KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

fantaghiro
Posts: 3
Joined: 04/08/2010 23:27

#51 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by fantaghiro »

NeyDan wrote:
madner wrote:Hinje i neudate zene, najveci problemi na poslu :D
:lol: :lol: :thumbup:

Dodao bih jos nedovoljno zadovoljene zene! :lol: :lol:
A tek, nedovoljno zadovoljeni muskarci...uuuuuuuuh :lol:
User avatar
madame
Posts: 103
Joined: 07/01/2011 16:19

#52 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by madame »

Nisu ljudi teški, teška su vremena. Sad filozofiju na stranu, ja vjerujem da je u vremenu kad smo se sporazumijevali sa "UGA-UGA-WUGA-BUBU" bilo ovih tipova ljudi. Tu nema ograničenja, mada meni nijedan od gore pobrojanih tipova ne ide posebno na živce, živim s njima, rekla bih da sam sama nekad onaj eksplozivac, al' kad već ujedem, ujedem kad moram. Elem, nismo dužni s njima se nosit', kad ti neko ide na živce, okreneš se i odeš, bez velike rasprave i sranja. "Pustiš vodu, da fekalije odu" princip je najbolji.

Mene, recimo, najviše nerviraju oni licimuri, pederi i demoni koji imaju sindrom žrtve, ilitiga manje vrijednosti, il' oni koji misle da su znate već koga uhvatili za đoku. Kompleksaši su teški ljudi, s raznim karakterima se mo'š izborit', al' kad je neko do srži jalov, pa laže, pa sere, a ima kičmu k'o glista, zaobiđi u širokom luku, il' zvizni tvrdnim predmetom među oči, makar i robijao, jedno dobro djelo ti se gore piše, believe me.

Hiljadu ljudi, hiljadu ćudi, opet filozofija, who cares.
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#53 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by ladyada »

madame wrote:
Mene, recimo, najviše nerviraju oni licimuri, pederi i demoni koji imaju sindrom žrtve, ilitiga manje vrijednosti, il' oni koji misle da su znate već koga uhvatili za đoku. Kompleksaši su teški ljudi, s raznim karakterima se mo'š izborit', al' kad je neko do srži jalov, pa laže, pa sere, a ima kičmu k'o glista, zaobiđi u širokom luku, il' zvizni tvrdnim predmetom među oči, makar i robijao, jedno dobro djelo ti se gore piše, believe me.

Hiljadu ljudi, hiljadu ćudi, opet filozofija, who cares.
ima i ona nes zbog neke budale 20 god robijat .........
User avatar
madame
Posts: 103
Joined: 07/01/2011 16:19

#54 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by madame »

sanabe wrote:
madame wrote:Nisu ljudi teški, teška su vremena. Sad filozofiju na stranu, ja vjerujem da je u vremenu kad smo se sporazumijevali sa "UGA-UGA-WUGA-BUBU" bilo ovih tipova ljudi. Tu nema ograničenja, mada meni nijedan od gore pobrojanih tipova ne ide posebno na živce, živim s njima, rekla bih da sam sama nekad onaj eksplozivac, al' kad već ujedem, ujedem kad moram. Elem, nismo dužni s njima se nosit', kad ti neko ide na živce, okreneš se i odeš, bez velike rasprave i sranja. "Pustiš vodu, da fekalije odu" princip je najbolji.

Mene, recimo, najviše nerviraju oni licimuri, pederi i demoni koji imaju sindrom žrtve, ilitiga manje vrijednosti, il' oni koji misle da su znate već koga uhvatili za đoku. Kompleksaši su teški ljudi, s raznim karakterima se mo'š izborit', al' kad je neko do srži jalov, pa laže, pa sere, a ima kičmu k'o glista, zaobiđi u širokom luku, il' zvizni tvrdnim predmetom među oči, makar i robijao, jedno dobro djelo ti se gore piše, believe me.

