Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#176 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Chmoljo »

JohnnyS wrote: 10/10/2022 19:06
Kolinda wrote: 10/10/2022 19:00

Aj malo proguglaj pa vidi za koju "reprezentaciju" je nastupio NS ljetos na sastanku u Briselu....da li su se odvojili od bošnjačke i srpske kao neutralni(hrvatske nije ni bilo na sastanku) ili su za stol sjeli sa Bakirom i Elmedinom (valjda SDA i NIP glase za bošnjačke stranke).....nisam ih vidio sa Srbima za stolom....ovo ti je samo jedan primjer.....
NS je proeuropska liberalna stranka, možemo mi sad pričati o čemu god hoćemo, konstitutivnosti i legitimnom predstavljanju, realnost je da je europski standard jedan čovjek jedan glas, nikakvi VNI i domovi naroda. Kako se NS zalaže za sve što je na zapadu normalno, tako su sjeli s drugim strankama koje su htjele sličan sustav, ali iz potpuno drugih namjera, ne zato što Peđa Kojović želi zajebati Hrvate nego jer je to normalno u preko 90% Europe i razvijenog svijeta.
Nažalost, Hrvati u BiH su duboko konzervativno, nacionalističko društvo i to nema veze s Komšićem, takvi su oduvijek bili, tako da takva progresivna stranka ne može privući iole značajnu potporu među Hrvatima u BiH. To što ih se proziva bošnjačkom strankom pokazuje ograničenost među Hrvatima Bosne i Hercegovine
:thumbup:

Ni dodat, ni oduzet.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#177 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Kolinda »

Chmoljo wrote: 11/10/2022 00:12
Kolinda wrote: 10/10/2022 18:45

Jednostavno, stranačku infrastrukturu posjeduju samo na prostoru gdje su Bošnjaci većina, glasove dobivaju u 90% slučajeva od Bošnjaka te se skoro u svemu slažu sa bošnjačkim strankama. Znači nisam napisao da su bošnjačka nego probošnjačka stranka, isto kao što mislim za ŽK da je probošnjački orijentiran političar.....sve ovo ne mora biti točno ali je moje mišljenje takvo...
:lol:

Kakva zadojenost jebote grob. Prije ce Bog biti kriv za nesto, nego ono.
Da ono, lijepo napisano :thumbup:
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#178 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by LSD »

Chmoljo wrote: 11/10/2022 00:12
Kolinda wrote: 10/10/2022 18:45

Jednostavno, stranačku infrastrukturu posjeduju samo na prostoru gdje su Bošnjaci većina, glasove dobivaju u 90% slučajeva od Bošnjaka te se skoro u svemu slažu sa bošnjačkim strankama. Znači nisam napisao da su bošnjačka nego probošnjačka stranka, isto kao što mislim za ŽK da je probošnjački orijentiran političar.....sve ovo ne mora biti točno ali je moje mišljenje takvo...
:lol:

Kakva zadojenost jebote grob. Prije ce Bog biti kriv za nesto, nego ono.
Ne zayebavaj i ti Chmoljo :mrgreen:

Ti si Visoki predstavnik ovdje, imaš neograničene moći i sve bonske ovlasti na raspolaganju...i umjesto da banuješ tog zadojenog poskoka sa HB foruma koji širi ovdje mržnju, kao što je Petrič svojevremeno banovao hrvatsku samoupravu - ti njemu dozvoljavaš da se širi i kurchi...ugledaj se na rahmetli Ashdowna, a ne na Schmitda :gunjastajl:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#179 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Kolinda »

LSD wrote: 11/10/2022 00:19
Chmoljo wrote: 11/10/2022 00:12

:lol:

Kakva zadojenost jebote grob. Prije ce Bog biti kriv za nesto, nego ono.
Ne zayebavaj i ti Chmoljo :mrgreen:

