kako dalje

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
sasenka
Posts: 26
Joined: 31/07/2012 11:24

#1 kako dalje

Post by sasenka »

Često čitam postove na forumu ali je ovo prvi put da pišem.Pišem,jer ne znam šta drugo.Znam da će biti svakavih odgovora i smiješnih i osuđujućih ali ja sam spremna na sve.
Imam 34 godine.Majka sam dvoje djece koje volim više od života.Imam muža koji je stariji 12 godina od mene.Volim ga,moram to reći i udala sam se za njega iz ljubavi.Kroz godine zajedničkog života stekli smo uslove za normalan život,djeci ništa nije falilo.Ja ne radim (mogla sam ali sam izabrala da budem uz djecu) i nije mi krivo zbog toga.
S druge strane muž nikad nije tu.On zaista radi ali zaista se i druži sa drugima.Mene ne pita ništa ni šta ćemo u životu ni kako ćemo.On odlučuje o svemu.Ali kad treba okriviti nekoga za probleme ja sam tu.Sve je to i dobro da mu jednom nisam oprostila prevaru(našla mu telefon sa porukama od nje),međutim prije dva mjeseca sam otkrila da je imao vezu sa jednom konobaricom!Da li je trenutno s njom u vezi neznam...Kad sam mu rekla(to je jutros bilo a ja znam već dva mjeseca) da ne želim da me pravi budalom prvo je rekao da nezna o čemu govorim a onda je počeo da se dere,da me gura,da me hvata za vrat ...ma znate onu "napad je najbolje odbrana".To je dobro da je prvi put tako,svaki put je ista priča,iste prijetnje isto sve.Moram vam reći i ovo da ja nemam nikoga svog od rodbine tako da nemam ničiju podršku.
Godinama sam se borila s njim da bi djeci bilo dobro ali ovog trena imam osjećaj da sam sama na svijetu da je sve izgubljeno.Nemojte mi samo govoriti da sam glupa,ja to već znam.
Nije na odmet da spomenem ovo:ja zaista držim do sebe,nisam umišljena ali zaista za sebe mogu reći da lijepo izgledam.Da želim da budem sa nekim mogla bih birati ali ja ne želim to.Ja želim samo miran porodični život.Da mi djeca budu sretna i da moj muž bude sretan sa mnom.
Pitam vas:kako natjerati nekoga da razgovara,da shvati da problem postoji,da ne može da se ponaša prema meni na način kako ne zaslužujem?!Pitam vas-kako dalje nakon svega?????
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#2 Re: kako dalje

Post by gerberica »

Moje misljenje je da treba da trazis strucnu pomoc.Ja ne bih puno pametovala tu jer nisam u takvoj situaciji,ali niko ne smije dati da se nad njim neko izivljava.Ne daj da te zlostavlja, potrazi pomoc, ako nemas tu nikoga imas gdje imas.Reci mu otvoreno da ces da trazis pomoc nekog svog, da ces traziti strucnu pomoc.
Mozemo mi tu svasta pisati ali ti si sa njim.
Po mom misljenju ti si bolja od njega, zrtvujes sebe radi djece, a
radi vaseg braka a on svrlja.
Skupi hrabrost i reci mu sve, ne zasluzujes torturu. Ako treba i razvedi se, nisi ni prva ni zadnja.Po meni tu nema selameta.
Sretno :thumbup:
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#3 Re: kako dalje

Post by plejka2 »

Ajd da uzmemo u obzir da tema nije neka zajebancija posto su vecinom ovde teme takvog karaktera u zadnje vrijeme...
Vidi imate dvoje djece al to ne znaci da moras trpit neko fizicko zlostavljanje.Po njegovim postupcima se vidi da mu nije stalo ni do tebe ni do djece.Kakvo varanje i slicna sranja ako imas sve u zivotu?
Lik il je ne izivljen ili ne zna sta od zivota.Tu djeca najvise ispastaju a evo vidimo i ti.Jedino pametno sto mi pada na pamet ovog trenutka je razgovor al izgleda da on ne zeli normalno ni razgovarat cim probleme nasiljem pokusava rijesiti.Zavisi samo koliki ti je prag tolerancije al bogami ako se tako nastavi nista osim razvoda ne vidim kao neku pametnu opciju bez obzira na sve sto se stekli skupa.Ne cijeni sto ima a to je najgore.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#4 Re: kako dalje

