kako da je osvojim opet

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#526 Re: kako da je osvojim opet

Post by basicman »

malaplavooka wrote:Ne slušaj nikog.Kad je već toliko voliš-samo naprijed. Ne odustaj!
Hvala. Bio sam danas da je vidim, otisao joj do stana...I sjeo cekao da prode...
I vec kad sam pomislio nece doci, poznam je iz daljine po hodu....vraca se s posla.
Kad je vidjeh... poslje par rjeci poce da place. Reko sta je bilo... Kaze imala
sam grozan dan, radimo po 12 sati u birou, iskoristavaju nas, svi se deru na mene. Nisam kriva, i zatvorim
se i dode mi samo da placem. I ondah se i ja rasplakah s njom. Onda udosmo u stan da ostavi nesto sto je donjela.
Kaze otpraticu te do Voza. Otpratila me, usput popricasmo. Poce me uvjeravati u nesto, sto ni ona ne vjeruje.
Kaze bilo mi je 7 godina s tobom nasjretnijih u zivotu, ali i sad nije lose, vec ide na bolje kroz suze.
Ali to rece takvim glasom, da ne moze niko u to da povjeruje.
Ne znam vise ni sam. Vidim da je sve otislo u 3 p.m., nema cak nijedna pozitivna stvar, sto je bolja sad.
I kunem se u Boga, da je nisam proganjao. Znao sam po pola godine da se ne javim nikako, cak ni mailom.
Nije istina sto neki ovdje pisu, da joj ja nisam dao da nastavi. Znao sam po godinu ne nazvati !
I evo vidim, niko nije nigdje stigao. Ja prezivljavam, trudim se. Ona se bori ko lav, i jos joj je teze.
Nigdje nas, Nigdje one lakoce s kojom smo pocinjali i zavrsavali dan, zagrljeni na kaucu, i spavali spokojno...
NIgdje onog blagog izraza na licu, da podrzavamo jedno drugo u svim momentima....gdje smo se izgubili...
vrijeme nas odnjelo, jel vrjeme ili mi , ili ja ? nek budem kriv eto za sve....
samo ove ruke jos znaju da vole, i da paze
i to ona najbolje i zna, jer kad me je pustila da je ukradem bar za tren, osjecala se je sretna kao prije.
Nekad je najteze sebi priznati, ja sam priznao vec davno...i liz taylor se je udavala 3 i razvodila 3 puta i to za istog muskarca ako se ne varam, ljudski se je prevariti, al je neljudski ne priznati gresku i ne pokusati je ispraviti
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#527 Re: kako da je osvojim opet

Post by Mr.Penguin »

basicman wrote:
malaplavooka wrote:Ne slušaj nikog.Kad je već toliko voliš-samo naprijed. Ne odustaj!
Hvala. Bio sam danas da je vidim, otisao joj do stana...I sjeo cekao da prode...
I vec kad sam pomislio nece doci, poznam je iz daljine po hodu....vraca se s posla.
Kad je vidjeh... poslje par rjeci poce da place. Reko sta je bilo... Kaze imala
sam grozan dan, radimo po 12 sati u birou, iskoristavaju nas, svi se deru na mene. Nisam kriva, i zatvorim
se i dode mi samo da placem. I ondah se i ja rasplakah s njom. Onda udosmo u stan da ostavi nesto sto je donjela.
Kaze otpraticu te do Voza. Otpratila me, usput popricasmo. Poce me uvjeravati u nesto, sto ni ona ne vjeruje.
Kaze bilo mi je 7 godina s tobom nasjretnijih u zivotu, ali i sad nije lose, vec ide na bolje kroz suze.
Ali to rece takvim glasom, da ne moze niko u to da povjeruje.
Ne znam vise ni sam. Vidim da je sve otislo u 3 p.m., nema cak nijedna pozitivna stvar, sto je bolja sad.
I kunem se u Boga, da je nisam proganjao. Znao sam po pola godine da se ne javim nikako, cak ni mailom.
Nije istina sto neki ovdje pisu, da joj ja nisam dao da nastavi. Znao sam po godinu ne nazvati !
I evo vidim, niko nije nigdje stigao. Ja prezivljavam, trudim se. Ona se bori ko lav, i jos joj je teze.
Nigdje nas, Nigdje one lakoce s kojom smo pocinjali i zavrsavali dan, zagrljeni na kaucu, i spavali spokojno...
NIgdje onog blagog izraza na licu, da podrzavamo jedno drugo u svim momentima....gdje smo se izgubili...
vrijeme nas odnjelo, jel vrjeme ili mi , ili ja ? nek budem kriv eto za sve....
samo ove ruke jos znaju da vole, i da paze
i to ona najbolje i zna, jer kad me je pustila da je ukradem bar za tren, osjecala se je sretna kao prije.
Nekad je najteze sebi priznati, ja sam priznao vec davno...i liz taylor se je udavala 3 i razvodila 3 puta i to za istog muskarca ako se ne varam, ljudski se je prevariti, al je neljudski ne priznati gresku i ne pokusati je ispraviti
Dovedi je u Bosnu i ozeni je, zavrsi ovu sapunicu :D
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#528 Re: kako da je osvojim opet

