Kako je zdravije mokrit za muskarce?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1 Kako je zdravije mokrit za muskarce?

Post by Bosanac sa dna kace »

Često čujem da je za muškarca zdravije mokrit čučeći zbog prostate, kažu da kad mokrimo stojeći da nam uvijek u mokraćnim kanalima ostane malo mokreša koji se vrati u prostatu i tako je polako nagriza, a da ovako kada to radimo čučeći da jednostavno zbog pritiska iziđe gotov sav mokreš i da su jako male vjerovatnoće da prostata oboli.
šta vi kažete o ovome?
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#2

Post by sulesavic »

CHICAGO
Posts: 106
Joined: 23/05/2007 18:27

#3 definitivno sjedeci!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post by CHICAGO »

to sam negdje na Google-u procitao da je definitivno najbolje mokriti sjedeci... Sem toga za Muskarce Islamske vjeroispovjesti to je i sunnet (pitajte lokalnog Hodzu)...

Muhammed A.S. je isto tako sjedio dok je mokrio...

Generalno SVE ono sto su moje Nane i Dede radile birvaktile se sada ispostavlja da je 110% pravilno... evo nekih...

1. ne jedi kasno navecer (vecinom smo za veceru imali samo nasjecenu jabuku)...

2. ne jedi slatkise (ako moze nikako) ali ako se jede onda se ne bi trebalo jesti nista slatko barem 30min iza glavnog jela (PROBAJTE - mrsavljenje zagarantovano)...

3. hodati barem ponekad bos po "basti" ili "bashchi"... Gole noge na zemlji uzrokuju "discharge", praznjenje negativne energije...

itd. itd...

malo sam off-topic, ali jebajiga...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#4

Post by Bosanac sa dna kace »

znam i ja to da bi po islamu muškarci trebali mokrit čučeći

al to za hodanje bos po bašči nisam znao....
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#5

Post by Prozor »

Bosanac sa dna kace wrote:znam i ja to da bi po islamu muškarci trebali mokrit čučeći

al to za hodanje bos po bašči nisam znao....
Ja jesam, meni je amidza jos u 10-oj rek´o da uzmem sto cesce uzet priliku bos hodat po tvrdom, recimo kamenju :-) ne valja sve u obuci...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#6

Post by Bosanac sa dna kace »

Prozor wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:znam i ja to da bi po islamu muškarci trebali mokrit čučeći

al to za hodanje bos po bašči nisam znao....
Ja jesam, meni je amidza jos u 10-oj rek´o da uzmem sto cesce uzet priliku bos hodat po tvrdom, recimo kamenju :-) ne valja sve u obuci...
ma i men je haman bika rahmetli govorila al se ne mogu baš sad sjetit....
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#7

Post by Prozor »

Bosanac sa dna kace wrote:
Prozor wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:znam i ja to da bi po islamu muškarci trebali mokrit čučeći

al to za hodanje bos po bašči nisam znao....
Ja jesam, meni je amidza jos u 10-oj rek´o da uzmem sto cesce uzet priliku bos hodat po tvrdom, recimo kamenju :-) ne valja sve u obuci...
ma i men je haman bika rahmetli govorila al se ne mogu baš sad sjetit....
Sta ces, sad se svasta saznalo al´ nesto od onog osnovnog zaborav´lo... u svim sferama.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#8

Post by d2 »

kad smo vec kod tih naucnih tvrdnji ja sam cuo da ako imas privjesak Selex pumpe dizal auto manje trosi 10% uzbrdo ako su bojevi obrtaja ispod 2k.

operacija prostate ti ne gine samo je pitanje da li ces je operisati prije ili kasnije ili ces umrijeti od nje
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9

Post by Bosanac sa dna kace »

d2 wrote:kad smo vec kod tih naucnih tvrdnji ja sam cuo da ako imas privjesak Selex pumpe dizal auto manje trosi 10% uzbrdo ako su bojevi obrtaja ispod 2k.

operacija prostate ti ne gine samo je pitanje da li ces je operisati prije ili kasnije ili ces umrijeti od nje
:shock: :roll:
tolko starih ljudi koji imaju preko 70, i niko od njih ne boluje od prostate
ovo je ozbiljan podforum,
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#10

Post by Skyfox »

Bosanac sa dna kace wrote:
d2 wrote:kad smo vec kod tih naucnih tvrdnji ja sam cuo da ako imas privjesak Selex pumpe dizal auto manje trosi 10% uzbrdo ako su bojevi obrtaja ispod 2k.

operacija prostate ti ne gine samo je pitanje da li ces je operisati prije ili kasnije ili ces umrijeti od nje
:shock: :roll:
tolko starih ljudi koji imaju preko 70, i niko od njih ne boluje od prostate
ovo je ozbiljan podforum,
bas

cuj ne gine... moje dedo je nije nikad operisao a ima preko 80.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#11

Post by d2 »

Bosanac sa dna kace wrote:
d2 wrote:kad smo vec kod tih naucnih tvrdnji ja sam cuo da ako imas privjesak Selex pumpe dizal auto manje trosi 10% uzbrdo ako su bojevi obrtaja ispod 2k.

