Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#1 Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by HowForWhom »

Ja sam do coina dosao nacin da mi se nesebicno javio forumas Rene Higuita i pojasnio na koji nacin u BiH doci do kripto valute i hvala mu :).

1. Registrovao se na advcash, evo referral :D

http://wallet.advcash.com/referral/c77d ... 5dedb257c6

Na advcash je procedura dok te ne prihvate i moras slati neke svoje dokumente za verifikaciju i to svi prolazimo :D.
Na advcash povuces svoje pare sa debitne kartice.

2. Onda sam se registrovao na exmo, evo i za njega referral :D

https://exmo.com/?ref=723119

Ovdje povuces pare sa advcash-a i kupis bitcoine pa mijenjas, ja sam zamijenio sve za ripple jer je njegovo prebacivanje na binance (platforma za trgovanje) najjeftinije bilo.

3. Registrovao se na binance, naravno i za to ima referral :D

http://www.binance.com/?ref=13371338

Na binance povukao ripple sa exmo-a, i onda opet prebacio u btc jer s btc-om mozes kupovati sta hoces. I onda trgujes/kupujes :)

To vam je ukratko procedura kako sam ja dosao do kriptovaluta. Sto prije pocnete prije ce vas verifikovat :D.

Od referrala ja imam neku sitnu korist, pa ako vam se mrsko tako registrovat onda nemojte :D

Sretno :D

P.S. ima sigurno i drugih varijanti za kupovinu kriptovalta ali ova je 100% provjerena i radi :)

P.p.s. predlazem da se na temi ukljuce i drugi i da dijelimo znanje/iskustva itd. :)
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2 Re: Kako kupiti kripto valutu u BiH?

Post by Dozer »

Ja sam odradio nesto slicno, ali koristim 2 berze.

Bitno je znati da su nase BH kartice poprilicno smece, tj. rijetko gdje se primaju na ovim platformama radi AML/KYC pravila (sto dovoljno govori o statusu BiH u svijetu, zar ne...).

1. =https://www.iqoption.com]IQOption
Prva varijanta koju sam ja koristio i koristim, i ubjedljivo najlaksa, jeste IQOption. Ovo je klasicna trading platforma/berza, ne Exchange.
Mozda jeste nesto veca provizija pri kupovini nego na Exchange platformama, ali je zato sve vrlo brzo i moze direktno s nase kartice.
Pozitivnosti:
- Depozit direktno s kartice, Netellera, Skrilla i bankovni transfer (nema provizije na depozit, nema cekanja na verifikacije)
- Kupovina za kes (real time)
- Povlacenje love na karticu s koje je uplacen depozit (do iznosa uplacenog depozita), a ostalo moze na Neteller, SKrill (sve bez provizije), ili bankovno (uz njihovu proviziju od 54$ + 1% nase domace bankovne provizije).

Negativnosti:
- Relativno visoka provizija pri kupovini (10% trenutno, bila 3,9%, vjerovatno ce se opet spustiti na to).
- Nemogucnost dijeljenja pozicije (ako kupite nesto odjednom, to samo odjednom mozete i prodati. Zato kupujte nesto na vise pozicija)
- Nemogucnost povlacenja na karticu iznosa veceg od uplacenog s kartice (ali, postoje i druge varijante, tako da ovo mozda i nije neki problem).

2. MoneyPolo <-> EXMO <-> BINANCE
Ovo je druga varijanta koju koristim, i koja je dosta komplikovanija.
Prvi korak je otvaranje accounta i verifikacija na MoneyPolo. Verifikacija im je zaista brza i ne traje duze od 2 dana (bar meni nije).
Ovdje mozete i dobiti internacionalnu Visa Debitnu karticu za samo 13$, koju onda mozete koristiti kao i svaku drugu Visa DC (ATM, placanje u prodavnicama, placanje online, itd.), uz vrlo niske provizije.
Tu sam odradio depozit s nase BH kartice.

Drugi korak je bio registracija accounta na EXMO. Ovdje je vec malo tarapana jer im verifikacija traje i traje (mene nisu verifikovali ni nakon vise od mjesec dana), a bez verifikacije se ne mogu raditi ni depoziti s nasih kartica, ni povlacenja na njih. Ali, zato moze s MoneyPolo accounta, sto sam i uradio.
Tu sam onda kupio nekih coina i prebacio ih na treci korak, a to je:

BINANCE
Ovdje su provizije nesto manje nego na Exmo, a imaju i vecu ponudu parova za trgovinu/razmjenu. Takodjer su im i cijene coina nize nego na Exmo, sto je dobro radi povlacenja.
Kod njih verifikacija traje vrlo kratko (mene su verifikovali za 2 dana), medjutim - ne moze se vrsiti ni depozit ni povlacenje u kesu.
I tu onda dolazimo do potrebe za Exmo i MoneyPolo accountima.