Post by Hemera »

sasenka wrote: Nije na odmet da spomenem ovo:ja zaista držim do sebe,nisam umišljena ali zaista za sebe mogu reći da lijepo izgledam.Da želim da budem sa nekim mogla bih birati ali ja ne želim to.Ja želim samo miran porodični život.Da mi djeca budu sretna i da moj muž bude sretan sa mnom.
Pitam vas:kako natjerati nekoga da razgovara,da shvati da problem postoji,da ne može da se ponaša prema meni na način kako ne zaslužujem?!Pitam vas-kako dalje nakon svega?????
Jedno je sta ti hoces,sta bi zelila sa svojim covjekom i djecom.
A drugo je da li ces u tome uspjeti.
Nije sve ni u izgledu vec karakteru,izgleda da se vi godinama razilazite u poimanju zivota dok se tako ponasa.
Ti mozes rijesiti problem tako sto ces se distancirati i posvetiti djeci i sacuvati sebe od njegovih histerisanja,sad da ispravljas krivu Drinu,smijesno je.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#5 Re: kako dalje

Post by respo »

razvedi se jer ga neces odgojiti on je odgojen vec kako jeste
a to sto nema postovanja prema svojoj zeni je posebna prica

ovako ces pokusavajuci samo izgubiti vrijeme a mozda i jos vise najebati cim je poceo u ranoj fazi hvatati za vrat
posveti se djeci nadji mukarca koji ce te cijeniti i tebe i djecu i uzivaj s njim u zivotu
User avatar
frameni
Posts: 1890
Joined: 10/05/2012 08:45
Location: Sarajevo

#6 Re: kako dalje

Post by frameni »

Meni samo jedno nije jasno.Kako nisi prije vidjela da je tip kreten?Mozda si ti bila toliko zaljubljena ili on dobar glumac da nisi vidjela takav karakter.Ne mogu da vjerujem da je neko godinama u vezi i tek sad se pokazali problemi.Problem je sigurno i prije postojao nego zatvaraju se oci.I pitas forum za misljenje.Svasta.Ako je takva situcaija kao sto opisujes,poslusaj glas razuma ako ne radi sebe onda radi djece.Postedi djecu trauma,zaposli se i pocni zivot ispocetka.
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#7 Re: kako dalje

Post by Aqua_S »

Joj kad kažu iz topa razvedi se, rokno bih sam sebe, pa nije razvod tako jednostavna i bezbolna stvar i očito ovi što tako misle i pišu i nisu u braku. Nisam nikakav stručnjak niti bračni savjetnik ali imam dosta životnog i bračnog iskustva da mogu s pravom ovako reagovati. Mislim da sasenka ima samo jedan ispravan potez ispred sebe, a to je da pokuša svog muža urazumiti i natjerati da sjedne i iskreno popriča sa njom bez povišenog tona i prijetnji. Razgovor je jedini način koji vodi do ispravne odluke. Zato pokušaj koliko god da te boli i da si iznervirana, biti staložena i popričaj otvoreno o svemu sa njim. Možda je samo nezadovoljan ljubavnim životom, možda i ti trebaš da daš malo nekih osvježenja u svemu. Sve je to ok, fina si supruga predana kući i svojoj djeci kako i treba, ali muškarac treba i nešto više od toga. Nemoj sad me shvatiti pogrešno u smislu da ja stojim na strani tvog muža, samo realno sagledaj svu situaciju i pritom pođi od sebe. Teško je biti objektivan prema sebi,ali pokušaj.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#8 Re: kako dalje

Post by respo »

