Kako dobiti uvjerenje da sam student

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#1 Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by _Threshold_ »

Upisao sam faks prije par sedmica i sada mi treba potvrda da sam student za neki račun u banci, dakle indeks ili slično, ali nama nisu dali indeks niti bilo kakvu potvrdu + nisam iz Sarajeva pa ne mogu samo tek tako otići na fakultet i moram isplanirati šta kako prije nego što odem tu, pa me interesuje šta mogu izvaditi kao taj dokument da bi oni imali uvjerenje da sam student, pretpostavljam mora se otići na fakultet ali šta tačno da tražim? Ili može li se bez fakulteta to negdje izvaditi?
User avatar
Rockefeller
Posts: 7220
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#2 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by Rockefeller »

Bolje da se nisi ni upis‘o.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by deogest »

_Threshold_ wrote: 07/08/2021 12:45 Upisao sam faks prije par sedmica i sada mi treba potvrda da sam student za neki račun u banci, dakle indeks ili slično, ali nama nisu dali indeks niti bilo kakvu potvrdu + nisam iz Sarajeva pa ne mogu samo tek tako otići na fakultet i moram isplanirati šta kako prije nego što odem tu, pa me interesuje šta mogu izvaditi kao taj dokument da bi oni imali uvjerenje da sam student, pretpostavljam mora se otići na fakultet ali šta tačno da tražim? Ili može li se bez fakulteta to negdje izvaditi?
Pa na fakultetu kojeg si upisao se vadi uvjerenje da si student lol. Na studentskoj sluzbi. Zavisi i koji si upisao, ako si drzavni, morat ces potezat da ti daju, stoka je to neljubazna.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#4 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by _Threshold_ »

deogest wrote: 07/08/2021 12:49
_Threshold_ wrote: 07/08/2021 12:45 Upisao sam faks prije par sedmica i sada mi treba potvrda da sam student za neki račun u banci, dakle indeks ili slično, ali nama nisu dali indeks niti bilo kakvu potvrdu + nisam iz Sarajeva pa ne mogu samo tek tako otići na fakultet i moram isplanirati šta kako prije nego što odem tu, pa me interesuje šta mogu izvaditi kao taj dokument da bi oni imali uvjerenje da sam student, pretpostavljam mora se otići na fakultet ali šta tačno da tražim? Ili može li se bez fakulteta to negdje izvaditi?
Pa na fakultetu kojeg si upisao se vadi uvjerenje da si student lol. Na studentskoj sluzbi. Zavisi i koji si upisao, ako si drzavni, morat ces potezat da ti daju, stoka je to neljubazna.
Pa da unsa sam hahaha, ok hvala ti, a kada se indeksi dijele? Koga god pitam niko ne zna tačno mislim od svojih prijatelja, poznanika što su isto sad upisali, neki kažu prije prve sedmice oktobra, ali niko ne zna tačno?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40338
Joined: 29/06/2011 23:39

#5 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by dječak sa šibicama »

Ja ne mogu vjerovati da postoje studenti koji ne znaju da mogu i telefonom nazvati studentsku sluzbu i postaviti logicna pitanja.

Znam da su oni cesto neljubazni, ali ipak... a opet, kad skontas da postoje studenti koji ne znaju osnove gramatike, licno vidio, neki se ni potpisati ne znaju, onda je sve moguce.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#6 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by deogest »

_Threshold_ wrote: 07/08/2021 12:53
deogest wrote: 07/08/2021 12:49

Pa na fakultetu kojeg si upisao se vadi uvjerenje da si student lol. Na studentskoj sluzbi. Zavisi i koji si upisao, ako si drzavni, morat ces potezat da ti daju, stoka je to neljubazna.
Pa da unsa sam hahaha, ok hvala ti, a kada se indeksi dijele? Koga god pitam niko ne zna tačno mislim od svojih prijatelja, poznanika što su isto sad upisali, neki kažu prije prve sedmice oktobra, ali niko ne zna tačno?
Ma pocetkom oktobra, kad pocne studiranje, ali nemoj se iznenadit ako ne bude gotov do januara, prije prvih ispitnih rokova, pogotovo ako si na Pravnom fakultetu.
User avatar
kabal1337
Posts: 7807
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#7 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by kabal1337 »

Preko ISS-a podneses zahtjev ( u potvrdama) i pokupiš na studentskoj kada ti zahtjev bude obrađen
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#8 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by _Threshold_ »

dječak sa šibicama wrote: 07/08/2021 12:55 Ja ne mogu vjerovati da postoje studenti koji ne znaju da mogu i telefonom nazvati studentsku sluzbu i postaviti logicna pitanja.

Znam da su oni cesto neljubazni, ali ipak... a opet, kad skontas da postoje studenti koji ne znaju osnove gramatike, licno vidio, neki se ni potpisati ne znaju, onda je sve moguce.
Pa kontam ako je nevezano za njih ili nešto ispade glupo što pitam, šta ja znam mislim prvi put sam se u životu upisao, nisam veteran u ovome, sad mi jeste logično bilo njih pitati ali zato što znam da se kod njih to vadi..
deogest wrote: 07/08/2021 12:55
Ma pocetkom oktobra, kad pocne studiranje, ali nemoj se iznenadit ako ne bude gotov do januara, prije prvih ispitnih rokova, pogotovo ako si na Pravnom fakultetu.
Ok tako sam i ja mislio, hvala puno.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#9 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by _Threshold_ »

kabal1337 wrote: 07/08/2021 12:59 Preko ISS-a podneses zahtjev ( u potvrdama) i pokupiš na studentskoj kada ti zahtjev bude obrađen
Nismo još dobili ni račun za iss tako da ne može to valjda, moram lično zatražiti
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40338
Joined: 29/06/2011 23:39

#10 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by dječak sa šibicama »

Sve radis sa studentskom sluzbom, oni su tvoj servis, tamo vadis i potvrde i sve ostalo sto ti treba.

Index ti trebaju dati do oktobra ali kako neko vec napisa, kod nas je moguce da neces dobiti do januara.

Ako si na FPN, uskoro ces shvatiti kako oni to javaslukom rade. Nadoci ces.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#11 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by _Threshold_ »

dječak sa šibicama wrote: 07/08/2021 13:04 Sve radis sa studentskom sluzbom, oni su tvoj servis, tamo vadis i potvrde i sve ostalo sto ti treba.

Index ti trebaju dati do oktobra ali kako neko vec napisa, kod nas je moguce da neces dobiti do januara.

Ako si na FPN, uskoro ces shvatiti kako oni to javaslukom rade. Nadoci ces.
:thumbup: okej razumijem hvala ti
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12 Re: Kako dobiti uvjerenje da sam student

Post by Edin H. »

Post Reply