KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
dzejkej
Posts: 745
Joined: 16/03/2011 16:17

#76 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by dzejkej »

nova_ja wrote:Kad sam prije par godina upoznala samu sebe i shvatila da nisam tip kojem bilo sta "u jedno uho udje, u drugo izadje" i da mi sve pada poprilično teško, pogotovo tudje neke teške sudbine i problemi, i negativnost sama po sebi, tada sam počela da biram kome ću pokloniti svoje vrijeme.
Meni bliske ljude naravno ne izbjegavam, a to je uža porodica i par prijatelja, ostalo bas selektujem, na poslu na prvu tešku temu, promjenim prostoriju ili stavim slušalice ako sam u mogućnosti. Sve vrlo suptilno i bez vrijedjanja :)
Ko može drugačije ja mu se divim, ja se bas opteretim i ne bih da mučim sama sebe, ma koliko mi je osoba draga. :skoljka:
A shvatila sam da je danas sve više osoba koje vrlo grubo istresu svoje probleme ili crne stavove o lošoj drzavi i sl., njima super nakon toga a tvoja energija level O.
...
Neka hvala ! :)
ovo je veoma bitno. prva faza: lociraj. druga faza: izbjegavaj. ako je neizbjezan kontakt: minimiziraj stetu.

izvinite na off topicu ali hajde ovo teski ljudi, pegle i tako. to i nekako izbalansiram ali mene izludjuju ljudi koji glasno mljackaju u kancelariji. covjece, ja sam momentalno na vratima, nadjem se u poslu. pa zatvoris usta kad jedes, to se ne treba posebno govoriti :run:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#77 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by adda_sa »

dzejkej wrote:
izvinite na off topicu ali hajde ovo teski ljudi, pegle i tako. to i nekako izbalansiram ali mene izludjuju ljudi koji glasno mljackaju u kancelariji. covjece, ja sam momentalno na vratima, nadjem se u poslu. pa zatvoris usta kad jedes, to se ne treba posebno govoriti :run:
dje me nadje :lol: mljackanja, srkanja, ono isisavanje hrane koja se zaglavila medju zubima, zvakanje zvaka i oni baloni.. :shock:
:run:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#78 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by zijancer »

SmokingMan wrote: Nemam problema niti sa ijednom od "strana",korisnije,iskrenije i smislenije priče se mogu čuti od napola slomljenih ljudi koji su na svojoj koži osjetili sve i svašta.Život me je naučio da ne budem sebična kučka sa lažnim stavovima,samo zbog toga da bi postao prihvaćen od strane društva koje sebe smatra "normalnim".Bilo bi lijepo da mi neko iskreno izađe u susret i pojasni definiciju primjerenog socijalnog ponašanja u današnjem društvu,koje je ionako sebe preopteretilo raznim normama,i svoje ponašanje oblikovalo shodno potrebama konzumerističkog društva,kako bi se njihovo ponašanje moglo okarakterisati široko-prihvatljivim.
najs
nova_ja wrote: na poslu na prvu tešku temu, promjenim prostoriju ili stavim slušalice ako sam u mogućnosti. Sve vrlo suptilno i bez vrijedjanja :)
ovo sam pokušavala, dok mi bubnjići ne počnu plakati, nije baš pomoglo, ok jeste privremeno
kad sam odustala, samo je jednog dana postalo šega, lajv monti pajton šou :D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#79 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by dobar osjecaj »

zijancer wrote:
nova_ja wrote: na poslu na prvu tešku temu, promjenim prostoriju ili stavim slušalice ako sam u mogućnosti. Sve vrlo suptilno i bez vrijedjanja :)
ovo sam pokušavala, dok mi bubnjići ne počnu plakati, nije baš pomoglo, ok jeste privremeno
kad sam odustala, samo je jednog dana postalo šega, lajv monti pajton šou :D
Upravo citam clanak na tu temu. Kontala da ga posaljem kolegi ciji glas tokom uobicajenih telefonskih razgovora nadjacava buku slusalica za trcanje kad su pojacane na najjace, ali znam da se ne bi prepoznao kao ikakva smetnja.

https://blog.rescuetime.com/interruptions-at-work/
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#80 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by zijancer »

moram te zagrliti :-D ne daj se!
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#81 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by pici »

ma zatjerasH ih u MP3
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#82 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Lalena »

Imam dosta iskustva sa "teskim" ljudima...
Od raznih iskustava na poslu, do malo tezih slucajeva u porodici. Inace izbjegavam konflikte i mogu dugo vremena trpiti, sto drugi cesto shvate kao slabost i jos vise me uzmu na zub.