Ti si Visoki predstavnik ovdje, imaš neograničene moći i sve bonske ovlasti na raspolaganju...i umjesto da banuješ tog zadojenog poskoka sa HB foruma koji širi ovdje mržnju, kao što je Petrič svojevremeno banovao hrvatsku samoupravu - ti njemu dozvoljavaš da se širi i kurchi...ugledaj se na rahmetli Ashdowna, a ne na Schmitda :gunjastajl:
Šta je reći, nestalo argumenata... :mrgreen:
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#180 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by LSD »

Kakvih argumenata ?
Eh da sam ja kakva vlast, ne bi ti meni paša ni minute više zayebavo ovdje :stasreko:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#181 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Kolinda »

LSD wrote: 11/10/2022 00:23 Kakvih argumenata ?
Eh da sam ja kakva vlast, ne bi ti meni paša ni minute više zayebavo ovdje :stasreko:
Pročitaj pravila foruma jer si debelo u prekršaju zbog uplitanja u rad moderatora....
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#182 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by LSD »

Kolinda wrote: 11/10/2022 00:26
LSD wrote: 11/10/2022 00:23 Kakvih argumenata ?
Eh da sam ja kakva vlast, ne bi ti meni paša ni minute više zayebavo ovdje :stasreko:
Pročitaj pravila foruma jer si debelo u prekršaju zbog uplitanja u rad moderatora....
Ne zaboravi poljubiti sliku Čovketa i Ilije prije spavanja.

Laku noć :zzzz:
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#183 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Hakiz »

LSD wrote: 11/10/2022 00:08
Hakiz wrote: 10/10/2022 23:56

Tako da bi i Hrvatima u BiH bilo bolje da se Ustav BiH mijenja tako da se ukinu entiteti i konstitutivnost, te da se ravnopravnost i suverenitet posmatraju kroz prava individualnog građanina.
:lol: :lol:

Uozbilji se.
Hrvate to ne zanima, ni ravnopravnot ni suverenitet ni pravo građana - njih da to zanima ne bi listom glasali za HDZ... oni su odavno digli ruke od RS i hrvata koji žive tamo i žele samo treći entitet za sebe, po uzoru na srbe.
Hrvatsku su etnički očistili od srba i sad žele komad BiH za sebe.
Znam.

To što bi bilo bolje ne znači da i hoće uraditi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#184 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by MarlboroGold »

Kolinda wrote: 10/10/2022 18:45
MarlboroGold wrote: 10/10/2022 18:26 Još kad bi obrazložio kako je to npr. Naša stranka probošnjačka stranka.

Ali ne mora. Obrazloženje je sigurno, onako unaprijed gledano, poprilično retardirano.
Jednostavno, stranačku infrastrukturu posjeduju samo na prostoru gdje su Bošnjaci većina, glasove dobivaju u 90% slučajeva od Bošnjaka te se skoro u svemu slažu sa bošnjačkim strankama. Znači nisam napisao da su bošnjačka nego probošnjačka stranka, isto kao što mislim za ŽK da je probošnjački orijentiran političar.....sve ovo ne mora biti točno ali je moje mišljenje takvo...
To ne čini neku stranku probošnjačkom. Dakle, pišeš gluposti kao što se dalo pretpostaviti i to ti kaže neko ko je 50% Hrvat.
IceBerg
Posts: 101
Joined: 03/03/2018 22:42

#185 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by IceBerg »

Načelnik Prozor-Rame osniva novu stranku: HDZ 1990 je skrenuo s puta, krali su glasove



Načelnik Općine Prozor-Rama Jozo Ivančević, nakon što je u junu ove godine napustio HDZ 1990 kad se s predsjednikom te stranke Ilijom Cvitanovićem razišao zbog suradnje s HDZ-om BiH, najavljuje osnivanje nove nezavisne oporbene stranke.

"Poznato je da se cijeli bivši općinski odbor HDZ 1990 u Prozoru-Rami, a riječ je o 24 osobe, svi osim jednog člana, distancirao od politike Devedesetke u zadnje vrijeme, i to isključivo zbog toga što se predsjedništvo te stranke preobrazilo u glavnog suradnika Čovićeve promašene politike i odstupilo od svih načela koja su bila vodiljom ove stranke kao nekada najuspješnije oporbene stranke Hrvata", kaže Ivančević.