operacija prostate ti ne gine samo je pitanje da li ces je operisati prije ili kasnije ili ces umrijeti od nje
:shock: :roll:
tolko starih ljudi koji imaju preko 70, i niko od njih ne boluje od prostate
ovo je ozbiljan podforum,
da je ozbiljan podforum ti ne bi govorio o toliko stari ljudi nego bi govorio u procentima.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#12

Post by d2 »

Skyfox wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
d2 wrote:kad smo vec kod tih naucnih tvrdnji ja sam cuo da ako imas privjesak Selex pumpe dizal auto manje trosi 10% uzbrdo ako su bojevi obrtaja ispod 2k.

operacija prostate ti ne gine samo je pitanje da li ces je operisati prije ili kasnije ili ces umrijeti od nje
:shock: :roll:
tolko starih ljudi koji imaju preko 70, i niko od njih ne boluje od prostate
ovo je ozbiljan podforum,
bas

cuj ne gine... moje dedo je nije nikad operisao a ima preko 80.
respect za dedu, a vi nastavite kao i do sada sa naucnim tvrdnjama, ja idem po privjesak.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#13

Post by sulesavic »

Prozor wrote: Ja jesam, meni je amidza jos u 10-oj rek´o da uzmem sto cesce uzet priliku bos hodat po tvrdom, recimo kamenju :-) ne valja sve u obuci...
Protiv dus tabana?
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#14

Post by Prozor »

sulesavic wrote:
Prozor wrote: Ja jesam, meni je amidza jos u 10-oj rek´o da uzmem sto cesce uzet priliku bos hodat po tvrdom, recimo kamenju :-) ne valja sve u obuci...
Protiv dus tabana?
JEST! Vidis zaboravi se...
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#15

Post by RIZVA »

definitivno je da je zdravije šorati sjedeci, tako sam cuo od dosta ljudi
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#16 Re: Kako je zdravije mokrit za muskarce?

Post by Romeo 80 »

Bosanac sa dna kace wrote:Često čujem da je za muškarca zdravije mokrit čučeći zbog prostate, kažu da kad mokrimo stojeći da nam uvijek u mokraćnim kanalima ostane malo mokreša koji se vrati u prostatu i tako je polako nagriza, a da ovako kada to radimo čučeći da jednostavno zbog pritiska iziđe gotov sav mokreš i da su jako male vjerovatnoće da prostata oboli.
šta vi kažete o ovome?
Nek mi samo neko objasni kako to da se urin vraća u prostatu ako ikako može, budući da ja to nisam učio na časovima anatomije?
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#17

Post by RIZVA »

mozda probati naglavacke mokriti
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#18

Post by neko iz mase »

RIZVA wrote:mozda probati naglavacke mokriti
naglavacke, i to po mogucnosti uz vjetar
becu
Posts: 299
Joined: 31/07/2006 01:39

#19

Post by becu »

To je zbog cistoce. Kad covjek mokri stojeci, i zavrsi, obicno ga otrese da bi otisla mokraca iz mokracnog kanala, i za vrijeme tog tresenja se moze dogoditi da kap urina zavrsi na vesu ili odjevnom predmetu. Sad nisam neki ekspert za islam, al koliko znam u takvoj odjeci se ne moze klanjati, a kako se klanja 5 puta dnevno, mnogo je prakticnije cucnuti ili sjesti i obaviti fizioloske potrebe. Ovo da se mokraca vraca i ''nagriza'' prostatu mi zvuci nadri. I preciznije je pogoditi rupu kad sjedis nego s visine. Tako bi ja protumacio.
A i na zapadu se pocinje drzati do higijene. http://www.telegraph.co.uk/news/main.jh ... inkl18.xml
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#20

Post by mostarac »

koliko se ja u islam razumijem, a mislim da se bar toliko razumijem, ne mozes ga samo otresti pa ga pohraniti u gace, nego ga moras i oprati, ukoliko je naravno to izvodljivo u datim uslovima. Dakle mislim da taj razlog da se cuceci mokri jer kad ga trehnes ipak nesto ostane na gacama ne pije vode, jer ga moras oprati.
To bar sa islamskog stanovista je tako koliko ja znam, al je forum pun mesija i poslanika pa ce oni to bolje da ti objasne, od jednog ubogog i nesretnog ateiste :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#21 Re: Kako je zdravije mokrit za muskarce?

Post by Bosanac sa dna kace »

Romeo 80 wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Često čujem da je za muškarca zdravije mokrit čučeći zbog prostate, kažu da kad mokrimo stojeći da nam uvijek u mokraćnim kanalima ostane malo mokreša koji se vrati u prostatu i tako je polako nagriza, a da ovako kada to radimo čučeći da jednostavno zbog pritiska iziđe gotov sav mokreš i da su jako male vjerovatnoće da prostata oboli.
šta vi kažete o ovome?
Nek mi samo neko objasni kako to da se urin vraća u prostatu ako ikako može, budući da ja to nisam učio na časovima anatomije?
pa zato pitam ovdje da mi to neko s naučne strane rastabiri, da me interesovalo šta vjera kaže o tome, postavio bih temu na podforumu religija i filozofija
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#22 Re: Kako je zdravije mokrit za muskarce?