Ne shvataju da nije da ne znam, nego ne zelim reagovati. Ne zelim se spustati na taj nivo niti dozvoliti da oni biraju da li cemo se posvadjati, ja se svadjam kada je meni ceif 😛
Ignorisem jer mi nije stalo puno do tudjeg misljenja, pogotovo kada je rijec o ljudima koje ne postujem.
Nemam iluzija da mogu promijeniti osobe ocarane vlastitom superiornosti, ni one previse ostecene koji su pristali na ulogu vjecite zrtve i pacenika.
One bezobrazne znam svjesno pustiti da me iskoriste, prevare - kada su ulozi mali, cisto da vidim s kime imam posla.
Kada je rijec o necemu bitnom, reagujem, odmah, jasno, bez imalo ustrucavanja - tada se povuku i ja od "fine" instant predjem u kategoriju "ostrokondzi", posebno ako se radi o poslu, pokazem zube po potrebi, ali ne pretjerujem.
Tu uvijek zadrzim neku vrstu komunikacije.
Privatno, kada mi prepukne, pomnozim osobu s nulom i za mene ona vise niti je bitna, niti postoji, niti moze uciniti bilo sta da me isprovocira. Takvim osobama nikada ne dozvoljavam da mi se iznova priblize ili da se pomirimo...
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#83 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by i agree »

Zanimljivih stvari se ovde da procitat samo me zanima jeste li se vi nekad zapitali da li ste nekom teski?Ne moras nekog mjesecima smarat da bi bio tezak dovoljno je dvije da kazes koje nekom ne leze.Svakakvih sorti ima.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#84 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Sanjarko »

i agree wrote: 15/02/2020 12:33 Zanimljivih stvari se ovde da procitat samo me zanima jeste li se vi nekad zapitali da li ste nekom teski?Ne moras nekog mjesecima smarat da bi bio tezak dovoljno je dvije da kazes koje nekom ne leze.Svakakvih sorti ima.
Jesam. Odavno i odmah kad je otvorena tema opet. Vjerujem da nekima idem nekad na zivce ali nadam se da ne toliko i da nisam ni tezak ni smarac toliko.

Znam da znam nekad to biti ali generalno se nadam da nisam.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#85 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by moonca »

24 wrote: Vala s ovim svima na kraj se da veoma lako izaci. Ali sta s onima koji ne zatvaraju usta nikada, ma koliko god dobronamjerni bili? Bla, bla, bla, bla i tako unedogled o nekim stvarima koje me ili ne interesuju ili sa kojima sam dobro upoznat. Sta s namcorima i tersovima? Najlakse bi bilo stocnut ih medju rogove ali ne moze uvijek tako nego se ponekada i oni moraju trpiti... :mrgreen:
Da li je tezak :idea: - kad ne prestaje pricati... jucer, zenu upoznala. prijateljica od prijateljice- kako je sjela- nije prestala-- sat i pol- .. jos ubaci politiku- jos je kao tenk. i ima pokrete da dize ruke, popravlja kosu koja , leti na lice...jao,jao.. ( kako to uzima zrak) i, mislim da nije losa osoba, nesto nazao ce ti uziniti- ali .... kako je ' izdrzati'... :roll:

Da li je , opisana osoba - teska -- ili ih ima jos --u nijansama..
User avatar
HakanSukur
Posts: 260
Joined: 18/01/2020 20:34

#86 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by HakanSukur »

Svako je nekome "težak" i svakome je neko "težak", ako nisi poslovno prinuđen slušati nekoga, jednostavno ga odjebeš, svedeš komunikaciju na dobar dan, a na poslu komuniciraš samo koliko je potrebno, jasno uspostaviš distancu i strogo profesionalno se ponašaš.

Sve drugo vodi u nepotrebne mentalne tegobe, jer karakteristike određene osobe koja nam smeta se svakako neće promijeniti.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#87 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Ramzess Veliki »

Yenna wrote: 11/09/2019 12:47 Kad sam prije par godina upoznala samu sebe i shvatila da nisam tip kojem bilo sta "u jedno uho udje, u drugo izadje" i da mi sve pada poprilično teško, pogotovo tudje neke teške sudbine i problemi, i negativnost sama po sebi, tada sam počela da biram kome ću pokloniti svoje vrijeme.
Meni bliske ljude naravno ne izbjegavam, a to je uža porodica i par prijatelja, ostalo bas selektujem, na poslu na prvu tešku temu, promjenim prostoriju ili stavim slušalice ako sam u mogućnosti. Sve vrlo suptilno i bez vrijedjanja :)
Ko može drugačije ja mu se divim, ja se bas opteretim i ne bih da mučim sama sebe, ma koliko mi je osoba draga. :skoljka:
A shvatila sam da je danas sve više osoba koje vrlo grubo istresu svoje probleme ili crne stavove o lošoj drzavi i sl., njima super nakon toga a tvoja energija level O.
...
Neka hvala ! :)
Potpuno identicno razmisljam ... sad se ekspresno udaljim od osoba koje mi ne odgovaraju. Sto bi se reklo pocistio sam avliju - od laznih prijatelja, zavidnika, dvolicnjaka, onih koji su tu samo kad njima nesto treba, sociopata, dosadnjakovica i energetskih vampira. Ima sasvim dovoljno kvalitetnih ljudi oko nas za druzenje da bismo davali prostora onima koji donose tegobe.
User avatar
moonlight_shadow
Posts: 13
Joined: 18/02/2020 12:29

