Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Pauza
Posts: 674
Joined: 03/06/2016 11:00

#51 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Pauza »

Naša vukojebina i jebeni i zaostali bankarski sistem.
mobbarley
Posts: 34
Joined: 10/11/2009 17:48

#52 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by mobbarley »

Ja licno na Binance nisam mogao. Po savjetu sa Krakenom uspio ali ne sa svojom Raiffeisen karticom jer su blokirali trx za crypto, vec sa Unicredit karticon...
sweet dreams
Posts: 58
Joined: 09/12/2015 14:39

#53 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by sweet dreams »

Pozz raja, ima li neko ko se u ovo razumije da malo pomogne? Kupio bih ETC za 500 EURA, ali ne znam kako izvesti to iz BIH? Bil ko pomog"o, pa kad završimo da idemo na janjetinu :D
sweet dreams
Posts: 58
Joined: 09/12/2015 14:39

#54 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by sweet dreams »

medo-medo wrote: 21/04/2021 20:19
sweet dreams wrote: 21/04/2021 19:42 Pozz raja, ima li neko ko se u ovo razumije da malo pomogne? Kupio bih ETC za 500 EURA, ali ne znam kako izvesti to iz BIH? Bil ko pomog"o, pa kad završimo da idemo na janjetinu :D
najbolje ti je na olx-u nađi čovjeka iz tvog okruženje i nađite se lićno... ti pare ispod pepeljare, on tebi ETH.. gotovo... nema traga... ista procedura je i kad prodaješ...
Koji wallet/ novčanik, kako da me ne izradi? Ima li uopšte šanse da me izradi :D
sweet dreams
Posts: 58
Joined: 09/12/2015 14:39

#55 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by sweet dreams »

haahaha hvala na savjetima. Morat ću naći finog dilera :lol: Treba ovo uzimati dok nije otišlo na desetine hiljada
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#56 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Diverse »

Mozes kupiti na BXC ako ti je stalo da sve bude legalno i da ne razmisljas o tome kako ces izvuci pare kada pozelis. veca je provizija nego ispod stola, ali nema ni rizika koji taj sto nosi. To ti je ista firma kao i Eurobroker, dakle nije prevara. Ni drzava ne moze da te zeza o porijeklu novca, jer taj problem se svakako pojavi onima koji su od 10 000 napravili milion, a ovako je sve dostupno na uvid otkud taj milion.
IEA
Posts: 8
Joined: 24/04/2021 14:19

#57 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by IEA »

Juce sam pokusao prvi put kupiti btc i nazalost prevaren sam :mrgreen:
Napisat cu kasnije kako da ne bi nekog isto zadesilo
IEA
Posts: 8
Joined: 24/04/2021 14:19

#58 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by IEA »

Uglavnom dobroo obratite paznju kada kopirate link za vas wallet.. ja sam pokupio neki virus na laptopu koji prepoznaje kada kopiram btc adresu i zamijeni je sa nekom drugom svojom i tako kada idem paste zalijepi njegovu umjesto moje te pare odose prevarantima.. a ja pocetnik u ovome nisam ni provjeravao da li je ista adresa kopirana :(
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#59 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by exampLe. »

delete…
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#60 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by exampLe. »

Kakav je proces da povucem novac sa Binancea na debitnu karticu kad prodam crypto posto znam da smo na ban listi, tako da direktno slanje/povlacenje sredstava nije moguce?
Puf
Posts: 914
Joined: 07/02/2008 00:34

#61 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Puf »

Ja ne razumijem zasto komplikujete sa kupovinom ispod stola i nakim stranicama gdje zavisis od trece osobe.

Brate registruj se na : Naga i kupis sebi kreditnom karticom koliko hoces.