Aqua_S wrote:Joj kad kažu iz topa razvedi se, rokno bih sam sebe, pa nije razvod tako jednostavna i bezbolna stvar i očito ovi što tako misle i pišu i nisu u braku. Nisam nikakav stručnjak niti bračni savjetnik ali imam dosta životnog i bračnog iskustva da mogu s pravom ovako reagovati. Mislim da sasenka ima samo jedan ispravan potez ispred sebe, a to je da pokuša svog muža urazumiti i natjerati da sjedne i iskreno popriča sa njom bez povišenog tona i prijetnji. Razgovor je jedini način koji vodi do ispravne odluke. Zato pokušaj koliko god da te boli i da si iznervirana, biti staložena i popričaj otvoreno o svemu sa njim. Možda je samo nezadovoljan ljubavnim životom, možda i ti trebaš da daš malo nekih osvježenja u svemu. Sve je to ok, fina si supruga predana kući i svojoj djeci kako i treba, ali muškarac treba i nešto više od toga. Nemoj sad me shvatiti pogrešno u smislu da ja stojim na strani tvog muža, samo realno sagledaj svu situaciju i pritom pođi od sebe. Teško je biti objektivan prema sebi,ali pokušaj.
jesi propustio onaj dio kad mu je ona rekla da zna a on je uhvatio za vrat
s tim nema price i nema sanse da ga urazumi kad nece imati priliku
imat ce priliku jedino dobiti plavo oko
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#9 Re: kako dalje

Post by Aqua_S »

I još samo jedno pitanje za ove komentatorice do sada: jeste li udate?
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#10 Re: kako dalje

Post by Aqua_S »

respo wrote:
Aqua_S wrote:Joj kad kažu iz topa razvedi se, rokno bih sam sebe, pa nije razvod tako jednostavna i bezbolna stvar i očito ovi što tako misle i pišu i nisu u braku. Nisam nikakav stručnjak niti bračni savjetnik ali imam dosta životnog i bračnog iskustva da mogu s pravom ovako reagovati. Mislim da sasenka ima samo jedan ispravan potez ispred sebe, a to je da pokuša svog muža urazumiti i natjerati da sjedne i iskreno popriča sa njom bez povišenog tona i prijetnji. Razgovor je jedini način koji vodi do ispravne odluke. Zato pokušaj koliko god da te boli i da si iznervirana, biti staložena i popričaj otvoreno o svemu sa njim. Možda je samo nezadovoljan ljubavnim životom, možda i ti trebaš da daš malo nekih osvježenja u svemu. Sve je to ok, fina si supruga predana kući i svojoj djeci kako i treba, ali muškarac treba i nešto više od toga. Nemoj sad me shvatiti pogrešno u smislu da ja stojim na strani tvog muža, samo realno sagledaj svu situaciju i pritom pođi od sebe. Teško je biti objektivan prema sebi,ali pokušaj.
jesi propustio onaj dio kad mu je ona rekla da zna a on je uhvatio za vrat
s tim nema price i nema sanse da ga urazumi kad nece imati priliku
imat ce priliku jedino dobiti plavo oko

respo jesi li ti oženjen?..a dobro sad on je reagovao malo krkanski, vutra mu bila sto ga je provalila..ipak ona godinama sa njim zivi, valjda zna sa kim zivi, i nacin kako da ga navede na razgovor.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#11 Re: kako dalje

Post by respo »

oprostila mu jednom on se okurazio
drugi put pokazala da zna za konobaricu a onda u njemu onaj muski ego ko je ona da mi to kaze
evo tebi malo stezanja vrata da vidis ko je gazda u kuci i neposredno poruka ne zajebaji se sa mnom udavit cu te

to je samo moje vidjenje te situacije
a on ce i poslije ovoga opet naci kasirku salterusu bilo koga jer ima prolaz od zene koja m je prvi put oprostila jer vidi da moze
ona njemu sta god sada da daje bilo to u sexualnom smislu ili bilo kom drugom on ce ici drugima kroz neko vrijeme jer mu je ona na neki nacin dosadila i kao sto rekoh jer vidi da moze

ps. nigdje nisam rekao da je razvod jednostavan
al ako uzmes sve okolnosti ona je najbezbolniji ma kako komplikovan bio
sasenka
Posts: 26
Joined: 31/07/2012 11:24