Post by theTruePath »

Joj tito

ovo je vec previse i za sapunicu neku,odluci se za sebe..ne mozes se ti boriti za nesto sto ona nece.ili odluci da pokusate ponovo,,ne mora to biti veza,izlazite,druzite se i vidite gdje to sve vodi

ili nastavite dalje ,i stavite definitvno tacku
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#529 Re: kako da je osvojim opet

Post by Mistik_ »

Ako ima sestru opali je pred njenim ocima, ova ce biti ljubomorna i vratit ce ti se odmah. :D



edit:

Sad ozbiljno, citam neke tvoje komentare i nejverovatno je koliko si uvjeren u to da je ona bez tebe jadna i da nema zivot, iskren da budem zvucis mi ko neki uhoda i control freak, nevjerovatno je kako racionaliziras i uvjeravas sebe u neke stvari. Mozda te se cura boji???

Uporan si u tom da je njoj lose bez tebe i da se ubjedjuje u to da joj je dobro. A u sta se ti ubjedjujes?
Ne budi sebican daj curi prostora i pusti je da zivi, ako je odlucila da ne zeli biti s tobom nema tu "osvajanja" ponovo nije tvrdjava to je covjek.

Iskren da budem, opet, na granici si poremecenog ponasanja. Kako uopste znas sve detalje njenog zivota, s kim se druzi, sta radi, kako se osjeca svake sekunde u toku dana?

Ovdje je samo bitno sta ti zelis, ne gledas stvari realno uopste. Znam da djaba palamudim jer ces ti i ovo izracionalizirati i okrenuti na svoj mlin al makar jednu stvar uzmi u obzir da svi ljudi imaju pravo na izbor i zivot i ako neko nesto odluci pusti ga i nemoj forsirati.

Nisi ni prvi ni posljednj koji se nesretno zaljubio al jebi ga deal with it i misli malo na druge (al ne kroz prizmu svog ega) i pusti zenu da zivi.

Nevjerovatno kolko neki muskarci mogu biti istrajni u ubjedjenju da su im bivse cure izgubljene i da ih oni trebaju spasavati... i dovoditi pameti...
Last edited by Mistik_ on 13/12/2011 16:27, edited 1 time in total.
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#530 Re: kako da je osvojim opet

Post by anthraxQ »

Čovjek inače ima osobinu da idealizira ono što je moglo biti, a nije... nije vaša ljubav posebna, niti jedina. Ljudi se vole i inače, i pored vas. Pusti to sve i nastavi život, nisi ti mlad pa da ne znaš da li bi "kakio ili srao". čak u neku ruku, posumnjam da li je to ljubav medju vama, nego neka medjuovisnost kojoj kraja nema.

I sama ova tema koju si postavio, je zanimljiva, ali samo pokazuje da ti sam više ne znaš šta ćeš od sebe.

Hoćeš ti čekati da ona dođe pameti?

Ili ćeš čekati da je ti izgubiš zbog nje?

