KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#1 KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Envy »

.
Last edited by Envy on 12/01/2012 20:02, edited 3 times in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by JoseMujica »

moja je taktika da ih ignorišem i izbjegavam po svaku cijenu.....ne pali uvijek jer se ovi psihodelični likovvi baš kače ko pijavice kada želiš samo da te puste na miru...u tom slučaju ih brutalno odjebem kako bi komunikacija što kraće trajala :evil:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by alibaba_i_30_godina »

sanabe wrote:meni su ove sveznalice najgore :-)
I meni ... obicno su ti kojima je najgore i koji sami ne sprovode ono sto savjetuju drugima.

Uostalom, sta mi neko mora govoriti kako se ophoditi prema nekom ... valjda je to nesto sto naucis vremenom, a prije svega metodom pokusaja i pogreske.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#4 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by JoseMujica »

sanabe wrote:
NeyDan wrote:
sanabe wrote:meni su ove sveznalice najgore :-)
I meni ... obicno su ti kojima je najgore i koji sami ne sprovode ono sto savjetuju drugima.

Uostalom, sta mi neko mora govoriti kako se ophoditi prema nekom ... valjda je to nesto sto naucis vremenom, a prije svega metodom pokusaja i pogreske.

imam na poslu jednu, svaka recenica pocinje sa "Ti bi trebala...." od poslovnog, preko drustvenog pa sve do privatnog zivota :roll: , uzas, smori. :twisted:
eeeeee imam ti lijek...loži je da je pažljivo slušaš i kako je pravo pametna :evil: vjeruj neće skontat zajebanciju čak i kad se počneš ofirno zajebavat sa komplimentima na njen račun
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#5 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by alibaba_i_30_godina »

JoseMujica wrote:
sanabe wrote: imam na poslu jednu, svaka recenica pocinje sa "Ti bi trebala...." od poslovnog, preko drustvenog pa sve do privatnog zivota :roll: , uzas, smori. :twisted:
eeeeee imam ti lijek...loži je da je pažljivo slušaš i kako je pravo pametna :evil: vjeruj neće skontat zajebanciju čak i kad se počneš ofirno zajebavat sa komplimentima na njen račun
Najgore je to kad se neko na poslu pocne mijesati u tvoj privatni zivot.

Izgleda da kod nas jos uvijek ljudi nisu svjesni da treba razdvojiti privatni od poslovnog zivota, postaviti tacno odredjene granice sta je dopusteno a sta ne.

Bilo je i kod mene takvih koji su nesto pokusavali, ali ili sam ih u startu prekinuo, ili sam se ponasao upravo ovako kako je rekao JoseMujica. :mrgreen:
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#6 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by 2407 »

Vala s ovim svima na kraj se da veoma lako izaci. Ali sta s onima koji ne zatvaraju usta nikada, ma koliko god dobronamjerni bili? Bla, bla, bla, bla i tako unedogled o nekim stvarima koje me ili ne interesuju ili sa kojima sam dobro upoznat. Sta s namcorima i tersovima? Najlakse bi bilo stocnut ih medju rogove ali ne moze uvijek tako nego se ponekada i oni moraju trpiti... :mrgreen:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#7 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by minjonja »

joj imam ja jednu, izludi me! nismo sad prijateljice, nego eto kolegice sa faxa. nisam je uspjela pronaci u ovim gore. evo upravo sad dolazim sa faxa, imala smijesan ispit, ali ona je za 15 minuta uspjela asistenta zovnuti 10 puta da joj nesta pomogne. prije toga pricam sa prijateljicom, a ona samo prekide nas razgovor da joj ova nesto objasni. prosle sedmice ona je dezurala ispred kabineta 5 sati gdje se ispit odrzavao i bukvalno svaku osobu koja izasla pitala:"a sta te je pitala?" isto prosle sedmice, predala test, ni izasla nisam iz ucionice, ali ona trci za mnom i pita:"a sta si zaokruzila u prvom?" znaci u stanju je da nauci za pola sata 40 pitanja i sta je ona odgovorila na to, a nije u stanju gradivo nauciti. kad god idem negdje sa prijateljicama poslije faxa, ona mene sahvata i ispituje me ko FBI. ona bi dusu prodala za jedan bod iz bilo cega. na nekim vjezbama se dijelili bodovi iz aktivnosti, i onda ne dobi taj JEDAN BOD. svadjala se sa asistenom 20 minuta, a onda poslije vjezbi opet zvocala najmanje pola sata o tome. djevojka je strasno dosadna. mislim da je to sto je jedinica, pa ne vidi da smeta drugima. nije ona losa osoba ali me uzasno nervira. sve me zaboli kad skontam da cu jos jedan semestar morati predeverati sa njom. mislim da cu se samo zbog nje prebaciti na drugi smjer.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45457
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Chmoljo »

ja sam snajperista :lol: volim pod*ebavati :mrgreen:
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#9 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by jedna tamo »

nikako :cry:
još ako imaju i kilograma tek si onda donji :shock:
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#10 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Envy »

.
Last edited by Envy on 12/01/2012 20:01, edited 1 time in total.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#11 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Trebam te »

Envy wrote:I ja sam imala jednu,sve znala,(niko od nje bolje znao nije) za sve htijela biti glavna, svugdje nos strpati,bas znala smarate,ne samo mene nego cijeli svijet oko sebe..Niko zivi joj nije bio ok, za svakoga znala nesto reci, sve zagledati,kako ko obucen bio, koja marka i cijena,ma joj kad se je sjetim, bas posizim od pomisli...takvu je svi poceli izbjegavati,jer jedan izlazak sa njom smori treba bas par dana odmora od nje! Glavnu rijec imala, u svakom razgovoru,svakoj temi, dovoljno da neko samo pocne nesto pricati, gotovo....pricala je bez tacke a i zareza...