#12 Re: kako dalje

Post by sasenka »

frameni wrote:Meni samo jedno nije jasno.Kako nisi prije vidjela da je tip kreten?Mozda si ti bila toliko zaljubljena ili on dobar glumac da nisi vidjela takav karakter.Ne mogu da vjerujem da je neko godinama u vezi i tek sad se pokazali problemi.Problem je sigurno i prije postojao nego zatvaraju se oci.I pitas forum za misljenje.Svasta.Ako je takva situcaija kao sto opisujes,poslusaj glas razuma ako ne radi sebe onda radi djece.Postedi djecu trauma,zaposli se i pocni zivot ispocetka.
Pa dobro,ja sam pisala o trenutnoj situaciji.Tražim savjet na forumu?Da, tražim savjet na forumu jer trenutno nemam nikoga kome smijem reći u kakvoj sam situaciji.Imam prijateljice,komšinice ali ne želim da ljudi oko mene znaju šta se dešava.Pokušajte me razumjeti,nemojte osuđivati-zastanite na tren pa se upitajte šta bi učinili da se vašoj sestri tako nešto dešava.
Ja danas mogu reći-razvodim se ali zaista,zaista najviše će ispaštati djeca.Ja želim da mi muški pokušaju objasniti da li postoji način da ga "natjeram" da mirno razgovaramo.Ja sam tu radi djeci ali moram biti iskrena pa reći da se NADAM da se sve može razgovorom riješiti....ali onda se sjetim i one "u nadi je i magarac umro"
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#13 Re: kako dalje

Post by madnessa »

Ma da mu je bilo ne znam šta da je to zdrava okolina i da je on imalo normalan ne bi je tukao. To je zlostavljanje i tačka.
Problem je što je ona to nazvala "napad je najbolja odbrana", čime ona direktno opravdava njegovu reakciju svime osim da je on nesigurna osoba loša po nju i po svoju okolinu.

Potraži stručnu pomoć. Ovi ljudi su odlični, možeš tu doći bez da mora i on. http://www.porodicno.ba/
Zatim počni polako graditi svoj život u smijeru odlaska od njega; počni tražiti posao, štedjeti novac, gledaj da pronađeš neko društvo ne bi li srela dobronamjerne ljude i možda prijatelje...
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#14 Re: kako dalje

Post by radenska »

Mozda cete da me napadnete, ali ja stvarno mislim da ako zena ima mogucnost da radi da je zaista grijeh da ne iskoristi tu priliku i pored desetoro djece. Moja kolegica je nasla zenu da joj cuva dvoje male djecice (2 i 4 godine), radila za platu 600 KM, a toj zeni iz komsiluka davala 200. Jos ima vremena da zaradi penziju, mlada je, udala se sa 19 i otkad radi zaista se je promijenila na bolje.
Lijepo je da se zena posveti kuci, djeci ali za to ti niko poslije nece zahvaliti. I postat ce depresivna. Ja evo mirujem mjesec dana, ne micem iz kuce (cuvam trudnocu) i zaista se osjecam zatvoreno i pomalo depresivno. Jedva cekam da ponovo pocnem da radim.
A to za muza ne znam sta bh ti rekla. Toliko mladju zenu ima pored sebe, dvoje djecice i on se svalera. Treba ga dobro isklofati (kao cilim) :D
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#15 Re: kako dalje

Post by gerberica »

Aqua_S wrote:I još samo jedno pitanje za ove komentatorice do sada: jeste li udate?
Posto sam ja prva dala komentar evo da ti odgovorim.Udata i imam 2 povelika sina, skoro punoljetan jedan od njih.
Ne znam kako mozes da kritikujes sto smo pisali, ali zena pise o hvatanju za vrat, tu je tanka linija da je udavi.
Jel mozda tebi to ok? Meni nije bogami.
Nas dvoje smo se znali zakaciti, pa cutimo i poslije fino sjedemo i mirno rijesavamo problem.Ipak za sve godine on nije digao ruku na mene niti sta slicno. Ja kakva sam to bi mu bilo zadnje, a posto imam i moje iza sebe oni bi to uzeli u svoje ruke .Ne mislim ja da je uvjek razvod rjesenje, ali ovdje bogami ima dosta materijala za to, nema srece.Posebno fizicko zlostavljanje kada je u pitanju.
Mogla sam se i ja 100 puta razvesti do sada, ali znam da mu je stalo, voli mene, voli djecu ,nisam nikada nista posumnjala.Ipak, za moj brak vrijedi da se bori, ali da skoci na mene da me davi, odmah idem pa nek davi nekog drugog.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#16 Re: kako dalje

