Kako dohakati trkacima

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#1 Kako dohakati trkacima

Post by malizeleni »

Znaci raceri, sorta ljudi koji napucavaju auto u svrhu brze voznje, ili jednostavno kupe golf 2 16v i misle da imaju veliku chunu.
I ja sam jedno ljeto dero VR6icu, ali kad skontas da gradske ulice nisu bas najpogodnije za toga, opametis se.

Znaci koje su alternative.

Interceptori ? Auta s mocnim motorima koja mogu stici i kaziniti trkaca. Hoce li doticni stati, ili napraviti jos goru i opasniju situaciju, je negativna strana ovoga.

Lezeci drotovi, nisu alternativa za tranzitne puteve. Nema bolje stvari kad su naselja u pitanju, ala dobrinja i sl.

Kamere, slikaj levata, posalji kaznu. Oduzimanje vozacke i zestoka novcana kazna, zapljena auta u slucaju da se ta kazna ne plati.

Drag staza. Gdje svi trkaci mogu otici i istjerati sejtane iz sebe, znaci komad zemlje 1km dugacak, 100m sirok, asfaltiran sa semaforom :) Negdje na Butmiru :)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Bullet Tooth Tony »

Interceptori ? Auta s mocnim motorima koja mogu stici i kaziniti trkaca. Hoce li doticni stati, ili napraviti jos goru i opasniju situaciju, je negativna strana ovoga.
Nista od toga,najbolji primjer Hrvatska,svaki vikend sve vise i vise poginulih na njihovim cestama,ili sto bi ti reko izazaivanje jos vece nesrece ,po meni presretaci su gotovo pa ne upotrebljivi u gradu.
Lezeci drotovi, nisu alternativa za tranzitne puteve. Nema bolje stvari kad su naselja u pitanju, ala dobrinja i sl.
Dobra solucija za manja naselja,citaj ulice u kojima postoji mogucnost da se razvije brzina veca od dopustene
Kamere, slikaj levata, posalji kaznu. Oduzimanje vozacke i zestoka novcana kazna, zapljena auta u slucaju da se ta kazna ne plati.
Po meni na prvom mjestu je ova varijanta,velike novcane kazne sa oduzimanjem vozacke,nakon buma sa kamerom kod televizije raceri pocnu kociti i usporavati kad vide da zeleno na semaforu blinka :D ,ne znam jel me sjecanje sluzi ali nakon postavljanja kamere tamo ne sjecam se kad je bio neki sudar sa smrtnim ishodom
Drag staza. Gdje svi trkaci mogu otici i istjerati sejtane iz sebe, znaci komad zemlje 1km dugacak, 100m sirok, asfaltiran sa semaforom :) Negdje na Butmiru
To mi je na drugom mjestu,ali od toga nema nista,ne mogu vlasti ulaz u glavni grad da naprave da valja i ceste glavne a sad da prave neku stazu,suplja prica,a i kada bi napravili ne vjerujem da bi to smanjilo broj udesa nastalih brzom voznjom u tolikoj mjeri
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#3 Re: Kako dohakati trkacima

Post by tataratira »

trebali bi svi da se stisnemo i skupimo za jednu dobru stazu
al' da ne mogu izaći, pa vrti jarane
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#4 Re: Kako dohakati trkacima

Post by madner »

Kod RTV doma je bilo bruka udesa zbog te kamere. Raja koci cim zeleno pocne da trepti = stane na zeleno i ovaj iza se zabije.
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#5 Re: Kako dohakati trkacima

Post by shadow »

madner wrote:Kod RTV doma je bilo bruka udesa zbog te kamere. Raja koci cim zeleno pocne da trepti = stane na zeleno i ovaj iza se zabije.
trepcuce zeleno je totalni promasaj...

po pitanju kazni; oduzimanje vozacke i auta na licu mjesta, visoka kazna a zatim i obavezno skolovanje i obnavljanje testova uz prisustvo psihijatra.
User avatar
Brunello
Posts: 335
Joined: 06/08/2007 17:05
Location: Papue neue Guineja
Contact:

#6 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Brunello »

samo po dzep-u, to najvise boli. u slucaju neplacanja racuna oduzimanje auta dok se racun ne podmiri. najjednostavnije i najefikasnije!!! :wink:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#7 Re: Kako dohakati trkacima

Post by madner »

Registrujes auto na starog/dajdu/nanu i nema frke za oduzimanje.

