Kako izvuci drajvere ??

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#1 Kako izvuci drajvere ??

Post by fole13 »

POzz svima

Dobio sam racunar bez cd-ova sa drajverima. E sad mene interesuje da li ja kako mogu izvuci sve instalirane drajvere posto mi je komp zreo za formatiranje ? Isto me interesuje da li kako mogu izvaditi seriale sa par orginalnih programa koji su dosli instalirani ??
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#2 Re: Kako izvuci drajvere ??

Post by kojeime »

Za drajvere: Prije formatiranja potrazi na internetu potrebne drajvere (Za maticnu, graficku, zvucnu i sve ostale kartice koje su ugradjene u kompjuter kao i za ostali hardver) na web stranicama proizvodjaca tih komponenti/hardvera, ili progooglaj ih, downloaduj ih i snimi negdje na CD ili USB stik ili slicno.

Za serijske brojeve. Obicno ti serijski brojevi instalisanih programa pisu na slijedecem mjestu: Help-About. Ili na Help-Activation, ili Help-Registration ili slicno. Ako nisu tu, pretrazi sve menije programa za koje ti trebaju serijski brojevi pa ces ih valjda naci negdje. Serijski za Windowse ti pise na slijedecem mjestu: Desni klik na My computer-Propertis.

Ali nemoj se pouzdati samo u ovo sto sam ti napisao, pitaj jos nekoga. Kako nikada nisam imao slican problem sa serijskim brojevima, nisam 100% siguran, narocito ako trebaju razne aktivacije programa i slicno.

Sretno.
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#3 Re: Kako izvuci drajvere ??

Post by howdy »

skini DriverMax za drivere, besplatan je

http://www.innovative-sol.com/drivermax/index.htm
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#4 Re: Kako izvuci drajvere ??

Post by topcam »

za serial -e

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 1#p6540551

Freeware (mozes sliku grada u kojem zivis poslati, to je naknada koju trazi, ali nije farz)
Post Reply