Post by respo »

sasenka wrote:

Ja danas mogu reći-razvodim se ali zaista,zaista najviše će ispaštati djeca.Ja želim da mi muški pokušaju objasniti da li postoji način da ga "natjeram" da mirno razgovaramo.Ja sam tu radi djeci ali moram biti iskrena pa reći da se NADAM da se sve može razgovorom riješiti....ali onda se sjetim i one "u nadi je i magarac umro"
s obzirom kako je reagovao tesko da ces ga natjerati da mirno razgovarate
jer ce sve pokusati rijesiti u svoju korist a najgore ako pocne kako je poceo silom
pa onda to preraste u situaciju
komsinice sta je bilo
pala niz stepenice
udarila se u stok
a djeca ne znam koliko imaju godina gledaju kako otac bije mamu

po meni zdravije je razvesti se i biti samohrana majka naravno on ce morati placati alimentaciju i pomagati novcano
dopusti im da vidjaju oca
i to je to
bar si i ti sretna jos ako nadjes drugog muskarca koji ti odgovara niti ce djeca ispastati zbog toga

opet da naglasim to je moje vidjenje tvog problema

musko sam al sam u ovim slucajevima na strani zena
goni kretena od sebe pa makar to bio i ja licno i ne daj da ti unisti citav zivot radi njegovih hirova itd
sasenka
Posts: 26
Joined: 31/07/2012 11:24

#17 Re: kako dalje

Post by sasenka »

Aqua_S wrote:Joj kad kažu iz topa razvedi se, rokno bih sam sebe, pa nije razvod tako jednostavna i bezbolna stvar i očito ovi što tako misle i pišu i nisu u braku. Nisam nikakav stručnjak niti bračni savjetnik ali imam dosta životnog i bračnog iskustva da mogu s pravom ovako reagovati. Mislim da sasenka ima samo jedan ispravan potez ispred sebe, a to je da pokuša svog muža urazumiti i natjerati da sjedne i iskreno popriča sa njom bez povišenog tona i prijetnji. Razgovor je jedini način koji vodi do ispravne odluke. Zato pokušaj koliko god da te boli i da si iznervirana, biti staložena i popričaj otvoreno o svemu sa njim. Možda je samo nezadovoljan ljubavnim životom, možda i ti trebaš da daš malo nekih osvježenja u svemu. Sve je to ok, fina si supruga predana kući i svojoj djeci kako i treba, ali muškarac treba i nešto više od toga. Nemoj sad me shvatiti pogrešno u smislu da ja stojim na strani tvog muža, samo realno sagledaj svu situaciju i pritom pođi od sebe. Teško je biti objektivan prema sebi,ali pokušaj.

Ja ne pravdam sebe niti u jednom pogledu.Vjerovatno i ja griješim u nečemu ali kad god pitam -da li je sve uredu,da li bi volio da je nešto drugačije u mom ponašanju,on kaže da je sve o.k.A vjeruj mi,da kaže u čemu griješim ja bih bar pokušala da to ispravim.
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#18 Re: kako dalje

Post by gerberica »

@ respo potpuno se slazem sa tobom.Posto uvidi da ona sve zna tu bi pocelo pravo fizicko zlostavljanje, sakrivanje modrica, djecije suze, ma pakao.Bolje je sve to sprijeciti.Draga moja nadji sebi posao, polako pripremaj teren za razvod i zivi zivot.Jos ti nije kasno, mlada si da se povuces.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#19 Re: kako dalje

Post by Not My Idea »