Hiljadu ljudi, hiljadu ćudi, opet filozofija, who cares.

dalje ne mogu ni da citam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
parafraziram historijske govore. a zaboravljam da neki i danas tako pričaju. sjetimo se samo diss-a nazifa gljive nad šerifom konjevićem. "ja njemu: zdravo, on meni: muuuuuuuuuuuuuuuuuuu" :D
User avatar
sitninčine
Posts: 30
Joined: 26/05/2012 15:29

#55 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by sitninčine »

EVO OVAKO...IZGURATI IH...
Image
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#56 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by teuta06 »

Da dignem temu iz mrtvih...

Imam kolegicu na poslu koja je starija od mene 31 godinu... ta zena je nemoguca.. nije ona zlobna.. ali je teska kao olovo
Nista njoj ne valja... ona vjeruje da njeno govno smrdi, a drugi ljudi, ne da smrdi njihovo govno, nego i oni

Ono sto me nervira npr kad narucujem jest, uvijek pita sta jedem, ajd nije to problem, ja znam sebi narucit raznu hranu, onu koju ona mozda cak nije ni jela, iako nije u pitanju nista posebno... i OBAVEZNO pitanje koliko je para... pa necu sigrno narucit jelo od 30 KM... uvijek je to neki prosjek jela koja se narucuju na posao.. i uvijek joj je skupo nesto...

Neki dan sam narucila kobasice punjene sirom i ona danima govori kako i ona hoce ... danas konacno narucila.. kaze ne sviđa joj se.. a inace nosi na posao svaki dan sebi hranu

I tako milion stvari glupih... o kojima ima neko misljenje.. ok imam i ja razlicito misljenje od drugih ljudi, ali ne ubjeđujem nikog u to

Dođem tako kuci i kazem necu se vise u rasprave s njom... i zna se desit kad rasrpavlja s drugim ljudima, a ja sutim i ona mene pita sta ja mislim.. a ja necu da se srkletim zbog takvih ljudi....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#57 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by _BataZiv_0809 »

Garant ste u drzavnoj sluzbi pa imate vremena baviti se takvim stvarima.
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#58 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by teuta06 »

_BataZiv_0809 wrote:Garant ste u drzavnoj sluzbi pa imate vremena baviti se takvim stvarima.
nismo..privatna firma je u pitanju
User avatar
dulekrele
Posts: 3816
Joined: 10/04/2014 18:25

#59 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by dulekrele »

Ductus Holedocus wrote:
madner wrote:Nidje veze, ovi otvoreni napadaci nisu teski ljudi, nego ljudine. Znas na cemu si, a ne neki hinjaci iza ledja.
Hinje su najgore,od njih me vazda boli glOva :D
nema gorih od hinja i shupaka.
User avatar
aCme
Posts: 3431
Joined: 23/04/2010 01:06

#60 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by aCme »

Kakvih ima - tvoja kolegica je zlatna. Malo sabura :izet:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#61 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Korisničkoime »

teuta06 wrote:Da dignem temu iz mrtvih...

Imam kolegicu na poslu koja je starija od mene 31 godinu... ta zena je nemoguca.. nije ona zlobna.. ali je teska kao olovo
Nista njoj ne valja... ona vjeruje da njeno govno smrdi, a drugi ljudi, ne da smrdi njihovo govno, nego i oni

Ono sto me nervira npr kad narucujem jest, uvijek pita sta jedem, ajd nije to problem, ja znam sebi narucit raznu hranu, onu koju ona mozda cak nije ni jela, iako nije u pitanju nista posebno... i OBAVEZNO pitanje koliko je para... pa necu sigrno narucit jelo od 30 KM... uvijek je to neki prosjek jela koja se narucuju na posao.. i uvijek joj je skupo nesto...

Neki dan sam narucila kobasice punjene sirom i ona danima govori kako i ona hoce ... danas konacno narucila.. kaze ne sviđa joj se.. a inace nosi na posao svaki dan sebi hranu

I tako milion stvari glupih... o kojima ima neko misljenje.. ok imam i ja razlicito misljenje od drugih ljudi, ali ne ubjeđujem nikog u to

Dođem tako kuci i kazem necu se vise u rasprave s njom... i zna se desit kad rasrpavlja s drugim ljudima, a ja sutim i ona mene pita sta ja mislim.. a ja necu da se srkletim zbog takvih ljudi....
Ne znam sad nesto ne zvuci kao previse teska ali nauci se nekoliko osnovnih fraza: "jah", "ne znam", "moze biti", "aha", "nemam pojma" mozes ih i kombinirati po potrebi.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#62 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by JThomas »

ja ne mislim ništa ja sam glup/a.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#63 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Nocty »

