Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#1 Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Sociolog »

Postovanje, pozdravljam sve forumashe...naime, gledajuci neke Neletove intervju , on govori kako je ko, za koga navijao u Sarajevu. Ne bih zelio, da on bude predmet, rasprave , on ima svoje teme. Potaknut nekim izjava u kojem on kaze, da su za Želju navijavali, većinski 90% srbi, i gotovo 100 % Hrvati, a za Zvezdu, prigradski i ruralni Srbi..pa, se malo zaiteresirah.. Pitah u svojoj porodici, gdje sam 4 generacija koja zivi u Sarajevu, i vecinski se sloze sa mnom... Ovo je malo sociološki fenomen, (studirao sociologiju), pa sam je stavio ovdje, da ne ide u neke druge podgrupe. Volio bih, da odgovore raja, koja su prije rata zivjela u Sarajevu, stariji forumashi...kako je KO otrpilike navijao u Sarajevu?

Bez vrijedjanja, uvreda, provokacija na bilo kojoj osnovi... Objektivno mislim, da je zanimljiv fenomen...pozzdravljam :)
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#2 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Zokipfc »

Ovo ima potencijal da bude super tema :thumbup:
HTI
Posts: 118
Joined: 09/08/2010 13:53

#3 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by HTI »

Zeljo je stari srBski klub. :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Velkoski »

<< Treća generacija Bordo boje, a pravim i četvrtu!

Inače, po mojim informacijama 100% urbanog stanovništva je navijalo za gradski klub, Sarajevo.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by KatarinaKosaca »

Sociolog wrote:Postovanje, pozdravljam sve forumashe...naime, gledajuci neke Neletove intervju , on govori kako je ko, za koga navijao u Sarajevu. Ne bih zelio, da on bude predmet, rasprave , on ima svoje teme. Potaknut nekim izjava u kojem on kaze, da su za Želju navijavali, većinski 90% srbi, i gotovo 100 % Hrvati, a za Zvezdu, prigradski i ruralni Srbi..pa, se malo zaiteresirah.. Pitah u svojoj porodici, gdje sam 4 generacija koja zivi u Sarajevu, i vecinski se sloze sa mnom... Ovo je malo sociološki fenomen, (studirao sociologiju), pa sam je stavio ovdje, da ne ide u neke druge podgrupe. Volio bih, da odgovore raja, koja su prije rata zivjela u Sarajevu, stariji forumashi...kako je KO otrpilike navijao u Sarajevu?

Bez vrijedjanja, uvreda, provokacija na bilo kojoj osnovi... Objektivno mislim, da je zanimljiv fenomen...pozzdravljam :)
Da, i Vedran Puljić pokojni spada u ovih 100% Manijaka-Hrvata. Ne zna se ko je gori sociolog, ja ti, ja Nele :-) :-) Zejebali ste i onu profu engleskog i njenu anketu.
Navijali svatko za svakog , da ti kažem. I za Hajduk i za Zvezdu (znam nekoliko Hrvata zvezdaša) i za Partizan i za Želju i Sarajevo, tako da ne sramoti se bar ti, ako se Nele davno osramotio :zzzz: :run:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#6 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Anestezija »

Sarajevo volimo i uvijek ga bodrimo 8-)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#7 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Pitarrr82 »

.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#8 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by karanana »

zeljo zeljo, muslimanski tim
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#9 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »

Koliko se ja sjecam, radnicka klasa je mahom navijala za Zelju, za Sarajevo pitari sa carsije i doslje iz Ustikoline, tako se govorilo.

Partizan je imao puno navijaca u Ilijasu, Zvezda na Sokocu i Palama, pred rat su bili cuveni Delije sa Vocnjaka koji su isli ratovati u Vukovar, grmalji koji nisu navijali ni za koga vec islo pljackati. Kasnije su ratovali po Sarajevu, naravno.

Kiseljak za Zelju i Hajduk.

Nije bilo pravila, to danas neki pokusavaju naci neko pravilo koje ne postoji. Ja znam i navijace Veleza koji su rodjeni Sarajlije.

Moja rodna mahala mahom za Zelju, sadasnja za Sarajevo jer je stadion pred nosom. A Djilda tu zivio. Nema pravila.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#10 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Anestezija »

Za Zvezdu sve čete,pocev od Brneta pa nadalje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

dječak sa šibicama wrote:Koliko se ja sjecam, radnicka klasa je mahom navijala za Zelju, za Sarajevo pitari sa carsije i doslje iz Ustikoline, tako se govorilo.

Partizan je imao puno navijaca u Ilijasu, Zvezda na Sokocu i Palama, pred rat su bili cuveni Delije sa Vocnjaka koji su isli ratovati u Vukovar, grmalji koji nisu navijali ni za koga vec islo pljackati. Kasnije su ratovali po Sarajevu, naravno.

Kiseljak za Zelju i Hajduk.

