Kako do Neuma preko Svitave:)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

ActionWoman
Posts: 639
Joined: 03/06/2011 17:04

#76 Re: Kako do Neuma preko Svitave:)

Post by ActionWoman »

.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#77 Re: Kako do Neuma preko Svitave:)

Post by lajkujMe »

iamx wrote:Zna li neko kakvo je trenutno stanje na Svitavi i ovoj trasi? Idem s prijateljima do Neuma, neki nemaju pasoše pa nemamo druge opcije.

Gori nego prije dvije godine kad sam napisao stanje, zbog gradnje nove ceste uopste ne ulazu u postojecu trasu.
Put je postao uzi na nekim dijelovima jer se asfalt raspao, a tesko se zaobilazi jer je i to malo makadama pored ceste lose pa imaju velike rupe.
Opet ponavljam ako si pocetnik vozi sporo ne prelazi 40 na sat drzi se sto vise svoje "trake" jer krivine su toliko nepregledne da te samo odjednom doceka sleper ili kamion.
Kad kisa padne jos sporije vozite, asfalt je vrlo star i bude gori od leda kad je mokar.
Valjda ce situacija biti bolja iduce godine s novom dionicom puta. Moram naglastiti nova cesta gradi se samo dio od oko 8 kilometara komplet put do Stoca nece dugo biti gotov po mom misljenju ako ne pokrenu napokon tender za ostali dio puta.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#78 Re: Kako do Neuma preko Svitave:)

Post by problemnatravunu »

Image
Ja sam prosao ovom srednjom (plavom) trasom (dakle to je preko Svitave) negdje u oktobru prošle godine i negdje sam napisao da to i nije tako strašno, barem po danu i po suvom!
Noću bi moglo biti guravo, zbog nedostatka horizontalne signalizacije, pustara, bez svjetla itd
A radovi se izvode na ovoj desnoj dionici, preko Stoca!
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#79 Re: Kako do Neuma preko Svitave:)

Post by Idemedosumom »

problemnatravunu wrote: 06/06/2018 14:50 Image
Ja sam prosao ovom srednjom (plavom) trasom (dakle to je preko Svitave) negdje u oktobru prošle godine i negdje sam napisao da to i nije tako strašno, barem po danu i po suvom!
Noću bi moglo biti guravo, zbog nedostatka horizontalne signalizacije, pustara, bez svjetla itd
A radovi se izvode na ovoj desnoj dionici, preko Stoca!
Da li je iko u skorije vrijeme za Neum putovao? Mene navigacija navodi također preko Svitave (Čapljine). Da li je išta bolje preko Stoca?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#80 Re: Kako do Neuma preko Svitave:)

Post by problemnatravunu »

išao sam ja u posljednjih 15 dana dva puta, kao i uvijek preko Svitave , ima ovaj video, gdje se kaže da je to i dalje bolji put, jer ono što nije završeno preko Stoca je još uži kolovoz nego preko Svitave, dakle preko Stoca tek kad sve bude završeno, valjda iduće godine

User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#81 Re: Kako do Neuma preko Svitave:)

Post by Idemedosumom »

Hvala :thumbup:
Post Reply