Aqua_S wrote:Joj kad kažu iz topa razvedi se, rokno bih sam sebe, pa nije razvod tako jednostavna i bezbolna stvar i očito ovi što tako misle i pišu i nisu u braku. Nisam nikakav stručnjak niti bračni savjetnik ali imam dosta životnog i bračnog iskustva da mogu s pravom ovako reagovati. Mislim da sasenka ima samo jedan ispravan potez ispred sebe, a to je da pokuša svog muža urazumiti i natjerati da sjedne i iskreno popriča sa njom bez povišenog tona i prijetnji. Razgovor je jedini način koji vodi do ispravne odluke. Zato pokušaj koliko god da te boli i da si iznervirana, biti staložena i popričaj otvoreno o svemu sa njim. Možda je samo nezadovoljan ljubavnim životom, možda i ti trebaš da daš malo nekih osvježenja u svemu. Sve je to ok, fina si supruga predana kući i svojoj djeci kako i treba, ali muškarac treba i nešto više od toga. Nemoj sad me shvatiti pogrešno u smislu da ja stojim na strani tvog muža, samo realno sagledaj svu situaciju i pritom pođi od sebe. Teško je biti objektivan prema sebi,ali pokušaj.
Koliko god je razvod bolan, psihicka i fizicka tortura je gora.
Bolje se razvesti nego trpit necije ponizavanje, uvrede i bit ocajna kucanica.
Jeste, najbolje je razgovarati ali sta kad to ne ide? Jesi preskocio dio gdje ju je udarao i urlao?
Al neka, nemoj ni slucajno da se razvede, to je sranje sa Zapada.

Ovo podvucheno. Ma fuj! Jest ona je kriva sto on vara i sto ne zna cuvat onu stvar u gachama. Najbolje da ona upishe neki techaj o sexualnim igricama.
Jebem ti primitivizam i selo.
User avatar
anoush
Posts: 5164
Joined: 12/11/2009 13:53
Location: A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn, an uben tanatha le faelas.

#20 Re: kako dalje

Post by anoush »

Not My Idea wrote:
Aqua_S wrote:Joj kad kažu iz topa razvedi se, rokno bih sam sebe, pa nije razvod tako jednostavna i bezbolna stvar i očito ovi što tako misle i pišu i nisu u braku. Nisam nikakav stručnjak niti bračni savjetnik ali imam dosta životnog i bračnog iskustva da mogu s pravom ovako reagovati. Mislim da sasenka ima samo jedan ispravan potez ispred sebe, a to je da pokuša svog muža urazumiti i natjerati da sjedne i iskreno popriča sa njom bez povišenog tona i prijetnji. Razgovor je jedini način koji vodi do ispravne odluke. Zato pokušaj koliko god da te boli i da si iznervirana, biti staložena i popričaj otvoreno o svemu sa njim. Možda je samo nezadovoljan ljubavnim životom, možda i ti trebaš da daš malo nekih osvježenja u svemu. Sve je to ok, fina si supruga predana kući i svojoj djeci kako i treba, ali muškarac treba i nešto više od toga. Nemoj sad me shvatiti pogrešno u smislu da ja stojim na strani tvog muža, samo realno sagledaj svu situaciju i pritom pođi od sebe. Teško je biti objektivan prema sebi,ali pokušaj.
Koliko god je razvod bolan, psihicka i fizicka tortura je gora.
Bolje se razvesti nego trpit necije ponizavanje, uvrede i bit ocajna kucanica.
Jeste, najbolje je razgovarati ali sta kad to ne ide? Jesi preskocio dio gdje ju je udarao i urlao?
Al neka, nemoj ni slucajno da se razvede, to je sranje sa Zapada.

Ovo podvucheno. Ma fuj! Jest ona je kriva sto on vara i sto ne zna cuvat onu stvar u gachama. Najbolje da ona upishe neki techaj o sexualnim igricama.
Jebem ti primitivizam i selo.

potpis
Last edited by anoush on 31/07/2012 13:26, edited 1 time in total.
User avatar
alchak.ba
Posts: 21073
Joined: 20/06/2012 09:11
Location: mrduša donja

#21 Re: kako dalje

Post by alchak.ba »

razvedi se.

samo mi nemoj reci -ne mogu zbog djece. Ako to kazes, onda neka te i dalje maltretira.
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#22 Re: kako dalje

