Kako borba ustvari izgleda

tuborg033
Posts: 7
Joined: 15/01/2022 23:46

#1 Kako borba ustvari izgleda

Post by tuborg033 »

Vozdra raja, novi sam na forumu
Pošto nisam bio ni rodjen u ratu a poceo je da me interesuje u zadnje vrijeme jer je to nama nesto nepojmljivo volio bih da pitam nekoga ko je ili ucestvovao u borbama ili je bolje upucen od mene. Svi borci u intervjuima govore samo uzeli smo to i to, taj i taj je poginuo, a stari skoro nikako nece da prica o ratu. Kako se ustvari uzima neki neprijateljski rov? Nije mi jasno, nema mi logike da izadjes iz svog rova i molis boga da te ne vidi ili ne cuje pa te ubije dok mu ne pridjes da ubacis bombu, pogotovo na pocetku rata kad imas papovku ili M70 a ovi mitraljeze i svu mogucu artiljeriju,
Najvise me zanima na pocetku rata kako je to bilo kada je naoruzanje bilo 0 a opet su se vodile borbe. ( nadam se da necu uvrijediti nekoga jer fakat nemam pojma :lol: )
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by cyprus »

Sve zavisi koliko para imaš na početku runde... Ako imaš dovoljno a terorist si, onda ništa ljepše nema nego kalašem pucat hedšote... Ako si pak kanter, onda je mislim emka najbolje rješenje... Samo moraš pazit da ti ostane dovoljno helta nakon prve makljaže...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45207
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by Chmoljo »

tuborg033 wrote: 16/01/2022 00:02 Vozdra raja, novi sam na forumu
Pošto nisam bio ni rodjen u ratu a poceo je da me interesuje u zadnje vrijeme jer je to nama nesto nepojmljivo volio bih da pitam nekoga ko je ili ucestvovao u borbama ili je bolje upucen od mene. Svi borci u intervjuima govore samo uzeli smo to i to, taj i taj je poginuo, a stari skoro nikako nece da prica o ratu. Kako se ustvari uzima neki neprijateljski rov? Nije mi jasno, nema mi logike da izadjes iz svog rova i molis boga da te ne vidi ili ne cuje pa te ubije dok mu ne pridjes da ubacis bombu, pogotovo na pocetku rata kad imas papovku ili M70 a ovi mitraljeze i svu mogucu artiljeriju,
Najvise me zanima na pocetku rata kako je to bilo kada je naoruzanje bilo 0 a opet su se vodile borbe. ( nadam se da necu uvrijediti nekoga jer fakat nemam pojma :lol: )
User avatar
amidzazeher
Posts: 3071
Joined: 14/04/2011 23:41

#4 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by amidzazeher »

cyprus wrote: 16/01/2022 00:08 Sve zavisi koliko para imaš na početku runde... Ako imaš dovoljno a terorist si, onda ništa ljepše nema nego kalašem pucat hedšote... Ako si pak kanter, onda je mislim emka najbolje rješenje... Samo moraš pazit da ti ostane dovoljno helta nakon prve makljaže...
:lol:

Kralju :thumbup:

A vidi Chmolje postavlja mu video :lol: :lol:
tuborg033
Posts: 7
Joined: 15/01/2022 23:46

#5 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by tuborg033 »

cyprus wrote: 16/01/2022 00:08 Sve zavisi koliko para imaš na početku runde... Ako imaš dovoljno a terorist si, onda ništa ljepše nema nego kalašem pucat hedšote... Ako si pak kanter, onda je mislim emka najbolje rješenje... Samo moraš pazit da ti ostane dovoljno helta nakon prve makljaže...
ma samo AWP i deagle jebes ramba
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45207
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by Chmoljo »

štae, nek trenira malo :D

a čuj, jedan moj dobar drug koji je bio u inostranstvu, onako hud u neznanju, i sa željom da sazna, a inače do bola iskren, kaže meni: nikako mi nije jasno kako deset-petnest ljudi može streljati 200. pa ja bih se zaletio pa šta bog da. kako njih 200 ne sredi ovih 10.


jebiga, čovjek samo igra igru brojeva, džaba što mu je i stari jedva živu glavu izvuko iz hercegovačkih kazamata.

tako da, ostavljam mogućnost da se uvodničar stvarno ne zajebava sa nama.
tuborg033
Posts: 7
Joined: 15/01/2022 23:46

#7 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by tuborg033 »

ne zajebavam majke mi hahahahaha
inetersuje me a nije sramota postavit ovakva pitanja koja vama zvuce glupo kad si iza ekrana
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#8 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by L u c i f e r »