JoseMujica wrote:moja je taktika da ih ignorišem i izbjegavam po svaku cijenu.....ne pali uvijek jer se ovi psihodelični likovvi baš kače ko pijavice kada želiš samo da te puste na miru...u tom slučaju ih brutalno odjebem kako bi komunikacija što kraće trajala :evil:
Kaki psihodelični likovvi?
User avatar
Yenna
Posts: 6837
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#64 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Yenna »

Kad sam prije par godina upoznala samu sebe i shvatila da nisam tip kojem bilo sta "u jedno uho udje, u drugo izadje" i da mi sve pada poprilično teško, pogotovo tudje neke teške sudbine i problemi, i negativnost sama po sebi, tada sam počela da biram kome ću pokloniti svoje vrijeme.
Meni bliske ljude naravno ne izbjegavam, a to je uža porodica i par prijatelja, ostalo bas selektujem, na poslu na prvu tešku temu, promjenim prostoriju ili stavim slušalice ako sam u mogućnosti. Sve vrlo suptilno i bez vrijedjanja :)
Ko može drugačije ja mu se divim, ja se bas opteretim i ne bih da mučim sama sebe, ma koliko mi je osoba draga. :skoljka:
A shvatila sam da je danas sve više osoba koje vrlo grubo istresu svoje probleme ili crne stavove o lošoj drzavi i sl., njima super nakon toga a tvoja energija level O.
...
Neka hvala ! :)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Sanjarko »

Meni nisu problem teški ljudi, iako sam i sam možda teže naravi. Veći problem su podli i zli ljudi. Takvih se treba pazit dobro.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#66 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by alibaba_i_30_godina »

teuta06 wrote: Neki dan sam narucila kobasice punjene sirom i..... .
Ma :izet: to, dje naručujes te kobaje? :oops: :mrgreen:
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#67 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by allem_77 »

nova_ja wrote: na poslu na prvu tešku temu, promjenim prostoriju ili stavim slušalice ako sam u mogućnosti. Sve vrlo suptilno i bez vrijedjanja :)
Ko može drugačije ja mu se divim, ja se bas opteretim i ne bih da mučim sama sebe, ma koliko mi je osoba draga. :skoljka:
A shvatila sam da je danas sve više osoba koje vrlo grubo istresu svoje probleme ili crne stavove o lošoj drzavi i sl., njima super nakon toga a tvoja energija level O.
...
Neka hvala ! :)
Pokušaj ovako na poslu. Kada krene tema koja te ne zanima, ti uzmi mobitel i nađi nešto na ovom forumu i čitaj. Kada utihne razgovor, zamoli ih da ti sve ponovo ispričaju, pod izgovorom da si nešto važno čitala i da si se totalno isključila.
Ako žene uopće mogu preusmjeriti pažnju samo na jednu stvar? Nešto sam čitao da žene za razliku od muškaraca mogu obavljati više radnji u isto vrijeme. Na primjer dok hekla, trača sa komšinicom, gleda seriju, pazi na diječicu... :D

Ja mogu, ali ne zato da bih ignorisao sagovornike. Jednostavno se isključim, na primjer kada nešto čitam ili gledam film, a pri tome slušam sagovornika. Na kraju filma ja se ne sjećam šta mi je sagovornik pričao. :D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#68 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by dobar osjecaj »

Bleee
Last edited by dobar osjecaj on 12/09/2019 00:15, edited 1 time in total.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#69 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by alibaba_i_30_godina »