Ako na Binance zaradite, onda to prebacite na Exmo, tamo pretvorite u flat (kes), i povucete na MoneyPolo.
Onda s MoneyPolo-a mozete sta hocete - povuci direktno na svoju BH karticu, prebaciti na MoneyPolo Visa karticu (ako je imate), itd.

Good luck! :)
User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#3 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by HowForWhom »

Nova platforma preko koje ce se NAVODNO moci kupovati direktno iz BiH.
Nije jos startala ali planiraju uskoro. Pa eto nadati se da ce nam ona pojednostaviti i olaksati neke stvari.
A moze se reci cak da je i "domaci" koliko toliko. Dosta nasih ljudi je radilo na ovom projektu.

referral:
https://www.altcoin.io?kid=M0WZ9
User avatar
Rene Higuita
Posts: 895
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#4 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Rene Higuita »

Pitar_na_motoru wrote:Nova platforma preko koje ce se NAVODNO moci kupovati direktno iz BiH.
Nije jos startala ali planiraju uskoro. Pa eto nadati se da ce nam ona pojednostaviti i olaksati neke stvari.
A moze se reci cak da je i "domaci" koliko toliko. Dosta nasih ljudi je radilo na ovom projektu.

referral:
https://www.altcoin.io?kid=M0WZ9
Fian ekipa iza njih stoji.
User avatar
Rene Higuita
Posts: 895
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#5 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Rene Higuita »

Problemi sa depozitima i povlacenjima sa exmo, binance, poloniex!!!
User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#6 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by HowForWhom »

Rene Higuita wrote:
Pitar_na_motoru wrote:Nova platforma preko koje ce se NAVODNO moci kupovati direktno iz BiH.
Nije jos startala ali planiraju uskoro. Pa eto nadati se da ce nam ona pojednostaviti i olaksati neke stvari.
A moze se reci cak da je i "domaci" koliko toliko. Dosta nasih ljudi je radilo na ovom projektu.

referral:
https://www.altcoin.io?kid=M0WZ9
Fian ekipa iza njih stoji.
To je dobro ili?
Kako ti se cine?
Rene Higuita wrote:Problemi sa depozitima i povlacenjima sa exmo, binance, poloniex!!!
To nesto trenutno ili?
User avatar
Rene Higuita
Posts: 895
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#7 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Rene Higuita »

Proguglaj ekipu npr: Josh Olszewicz, CryptoBull... Stari kriptasi.
Sto se tice problema sa depozitima i povlacenjem, oni objasnjavaju kao "tehnicki problemi". Ali mislim da je to neka igra, nevjerovatno da svi iste probleme imaju u isto vrijeme na trading platformama. Prije da se radi o pokusaju kontrole trzista, mislim da pokusavaju da sprijece odliv kapitala sa trzista. Nastala je panika, zbog velikih padova na trzistu, narocito kod novo pridoslih investitora. Svo pokusavaju da izvuku ulozeni novac i tako samo kreiraju dodatnu paniku, ali i to je razumljivo i normalno. Prvo je bio problem sa exmo, ko jednom od rijetkih berzi fiat-crypto-fiat, sada i ostale crypto berze imaju isti problem. Pustaju oni to, ali na kapaljku.
User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#8 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by HowForWhom »

ok, hvala :thumbup:
User avatar
Rene Higuita
Posts: 895
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#9 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Rene Higuita »

70°% popusta na trading fees na Binance zbog privremenog pada sistema do 24.02.18.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by drndalo »

Rene Higuita wrote:70°% popusta na trading fees na Binance zbog privremenog pada sistema do 24.02.18.
Na sta ce obracunavati popust ako je sistem pao do 24-og ? :?
User avatar
Rene Higuita
Posts: 895
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#11 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Rene Higuita »

drndalo wrote:
Rene Higuita wrote:70°% popusta na trading fees na Binance zbog privremenog pada sistema do 24.02.18.
Na sta ce obracunavati popust ako je sistem pao do 24-og ? :?
Nisam lijepo pojasnio. Popust traje je do 24.02.18.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by drndalo »

Rene Higuita wrote:
drndalo wrote:
Rene Higuita wrote:70°% popusta na trading fees na Binance zbog privremenog pada sistema do 24.02.18.
Na sta ce obracunavati popust ako je sistem pao do 24-og ? :?
Nisam lijepo pojasnio. Popust traje je do 24.02.18.
Malo te zezam...
User avatar
Rene Higuita
Posts: 895
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#13 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Rene Higuita »

drndalo wrote: Na sta ce obracunavati popust ako je sistem pao do 24-og ? :?
Nisam lijepo pojasnio. Popust traje je do 24.02.18.[/quote]
Malo te zezam...[/quote]
Iskoristi popust, kupuj :run:
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#14 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by drndalo »