Post by Rambo-Amadeus »

Bosanac sa dna kace wrote:
Romeo 80 wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Često čujem da je za muškarca zdravije mokrit čučeći zbog prostate, kažu da kad mokrimo stojeći da nam uvijek u mokraćnim kanalima ostane malo mokreša koji se vrati u prostatu i tako je polako nagriza, a da ovako kada to radimo čučeći da jednostavno zbog pritiska iziđe gotov sav mokreš i da su jako male vjerovatnoće da prostata oboli.
šta vi kažete o ovome?
Nek mi samo neko objasni kako to da se urin vraća u prostatu ako ikako može, budući da ja to nisam učio na časovima anatomije?
pa zato pitam ovdje da mi to neko s naučne strane rastabiri, da me interesovalo šta vjera kaže o tome, postavio bih temu na podforumu religija i filozofija
moj je komsija cesto govorio "ne pisaj uz vjetar jerbo ce se vratit pa ces se zapisat"
Sad ne znam ima li ovo kakve veze, ali mi naumpade.,.. :D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#23

Post by skojotovski »

Skyfox wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
d2 wrote:kad smo vec kod tih naucnih tvrdnji ja sam cuo da ako imas privjesak Selex pumpe dizal auto manje trosi 10% uzbrdo ako su bojevi obrtaja ispod 2k.

operacija prostate ti ne gine samo je pitanje da li ces je operisati prije ili kasnije ili ces umrijeti od nje
:shock: :roll:
tolko starih ljudi koji imaju preko 70, i niko od njih ne boluje od prostate
ovo je ozbiljan podforum,
bas

cuj ne gine... moje dedo je nije nikad operisao a ima preko 80.
zato sto je redovno gario :D
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#24

Post by komentar »

...ostane malo mokreša???
:D
sumiko
Posts: 137
Joined: 20/03/2007 12:50
Location: sarajevo

#25

Post by sumiko »

Evo kako Srbi razmišljaju o datoj temi :D

http://www.youtube.com/watch?v=RkBd548YJh8

WC šolja za zdravlje
04.01.2008

Prijedorčanin Zdravko Jović (57), koji u OŠ u Busnovima đacima predaje istoriju i geografiju, nadaleko se pročuo po svom patentu, koga je nazvao WC šolja - optimalni položaj.

Posljednje priznanje koje je ovom inovatoru pristiglo sa Sajma tehnoloških inovacija, koji je 27. decembra održan u Beogradu i koji je okupio oko 1.000 učesnika raspoređenih u timove, osvojeno je treće mjesto, za što je dobio i 3.000 maraka.

"Nije mi prvo, a nadam se ni posljednje, jer sam na sajmovima inovatorstva u Novom Sadu i Beogradu do sada osvajao i zlatne medalje. Ovaj svoj izum koga sam nazvao WC šolja - optimalni položaj, konstruisao sam još prije tri godine i to nakon proučavanja anatomije ljudskog tijela i načina života čovjeka u praistoriji", govori Jović, uvjeren da je među prvima koji je dokazao da je položaj ljudskog tijela prilikom obavljanja nužde na WC šolji od ključne važnosti u sprečavanju brojnih oboljenja.

On priča da je tokom evolucije čovjek, čiji je prirodan položaj pri obavljanju nužde bio čučanj, naglo promijenjen u napredovanju tehnologije u sjedeći, a to je upravo bilo "pogubno za ljudski rod".

Jović je zato instalirao i funkcionalno postolje, koje čovjeka dovodi u tzv. sjedeći duboki čučanj.

"To znači da su čovjekova stopala dok sjedi na WC šolji odignuta od zemlje, što je u stvari i najoptimalniji položaj koga su koristili i naši preci, koji nisu imali problema ni sa hemoroidima, ni sa ostalim oboljenjima debelog crijeva, nadutosti stomaka, zatvora i slično", pojašnjava Jović.

Dodaje da su se za njegov patent zainteresovali i stručnjaci iz najpoznatije fabrike keramike na Balkanu u Mladenovcu, te da su mu predložili da pokrenu proizvodnju ovog jedinstvenog izuma, za koga su i medicinski stručnjaci dali najbolje preporuke.

"Ipak je i pored te poslovne ponude sav biznis pao u vodu, jer distributer ove fabrike iz Banjaluke od proizvođača do sada nije naručio niti jednu šolju, a trebalo bi ih bar 200, kako bi se proizvodnja opravdala. Pomalo sam razočaran. Da sam svoj izum ponudio strancima, postao bih bogat čovjek", uvjeren je Jović, čiju su inovaciju kao veoma dobro osmišljenu i zdravstveno preventivnu preporučili medicinski stručnjaci iz banjskog lječilišta "Mlječanica" kod Dubice.

I ne samo oni, na poziv Ministarstva zdravlja RS u Banjaluci održao je i jedan okrugli sto, kojem su prisustvovali ljekari specijalisti.
Post Reply