Kako dobiti državljanstvo BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
JimMorrison

#1 Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by JimMorrison » 16/01/2012 10:01

Ja sam iz Hrvatske, a htio bi dobiti BiH državljanstvo. Nisam rođen u BiH niti su tamo rođeni moji roditelji. Da li imam šanse dobiti državljanstvo i pod kojim uvjetima?

JimMorrison

#3 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by JimMorrison » 16/01/2012 11:01

Znači, moram 8 godina živjeti u BiH da bi dobio državljanstvo. S*anje!
Ima i članak zakona koji kaže da se sve to može zaobići i dobiti državljanstvo ako je to od posebnog interesa ili koristi za BiH. To je biće član zakona koji služi za sakupljanje plavih kuverti. Platiš pare i dobiješ državljanstvo...:)

ReD aka Socijalista

#4 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by ReD aka Socijalista » 16/01/2012 11:04

JimMorrison wrote:Znači, moram 8 godina živjeti u BiH da bi dobio državljanstvo. S*anje!
Ima i članak zakona koji kaže da se sve to može zaobići i dobiti državljanstvo ako je to od posebnog interesa ili koristi za BiH. To je biće član zakona koji služi za sakupljanje plavih kuverti. Platiš pare i dobiješ državljanstvo...:)
Mozes ako si doktor nauka ili da se ozenis jbg. Ili ako ces uloziti veliku investiciju u BiH.

Alfons Kauders

#5 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by Alfons Kauders » 16/01/2012 11:30

JimMorrison wrote:Znači, moram 8 godina živjeti u BiH da bi dobio državljanstvo. S*anje!
tesko, znam da mi prijatelj nije regulisao za svoju suprugu, koja zivi u bih godinama... ako se radi o nekom istinskom posebnom interesu, najbolje ti je da se javis ministarstvu civilnih poslova i izlozis svoj "slucaj"...

ili da kazes kako si mudzahedin ili izbjeglica iz knina... oni su svi dobili drzavljanstvo jos prije 15 godina...

popajic

#6 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by popajic » 16/01/2012 12:19

Cudno ovo citati u momentu kad bi pola drzave sve dalo samo da se trse BIH zavljanstva :D

JimMorrison

#7 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by JimMorrison » 16/01/2012 12:54

popajic wrote:Cudno ovo citati u momentu kad bi pola drzave sve dalo samo da se trse BIH zavljanstva :D
Ja sam iz Splita, ali sam u svojoj mladosti često išao u Bosnu s prijateljima, najčešće vikendom navećer. Najviše smo išli u Livno gdje smo obilazili nočne klubove, a tamo smo i dočekivali nove godine. Boravio sam i u Mostaru, Sarajevu, Prozoru, Posušju, Bihaću i raznim drugimm jestima i gradovima.

Bosna nije država mog porijekla, nikoga nemam tamo, ali to je država moje mladosti. To je moja druga majka domovina. Ja često puta sjednem u auto i putujem u Bosnu, bilo da imam razloga ili da nemam. Jednostavno se stalno vraćam tamo. Zato bi želio imati državljanstvo bosne.

JimMorrison

#8 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by JimMorrison » 16/01/2012 13:03

Ne, nije to. Firmu u Bosni može otvoritii stranac i tu nema ograničenja. Jedino što stranac ne smije raditi dok ne dobije radnu dozvolu, a to kao vlasnik firme mogu. To je najmanji problem.

DarkSoul

#9 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by DarkSoul » 16/01/2012 21:22

JimMorrison wrote:Ja sam iz Hrvatske, a htio bi dobiti BiH državljanstvo. Nisam rođen u BiH niti su tamo rođeni moji roditelji. Da li imam šanse dobiti državljanstvo i pod kojim uvjetima?
Ja ti mogu dobrovoljno da prepisem moje :P

JimMorrison

#10 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by JimMorrison » 16/01/2012 21:24

DarkSoul wrote:
JimMorrison wrote:Ja sam iz Hrvatske, a htio bi dobiti BiH državljanstvo. Nisam rođen u BiH niti su tamo rođeni moji roditelji. Da li imam šanse dobiti državljanstvo i pod kojim uvjetima?
Ja ti mogu dobrovoljno da prepisem moje :P
Kad vidim tvoj avatar, zaključujem da bi se isplatilo oženiti za tebe pa da dobijem državljanstvo. Nadam se da je to stvarno tvoja slika, da nije izmijenjena u photoshopu :)

muha_sa

#11 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by muha_sa » 17/01/2012 08:50

JimMorrison wrote:
popajic wrote:Cudno ovo citati u momentu kad bi pola drzave sve dalo samo da se trse BIH zavljanstva :D
Ja sam iz Splita, ali sam u svojoj mladosti često išao u Bosnu s prijateljima, najčešće vikendom navećer. Najviše smo išli u Livno gdje smo obilazili nočne klubove, a tamo smo i dočekivali nove godine. Boravio sam i u Mostaru, Sarajevu, Prozoru, Posušju, Bihaću i raznim drugimm jestima i gradovima.

