Kako jedan Bosanski patriota da nadje posao u rodnom gradu?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#1 Kako jedan Bosanski patriota da nadje posao u rodnom gradu?

Post by xyz2007 »

Kako jedan Bosanski patriota da nadje posao u rodnom gradu?

Dragi moji Bosanci, Bosanke, Sarajevo, Bosno i svi ostali kojima ovo nesto znaci...

Kako je moguce da jedan Bosanski patriota koji je od prvog dana agresije na Bih bio pripadnik Armije Bih, dao svoju mladost da odbrani svoj grad, zrtvovao sve za jednu i jedinu nasu Bosnu, i nema posla u svom rodjenom gradu? Ima noge, ruke, nije invalid, nije bolestan, ne drogira se, ne pije, ne pusi, nije los u dusi.... ima familiju, bio ranjavan, prezivljavao bitke protiv dusmana, stitio branio neduzne, sve godine, i nikad nije izasao.... a sve je zrtvovao ........ i sad nakon svega....

taj covjek nema posla vec godinama, nije vise u Armiji, nema sansi da ostvari svoj potencijal. Lagano propada. Pa ljudi.... kako mozete sve to gledati a pasivno sutiti i cekati?

Kako ja da pomognem ovom covjeku, on je savrseno sposoban i talentovan, i obrazovan, i doprinio je, da nekazem zaradio je da ima dobar posao kao osnovnu potrebu za jednu ljudsku egzistenciju, i.... kako ja ili bilo ko da izadje u susret, sta treba poduzeti....?

- Da odem na vrata nekom iz Opstine kojeg znam licno a koji je bio dijete iz rata pa srecom uspio da dobije dobar posao i da taj isti zadrzi, pa da mu kazem SRAMOTA je - da li bi zelio da pomognes ovom Bosancu patrioti koji je dao zivot za ovaj grad?
- Da pokucam funkcioneru nekom ( recite mi kojem, dajte mi telefon, da zovem ) i da mu kazem, oprostite ovaj covjek ili ce crknuti ili postati kriminalac, gdje vam je dusa? Pa dao je sve za ovaj Grad, ima li posla za njega?
- Da odem u dzamiju i da pitam nekoga ( koga? ) da doprinesu $1500 pa da kupim kartu u jednom pravcu i kazem hajde ti u svijet, gdje god da odes bice ti bolje!
- Da cekam da covjek postane beskucnik pa ga onda tek pomagati da se izvuci iz tog beskucnistva nakon sto propadne i postane mentalni slucaj?
- Da ga izvlacim iz drzave u svijet na raznorazne nacine, i na koji nacin?

Recite mi sta da radim, podijelite to iskustvo, posavjetujete! :(
Last edited by xyz2007 on 10/11/2007 10:13, edited 2 times in total.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#2

Post by starii »

uclani se u SDA i jede iz zlatnih kasika :kravata:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#3

Post by Comrad »

Ja se stvarno divim tim pojedinim ljudima, koji su dali sve, odbranili zemlju i sada nemaju sta da jedu, divim im se jer ne polude i uzmu kalas i odu u predsjednistvo, parlament i pobiju ona djubrad. Ionako im nije nista od zivota ostalo. Samo da jedan politicar ode pod zemlju, pa bi onda vidjeli da li bi se preseravali onako...
dakle kupi mu kakav dobar snajper :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4

Post by Truba »

ovdje nema ljeba za asocijalne ljude i ljude koji nemaju poznanika

konobari na konkursima pobjeđuju ljude koji govore 6 jezika i imaju magisterij
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#5 Re: Kako jedan Bosanski patriota da nadje posao u rodnom gra

Post by tranquil »

xyz2007 wrote:Kako jedan Bosanski patriota da nadje posao u rodnom gradu?

Dragi moji Bosanci, Bosanke, Sarajevo, Bosno i svi ostali kojima ovo nesto znaci...

Kako je moguce da jedan Bosanski patriota koji je od prvog dana agresije na Bih bio pripadnik Armije Bih, dao svoju mladost da odbrani svoj grad, zrtvovao sve za jednu i jedinu nasu Bosnu, i nema posla u svom rodjenom gradu? Ima noge, ruke, nije invalid, nije bolestan, ne drogira se, ne pije, ne pusi, nije los u dusi.... ima familiju, bio ranjavan, prezivljavao bitke protiv dusmana, stitio branio neduzne, sve godine, i nikad nije izasao.... a sve je zrtvovao ........ i sad nakon svega....

taj covjek nema posla vec godinama, nije vise u Armiji, nema sansi da ostvari svoj potencijal. Lagano propada. Pa ljudi.... kako mozete sve to gledati a pasivno sutiti i cekati?

Kako ja da pomognem ovom covjeku, on je savrseno sposoban i talentovan, i obrazovan, i doprinio je, da nekazem zaradio je da ima dobar posao kao osnovnu potrebu za jednu ljudsku egzistenciju, i.... kako ja ili bilo ko da izadje u susret, sta treba poduzeti....?

- Da odem na vrata nekom iz Opstine kojeg znam licno a koji je bio dijete iz rata pa srecom uspio da dobije dobar posao i da taj isti zadrzi, pa da mu kazem SRAMOTA je - da li bi zelio da pomognes ovom Bosancu patrioti koji je dao zivot za ovaj grad?
- Da pokucam funkcioneru nekom ( recite mi kojem, dajte mi telefon, da zovem ) i da mu kazem, oprostite ovaj covjek ili ce crknuti ili postati kriminalac, gdje vam je dusa? Pa dao je sve za ovaj Grad, ima li posla za njega?
- Da odem u dzamiju i da pitam nekoga ( koga? ) da doprinesu $1500 pa da kupim kartu u jednom pravcu i kazem hajde ti u svijet, gdje god da odes bice ti bolje!
- Da cekam da covjek postane beskucnik pa ga onda tek pomagati da se izvuci iz tog beskucnistva nakon sto propadne i postane mentalni slucaj?
- Da ga izvlacim iz drzave u svijet na raznorazne nacine, i na koji nacin?