Naga je proizvod koji je razvijala nasa najpozantija i najrespektabilnija firma u BIH (Ministry of programming)

Mislim prvo uplatis kod njih na platformu i onda na marketu zamjenis za sta god hoces, evo sta je u ponudi : https://prnt.sc/12sl223
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#62 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by drndalo »

Puf wrote: 11/05/2021 09:06 Ja ne razumijem zasto komplikujete sa kupovinom ispod stola i nakim stranicama gdje zavisis od trece osobe.

Brate registruj se na : Naga i kupis sebi kreditnom karticom koliko hoces.

Naga je proizvod koji je razvijala nasa najpozantija i najrespektabilnija firma u BIH (Ministry of programming)

Mislim prvo uplatis kod njih na platformu i onda na marketu zamjenis za sta god hoces, evo sta je u ponudi : https://prnt.sc/12sl223
Razvijala? Ko gazduje s istim? De malo vise podataka ljudima.

Isto/slicno kao BCX? Kolike su provizije, koliko vec rade, koliko im treba za uplatu/isplatu? Uplata njima ide kojim sve sredstvima? Kartice? sigurnost? Oprobano?
Puf
Posts: 914
Joined: 07/02/2008 00:34

#63 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Puf »

drndalo wrote: 11/05/2021 10:19
Puf wrote: 11/05/2021 09:06 Ja ne razumijem zasto komplikujete sa kupovinom ispod stola i nakim stranicama gdje zavisis od trece osobe.

Brate registruj se na : Naga i kupis sebi kreditnom karticom koliko hoces.

Naga je proizvod koji je razvijala nasa najpozantija i najrespektabilnija firma u BIH (Ministry of programming)

Mislim prvo uplatis kod njih na platformu i onda na marketu zamjenis za sta god hoces, evo sta je u ponudi : https://prnt.sc/12sl223
Razvijala? Ko gazduje s istim? De malo vise podataka ljudima.

Isto/slicno kao BCX? Kolike su provizije, koliko vec rade, koliko im treba za uplatu/isplatu? Uplata njima ide kojim sve sredstvima? Kartice? sigurnost? Oprobano?
Gazduje gazda, firma iz Estonije cini mi se, izlistani su cak i na berzi kao kompanija (Naga). Nema provizija, uplatis i trgujes, jer to je platforma za trgovanje. Uplata instant , naravno preko kartice. Sigurnost 100% jer ja to vec dugo vremena koristim i nikad nikakvih problema nisam imao.

Registruj se i istrazi malo platformu, nemam ti ja sta pricati kako je i sta u detalje, bitno je da vrlo jednostavno bez provizije uplatis sebi pare na racun (svoj trading account) i trgujes sta ti volja, sve imas tamo.
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#64 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Amomiman »

Puf wrote: 11/05/2021 10:37
drndalo wrote: 11/05/2021 10:19
Puf wrote: 11/05/2021 09:06 Ja ne razumijem zasto komplikujete sa kupovinom ispod stola i nakim stranicama gdje zavisis od trece osobe.

Brate registruj se na : Naga i kupis sebi kreditnom karticom koliko hoces.

Naga je proizvod koji je razvijala nasa najpozantija i najrespektabilnija firma u BIH (Ministry of programming)

Mislim prvo uplatis kod njih na platformu i onda na marketu zamjenis za sta god hoces, evo sta je u ponudi : https://prnt.sc/12sl223
Razvijala? Ko gazduje s istim? De malo vise podataka ljudima.

Isto/slicno kao BCX? Kolike su provizije, koliko vec rade, koliko im treba za uplatu/isplatu? Uplata njima ide kojim sve sredstvima? Kartice? sigurnost? Oprobano?
Gazduje gazda, firma iz Estonije cini mi se, izlistani su cak i na berzi kao kompanija (Naga). Nema provizija, uplatis i trgujes, jer to je platforma za trgovanje. Uplata instant , naravno preko kartice. Sigurnost 100% jer ja to vec dugo vremena koristim i nikad nikakvih problema nisam imao.