On naglašava da je na nedavnim izborima Devedesetka u Rami sudjelovala u krađi tuđih glasova, u lažiranju izbornih rezultata te da su tada potvrdili da su postali dijelom one skupine čiji interesi nikada nisu bili narod već oni sami sebi.

"Sada je više nego jasno da nama, koji smo za cilj imali boljitak cijelog naroda, u tom društvu nije mjesto. Zato je u pripremi osnivanje nove stranke, sa sjedištem u Prozoru-Rami, jer su nam i ambicije vezane za rad u našoj općini. Radna grupa već priprema sastanak inicijativnog odbora na kojemu ćemo dogovoriti ime, usvojiti nacrt vizije i misije, programske ciljeve, te dogovoriti osnivačku skupštinu vjerojatno za decembar ove godine", kazao je Ivančević za Ramski Vjesnik.

Smatra da su u HDZ-u 1990 skrenuli potpuno s puta koji je proklamiran još 2005. i 2006. prilikom osnivanja, i postali priljepak HDZ-a BiH.

"Nama je potpuno jasno da uz mostarsku politiku Rama nema nikakvih šansi, zato ćemo se dobro potruditi da ova njihova nova kreatura nastala na krađi tuđih glasova, tko zna čijim novcem, ne napravi veliku štetu ramskom narodu. Mi svi vidimo da su oni spremni potpuno zaustaviti svaki napredak ove općine, sve kako bi se domogli vlasti u njoj. Primjera tih pokušaja je puno. Od ovog najnovijeg pokušaja zaustavljanja izgradnje nove tvornice, preko zaustavljanja dovršetka 'Doma za stare i nemoćne osobe' na Šćitu, do isključenja Rame iz svih upravnih procesa u 'Elektroprivredi HZHB' Mostar i u drugim javnim poduzećima. Mi nismo sljedbenici takve politike uništavanja, dodvoravanja, trčanja za vlašću po svaku cijenu", ustvrdio je Ivančević.

Naglašava da ima puno istomišljenika u Rami i iseljeništvu, ali i u drugim sredinama koji će im pomoći u tome.

"Mnogima je jasno da je cijelo vrijeme u BiH dominirala protuhrvatska politika upravo od Hrvata koji su tu politiku provodili u korist sebe i svoje stranačke grupe. Kilometrima daleko od interesa hrvatskog i svakog drugog naroda… Mi ćemo kroz novu organizaciju ostati dosljedni u borbi za ramskog čovjeka, onako kako smo to uspješno činili zadnjih desetak godina. Pokušat ćemo biti na korist i ponos svim žiteljima ove općine i vjerujem da ćemo u tome uspijevati još dugo", istaknuo je načelnik Općine Prozor-Rama.

Također je komentirajući izborne krađe, naglasio da on kao načelnik nije imao nikakve ovlasti u izbornom procesu, ali da je sve dobivene prijave proslijedio na adresu CIK-a.

"Žalosno mi je da se oni koji su dobili te lažne glasove sada pripremaju postati zastupnici u skupštinama i parlamentima, a u kampanji nisu imali nikakav program, nisu čak ništa ni obećali, već ponavljaju godinama iste floskule. Pričaju teze o hrvatskom interesu, a svi vidimo da imaju samo svoj osobni interes, pa i po cijenu lažiranja izbora. Graditi politički status na lažnim glasovima za mene je neprihvatljivo i ja se od takve politike odmičem što dalje mogu" zaključio je Ivančević.
IceBerg
Posts: 101
Joined: 03/03/2018 22:42

#186 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by IceBerg »

Nedavno sam pogledao opcinu Ravno. Izlaznost masovna, u maloj opcini koja godisnje ima jednog ili nijednog prvacica. Dakle nema fertinog stanovnistva dole. Nemoguce da od 1400 registrovanih biraca, izadje njih 1100 i sve su babe i dede. Onda je cijela opcina jedan veliki staracki dom. :izet:
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#187 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Truba »

idu u vrtić i osnovnu u dubrovačko neretvansku županiju u slano ili šalju djecu u hercegovinu pa i bosnu (KŠC žepče npr ako je strojar)
IceBerg
Posts: 101
Joined: 03/03/2018 22:42

