Kako je zdravije mokrit za muskarce?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

be highirly
Posts: 469
Joined: 02/09/2007 10:37

#26

Post by be highirly »

@Bosanac sa dna kace, tu patku su zene provukle :D nikako nam drugacije nisu mogle dohakati u vezi poklopca na solji :lol: :lol:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#27

Post by pirmin »

Konacno jedna korisna tema.
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#28

Post by cico x »

ja se popisam u guzicu i kasnije sve istresem,nema sanse da se nesto zadrzi i nagriza!
brzi gonzales
Posts: 48
Joined: 19/07/2007 17:04

#29

Post by brzi gonzales »

ma kako god mokris samo nek izajde vani ha ja :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#30

Post by tech10 »

Znaci li ovo da prakticno treba pishati sjedeci? Sto ce se mnoge domacice obradovati. :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#31

Post by chuchumbamayumbe »

Jebote, i pishanje postade naucna disciplina?!
Moj skromni doprinos sa naucne strane, jednom teoremom koju nije potrebno dokazivati.
"Koliko god da ga tresesh, zadnja kap uvijek ostaje u gachama."
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#32

Post by Bosanac sa dna kace »

chuchumbamayumbe wrote:Jebote, i pishanje postade naucna disciplina?!
Moj skromni doprinos sa naucne strane, jednom teoremom koju nije potrebno dokazivati.
"Koliko god da ga tresesh, zadnja kap uvijek ostaje u gachama."
u ćenifi moje srednje škole je pisalo da je to reko Sokrat :lol: :lol: :lol:
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#33

Post by RIZVA »

samo da ta kap ne bude kobna :roll:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#34

Post by dr.gog »

Uriniranje u sjedećem,odn čučećem položaju ,jeste anatomsko-fiziološki gledano bolje od stojećeg.
Posebice zbog higijene jer se izmokri onaj zaostatak od nekih 5-10 % iz same mokraćne cijevi,koji često dospijeva na veš.

Također je to i stvar navike i prilike,pa prema tome nek svako zaključi šta hoće,neka proba i jedno i drugo..
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#35

Post by chuchumbamayumbe »

dr.gog wrote:Uriniranje u sjedećem,odn čučećem položaju ,jeste anatomsko-fiziološki gledano bolje od stojećeg.
Posebice zbog higijene jer se izmokri onaj zaostatak od nekih 5-10 % iz same mokraćne cijevi,koji često dospijeva na veš.

Također je to i stvar navike i prilike,pa prema tome nek svako zaključi šta hoće,neka proba i jedno i drugo..
Jarane, da 5-10 % ostane u gachama, svi bi okolo morali hodati sa pelenama...
Inace, cuo sam da je, isto tako, za sranje najbolji lezeci polozaj...
Kakva shuplja...
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#36

Post by Ergot »

Image
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#37

Post by black »

Image
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#38

Post by mamica papucarka »

black wrote:Image
jesil ovo ti Crni :lol:
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#39

Post by Nosferatu »

Daj ljudi, ne prosipajte se. Mogu shvatiti temu kao segacenje i zajebanciju, kao ozbiljnu nikako. Prvo prica o Muhamedu a.s. i kako je on sjedio. Na cemu je on sjedio - muko moja, kad je prva solja dosla u Arabiju, da mi je znati samo? I sad Muhamed a.s. sjedio. Gdje je sjedio, sebi na sandalama? Elem nejs. Ima li ijedna zivotinja u carstvu nebeskom koja pisa sjedeci? Nema, jer ocigledno za to nema potrebe.

Nadalje.

Sve i jedan muskarac kad bi i ako bi dovoljno dugo zivjeo ako nebi umro od raka prostate, imao bi problema sa njom. Ovo dovoljno dugo dakle seze u ono 70+, pa do 100 kvrga.

Prostata je zljezda koja luci seminalni fluid u kojem su suspendirani spermici a inace seminalni fluid je tu da promjeni fizionomiju i neutralizira pH vagine na taj nacin omogucavajuci spermi da dodje do svog cilja tj. vrha maternice/Fallopian tubes.