Tekbiraj i rafalaj, ostalo su nijanse

Nagazne mine su najgore sranje

Ne dati se zarobiti niposto
tuborg033
Posts: 7
Joined: 15/01/2022 23:46

#9 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by tuborg033 »

Chmoljo wrote: 16/01/2022 00:10

Desno od ovih momaka gdje valjda granate padaju oko 23 24 min su cetnici?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#10 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by exliberal-ex »

pogledaj pocetak saving private ryan, to je jedna ako ne i najbolja scena rata ikad prikazana...
tuborg033
Posts: 7
Joined: 15/01/2022 23:46

#11 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by tuborg033 »

exliberal-ex wrote: 16/01/2022 17:26 pogledaj pocetak saving private ryan, to je jedna ako ne i najbolja scena rata ikad prikazana...
Ako mislis na ovu scenu s groblja, svjestan sam ja da je to bilo tesko sranje i da se gine, ali sam vise pitanje postavio jer su ne tako davno pokupili momke mojih godina malo ih obucili i pravac na liniju. Zanimalo me sta onda, kako to ustvari izgleda
User avatar
black
Posts: 17120
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#12 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by black »

Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#13 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by exliberal-ex »

tuborg033 wrote: 16/01/2022 19:07
exliberal-ex wrote: 16/01/2022 17:26 pogledaj pocetak saving private ryan, to je jedna ako ne i najbolja scena rata ikad prikazana...
Ako mislis na ovu scenu s groblja, svjestan sam ja da je to bilo tesko sranje i da se gine, ali sam vise pitanje postavio jer su ne tako davno pokupili momke mojih godina malo ih obucili i pravac na liniju. Zanimalo me sta onda, kako to ustvari izgleda
Ne sa groblja nego scena iskrcavanja...I da borbe su bile jebene...polozaji su bili nekad toliko blizu da smo fakticki jedni drugima mogli ubacivat bombe . Ovo sto je cmoljo postavio je bio napad na spicastu..skroz nepotreban napad...izasli napali par rovova, ovi ih kasnije poklopili.artiljerijom I bjezanija nazad...ima drugi dio potrazi..Zapamti jednu stvar, ako ikad budes u situaciji da je rat tu. .noge se hvataj nebudi naivan da se uhvatis puske I rova....zivot je previse kratak .
dudlov
Posts: 1903
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#14 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by dudlov »

exliberal-ex wrote: 16/01/2022 19:14
tuborg033 wrote: 16/01/2022 19:07
Ako mislis na ovu scenu s groblja, svjestan sam ja da je to bilo tesko sranje i da se gine, ali sam vise pitanje postavio jer su ne tako davno pokupili momke mojih godina malo ih obucili i pravac na liniju. Zanimalo me sta onda, kako to ustvari izgleda
Ne sa groblja nego scena iskrcavanja...I da borbe su bile jebene...polozaji su bili nekad toliko blizu da smo fakticki jedni drugima mogli ubacivat bombe . Ovo sto je cmoljo postavio je bio napad na spicastu..skroz nepotreban napad...izasli napali par rovova, ovi ih kasnije poklopili.artiljerijom I bjezanija nazad...ima drugi dio potrazi..Zapamti jednu stvar, ako ikad budes u situaciji da je rat tu. .noge se hvataj nebudi naivan da se uhvatis puske I rova....zivot je previse kratak .

upravo tako, ali neće svi biti u mogućnosti da se fataju noge, tako da koga ufatiše, toga i jebaše. i da, mislim da neće biti rata
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#15 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by exliberal-ex »

dudlov wrote: 16/01/2022 19:26
exliberal-ex wrote: 16/01/2022 19:14

Ne sa groblja nego scena iskrcavanja...I da borbe su bile jebene...polozaji su bili nekad toliko blizu da smo fakticki jedni drugima mogli ubacivat bombe . Ovo sto je cmoljo postavio je bio napad na spicastu..skroz nepotreban napad...izasli napali par rovova, ovi ih kasnije poklopili.artiljerijom I bjezanija nazad...ima drugi dio potrazi..Zapamti jednu stvar, ako ikad budes u situaciji da je rat tu. .noge se hvataj nebudi naivan da se uhvatis puske I rova....zivot je previse kratak .