Nisi ti mlad druže... sigurno u tvome životu ima i drugih osoba koje zanemaruješ zbog te utopije.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#531 Re: kako da je osvojim opet

Post by Zoya »

Sve je prolazno, pa cak i ljubav. Ja veze nemam ko je ludji od vas dvoje, ali se iskreno nadam da ce nesto konkretno se desiti u skorije vrijeme, jer ne mogu vjerovati da jos uvijek vjerujes u vas i da ulazes zivce i vrijeme u sve to. Jelde da se ne zelis pomiriti sa cinjenicom da je sve gotovo? E dok se sa time ne pomiris, ima da i dalje trazis razloge da ostanes u toj relaciji koja po meni to nije. Maljem te u glavu treba!
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#532 Re: kako da je osvojim opet

Post by pustopoljina »

jedini koje maljem treba smo mi koji citamo. njemu je bas super.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#533 Re: kako da je osvojim opet

Post by Zoya »

Pa vjerovatno mu i jeste dobro cim nastavlja. Mislim da je usao u neki zacarani krug iz kojeg se ne moze (a prije bih rekla ne zeli) izvuci. Do nas je samih koliko cemo dozvoliti da se agonija nastavi.
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#534 Re: kako da je osvojim opet

Post by Mistik_ »

Ma jarane njemu jes dobro a za nju nisam siguran.

Imam utisak da se radi o liku za kojeg obicno trazis zabranu prilaska na najmanje 100m :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#535 Re: kako da je osvojim opet

Post by pustopoljina »

ma dok je on ustuknuo taman kad je sve pocelo da se odvija u pravcu zbog kojeg je i dosao i spominje elizabet tejlor (mislim da je sa jednim likom 2 puta bila vjencana), imala ukupno 8 brakova i 7 muzeva...
vidis da je gdje hoce da bude.
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#536 Re: kako da je osvojim opet

Post by Tvrdokorna mrlja »

pustopoljina wrote:ma dok je on ustuknuo taman kad je sve pocelo da se odvija u pravcu zbog kojeg je i dosao i spominje elizabet tejlor (mislim da je sa jednim likom 2 puta bila vjencana), imala ukupno 8 brakova i 7 muzeva...
vidis da je gdje hoce da bude.
s richardom burtonom :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#537 Re: kako da je osvojim opet

Post by pustopoljina »

Tvrdokorna mrlja wrote:
pustopoljina wrote:ma dok je on ustuknuo taman kad je sve pocelo da se odvija u pravcu zbog kojeg je i dosao i spominje elizabet tejlor (mislim da je sa jednim likom 2 puta bila vjencana), imala ukupno 8 brakova i 7 muzeva...
vidis da je gdje hoce da bude.
s richardom burtonom :D
:lol: jest...
a da cesce peres kahvenjake :D
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#538 Re: kako da je osvojim opet

Post by Tvrdokorna mrlja »

pustopoljina wrote:
Tvrdokorna mrlja wrote:
pustopoljina wrote:ma dok je on ustuknuo taman kad je sve pocelo da se odvija u pravcu zbog kojeg je i dosao i spominje elizabet tejlor (mislim da je sa jednim likom 2 puta bila vjencana), imala ukupno 8 brakova i 7 muzeva...
vidis da je gdje hoce da bude.
s richardom burtonom :D
:lol: jest...
a da cesce peres kahvenjake :D
ja to sedmicno :D

mozda nam je drug reinkarnacija burtona :D
jel ono rece da je 84 godiste? :lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#539 Re: kako da je osvojim opet

Post by Zoya »

:lol:
Ja bi voljela da mu mi nekako pomognemo (kako god to zvucalo) :D
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#540 Re: kako da je osvojim opet

Post by Mistik_ »

Zoya wrote::lol:
Ja bi voljela da mu mi nekako pomognemo (kako god to zvucalo) :D
ma ja bi da njoj pomognem if ju nou vot aj min :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#541 Re: kako da je osvojim opet

Post by Zoya »

Ona nije nasha :D
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#542 Re: kako da je osvojim opet

Post by Tvrdokorna mrlja »

Zoya wrote::lol:
Ja bi voljela da mu mi nekako pomognemo (kako god to zvucalo) :D
a zvuci bas :D

de mu vi pomozite,ja sam straight :lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#543 Re: kako da je osvojim opet

