Kako dobiti vizu za Dubai ?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#1 Kako dobiti vizu za Dubai ?

Post by MrShadow »

Dakle zelim da rezervisem hotel i kartu preko expedie ili booking.com pa me zanima kako u tom slucaju mogu dobiti turisticku vizu ?

Znam da kada idem preko turisticke agencije oni sve srede, ali sta u ovom slucaju ?

hvala
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#2 Re: Kako dobiti vizu za Dubai ?

Post by una_bo »

mislim da Bosna nije na onom spisku zemalja koje mogu dobiti vizu na granici. Ja sam mami vadila evisa (eDNRD), poslala čini mi se skeniran pasoš i sliku (moram ti provjeriti), dobila mailom visu, isprintala, i to je to.
Vidi sa hotelom šta ti sve treba, koji ti je hotel? neki hoteli obezbijede vizu. mogu ti provjeriti koliko para (mislim da je oko 600AED), mada mislim da to imaš na njihovojn stranici.
http://ednrd.ae/
to je stranica za e visa
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#3 Re: Kako dobiti vizu za Dubai ?

Post by GaRGa »

hotel mora garantovati za tebe ne znam moze li to preko booking.com ili moras dikretno hotel kontaktirati
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#4 Re: Kako dobiti vizu za Dubai ?

Post by Amagon »

Pozdrav! Uskoro letim za Yerevan, ali imam transfer u Dubaiju, 8h, i želio bih obići grad pa mi treba tranzitna viza. Letim sa FlyDubai, i oni ne nude mogućnost da mi srede tranzitnu vizu, samo onu turističku od 30 dana. Čitao sam na netu da se može tamo na aerodromu u Marhaba Services srediti tranzitna viza 24h ? Zna li neko nešto više?

UNaprijed zahvalan! :)
User avatar
seda
Posts: 100
Joined: 06/07/2009 20:52

#5 Re: Kako dobiti vizu za Dubai ?

Post by seda »

javite se na Flydubai office tu u Sarajevu, i oni vam daju vizu u roku od 2-3 dana. Morate kartu preko njih uzeti :D
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#6 Re: Kako dobiti vizu za Dubai ?

Post by Amagon »

Karta je rezervisana, i javio sam se Flydubai ali kazu da ne mogu tranzitnu vizu, samo turističku vizu od 30 dana, i da za tu vizu treba oko 5-7 dana , košta oko 100 € . Ima i neka srpska agencija iz Dubaija, sređiva vize, ali je 100 dolara ..

Snaći ću se već nekako. Hvala još jednom
skulari
Posts: 10
Joined: 15/03/2008 17:44

#7 Re: Kako dobiti vizu za Dubai ?

Post by skulari »

Vizu za Dubai mozete nabaviti i u agenciji Green travel u Sarajevu.
Post Reply