#88 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by moonlight_shadow »

Pah...uvijek se mogu 'lagano zaobići' takve osobe, ukoliko nije neophodno da se sa njima nešto dogovara, pregovara...
Sa druge strane, za nužnu saradnju sa takvim ljudima su potrebni čelični živci i usmjerenost na krajnji cilj...
Takve osobe su obično cjepidlake i kontraši...tako da, kad se već mora... trebamo se zamučiti da se poigramo sa takvim mentalnim sklopovima i izvučemo neki maksimum (zarad ličnog ili društvenog cilja) :zoka:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#89 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by MarlboroGold »

Ignorišem i pokušavam se udaljiti od istih. Nekad to ide malo teže.
Ne podnosim energetske vampire u vidu teških karaktera/ljudi i pesimista...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#90 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by vjeshalica »

niko nije ničija kanta za smeće
prema tome,bitno je od starta se postaviti tako da ljudi nisu komotni prema vama za sve
jer kasnije daju pravo sebi za sve,a vaši su vas obziri doveli do toga da jedete tuđa govna
prema tome, postavite se u startu da nemate namjeru jesti tuđa govna i probleme niti uveseljavati sjebane ljude bez kontrole jer ćete dobiti odumiranje mozga i sušenje nerava dok se oni budu rehabilitirali....
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#91 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by 90minut »

Nasiljem.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#92 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Ramzess Veliki »

vjeshalica wrote: 20/02/2020 22:53 niko nije ničija kanta za smeće
prema tome,bitno je od starta se postaviti tako da ljudi nisu komotni prema vama za sve
jer kasnije daju pravo sebi za sve,a vaši su vas obziri doveli do toga da jedete tuđa govna
prema tome, postavite se u startu da nemate namjeru jesti tuđa govna i probleme niti uveseljavati sjebane ljude bez kontrole jer ćete dobiti odumiranje mozga i sušenje nerava dok se oni budu rehabilitirali....
Kaze jedan moj poznanik takvoj osobi, ja ne znam cuvati tajne, meni ko god nesto isprica ja odmah ispricam svima, ne moze u meni ni trenutka cucati ... ode ta osoba istog momenta. :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#93 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by dezurni_ucenik »

O kraljevi i kraljice optimizma jeste li vi ikad te teske ljudi pune pesimizma pitali u cemu je problem i mozete li im pomoci. Ili na prvu odmah zakljucujete kako je neko energetski vampir? Jeste se mozda nekada pitali da li ste upravo vi ta osoba koju neko drugi gleda kao energetskog vampira? Najlakse je svijet posmatrati iz sopstvenog ugla.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#94 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Sanjarko »

dezurni_ucenik wrote: 23/02/2020 13:33 O kraljevi i kraljice optimizma jeste li vi ikad te teske ljudi pune pesimizma pitali u cemu je problem i mozete li im pomoci. Ili na prvu odmah zakljucujete kako je neko energetski vampir? Jeste se mozda nekada pitali da li ste upravo vi ta osoba koju neko drugi gleda kao energetskog vampira? Najlakse je svijet posmatrati iz sopstvenog ugla.
+1
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#95 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Russki »

dezurni_ucenik wrote: 23/02/2020 13:33 O kraljevi i kraljice optimizma jeste li vi ikad te teske ljudi pune pesimizma pitali u cemu je problem i mozete li im pomoci. Ili na prvu odmah zakljucujete kako je neko energetski vampir? Jeste se mozda nekada pitali da li ste upravo vi ta osoba koju neko drugi gleda kao energetskog vampira? Najlakse je svijet posmatrati iz sopstvenog ugla.
:thumbup:

Na kraju kad dobro razmislim, gori su mi ovi insani prepuni optimizma.

Cesto imam osjecaj da je neiskren.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#96 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by dezurni_ucenik »

Russki wrote: 23/02/2020 20:09
dezurni_ucenik wrote: 23/02/2020 13:33 O kraljevi i kraljice optimizma jeste li vi ikad te teske ljudi pune pesimizma pitali u cemu je problem i mozete li im pomoci. Ili na prvu odmah zakljucujete kako je neko energetski vampir? Jeste se mozda nekada pitali da li ste upravo vi ta osoba koju neko drugi gleda kao energetskog vampira? Najlakse je svijet posmatrati iz sopstvenog ugla.
:thumbup:

Na kraju kad dobro razmislim, gori su mi ovi insani prepuni optimizma.