Bosna nije država mog porijekla, nikoga nemam tamo, ali to je država moje mladosti. To je moja druga majka domovina. Ja često puta sjednem u auto i putujem u Bosnu, bilo da imam razloga ili da nemam. Jednostavno se stalno vraćam tamo. Zato bi želio imati državljanstvo bosne.
dobro ti nama došo :-D

ps.
ne obaziri se na ove idiotarije :-) svako jutro bolesnici navrate da malo lijece bolesnu psihu :-)

Comrad

#12 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by Comrad » 17/01/2012 11:48

Kako mogu dobiti hrvatsko drzavljanstvo. :D

Imam fino ime i prezime, mislim da bih se mogao provuci.

Gologuzija

#13 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by Gologuzija » 17/01/2012 11:54

ja nudim svoje drzavljanstvo za bilo koje. Moze i madagaskar i lesoto.

zambaklija

#14 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by zambaklija » 17/01/2012 11:58

Comrad wrote:Kako mogu dobiti hrvatsko drzavljanstvo. :D

Imam fino ime i prezime, mislim da bih se mogao provuci.

meni nudili,jer sam rođen tamo,al ja nebi pa kad bi crko,mada sam iz ljutnje zbog pasoša i politike stalno viko uzeću,al samo trenutna slabost :D

muha_sa

#15 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by muha_sa » 18/01/2012 08:52

imal vas još koji bi se rado odrekli našeg državljanstva :?
-možda da se "ispalite"-da vam dam koju preporuku kako i gdje :? :lol:

JimMorrison

#16 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by JimMorrison » 18/01/2012 09:59

muha_sa wrote:imal vas još koji bi se rado odrekli našeg državljanstva :?
Pa to je najlakše, dobiti drugo državljanstvo ako si državljanin BiH. Ako vam treba hrvatsko državljanstvo, onda se izjasnite kao Hrvat i otiđete zatražiti putovnicu. Ako želite srpsko državljanstvo, onda se pripišete kao srbin i otiđete tražiti pasoš. Hrvati i Srbi u BiH su konstitutivni narod, ali se računa da je Hrvatska, odnosno Srbija njihova matična država pa stoga imaju pravo i na državljanstvo.

Ako ste po nacionalnost nešto drugo, primjerice rumunj ili bugarin, ali imate državljanstvo BiH, tko vam brani da se izjasnitekao Hrvat. Mogu se i ja izjasniti kao Englez, tko mi brani. Razlika je samou tome što ja ne mogu tada dobiti englesko državljanstvo, a vi ako se izjasnitekao Hrvati, onda možete dobiti hrvatsko državljanstvo.

Sa hrvatskom putovnicom možete putovati gdje hoćete bez vize (osim australije, kanade i SAD-a čiju vizu ćete lako dobiti).

Baš je bilo na Hrvatskoj televiziji da mnogi hrvati, srbi i bošnjaci uzimaju hrvatsku putovnicu i onda putuju po svijetu bez problema. Još sad ulazimo u Erotsku uniju, iako nisam baš siguran je li to za nas blagoslov ili prokletstvo.

svemirska_vjeverica

#17 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by svemirska_vjeverica » 18/01/2012 18:57

JimMorrison wrote:
Pa to je najlakše, dobiti drugo državljanstvo ako si državljanin BiH. Ako vam treba hrvatsko državljanstvo, onda se izjasnite kao Hrvat i otiđete zatražiti putovnicu. Ako želite srpsko državljanstvo, onda se pripišete kao srbin i otiđete tražiti pasoš. Hrvati i Srbi u BiH su konstitutivni narod, ali se računa da je Hrvatska, odnosno Srbija njihova matična država pa stoga imaju pravo i na državljanstvo.

Ako ste po nacionalnost nešto drugo, primjerice rumunj ili bugarin, ali imate državljanstvo BiH, tko vam brani da se izjasnitekao Hrvat. Mogu se i ja izjasniti kao Englez, tko mi brani. Razlika je samou tome što ja ne mogu tada dobiti englesko državljanstvo, a vi ako se izjasnitekao Hrvati, onda možete dobiti hrvatsko državljanstvo.

Sa hrvatskom putovnicom možete putovati gdje hoćete bez vize (osim australije, kanade i SAD-a čiju vizu ćete lako dobiti).

Baš je bilo na Hrvatskoj televiziji da mnogi hrvati, srbi i bošnjaci uzimaju hrvatsku putovnicu i onda putuju po svijetu bez problema. Još sad ulazimo u Erotsku uniju, iako nisam baš siguran je li to za nas blagoslov ili prokletstvo.
Jah, polako, nece ni to jos dugo moci. Sto se tice EU, mozes odmah racunati da je to prokletsvo.

friskyoreo

#18 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by friskyoreo » 18/01/2012 19:09

JimMorrison wrote:

Imas li neke podrobnije informacije sta, gdje i kako? :-D

muha_sa

#19 Re: Kako dobiti državljanstvo BiH

Post by muha_sa » 18/01/2012 19:12

JimMorrison wrote:

dobro ti nama došo :-D
a ovo što pišeš da se tako lako može dobit HR državljanstvo :-) izvini al pojma nemaš :-)

Locked