Registruj se i istrazi malo platformu, nemam ti ja sta pricati kako je i sta u detalje, bitno je da vrlo jednostavno bez provizije uplatis sebi pare na racun (svoj trading account) i trgujes sta ti volja, sve imas tamo.
Kako nema provizija, na čemu zarađuju?

Jesi li povlačio novac?
Puf
Posts: 914
Joined: 07/02/2008 00:34

#65 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Puf »

Amomiman wrote: 11/05/2021 17:23
Kako nema provizija, na čemu zarađuju?

Jesi li povlačio novac?
Kao i svaka trading platforma, na spread-ovima na trade.
BoskoBuhaBomba
Posts: 3
Joined: 15/05/2021 17:53

#66 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by BoskoBuhaBomba »

Pozdrav raja, probao sam sigurno 7 8 stranica za kupovinu crypto i imao sam problema sa karticom ili s time da ne vrs eprodaju u nasoj vukojebini. Imam raiffeisen mastercard i da li postoji neki nacin sem ovog "šverc komerc " nacina ispod stola slanja direktno na racun itd. Koje stranice su podrzane sigurno?
BoskoBuhaBomba
Posts: 3
Joined: 15/05/2021 17:53

#67 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by BoskoBuhaBomba »

Pozdrav raja, probao sam sigurno 7 8 stranica za kupovinu crypto i imao sam problema sa karticom ili s time da ne vrs eprodaju u nasoj vukojebini. Imam raiffeisen mastercard i da li postoji neki nacin sem ovog "šverc komerc " nacina ispod stola slanja direktno na racun itd. Koje stranice su podrzane sigurno?
User avatar
Gekon
Posts: 114
Joined: 15/03/2016 13:05

#68 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Gekon »

Otvoris racun u SBerbank, uzmes Mastercard, aktiviras 3D security na kartici i kupis direktno na Krakenu coine.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#69 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Diverse »

Gekon wrote: 15/05/2021 19:03 Otvoris racun u SBerbank, uzmes Mastercard, aktiviras 3D security na kartici i kupis direktno na Krakenu coine.
Je li moze i Master? ja sam mislio da samo moze Visa. Pored Sberbank istu uslugu sa Visa mozes dobiti i kod Unicredit i Intesa.
User avatar
Gekon
Posts: 114
Joined: 15/03/2016 13:05

#70 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Gekon »

Za Kraken moras imati 3D security, to samo Sber ima.
BoskoBuhaBomba
Posts: 3
Joined: 15/05/2021 17:53

#71 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by BoskoBuhaBomba »

Gekon wrote: 16/05/2021 13:18 Za Kraken moras imati 3D security, to samo Sber ima.
Koliko znam ima i NLB i Unicredit banka 3D security
antbas
Posts: 4
Joined: 03/04/2021 11:21

#72 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by antbas »

Diverse wrote: 16/05/2021 11:32
Gekon wrote: 15/05/2021 19:03 Otvoris racun u SBerbank, uzmes Mastercard, aktiviras 3D security na kartici i kupis direktno na Krakenu coine.
Je li moze i Master? ja sam mislio da samo moze Visa. Pored Sberbank istu uslugu sa Visa mozes dobiti i kod Unicredit i Intesa.
Vidim da Intesa ima 3D security, interesuje me da li je neko preko Intese kupovao na Krakenu coinse. Da ne uzmem karticu pa da opet ne mogu kupit.
rijads
Posts: 111
Joined: 02/09/2009 21:38

#73 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by rijads »

Ima i unicredit, proslo bez problema nakon aktivacije 3d-a.
velo
Posts: 6
Joined: 20/05/2021 15:21

#74 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by velo »

Lijep pozdrav,

kako vi kupujete crypto iz Bosne? Na Binance se ne može direktno kupiti preko kreditne kartice iz BiH, pa sam čula za Payoneer. Na koji način preko Payoneera kupiti crypto?
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#75 Re: Kako kupiti kripto valutu iz BiH?

Post by Diverse »

....
Last edited by Diverse on 22/06/2021 14:43, edited 1 time in total.
Post Reply