Treba izgraditi stazu.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#8 Re: Kako dohakati trkacima

Post by dimu »

ma kakva staza, opet ti levati sto divljaju ne bi dolazili na to jer nemaju para

a i veci su mangupi u raji ako divljaju po ulici izmedju auta oca mi nego ako se provozaju po stazi za to predvidjenoj

i kako ce molim vas po stazi da vozi neko na celavim gumama, sjebanim ovjesom, jos gorim kocnicama, al je tu 16ka ge te ji oca mi :lol: :lol:

sa takvim majmunima se treba baviti policija i sud, znaci debele kazne, oduzimanje vozackih, oduzimanje auta (bitnije nego oduzimanje vozackih jer svakako svi voze i bez vozacke), zatvor za teze prekrsaje i gotovo

al to nikad kod nas nece ici jer se vecina tih klosara izvuce kod murije na supljake, socijalne price itd. i kad ih uhvate dobiju jednu kaznu za pojas i to je to. yebes takvu policiju, ja da sam drot i da vidim tako neku napucanu skalameriju kako divlja pratio bi ga 3 dana i samo mu kazne pisao, pa bi morao kucu prodat da ih plati, a ne da mu uzmem cvaju na kafu i da me boli briga hocel na iducem semaforu ubit nekoga. tako se ponasa nasa policija prema takvim majmunima

siguran sam da 90% naplacenih kazni dolazi od nevezanja pojasa pri brzini od 30km/h, neupaljenih svjetala po danu, i tako te gluposti.


bude dosta Street Race utrka po svim gradovima, pa se jedva skupi 30-40 auta na trkanju, a po cestama takvih divlja hiljade puta vise
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#9 Re: Kako dohakati trkacima

Post by amrica »

Oduzme mu se auto koje vozi, bez obzira na koga je registrovano, to je kao pistolj, ako je lik x pucao, nema veze sto je lik y vlasnik
Lenjinova
Posts: 46
Joined: 14/07/2008 16:19

#10 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Lenjinova »

Batina je iz raja pobjegla.
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#11 Re: Kako dohakati trkacima

Post by vnm »

shadow wrote:trepcuce zeleno je totalni promasaj...
trepcuci semafori su za normalne vozace najbolja stvar koju su uveli pored kamera.
to sto neki glupani koce naglo kad pocne da trepce, pa im se jos veci glupani koji ne drze dovoljno rastojanje zabiju u dupe, to je vec druga prica.

kako dohakati trkacima nisu jos skontali i u mnogo naprednijim zemljama, tako da nikakvi prijedlozi ne piju vode.
prvenstveno bi bilo pametno povecati kazne, a ne da npr. voznja u pijanom stanju bude 4 puta jeftinija kazna od sjedenja u parku u pijanom stanju. :)
zatim mobilne radar stanice koje pri prolasku slikaju vozilo sa prednje strane, pa se kasnije ne moze izvlaciti kako mu je mama vozila auto 140 u gradu. :D
ja sam ubijedjen da bi kad bi postavili takvu jednu poslije RTV, uhvatili bruku onih koji ubrzavaju kad prodju kameru.

realno, policija tu ne radi koliko moze. eno zabranise da vozi omladina poslije 23h, naplacuju kazne nekim jadnicima koji voze u ta doba po propisima, a ja kad se vracam pjeske iz grada od marijin dvora do grbavice se nagledam trkaca ko da sam na jebenom nuerburgringu.
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#12 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Citizen-X »

Zapljena vozila i bog te veselio.
Kasno je kad nekog ubije kao sto je onaj balo od 17g danas juce kad je vec ubio ekipu u autu.

Medjutim - taj film necemo gledati - jer takve zakon stiti, pa onda rodjaci, pa tate pa tetak inspektor pa dajdza itd itd.

Zapljena + jezevi na na cesti pa kad fino stane bjezat policiji + prospes jezeve ko u americi i pa pa...
Lenjinova
Posts: 46
Joined: 14/07/2008 16:19

#13 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Lenjinova »

Drzava nema para za kospa, kakvi jezevi i meduze.
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#14 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Citizen-X »

Lenjinova wrote:Drzava nema para za kospa, kakvi jezevi i meduze.
Tako je - u pravu si. I ja bezveze serem.