Post by Aqua_S »

Not My Idea wrote:
Aqua_S wrote:Joj kad kažu iz topa razvedi se, rokno bih sam sebe, pa nije razvod tako jednostavna i bezbolna stvar i očito ovi što tako misle i pišu i nisu u braku. Nisam nikakav stručnjak niti bračni savjetnik ali imam dosta životnog i bračnog iskustva da mogu s pravom ovako reagovati. Mislim da sasenka ima samo jedan ispravan potez ispred sebe, a to je da pokuša svog muža urazumiti i natjerati da sjedne i iskreno popriča sa njom bez povišenog tona i prijetnji. Razgovor je jedini način koji vodi do ispravne odluke. Zato pokušaj koliko god da te boli i da si iznervirana, biti staložena i popričaj otvoreno o svemu sa njim. Možda je samo nezadovoljan ljubavnim životom, možda i ti trebaš da daš malo nekih osvježenja u svemu. Sve je to ok, fina si supruga predana kući i svojoj djeci kako i treba, ali muškarac treba i nešto više od toga. Nemoj sad me shvatiti pogrešno u smislu da ja stojim na strani tvog muža, samo realno sagledaj svu situaciju i pritom pođi od sebe. Teško je biti objektivan prema sebi,ali pokušaj.
Koliko god je razvod bolan, psihicka i fizicka tortura je gora.
Bolje se razvesti nego trpit necije ponizavanje, uvrede i bit ocajna kucanica.
Jeste, najbolje je razgovarati ali sta kad to ne ide? Jesi preskocio dio gdje ju je udarao i urlao?
Al neka, nemoj ni slucajno da se razvede, to je sranje sa Zapada.

Ovo podvucheno. Ma fuj! Jest ona je kriva sto on vara i sto ne zna cuvat onu stvar u gachama. Najbolje da ona upishe neki techaj o sexualnim igricama.
Jebem ti primitivizam i selo.
Znaš tvoj je problem što si neke stvari koje sam napisao prevela onako kako ti misliš da sam ja htio da kažem. Gdje sam ja to rekao NEEE ZA RAZVOD?? Samo sam stvari poredao kako bi trebale da idu nekim normalnim slijedom. Prvo razgovor, ako stvarno ne ide, onda bih je ja savjetovao da bude malo mudra, neko vrijeme radi na pripremi razvoda, prije svega pobrine sa da se koliko toliko finansijski obezbjedi, pokuša da nađe posao i tek onda kretenu kaže ciao amore.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#23 Re: kako dalje

Post by respo »

pa eto pokusala je razgovarati pa je dobila ruku na vrat
sasenka
Posts: 26
Joined: 31/07/2012 11:24

#24 Re: kako dalje

Post by sasenka »

alchak.ba wrote:razvedi se.

samo mi nemoj reci -ne mogu zbog djece. Ako to kazes, onda neka te i dalje maltretira.

A imaš li ti djecu?Da li si imaš roditelje?Vidiš,ja sam odrasla bez oca(poginuo),sa majkom koja je bila okrenuta drugim stvarima a ne nama djeci.Ja sad pokušavam da svojoj djeci pružim ljubav koju ja nisam imala,da im pružim osjećaj sigurnosti,osjećaj da nisu sami...A je li ti misliš da ja volim da živim ovako?
User avatar
alchak.ba
Posts: 21073
Joined: 20/06/2012 09:11
Location: mrduša donja

#25 Re: kako dalje

Post by alchak.ba »

sasenka wrote:
alchak.ba wrote:razvedi se.

samo mi nemoj reci -ne mogu zbog djece. Ako to kazes, onda neka te i dalje maltretira.

A imaš li ti djecu?Da li si imaš roditelje?Vidiš,ja sam odrasla bez oca(poginuo),sa majkom koja je bila okrenuta drugim stvarima a ne nama djeci.Ja sad pokušavam da svojoj djeci pružim ljubav koju ja nisam imala,da im pružim osjećaj sigurnosti,osjećaj da nisu sami...A je li ti misliš da ja volim da živim ovako?
Ne trazi sebi izgovore!
Locked