Recite mi sta da radim, podijelite to iskustvo, posavjetujete! :(
neka se on mane općine, funkcionera i hodža. koliko vidim traži samo po državnom sektoru. Bez jake veze, tu se jako teško može nači dobar posao (nije nemoguće ali jeste teško).

Neka pokuša u privatnom sektoru - oglasi u jednu ruku, telefon u drugu i navali. Ako je obrazovan, sposoban i talentovan kao što kažeš, pronaći će on sebi hljeb. Jedini problem mu može biti taj duži prekid, što poslodavci svakako gledaju.
User avatar
Brunello
Posts: 335
Joined: 06/08/2007 17:05
Location: Papue neue Guineja
Contact:

#6 Re: Kako jedan Bosanski patriota da nadje posao u rodnom gra

Post by Brunello »

xyz2007 wrote:Kako jedan Bosanski patriota da nadje posao u rodnom gradu?

Dragi moji Bosanci, Bosanke, Sarajevo, Bosno i svi ostali kojima ovo nesto znaci...

Kako je moguce da jedan Bosanski patriota koji je od prvog dana agresije na Bih bio pripadnik Armije Bih, dao svoju mladost da odbrani svoj grad, zrtvovao sve za jednu i jedinu nasu Bosnu, i nema posla u svom rodjenom gradu? Ima noge, ruke, nije invalid, nije bolestan, ne drogira se, ne pije, ne pusi, nije los u dusi.... ima familiju, bio ranjavan, prezivljavao bitke protiv dusmana, stitio branio neduzne, sve godine, i nikad nije izasao.... a sve je zrtvovao ........ i sad nakon svega....

taj covjek nema posla vec godinama, nije vise u Armiji, nema sansi da ostvari svoj potencijal. Lagano propada. Pa ljudi.... kako mozete sve to gledati a pasivno sutiti i cekati?

Kako ja da pomognem ovom covjeku, on je savrseno sposoban i talentovan, i obrazovan, i doprinio je, da nekazem zaradio je da ima dobar posao kao osnovnu potrebu za jednu ljudsku egzistenciju, i.... kako ja ili bilo ko da izadje u susret, sta treba poduzeti....?

- Da odem na vrata nekom iz Opstine kojeg znam licno a koji je bio dijete iz rata pa srecom uspio da dobije dobar posao i da taj isti zadrzi, pa da mu kazem SRAMOTA je - da li bi zelio da pomognes ovom Bosancu patrioti koji je dao zivot za ovaj grad?
- Da pokucam funkcioneru nekom ( recite mi kojem, dajte mi telefon, da zovem ) i da mu kazem, oprostite ovaj covjek ili ce crknuti ili postati kriminalac, gdje vam je dusa? Pa dao je sve za ovaj Grad, ima li posla za njega?
- Da odem u dzamiju i da pitam nekoga ( koga? ) da doprinesu $1500 pa da kupim kartu u jednom pravcu i kazem hajde ti u svijet, gdje god da odes bice ti bolje!
- Da cekam da covjek postane beskucnik pa ga onda tek pomagati da se izvuci iz tog beskucnistva nakon sto propadne i postane mentalni slucaj?
- Da ga izvlacim iz drzave u svijet na raznorazne nacine, i na koji nacin?

Recite mi sta da radim, podijelite to iskustvo, posavjetujete! :(

vidi se da iz dna duse pises, vjerovatno sto ti je vec sve dodijalo, muka ti, bezzezeze, kontam te skroz.....ali pored toga svega se vidi da si skolovan i da si elokventan...barem se tacno izrazavati znas....znas gdje tacka, zarez pripadaju za razliku od 80 % forumasa koji se ovdje krecu.

MOJA PREPORUKA, ISKOPAJ NEGDJE NA NET-U BOLJI FORUM ZA POSTAVLJANJE TVOJEG PITANJA!!!!!!
nausnica
Posts: 1291
Joined: 25/09/2007 02:13
Location: Cyberspace

#7

Post by nausnica »

Daj rezume da vidimo sta mozemo uciniti. Posalji mi ga na PP ako zelis.

Savjet: Nemoj se ogranicavati i ocekivati da ti tvoja nacija ista treba ili hoce pomoci, nazalost bojim se da nece. Ne odbijaj pomoc nikoga, a i prije ce se desiti da cete pripaziti neko druge nacije nego svoj, vjeruj.
WizzardFromBOZ
Posts: 664
Joined: 21/01/2007 17:14
Location: where beautiful one day is, perfect the next.

#8 Re: Kako jedan Bosanski patriota da nadje posao u rodnom gra

Post by WizzardFromBOZ »

xyz2007 wrote:Kako jedan Bosanski patriota da nadje posao u rodnom gradu?

Dragi moji Bosanci, Bosanke, Sarajevo, Bosno i svi ostali kojima ovo nesto znaci...
jedna opcija:

http://www.sarajevo-x.com/clanak/071205139 :D
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#9

Post by jasminasab »

I sta bi, jel covjek nasao posao?

Koliko vidim, ovdje su komentari bili vecinom nekonstruktivni... :roll:
Post Reply