E sad, kakve veze ima prostata sa uriniranjem. Nikakve. Osim jednog fakta koji se svodi na dvije. Postoje dvije bolesti koje pogadaju prostatu, pored raka, hipertrofija. Hipertrofija prostate se obicno desi anatomski, na mjestu vrlo bliskim ureteru. Dakle, prostata se siri, i samim tim pritisce na uretar. Sto dovodi do toga da se nikad ne mozes isprazniti mjehur, pa onda ljudi imaju problema jer idu cestu u wc, jer ne mogu lako da uriniraju, jer ih boli tokom mokrenja i slicno.

Druga bolest prostate je rak. Rak prostate se obicno javlja anatomski blizu debelog crijeva i zbog toga svaki muskarac od 55 godina nagore bi trebao da ima digital rektal exam, tj. da mu doktor provjeri velicinu prostate, i ne samo to nego i "kvalitet" iste. Slavni urolozi su poznati po tome sto su sposobni da diferenciraju rak od hipertrofije prostate samo - dodirom prsta.

Kako sprijeciti hipertrofiju ili rak. Prostate je zljezda. Sve zljezde se reguliraju hormonima. Hormon koji regulira prostatu je testosteron. Znaci odsjeces sebi brate fino muda pokretom la-kastratinjos i rijesio si problem. Ne samo da neces imati problema s prostatom, nego ne mozes zatrudniti nikoga, i vjerovatno da ces sebi produzti zivot 3-4 godine i da ces kardio-vaskularno zdravlje ti se poboljsati. Prostata ce ti se smanjiti sa velicine oraha na velicinu ljesnjaka. I na kraju svega toga, bio bi Sunet. Ne po Muhamedu a.s. vec po Darwinu. A i Darwin je imao svoj sunet koji ovako glasi. Kad je neko dovoljno debilan da sa 20 pisa sjedeci da nebi sa 80 morila ga prostata, onda ne treba da zivi.

Sto se tice viska urina, problema sa sfingterima, refleksom urina nazad u besiku, iz besike do bubrega. Ta problematika je bitna iz sfere infekcije uritarnog trakta, a kao sto je poznato, zene nema koja nije imala problema sa infekcijom dok je kod muskaraca poprilicno rijetka. Iz kojeg razloga, zbog razlicite duzine uretre, kod muskarca je duza pa je teze bakterijama inficirati besiku dok kod zena je ta distanca mnogo manja. Tako da ispade da oni koji uriniraju sjedeci, imaju vise problema i iz tog segmenta, od muskaraca.

Zbog toga neka se zna kaj bi rekli u Zagrebu. Mozete vi mokriti sjedecki, ali nemojte se pri tome praviti neki zajebani djecki. Urina ce svakako biti na gacama pa sad ili ti to i ne osjetio ili ne otresao pa ga vratio, umjesto da gace spasavas, trebas mijenati ih jednom dnevno. E! I oprat se jednom dnevno barem medju nogama. Onda mozes da pisas trceci ako treba. A sto bi rekli nasi veterani, ja kad nisam za vrijeme granatiranja prvih linija pisao sjedecki i cucecki, pa necu vala ni u mirnodobskim uslovima. A, ako covjek zapisava staze, plocice i plafon, najbolje je da mu provjere dioptriju, a ne da ga tjeraju da sjedne. A moze i IQ test. Moze biti da je retardiran. U tom slucaju najbolje je sjesti u kadu kad se pisas. Tu si siguran. Jos samo plocice na plafon i oko Tiki bojlera, ko bunker na Normandiji. Ha ja.

A prostata? Manje pusi, vise crvenog vina i paradjaza, moze i vitaminski supplement sa Selenijumom i Vitaminom E i nemoj da te sramota primiti indeks prst probrane elite u bijelim mantilima.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#40

Post by d2 »

Skyfox wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
d2 wrote:kad smo vec kod tih naucnih tvrdnji ja sam cuo da ako imas privjesak Selex pumpe dizal auto manje trosi 10% uzbrdo ako su bojevi obrtaja ispod 2k.

operacija prostate ti ne gine samo je pitanje da li ces je operisati prije ili kasnije ili ces umrijeti od nje
:shock: :roll:
tolko starih ljudi koji imaju preko 70, i niko od njih ne boluje od prostate
ovo je ozbiljan podforum,
bas

cuj ne gine... moje dedo je nije nikad operisao a ima preko 80.
napisao sam ovdje nesto u vezi prostate pa se javilo par forumasa sa komentarima kako njihov dedo ima xy godina i nikad nije operisao prostatu, drugi se javio i rekao da je ovo ozbiljna tema pa mu rekoh ako je ozbiljna onda neka da podatke o problemima sa prostatom

eto podataka koji vam kazu da ako dozivite izmedju 70 i 90 idete gotovo sigurno na operaciju prostate