Odjava s teme.
mirzasila
Posts: 140
Joined: 03/05/2007 17:00

#15 Re: Kako dohakati trkacima

Post by mirzasila »

Bice to sve dobro... kada gorivo jos malo poskupi nece oni imati love za nasut hehehe
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#16 Re: Kako dohakati trkacima

Post by dottore »

mirzasila wrote:Bice to sve dobro... kada gorivo jos malo poskupi nece oni imati love za nasut hehehe
nece qurac
on ce prodat pola auta da naspe...
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#17 Re: Kako dohakati trkacima

Post by shadow »

vnm wrote:
shadow wrote:trepcuce zeleno je totalni promasaj...
trepcuci semafori su za normalne vozace najbolja stvar koju su uveli pored kamera.
to sto neki glupani koce naglo kad pocne da trepce, pa im se jos veci glupani koji ne drze dovoljno rastojanje zabiju u dupe, to je vec druga prica.
Ideja je ok i ja se s tobom slazem ali kao sto vidis to kod nas jako slabo fercera. Da vozaci znaju procjeniti koliko im treba da prodju kroz raskrsnicu ovo bi bilo dobro rjesenje ali kod nas velika vecina cim ugleda trpecuce zeleno odmah nagazi po kocnici i samo zajebe stvar. Ukratko, nista nismo dobili vec smo izgubili par sekundi zelenog svjetla, sad jos krace traje :-)
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#18 Re: Kako dohakati trkacima

Post by madner »

Ma kad stane na zeleno, haj sto ja moram stat nego sto moram odma gledat iza da vidim hocel bit veselja odzada.

Prije je zuto bilo puno duze.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#19 Re: Kako dohakati trkacima

Post by amrica »

madner wrote:Ma kad stane na zeleno, haj sto ja moram stat nego sto moram odma gledat iza da vidim hocel bit veselja odzada.

Prije je zuto bilo puno duze.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Usporava dok je regularno zeleno, kao da jedva ceka trpecuce i koci, kao da se pali crveno, a ne upozorenej da ce skoro zuto....
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#20 Re: Kako dohakati trkacima

Post by d2 »

meni je trepcuce zeleno beton
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#21 Re: Kako dohakati trkacima

Post by dimu »

trepcuce zeleno je ekstra stvar samo sto ovdje ima dosta vozaca koji ne znaju dobro vozit pa ih panika uhvati kad vide da pocne treptati pa po kocnici udare i samo belaj naprave umjesto da normalno nastave vozit ako vide da mogu proci raskrsnicu prije zutog.

takvim majmunima treba vozacku oduzimat, tj ne treba im je ni dati dok ne nauce kako se vozi, ali hvala bogu ovdje moze polozit i vozit svako, jedino je 18 godina neko ogranicenje...
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#22 Re: Kako dohakati trkacima

Post by ins »

malizeleni wrote:Znaci raceri, sorta ljudi koji napucavaju auto u svrhu brze voznje, ili jednostavno kupe golf 2 16v i misle da imaju veliku chunu.
I ja sam jedno ljeto dero VR6icu, ali kad skontas da gradske ulice nisu bas najpogodnije za toga, opametis se.

Znaci koje su alternative.

Interceptori ? Auta s mocnim motorima koja mogu stici i kaziniti trkaca. Hoce li doticni stati, ili napraviti jos goru i opasniju situaciju, je negativna strana ovoga.

Lezeci drotovi, nisu alternativa za tranzitne puteve. Nema bolje stvari kad su naselja u pitanju, ala dobrinja i sl.

Kamere, slikaj levata, posalji kaznu. Oduzimanje vozacke i zestoka novcana kazna, zapljena auta u slucaju da se ta kazna ne plati.

Drag staza. Gdje svi trkaci mogu otici i istjerati sejtane iz sebe, znaci komad zemlje 1km dugacak, 100m sirok, asfaltiran sa semaforom :) Negdje na Butmiru :)
Dosljednom primjenom zakona.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#23 Re: Kako dohakati trkacima

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

madner wrote:Registrujes auto na starog/dajdu/nanu i nema frke za oduzimanje.

Treba izgraditi stazu.

Onda oduzet auto nani pa neka plaća što je dala budali da vozi...
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#24 Re: Kako dohakati trkacima

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

... još naplatit ležarinu za svaki dan...
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#25 Re: Kako dohakati trkacima

Post by jazzer »

Kakve staze?? Kome praviti staze??? Da nam ne bi divjali po gradu trebamo
im napraviti stazu pa da tamo divljaju??? Ne mogu vjerovati da se neko
za tako nesto zalaze. Zato sto su oni kreteni, ludjaci, potencijalne ubice trebalo bi
ih negdje skloniti i parama poreskih obveznika napraviti im stazu da mogu
''uzivati''?? Ja znam bar hiljadu drugih nacina gdje potrositi taj novac umjesto na udovoljavanje
ovim budalama. Neka policija i sudstvo rade svoj posao, kroz sankcije ih natjeraju da
razmisle hoce li voziti primjerenom brzinom ili ce ugrozavati ostale ucesnike
u saobracaju.
Post Reply