Post by pustopoljina »

...
razmisljam da pustim da produ 2 mjeseca i da se u martu doselim u madrid i ostanem tu zivjeti i da pokusam
osvojiti je nazad. samo kakvi su vasi savjeti, kako da to ucinim. jer kontakt ne zeli, jer zna ako se vidimo
da nema glume i da ne moze slagati kao preko maila. volio bi da cujem vase ideje i mozda onih
koji su imali slicnih iskustava. molim vas samo konstruktivni prijedlozi, a ne nesto tipa: kani je se.
zelim sve pokusati, jer nijedna druga mi nije insteresantna ni sekunde, iako sam u vise navrata pokusao.
meni je 32 godine a njoj 29, tako da stvarno vise ne znam koga i sta ceka....
ako dignem ruke od svega, bilo bi mi zao i sebe a istinski i nje....jer smo ponajvise bili skupa sretni...
prosle godine, krajem decembra...
nije pokojni burton :)
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#544 Re: kako da je osvojim opet

Post by Mistik_ »

Zoya wrote:Ona nije nasha :D
a joj...nije valjda... pa sve su nase :D
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#545 Re: kako da je osvojim opet

Post by theTruePath »

sto stajete na tudje rane,on valjda najbolje zna u kakvoj je situaciji,mada licno mislim da se treba sabrati i dobro razmisliti sta zeli

niste ni mladi vise,hoces li je cekati jos 2 godine i onda konacno shvatiti da nema nista od toga? mislim bolje sad staviti sve karte na sto.jasno je pitati sta zeli bez glumaze ikakve,reci joj da ne morate odmah u vezi biti ali mozete izlaziti i druziti se i vidjeti cemu to sve vodi(dejting sto bi rekl i ameri,poceti iz pocetka :))...ako ona ne zeli ni to,e onda ti je sve rekla,zatovri vrata tog djela zivota,i nastavi dalje.uradio si sto mozes
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#546 Re: kako da je osvojim opet

Post by basicman »

Mr.Penguin wrote:
basicman wrote:
malaplavooka wrote:Ne slušaj nikog.Kad je već toliko voliš-samo naprijed. Ne odustaj!
Hvala. Bio sam danas da je vidim, otisao joj do stana...I sjeo cekao da prode...
I vec kad sam pomislio nece doci, poznam je iz daljine po hodu....vraca se s posla.
Kad je vidjeh... poslje par rjeci poce da place. Reko sta je bilo... Kaze imala
sam grozan dan, radimo po 12 sati u birou, iskoristavaju nas, svi se deru na mene. Nisam kriva, i zatvorim
se i dode mi samo da placem. I ondah se i ja rasplakah s njom. Onda udosmo u stan da ostavi nesto sto je donjela.
Kaze otpraticu te do Voza. Otpratila me, usput popricasmo. Poce me uvjeravati u nesto, sto ni ona ne vjeruje.
Kaze bilo mi je 7 godina s tobom nasjretnijih u zivotu, ali i sad nije lose, vec ide na bolje kroz suze.
Ali to rece takvim glasom, da ne moze niko u to da povjeruje.
Ne znam vise ni sam. Vidim da je sve otislo u 3 p.m., nema cak nijedna pozitivna stvar, sto je bolja sad.
I kunem se u Boga, da je nisam proganjao. Znao sam po pola godine da se ne javim nikako, cak ni mailom.
Nije istina sto neki ovdje pisu, da joj ja nisam dao da nastavi. Znao sam po godinu ne nazvati !
I evo vidim, niko nije nigdje stigao. Ja prezivljavam, trudim se. Ona se bori ko lav, i jos joj je teze.
Nigdje nas, Nigdje one lakoce s kojom smo pocinjali i zavrsavali dan, zagrljeni na kaucu, i spavali spokojno...
NIgdje onog blagog izraza na licu, da podrzavamo jedno drugo u svim momentima....gdje smo se izgubili...
vrijeme nas odnjelo, jel vrjeme ili mi , ili ja ? nek budem kriv eto za sve....
samo ove ruke jos znaju da vole, i da paze
i to ona najbolje i zna, jer kad me je pustila da je ukradem bar za tren, osjecala se je sretna kao prije.
Nekad je najteze sebi priznati, ja sam priznao vec davno...i liz taylor se je udavala 3 i razvodila 3 puta i to za istog muskarca ako se ne varam, ljudski se je prevariti, al je neljudski ne priznati gresku i ne pokusati je ispraviti
Dovedi je u Bosnu i ozeni je, zavrsi ovu sapunicu :D
akoBogda, inshAllah :D
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#547 Re: kako da je osvojim opet