50% ljudi izmedju 60 i 70 ima problema sa uvecanom prostatom a taj broj se penje na 90% za godine od 70 do 90

ako ti je dedo dobro, pozdravi ga, jedan je od deset koji je nije operisao u tim godinama
becu
Posts: 299
Joined: 31/07/2006 01:39

#41

Post by becu »

a sto mislis da kad neko ima probleme s nekim organom da ga nuzno mora operisati ? malo se bolesti lijeci operacijom.
i evo ti nesto preciznijih podataka:
The prostate gets larger in most men as they get older, and overall, 45% of men over the age of 46 can expect to suffer from the symptoms of BPH if they survive 30 years. Incidence rates increase from 3 cases per 1000 man-years at age 45-49 years, to 38 cases per 1000 man-years by the age of 75-79 years. Whereas prevalence rates are 2.7% for men aged 45-49, increasing to 24% by the age of 80 years.
For some men, the symptoms may be severe enough to require treatment.
izvor:Verhamme KM, Dieleman JP, Bleumink GS, et al (2002). "Incidence and prevalence of lower urinary tract symptoms suggestive of benign prostatic hyperplasia in primary care--the Triumph project". Eur. Urol. 42 (4): 323–8
mala od skandala
Posts: 207
Joined: 10/09/2007 15:24
Location: tamo gdje je sve po mom

#42

Post by mala od skandala »

cico x wrote:ja se popisam u guzicu i kasnije sve istresem,nema sanse da se nesto zadrzi i nagriza!
de pojasni ovu kilometražu ?! :lol:
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#43

Post by bice_bice »

Bosanac sa dna kace wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Jebote, i pishanje postade naucna disciplina?!
Moj skromni doprinos sa naucne strane, jednom teoremom koju nije potrebno dokazivati.
"Koliko god da ga tresesh, zadnja kap uvijek ostaje u gachama."
u ćenifi moje srednje škole je pisalo da je to reko Sokrat :lol: :lol: :lol:
ja sam vidio ovo:

OVDJE SU SE I NAJHRABRIJI USRALI..

Nosferatu, kakvo je tvoje misljenje o vjestackom gnjojivu, majke ti?
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#44

Post by Vares City »

Nosferatu wrote:Daj ljudi, ne prosipajte se. Mogu shvatiti temu kao segacenje i zajebanciju, kao ozbiljnu nikako. Prvo prica o Muhamedu a.s. i kako je on sjedio. Na cemu je on sjedio - muko moja, kad je prva solja dosla u Arabiju, da mi je znati samo? I sad Muhamed a.s. sjedio. Gdje je sjedio, sebi na sandalama? Elem nejs. Ima li ijedna zivotinja u carstvu nebeskom koja pisa sjedeci? Nema, jer ocigledno za to nema potrebe.

Nadalje.

Sve i jedan muskarac kad bi i ako bi dovoljno dugo zivjeo ako nebi umro od raka prostate, imao bi problema sa njom. Ovo dovoljno dugo dakle seze u ono 70+, pa do 100 kvrga.

Prostata je zljezda koja luci seminalni fluid u kojem su suspendirani spermici a inace seminalni fluid je tu da promjeni fizionomiju i neutralizira pH vagine na taj nacin omogucavajuci spermi da dodje do svog cilja tj. vrha maternice/Fallopian tubes.

E sad, kakve veze ima prostata sa uriniranjem. Nikakve. Osim jednog fakta koji se svodi na dvije. Postoje dvije bolesti koje pogadaju prostatu, pored raka, hipertrofija. Hipertrofija prostate se obicno desi anatomski, na mjestu vrlo bliskim ureteru. Dakle, prostata se siri, i samim tim pritisce na uretar. Sto dovodi do toga da se nikad ne mozes isprazniti mjehur, pa onda ljudi imaju problema jer idu cestu u wc, jer ne mogu lako da uriniraju, jer ih boli tokom mokrenja i slicno.

