zivot ide dalje, godisnji odmori, kafica, izbori...
Ima ovog puno ne samo kod nas.
Sjecam se kad je umro u Tuzli isto tak jedan momak zbog greske i nemarnosti doktora.

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Post by dječak sa šibicama » 28/07/2016 09:58

Slabo ce ovakva tema na ovom forumu privuci vecu paznju, imam dojam da ovdje dobar postotak forumasa i ne interesuju problemi obicnih gradjana, niti to ko mrcvari narod... pogledati teme o putovanjima, restoranima, to se preserava lokacijama i iskustvima.

Slika i prilika drustva.

Amazonka27

Post by Amazonka27 » 28/07/2016 10:27

Hvala Bogu pa se vlast ne pita o putovanjima...(barem ne više, kako su nam ukinuli vize)...da ikako mogu i dalje bi nas držali u toru i ne bi dalje od Neuma vidjeli. Lakše je zaraditi, organizovati i otići na putovanje - nego zakazati pregled kod nekog specijaliste ili izganjati neku potvrdu. Dok su naši vršnjaci iz drugih država putovali svijetom, mi smo bili u karanteni kao radioaktivni otpad kao posljedica ratnih dešavanja.

Dozer

Post by Dozer » 28/07/2016 10:29

Rubaija wrote:
Dozer wrote:Mislis da je sve to slucajno tako nerijeseno? Nije. Ta cijela populacija je njima stalni teret, finansijski prevnstveno, i jedva cekaju da ih se sto prije rijese. Ako im se pri tome moze nekako i "pomoci" da brze odu, pa makar i na nacin da im se onemoguce prilazi, sto ce mozda dovesti do pada i loma vrata, tim bolje.
Nisu...ali samo ako im mi pomognemo da to i potvrdimo.
Ovako, sa stanjem i tendencijama kakve jesu - oni hoce otegnuti papke, ali je problem sto su vec odgojili i odgajaju svoje zamjene... :roll:

problemnatravunu
Has thanked: 26 times
Been thanked: 16 times

Post by problemnatravunu » 29/07/2016 06:34

Dozer wrote:
Rubaija wrote:
Nisu...ali samo ako im mi pomognemo da to i potvrdimo.
Ovako, sa stanjem i tendencijama kakve jesu - oni hoce otegnuti papke, ali je problem sto su vec odgojili i odgajaju svoje zamjene... :roll:
Sistem je zatrovan i to gadno, tako da nema bitne promjene bez dolaska totalno drugačijih ljudi u vlast, sa totalno drugim razmisljanjima i moralnim načelima, ali ima ona "ne lipši magarče do zelene trave"

petunija

Post by petunija » 29/07/2016 07:47

Wau, evo nas i na drugoj stranici :shock:
Da je tema počinjala sa: "rek'o Dodik..." ili "izjavio Deen..." već bi se nakucalo 50 str. Zanimljivo koliko malo nas zanima naša sudbina... :roll: :(

Dozer

Post by Dozer » 29/07/2016 10:13

Upravo tako. Ali, ovo je, zapravo, najbolji pokazatelj koliko ljudi ne kontaju sta se oko njih desava. Svi su ucahureni u svojim mikro etno-nacional-vjerskim svijetovima, svako svom, i reaguju samo na "podrazaje" koji u sebi imaju konotaciju etno-nacional-vjerskog napada "onih otamo".

Zalosno, ali...tako nam je...

SSemir

Post by SSemir » 29/07/2016 12:44

kroz sve ove tegobe sam prosao i ja, samo sto sam ja na kraju docekao smrt najmilijeg a sve zbog ovih stvari koje je dozivljavao autor ove teme...
rezultat je da evo pakujem kofere, uskoro bjezim odavde...ne zelim da moja djeca prolaze kroz sve ovo isto kroz sta sam ja prolazio sa svojim roditeljima..

ne daj boze nikome da mu zivot i zdravlje ovisi od pomoci ove drzave.

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Post by dječak sa šibicama » 29/07/2016 12:47

SSemir wrote:kroz sve ove tegobe sam prosao i ja, samo sto sam ja na kraju docekao smrt najmilijeg a sve zbog ovih stvari koje je dozivljavao autor ove teme...
rezultat je da evo pakujem kofere, uskoro bjezim odavde...ne zelim da moja djeca prolaze kroz sve ovo isto kroz sta sam ja prolazio sa svojim roditeljima..

ne daj boze nikome da mu zivot i zdravlje ovisi od pomoci ove drzave.
Ti si sretnik, imas gdje otici.

Dozer

Post by Dozer » 29/07/2016 13:23

Svi ima(ju)mo gdje otici. Samo treba stisnuti damu, i lagano krenuti. Ja sam, za pocetak, malog upisao vani na fax. Ko bude srece, nikad se vise nece ovdje vratiti, osim turisticki.

Post Reply