Post by basicman »

theTruePath wrote:Joj tito

ovo je vec previse i za sapunicu neku,odluci se za sebe..ne mozes se ti boriti za nesto sto ona nece.ili odluci da pokusate ponovo,,ne mora to biti veza,izlazite,druzite se i vidite gdje to sve vodi

ili nastavite dalje ,i stavite definitvno tacku
pametan prijedlog. vidjeti se ponekad i vidjeti jel vodi icemu. kao veza na probu :D
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#548 Re: kako da je osvojim opet

Post by basicman »

Zoya wrote:Sve je prolazno, pa cak i ljubav. Ja veze nemam ko je ludji od vas dvoje, ali se iskreno nadam da ce nesto konkretno se desiti u skorije vrijeme, jer ne mogu vjerovati da jos uvijek vjerujes u vas i da ulazes zivce i vrijeme u sve to. Jelde da se ne zelis pomiriti sa cinjenicom da je sve gotovo? E dok se sa time ne pomiris, ima da i dalje trazis razloge da ostanes u toj relaciji koja po meni to nije. Maljem te u glavu treba!
pa jest sve prolazno. ljubav je poslje godinu dana vec prolazna, dakle osjecaj zaljubljenosti. poslje par godina veza dolazi u neki svoju petu, ili sedmu fazu, zavisi od definicije i to je vise prijateljstvo i partnerstvo nego zaljubljenost.
ta faza ne mora biti prolazna. ipak sve zavisi od ocekivanja. ja sam se davno bio pomirio s cinjenicom da je gotovo.
i ne tako davno i pokusao i bio s drugima, i pokusao i vezu i sve. ali uzalud, vidim da nije to to. ma nije ni blizu. osjetis kad se silis da si s nekim, a kad si s mislima s nekim drugim. osjetis da vidis da sve to sto ti je bitno, da nova osoba nema, a da druga da je imala, i tek onda shvatis sta ti je bilo vazno. covjek tak kad izgubi moze znati jel istinski volio
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#549 Re: kako da je osvojim opet

Post by basicman »

anthraxQ wrote:Čovjek inače ima osobinu da idealizira ono što je moglo biti, a nije... nije vaša ljubav posebna, niti jedina. Ljudi se vole i inače, i pored vas. Pusti to sve i nastavi život, nisi ti mlad pa da ne znaš da li bi "kakio ili srao". čak u neku ruku, posumnjam da li je to ljubav medju vama, nego neka medjuovisnost kojoj kraja nema.

I sama ova tema koju si postavio, je zanimljiva, ali samo pokazuje da ti sam više ne znaš šta ćeš od sebe.

Hoćeš ti čekati da ona dođe pameti?

Ili ćeš čekati da je ti izgubiš zbog nje?

Nisi ti mlad druže... sigurno u tvome životu ima i drugih osoba koje zanemaruješ zbog te utopije.
svakom je svoja ljubav najposebnija. gledamo svi subjektivno, ljudski je.
samo si me naveo na drugu ideju. najgore je cekati, bolje se trznuti i aktivno raditi, svejedno u kojem to pravcu bilo.
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#550 Re: kako da je osvojim opet

Post by basicman »

Mistik_ wrote:Ma jarane njemu jes dobro a za nju nisam siguran.

Imam utisak da se radi o liku za kojeg obicno trazis zabranu prilaska na najmanje 100m :D
imas dobar utisak :), toliko me se boji, da je juce nazvala i popricali normalno. i evo uzeo sam joj poklon da joj odnesem veceras. pa nek me murija uhapsi odmah. previse filmova gledas sa tim zabranama prilaza i manijacima. nismo svi takvi
Post Reply