Cesto imam osjecaj da je neiskren.

To je danas popularno. Ono yolo you only live once, fura se ta neka na silu sreca, moras biti uvijek sretan, ako nisi onda si energetski vampir, tezak, naporan, bedacis druge ljude. Ne mozes nekome se ni posteno izjadati, iznijeti svoje probleme odma' te kraljevi i kraljcie optimizma proglase teskim insanom. A sta ako ti kraljevi i kraljice upadnu u probleme? Nikad se ne zna sta sutra donosi. Nece mnogi da priznaju da ipak svijet je jedno surovo i pokvareno mjesto. To ko ne vidi iskreno mi ga je zao. Nek zivi dont worry be happy, zato ce sa prvim zivotnim problemom trknuti do prvog psihologa da mu da recepte za xanaxe, zolofte, prozake.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#97 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Entropio »

dezurni_ucenik wrote: 23/02/2020 22:19
Russki wrote: 23/02/2020 20:09
dezurni_ucenik wrote: 23/02/2020 13:33 O kraljevi i kraljice optimizma jeste li vi ikad te teske ljudi pune pesimizma pitali u cemu je problem i mozete li im pomoci. Ili na prvu odmah zakljucujete kako je neko energetski vampir? Jeste se mozda nekada pitali da li ste upravo vi ta osoba koju neko drugi gleda kao energetskog vampira? Najlakse je svijet posmatrati iz sopstvenog ugla.
:thumbup:

Na kraju kad dobro razmislim, gori su mi ovi insani prepuni optimizma.

Cesto imam osjecaj da je neiskren.

To je danas popularno. Ono yolo you only live once, fura se ta neka na silu sreca, moras biti uvijek sretan, ako nisi onda si energetski vampir, tezak, naporan, bedacis druge ljude. Ne mozes nekome se ni posteno izjadati, iznijeti svoje probleme odma' te kraljevi i kraljcie optimizma proglase teskim insanom. A sta ako ti kraljevi i kraljice upadnu u probleme? Nikad se ne zna sta sutra donosi. Nece mnogi da priznaju da ipak svijet je jedno surovo i pokvareno mjesto. To ko ne vidi iskreno mi ga je zao. Nek zivi dont worry be happy, zato ce sa prvim zivotnim problemom trknuti do prvog psihologa da mu da recepte za xanaxe, zolofte, prozake.
Ako imas potrebu da se jadas, plati psihologa pa se jadaj. Zasto bih te ja besplatno slusao i unistavao svoje raspolozenje tvojim problemima? Naravno, to uopste nije tesko uraditi za blizu porodicu i prijatelje i pomoci, nego su problem ovi drugi... dodje i pocne te daviti svojim sranjima, ne obaziruci se na to da li to tebi smeta ili kako ce na tebe djelovati, a poznajete se povrsno ili ste neki dalji rodjaci. Odjebaus ba.

Inace, te tzv. teske ljude ne vrijedjam niti se s njima raspravljam; samo ih ignorisem i izbjegavam. Jer promijeniti ih ne mozes, niti trebas.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#98 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by dezurni_ucenik »

Ali ako ti ikad dodju crni dani nemoj ni ti nikog daviti. Zapamti - ne znas nikad sta sutra donosi. Pazi da se ne pretvoris iz kralja optimizma u energetskog vampira. :oops: .
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#99 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by Entropio »

dezurni_ucenik wrote: 24/02/2020 00:17 Ali ako ti ikad dodju crni dani nemoj ni ti nikog daviti. Zapamti - ne znas nikad sta sutra donosi. Pazi da se ne pretvoris iz kralja optimizma u energetskog vampira. :oops: .
Pa bas zato sto ja ne bih nikoga davio ne zelim da ni mene niko davi. Smetaju mi stvari koje neko cini meni koje ja njima nikad ne bih. Ako imam problem, zna se kome se treba obratiti (bliza porodica, bliski prijatelji), a ne daviti svakoga koga sretnes svojim sranjima i pri tome nemati obzira prema tom nekome koga ubijas svojom pricom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#100 Re: KAKO IZAĆI NA KRAJ SA "TEŠKIM" LJUDIMA?

Post by moonca »

:-)
..Ja sam magnet za energetske vampire--- cak, sam prestala kupovati u jednoj prodavnici- jer vlasnici ne znaju stati... privatno, takodje...jednostavno pustim da pricaju.... i iskljucim se.. :lol:
A kako izaci na kraj- ne druziti se... tak---
Post Reply