Sreca ne vidam je vise...tako da i kad bih je susrela, napravila bih se da je ne vidim,jer stati sa njom poporicati,znaci predavanje,a najmanje mi se ona slusa! :mrgreen:

Dosadne su zene koje puno pricaju taman da pricaju pamet cijelog svijeta... :mrgreen:


.
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#12 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Haettenschweiler »

Kratko i jasno, DEGENECIMA.
A najdraže mi je "izlatiti na kraj" sa ovim eksplozivnim.
Kada vidim da se neko plaho uzjogunio i da bi uskoro mogao da eksplodira, ja mu/joj brže-bolje prihladim jedan šamar preko zuba (vanjskom stranom ruke) i time umirim eksplozivnog/eksplozivnu a ujedno i sve ove ostale gore nabrojane tipove :lol: :lol:
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#13 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by ladyada »

gdje me nadje sa ovom temom , odma mi poznanica na um pade , sinoc sam mozda pola sata zaspala samo u toku noci i to je to .....
ona je koliko vidim kombinacija otvorenog napadaca i sveznalice....... ima vec dugo vremena da je izbjegavam ali nadje razlog da dodje i prosipa pamet i gradske traceve ........
nisam tip koji se voli raspravljati i svadjati ali koliko vidim nju cu morati da napadnem da je se rjesim ...... od njenih zasto i znas onog .... mi glava puca .............
:x sinoc mi je zivac povukla da sam mislila da cu jos samar opaliti ...........nisam ali sam se poslije tako nesto unervozila da sama sebi nemogu da objasnim ........dobit cu visok pritisak jos od te sikiracije ............
User avatar
hary
Posts: 847
Joined: 16/02/2005 17:08
Location: Sarajevo

#14 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by hary »

Pronadjoh se u "Ljudi koji se samo žale" i "Negativisti"
Ne potpuno, ali ima me dosta u obje kategorije :D
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#15 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by ladyada »

hvala sanabe ....... radim na tome , i znam da cu uspjeti ............
User avatar
akbar
Posts: 5
Joined: 15/01/2011 19:16

#16 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by akbar »

Sa teskim ljudima se ne izlazi na kraj vec se ide do kraja, njihovog naravno :lol:
User avatar
Friedrich Nietzsche
Posts: 13
Joined: 11/01/2011 22:31

#17 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Friedrich Nietzsche »

inace da vam kazem da je ovaj jose mujica sveznalica samo jos ne znam koja od ove dvije
preferiram ovu drugu
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#18 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Ductus Holedocus »

Kako izaci iz vlastite koze :D
lahko se teskog insana otarasiti,a kad si sam takav onda... :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#19 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by madner »

Nidje veze, ovi otvoreni napadaci nisu teski ljudi, nego ljudine. Znas na cemu si, a ne neki hinjaci iza ledja.
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#20 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by ladyada »

madner wrote:Nidje veze, ovi otvoreni napadaci nisu teski ljudi, nego ljudine. Znas na cemu si, a ne neki hinjaci iza ledja.
ima i njih vise vrsta ........ima neki koji napadaju za svaku sitnicu , pa ti se zivot zgadi .........i samo kontas gdje je dugme power off............
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#21 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by JoseMujica »

Friedrich Nietzsche wrote:inace da vam kazem da je ovaj jose mujica sveznalica samo jos ne znam koja od ove dvije
preferiram ovu drugu
:thumbup: pročito si me! :D
User avatar
enko 1964
Posts: 1083
Joined: 11/02/2010 10:45

#22 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by enko 1964 »

Envy wrote: Jest da je dugo i siroko, ali trazite se, pronacicete se sigurno, ja prolasla u svakom sebe po malo! :run:
U svakom od nas ima bar po jedan mali dio od svih nabrojanih tipova ljudi.
Na ovoj listi opisanih karaktera po meni nedostaje tip HVALISAVCA. Tip osobe koja u svakoj prilici pokušava preuveličati svoj značaj i ulogu. Najgore mi je to što to rade bez ikakve potrebe i koristi i jedini im je cilj, da im, ako smo dovoljno naivni, povjerujemo.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#23 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Ductus Holedocus »

madner wrote:Nidje veze, ovi otvoreni napadaci nisu teski ljudi, nego ljudine. Znas na cemu si, a ne neki hinjaci iza ledja.
Hinje su najgore,od njih me vazda boli glOva :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#24 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by madner »

Ductus Holedocus wrote:
madner wrote:Nidje veze, ovi otvoreni napadaci nisu teski ljudi, nego ljudine. Znas na cemu si, a ne neki hinjaci iza ledja.
Hinje su najgore,od njih me vazda boli glOva :D
Hinje i neudate zene, najveci problemi na poslu :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#25 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by JoseMujica »

madner wrote:
Ductus Holedocus wrote:
madner wrote:Nidje veze, ovi otvoreni napadaci nisu teski ljudi, nego ljudine. Znas na cemu si, a ne neki hinjaci iza ledja.
Hinje su najgore,od njih me vazda boli glOva :D
Hinje i neudate zene, najveci problemi na poslu :D
uhhhh ova ti zlata vrijedi :thumbup: pogotovu ako je 35+ u pitanju
Post Reply