Nakon ovolikog romana, koji se mogao sažeti u par rečenica, prosto je teško za povjerovati da i ti nisi neka pričalica. :oops:
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#70 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by demagog »

nova_ja wrote: A shvatila sam da je danas sve više osoba koje vrlo grubo istresu svoje probleme ili crne stavove o lošoj drzavi i sl., njima super nakon toga a tvoja energija level O.
Ako ti ovo smeta onda niposto ne otvaraj politicke teme na ovom forumu, morace te defibrilatorom ozivljavati.
:-)
User avatar
Yenna
Posts: 6837
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#71 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Yenna »

demagog wrote:
nova_ja wrote: A shvatila sam da je danas sve više osoba koje vrlo grubo istresu svoje probleme ili crne stavove o lošoj drzavi i sl., njima super nakon toga a tvoja energija level O.
Ako ti ovo smeta onda niposto ne otvaraj politicke teme na ovom forumu, morace te defibrilatorom ozivljavati.
:-)
Sve gore napisano se odnosi na ljude do kojih mi je stalo, naravno da mi se ne ispovjedaju random ljudi niti me pogadjaju svačije priče :)
Što se tiče foruma, gdje god je klima čudna ne ulazim, ili napustim čim su neki postovi ljudi koji su očito tu da zavade, provociraju ili nema ko da ih sluša u Real Life :wink:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#72 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by SmokingMan »

Kako prvo izaći na kraj sa samim sobom.Slabo ko pridaje ikakve važnosti ovome. :D

Znaš ti mene,ja sam ti u javnosti pozitivan lik sa negativnim pogledom na život između svoja četiri zida. :D

Social false positive vibe syndrome.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#73 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by mirsek »

Vizionar 1985 wrote:Meni nisu problem teški ljudi, iako sam i sam možda teže naravi. Veći problem su podli i zli ljudi. Takvih se treba pazit dobro.
:thumbup:
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#74 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Russki »

allem_77 wrote:
nova_ja wrote: na poslu na prvu tešku temu, promjenim prostoriju ili stavim slušalice ako sam u mogućnosti. Sve vrlo suptilno i bez vrijedjanja :)
Ko može drugačije ja mu se divim, ja se bas opteretim i ne bih da mučim sama sebe, ma koliko mi je osoba draga. :skoljka:
A shvatila sam da je danas sve više osoba koje vrlo grubo istresu svoje probleme ili crne stavove o lošoj drzavi i sl., njima super nakon toga a tvoja energija level O.
...
Neka hvala ! :)
Pokušaj ovako na poslu. Kada krene tema koja te ne zanima, ti uzmi mobitel i nađi nešto na ovom forumu i čitaj. Kada utihne razgovor, zamoli ih da ti sve ponovo ispričaju, pod izgovorom da si nešto važno čitala i da si se totalno isključila.
Ako žene uopće mogu preusmjeriti pažnju samo na jednu stvar? Nešto sam čitao da žene za razliku od muškaraca mogu obavljati više radnji u isto vrijeme. Na primjer dok hekla, trača sa komšinicom, gleda seriju, pazi na diječicu... :D

Ja mogu, ali ne zato da bih ignorisao sagovornike. Jednostavno se isključim, na primjer kada nešto čitam ili gledam film, a pri tome slušam sagovornika. Na kraju filma ja se ne sjećam šta mi je sagovornik pričao. :D
A jel istina da mogu raditi više stvari odjednom ili samo to misle? Znam ih masu što ''rade'' više stvari odjednom i toliko se onda izgube da ne znaju jesu li pošle ili došle.

P.s. treba pržiti WoW pvp pa da vidiš šta je multitasking :D :P
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#75 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by SmokingMan »

mirsek wrote:
Vizionar 1985 wrote:Meni nisu problem teški ljudi, iako sam i sam možda teže naravi. Veći problem su podli i zli ljudi. Takvih se treba pazit dobro.
:thumbup:
Nemam problema niti sa ijednom od "strana",korisnije,iskrenije i smislenije priče se mogu čuti od napola slomljenih ljudi koji su na svojoj koži osjetili sve i svašta.Život me je naučio da ne budem sebična kučka sa lažnim stavovima,samo zbog toga da bi postao prihvaćen od strane društva koje sebe smatra "normalnim".Bilo bi lijepo da mi neko iskreno izađe u susret i pojasni definiciju primjerenog socijalnog ponašanja u današnjem društvu,koje je ionako sebe preopteretilo raznim normama,i svoje ponašanje oblikovalo shodno potrebama konzumerističkog društva,kako bi se njihovo ponašanje moglo okarakterisati široko-prihvatljivim.
Post Reply