Druga bolest prostate je rak. Rak prostate se obicno javlja anatomski blizu debelog crijeva i zbog toga svaki muskarac od 55 godina nagore bi trebao da ima digital rektal exam, tj. da mu doktor provjeri velicinu prostate, i ne samo to nego i "kvalitet" iste. Slavni urolozi su poznati po tome sto su sposobni da diferenciraju rak od hipertrofije prostate samo - dodirom prsta.

Kako sprijeciti hipertrofiju ili rak. Prostate je zljezda. Sve zljezde se reguliraju hormonima. Hormon koji regulira prostatu je testosteron. Znaci odsjeces sebi brate fino muda pokretom la-kastratinjos i rijesio si problem. Ne samo da neces imati problema s prostatom, nego ne mozes zatrudniti nikoga, i vjerovatno da ces sebi produzti zivot 3-4 godine i da ces kardio-vaskularno zdravlje ti se poboljsati. Prostata ce ti se smanjiti sa velicine oraha na velicinu ljesnjaka. I na kraju svega toga, bio bi Sunet. Ne po Muhamedu a.s. vec po Darwinu. A i Darwin je imao svoj sunet koji ovako glasi. Kad je neko dovoljno debilan da sa 20 pisa sjedeci da nebi sa 80 morila ga prostata, onda ne treba da zivi.

Sto se tice viska urina, problema sa sfingterima, refleksom urina nazad u besiku, iz besike do bubrega. Ta problematika je bitna iz sfere infekcije uritarnog trakta, a kao sto je poznato, zene nema koja nije imala problema sa infekcijom dok je kod muskaraca poprilicno rijetka. Iz kojeg razloga, zbog razlicite duzine uretre, kod muskarca je duza pa je teze bakterijama inficirati besiku dok kod zena je ta distanca mnogo manja. Tako da ispade da oni koji uriniraju sjedeci, imaju vise problema i iz tog segmenta, od muskaraca.

Zbog toga neka se zna kaj bi rekli u Zagrebu. Mozete vi mokriti sjedecki, ali nemojte se pri tome praviti neki zajebani djecki. Urina ce svakako biti na gacama pa sad ili ti to i ne osjetio ili ne otresao pa ga vratio, umjesto da gace spasavas, trebas mijenati ih jednom dnevno. E! I oprat se jednom dnevno barem medju nogama. Onda mozes da pisas trceci ako treba. A sto bi rekli nasi veterani, ja kad nisam za vrijeme granatiranja prvih linija pisao sjedecki i cucecki, pa necu vala ni u mirnodobskim uslovima. A, ako covjek zapisava staze, plocice i plafon, najbolje je da mu provjere dioptriju, a ne da ga tjeraju da sjedne. A moze i IQ test. Moze biti da je retardiran. U tom slucaju najbolje je sjesti u kadu kad se pisas. Tu si siguran. Jos samo plocice na plafon i oko Tiki bojlera, ko bunker na Normandiji. Ha ja.

A prostata? Manje pusi, vise crvenog vina i paradjaza, moze i vitaminski supplement sa Selenijumom i Vitaminom E i nemoj da te sramota primiti indeks prst probrane elite u bijelim mantilima.
Aferim!!!
User avatar
arbosan
Posts: 297
Joined: 04/07/2005 08:50
Location: Sarajevo

#45

Post by arbosan »

Slazem se i priznajem da je bolje cuceci obaviti nuzdu nego stojeci. Naravno, osoba nije uvijek u mogucnosti obaviti to cuceci. A to jeste i sunet, dakle, da se obavi cuceci, a ne kao sto se neko sprda da je sjedeci. A u arabiju nisu koristili WC skoljku, nego su bili cucevci.

Drugi podatak, to provjerite sa jako informisanim doktorima, dakle kada se mokri, dolazi do naglog pada pritiska u covjekovom organizmu. A zbog toga desava se da pogotovo kod starijih osoba da zbog mokrenje u stojecem polozaju i naravno zbog pada pritiska da se onesvjeste i padnu. Sto naravno u dosta slucajeva uzrokuje velike povrede i smrt. A dosta sam cuo za takve slucajeve da su ljudi nadjeni u WC mrtvi. A takav slucaj se desio i kod mene u familiji.

Uostalom, svako radi kako mu se cefne, a sto moja Mama rece, pametan covjek se uci na tudje greske, a budala na svoje.
Post Reply