Kako legalno otici u Beč

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#1 Kako legalno otici u Beč

Post by beeri »

Pozdrav,kao sto sam naziv teme keaze,kako legalno otici u Bec i ostati tamo?

Ja sam mislio odmah poslije nove godine kupiti kartu u jednom smjeru(ne povratnu :D ),ponijeti nesto para i snalaziti se onda kako mogu. Imam druga u Becu ,ponudio se da mi pomogne oko smjestaja i posla(na crO9,a ja bi odmah upisao kurs Njemackog.E sad,kako legalno da se zadrzim duze od tri mjeseca,dali mogu donijeti potvrdu sa tog kursa ? Takodjer,planiram upisati Master naredno ljeto,pa dali zbog toga imam sanse da se zadrzim?
Naravno,meni je cilj da naucim jezik,upisem fax i nadjem posao.
sombra
Posts: 111
Joined: 04/01/2008 10:03

#2 Re: Kako legalno otici u Beč

Post by sombra »

A zasto prvo ne upises Master, pa onda odes gore? Dobijas studentsku vizu, dakle legalno ostajes tamo.
A dotad se baci na ucenje njemackog.
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#3 Re: Kako legalno otici u Beč

Post by beeri »

sombra wrote:A zasto prvo ne upises Master, pa onda odes gore? Dobijas studentsku vizu, dakle legalno ostajes tamo.
A dotad se baci na ucenje njemackog.
Dali je sada kasno upisati Master?
Dali moram znati jezik pri upisu? negdje sam citao da to nije obvezno?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#4 Re: Kako legalno otici u Beč

Post by hrle1976 »

beeri wrote:Pozdrav,kao sto sam naziv teme keaze,kako legalno otici u Bec i ostati tamo?

Ja sam mislio odmah poslije nove godine kupiti kartu u jednom smjeru(ne povratnu :D ),ponijeti nesto para i snalaziti se onda kako mogu. Imam druga u Becu ,ponudio se da mi pomogne oko smjestaja i posla(na crO9,a ja bi odmah upisao kurs Njemackog.E sad,kako legalno da se zadrzim duze od tri mjeseca,dali mogu donijeti potvrdu sa tog kursa ? Takodjer,planiram upisati Master naredno ljeto,pa dali zbog toga imam sanse da se zadrzim?
Naravno,meni je cilj da naucim jezik,upisem fax i nadjem posao.

Pitas kako legalno otici a vec si isplanirao kako da se prosvercas do Beca :mrgreen:

Masteri se obicno upisiju poslje nove do negdje aprila. Ali ne zivim u Austriji tako da nisam siguran 100% kako ide kod njih ali to ne ta neka mjera.

Sto se ostalog tice, ako te uhvate da ziviz ne legalno i radis na crno. Znasi i sam sta te sljeduje - deportacija i najvjerovatnije zabrana ulaza u EU.

Ali kako sve izgleda veca je sansa da ce ta EU se rasuti nego da bi te i legalnim putem primili otvorenih ruku.
Post Reply