#188 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by IceBerg »

Black swan wrote: 20/10/2022 15:26 idu u vrtić i osnovnu u dubrovačko neretvansku županiju u slano ili šalju djecu u hercegovinu pa i bosnu (KŠC žepče npr ako je strojar)
Bas pored skole u Ravnom oni idu u Dubrovnik, hmm. Jesu li ta djeca mozda nevidljiva? Bio sam ljetos pri povratku iz Kotora preko Trebinja. Zastali malo, ne vidje se ziv rob, a kamoli koje dijete. Istrazit cu koliko je zdravstvenih knjizica izdato za tu opcinu. To je najbolji pokazatelj broja stanovnika.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13663
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#189 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by JohnnyS »

Eh što djece pored škole u Čapljini ili Gabeli idu u Metković. EU svjedodžba je EU svjedodžba
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#190 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Truba »

al bukvalno bio jučer tamo i prenosim kako sam čuo i vidio

1991. ih u nekom selu bilo 650 a danas 150

pa tako je i po imotskoj krajini i srbiji i makedoniji gdje nije bilo rata
IceBerg
Posts: 101
Joined: 03/03/2018 22:42

#191 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by IceBerg »

JohnnyS wrote: 20/10/2022 15:30 Eh što djece pored škole u Čapljini ili Gabeli idu u Metković. EU svjedodžba je EU svjedodžba
Nije valjda da se i radjaju u Metkovicu :o . Zasto statistika pokazuje da je broj zivorodjene djece debelo u padu u Capljini? Pali su ispod Konjica. Nevjerovatno je da onda oni iz Posusja ne idu u Imotski. Hmm...
Last edited by IceBerg on 20/10/2022 15:34, edited 2 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#192 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Truba »

JohnnyS wrote: 20/10/2022 15:30 Eh što djece pored škole u Čapljini ili Gabeli idu u Metković. EU svjedodžba je EU svjedodžba
prije će biti državna matura nego svjedodžba
a i neće niko da se pegla s ćErilicom :D :lol:
IceBerg
Posts: 101
Joined: 03/03/2018 22:42

#193 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by IceBerg »

Black swan wrote: 20/10/2022 15:32 al bukvalno bio jučer tamo i prenosim kako sam čuo i vidio

1991. ih u nekom selu bilo 650 a danas 150

pa tako je i po imotskoj krajini i srbiji i makedoniji gdje nije bilo rata
Bas si jucer? :lol:
IceBerg
Posts: 101
Joined: 03/03/2018 22:42

#194 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by IceBerg »

Nego, vidio sam po temi da se bezveze spamovala. Nemojte opet navoditi vodu na pogresan mlin. Aj zh.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#196 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by baglama »

putokaz1 wrote: 23/10/2022 04:20 HNP HRS HNL i 90 mogu bez HDZ u
K10
Ali nece zUJE su to
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#197 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Truba »

IceBerg wrote: 20/10/2022 15:33
Black swan wrote: 20/10/2022 15:32 al bukvalno bio jučer tamo i prenosim kako sam čuo i vidio

1991. ih u nekom selu bilo 650 a danas 150

pa tako je i po imotskoj krajini i srbiji i makedoniji gdje nije bilo rata
Bas si jucer? :lol:
Sad sam gledao fotke na mobitelu ipak je bio 29.9.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#198 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by putokaz1 »

Jel ovo prvi puta da postoje 4 Hrvatske stranke u Parlamentu FBIH
HDZ
HDZ 90
HDZ ov Pomak iz Duvna
Republikanci Hrvatski :bih:
User avatar
Point.
Posts: 27809
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#199 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Point. »

Koliko ima ovih hdzova, baš nisu maštoviti u davanju imena.
Post Reply