Nije bilo pravila, to danas neki pokusavaju naci neko pravilo koje ne postoji. Ja znam i navijace Veleza koji su rodjeni Sarajlije.

Moja rodna mahala mahom za Zelju, sadasnja za Sarajevo jer je stadion pred nosom. A Djilda tu zivio. Nema pravila.
Karanana :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#12 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »

Karanana je mitolosko bice, jos uvijek neznan podatak jel iz Doboja, Zenice ili je iz Kalinovika!
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by karanana »

mistery.
ja sam ti kao klix, ono kao razlog sto su ga rebrendirali, da postane viseregionalan.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#14 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Banksy »

KatarinaKosaca wrote:
Da, i Vedran Puljić pokojni spada u ovih 100% Manijaka-Hrvata. Ne zna se ko je gori sociolog, ja ti, ja Nele :-) :-) Zejebali ste i onu profu engleskog i njenu anketu.
Navijali svatko za svakog , da ti kažem. I za Hajduk i za Zvezdu (znam nekoliko Hrvata zvezdaša) i za Partizan i za Želju i Sarajevo, tako da ne sramoti se bar ti, ako se Nele davno osramotio :zzzz: :run:
:thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#15 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »



pazi Sirka, Campe, Dzineta, Dade :D old skul :lol:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#16 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Anestezija »

samo se Campo ne mijenja nikako :lol: :lol:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#17 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by KENJAC »

Ima dosta urbane legende u svemu ovome. Tacno je da se pricalo sve ovo sto je u uvodnom postu. Sad , koliko je istine u svemu ovome....??? Pricalo se cak da se Paja Pasic trebo zamijenit sa Mesom Bazdarevicem :-D ! Al , sve je to bila , bar kako ja shvatam, urbana , gradska zajebancija! Tema je vrlo skakljiva ,jer ako se jave ovi sto se u ovo ne kontaju, nego sve posmatraju kroz prizmu 92'-95' onda ces dobit temu slicnu onoj o Zvorniku. Elem , da ne duzim... ja sam Sarajlije dijelio na papke i na one sto navijaju za Velez !!! Obrati paznju ko je sve za Velez navijao i doci ces do zakljucka da je to sve sama intelektualna krema centralne Evrope ! I sto je najzanimljivije mi Velezovci smo se radovali i tugovali za svakim timom iz SFRJ ! Pamtimo i Cuhaji-ja i njegov 87 minut, pamtimo i titulu Pitara , pamtimo i San Nicolu iatomsku Zvezdu, sto puta si mogo vidjet nase zastave na Poljudu ! Sa Dinamom se nismo mogli , ali bas nikako ! Cuvena je ona : " CuvaN ovce taNo aNo i navijaN za DiNaNo ... DiNaNo DiNaNo "
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

dječak sa šibicama wrote:Karanana je mitolosko bice, jos uvijek neznan podatak jel iz Doboja, Zenice ili je iz Kalinovika!
Ja sam ga pitao je li ZeniČAK , odgovor mu je bio "otkud sad pa to". Znaci nije decidno negirao :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Mozda je bolje da temu usmjerimo o poznatim osobama iz Sarajeva i ko je za koga navijao.

Evo npr. Zdravko Colic je navijac Zeljeznicara :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by KatarinaKosaca »

Miljenko Jergović za Želju (a iz starog je dijela grada), Aleksandar Hemon za Zvezdu..
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#21 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Anestezija »

Kemal Monteno Sarajevo,Davorin Popovic Zeljeznicar...
User avatar
U_kost
Posts: 306
Joined: 22/08/2014 14:30

#22 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by U_kost »

KatarinaKosaca wrote:
Sociolog wrote:...
Da, i Vedran Puljić pokojni spada u ovih 100% Manijaka-Hrvata. Ne zna se ko je gori sociolog, ja ti, ja Nele :-) :-) Zejebali ste i onu profu engleskog i njenu anketu.
Navijali svatko za svakog , da ti kažem. I za Hajduk i za Zvezdu (znam nekoliko Hrvata zvezdaša) i za Partizan i za Želju i Sarajevo, tako da ne sramoti se bar ti, ako se Nele davno osramotio :zzzz: :run:
Toliko izrečenog, a ničega pametnog :nevjerujem:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#23 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by radiša »

Prava raja je navijala za zelju a primitivci za sarajevo,kao i danas.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4837
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#24 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Tvrtko II Kotromanić »

vecina starijih clanova moje porodice za Zelju (stari dio grada inace je u pitanju :wink: )
par njih za Velez
normalno niko za Sarajevo :D

(plis naravno niko za Partizan, Zvezdu, Hajduk ili Dinamo) :bih:
Last edited by Tvrtko II Kotromanić on 06/05/2015 11:15, edited 1 time in total.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#25 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Anestezija »

Nepismeni za Zelju,pismeni za FKS :-D :D
Post Reply