Rene Higuita wrote:
drndalo wrote: Na sta ce obracunavati popust ako je sistem pao do 24-og ? :?
Nisam lijepo pojasnio. Popust traje je do 24.02.18.
Malo te zezam...
Iskoristi popust, kupuj :run:
Ih, kad bih imao racun tamo bih... :twisted:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#15 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by MarlboroGold »

Ja kupujem od druga i buraza koji majnaju i trejdaju već duže vrijeme. Dam im u kešu, a oni meni prebace XRP, ETH i ostalo na adresu walleta na binanceu-u. Kao pravi direktor :D

Upitno je da li je to legalno prebacivanje na takav način, ali eto... moramo se nekako snalaziti. Ipak smo mi u BiH.

Doduše zadnji put sam sam sebi uzeo 500 XRP kao pitar i vjerovatno ću tako nastaviti.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#16 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by SHTEVELEC »

Jel' uzeo neko ovu Visa karticu na Moneypolo, moze li iz BH? Za koliko vremena otprilike dodje?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Tomahawk11 »

MarlboroGold wrote:Ja kupujem od druga i buraza koji majnaju i trejdaju već duže vrijeme. Dam im u kešu, a oni meni prebace XRP, ETH i ostalo na adresu walleta na binanceu-u. Kao pravi direktor :D

Upitno je da li je to legalno prebacivanje na takav način, ali eto... moramo se nekako snalaziti. Ipak smo mi u BiH.

Doduše zadnji put sam sam sebi uzeo 500 XRP kao pitar i vjerovatno ću tako nastaviti.
Što ne bi bilo legalno?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#18 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by MarlboroGold »

Tomahawk11 wrote:
MarlboroGold wrote:Ja kupujem od druga i buraza koji majnaju i trejdaju već duže vrijeme. Dam im u kešu, a oni meni prebace XRP, ETH i ostalo na adresu walleta na binanceu-u. Kao pravi direktor :D

Upitno je da li je to legalno prebacivanje na takav način, ali eto... moramo se nekako snalaziti. Ipak smo mi u BiH.

Doduše zadnji put sam sam sebi uzeo 500 XRP kao pitar i vjerovatno ću tako nastaviti.
Što ne bi bilo legalno?
Vjerujem da jeste, ali nisam konkretno istraživao. Super ako jeste :D
User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#19 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by HowForWhom »

Mislim da se moze nabaviti i payoneer kartica i radi u BiH.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#20 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Dozer »

Rade i Moneypolo i Payoneer, s tim sto je Payoneer Mater card, a na Money Polo se moze uzeti i Visa. Mislim da su na MoneyPolo nesto manje provizije, kao id a je Visa bolja varijanta jer je iskoristvija online.

Ja sam ponekad imao problema s online placanjima s Materom, a s Visom nikad.
Vjerovatno zato svi imaju samo Visa virtuelne kartice. Jos nisam naisao na Mater virtuelnu...
User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#21 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by HowForWhom »

Nisam se jos zadavao oko tih kartica i naplate jer hodlam pa nisam ni istrazivao.
User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#22 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by HowForWhom »

Mislim da je bitno napomenuti da je prilikom registracije na advcash za verifikaciju potreban i račun neke od komunalija koji glasi na ime onoga koji se registruje. Dakle ako niste nosioc stanarskog prava i ne dolaze računi na vaše ime neće vam veriikovati registraciju.
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#23 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by hzsa22 »

Pitar_na_motoru wrote:Mislim da je bitno napomenuti da je prilikom registracije na advcash za verifikaciju potreban i račun neke od komunalija koji glasi na ime onoga koji se registruje. Dakle ako niste nosioc stanarskog prava i ne dolaze računi na vaše ime neće vam veriikovati registraciju.

Online pdf editor ;) proslo ko suza dajdzina
User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#24 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by HowForWhom »

hzsa22 wrote:
Pitar_na_motoru wrote:Mislim da je bitno napomenuti da je prilikom registracije na advcash za verifikaciju potreban i račun neke od komunalija koji glasi na ime onoga koji se registruje. Dakle ako niste nosioc stanarskog prava i ne dolaze računi na vaše ime neće vam veriikovati registraciju.

Online pdf editor ;) proslo ko suza dajdzina
A ja sve na posteno.... dobar zonfa ;) :thumbup:
User avatar
512MB
Posts: 10515
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#25 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by 512MB »

Up :skoljka:
Post Reply