upravo tako, ali neće svi biti u mogućnosti da se fataju noge, tako da koga ufatiše, toga i jebaše. i da, mislim da neće biti rata
Ma mene najvise nervira kad oni koji nisu okusili rata pocnu palit djecu kako treba ici ratovat za neku jebenu drzavu.....svoju familiju nece poslat garant niti ce skupljat njihove komade tijela kad ih minobacacka isjece na rezance.......
User avatar
amidzazeher
Posts: 3071
Joined: 14/04/2011 23:41

#16 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by amidzazeher »

Chmoljo wrote: 16/01/2022 00:32 štae, nek trenira malo :D

a čuj, jedan moj dobar drug koji je bio u inostranstvu, onako hud u neznanju, i sa željom da sazna, a inače do bola iskren, kaže meni: nikako mi nije jasno kako deset-petnest ljudi može streljati 200. pa ja bih se zaletio pa šta bog da. kako njih 200 ne sredi ovih 10.


jebiga, čovjek samo igra igru brojeva, džaba što mu je i stari jedva živu glavu izvuko iz hercegovačkih kazamata.

tako da, ostavljam mogućnost da se uvodničar stvarno ne zajebava sa nama.
To je pogotovo bilo aktuelno kad su prikazali video gdje ih jednog po jednog izvode iz kamiona i pucaju u ledja!
Ili kao prica o logorima, ”ma ja da sam bio ja bih onog strazara barem ubio”
Sve gledalo Rambo 1,2,3 i konta to je i u stvarnosti tako.
I nek se nosi u PM svako ko prizeljkuje rat i razmislja o istom.

I ovaj mali, sta li misli zasto otac nece da mu prica o ratu? Idi guzi, skupljaj slicice, igraj igrice ili jos bolje programiraj kakvu aplikaciju i uzmi pare pa hodaj zemaljskom kuglom.

I sto kazu za djecu, skratio sam pola zivota roditeljima odlazeci na liniju!
Amerikanci i Rusi tudjim gloginje mlate od kad je svijeta i vijeka a ja treba da dadnem dijete zbog njihovih bolesnih mozgova!
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#17 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by izvrsni direktor »

Chmoljo wrote: 16/01/2022 00:10
tuborg033 wrote: 16/01/2022 00:02 Vozdra raja, novi sam na forumu
Pošto nisam bio ni rodjen u ratu a poceo je da me interesuje u zadnje vrijeme jer je to nama nesto nepojmljivo volio bih da pitam nekoga ko je ili ucestvovao u borbama ili je bolje upucen od mene. Svi borci u intervjuima govore samo uzeli smo to i to, taj i taj je poginuo, a stari skoro nikako nece da prica o ratu. Kako se ustvari uzima neki neprijateljski rov? Nije mi jasno, nema mi logike da izadjes iz svog rova i molis boga da te ne vidi ili ne cuje pa te ubije dok mu ne pridjes da ubacis bombu, pogotovo na pocetku rata kad imas papovku ili M70 a ovi mitraljeze i svu mogucu artiljeriju,
Najvise me zanima na pocetku rata kako je to bilo kada je naoruzanje bilo 0 a opet su se vodile borbe. ( nadam se da necu uvrijediti nekoga jer fakat nemam pojma :lol: )
Ja nista ne kontam sa ovog snimka. Gdje sta ko kogas?
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#18 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by trambusek88 »

Ne znam kako izgleda borba, ali znam kako izgleda djetinjstvo haman na prvoj liniji, 200m od četničkih položaja. NE PONOVILO SE!
tuborg033
Posts: 7
Joined: 15/01/2022 23:46

#19 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by tuborg033 »

Ma u pravu ste kad malo skontas jebes ovo nisam ni trebao pitati
A Fury je 0 za ovaj video pogotovo 2. dio
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#20 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by nekome »

tuborg033 wrote: 16/01/2022 23:31 Ma u pravu ste kad malo skontas jebes ovo nisam ni trebao pitati
A Fury je 0 za ovaj video pogotovo 2. dio
Imas na Yt kanal PhilippeBuffon, francuz snimao tokom rata sada objavljuje, ali ima jos kanala.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#21 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by 90minut »

Pitanje ti je na mjestu problem je što ti ogromna vecina ne bi znala reci kako prava borba izgleda jer je nisu nikad ni okusili zato te i ismijavaju.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#22 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by Riddle »

tuborg033 wrote: 16/01/2022 19:07
exliberal-ex wrote: 16/01/2022 17:26 pogledaj pocetak saving private ryan, to je jedna ako ne i najbolja scena rata ikad prikazana...
Ako mislis na ovu scenu s groblja, svjestan sam ja da je to bilo tesko sranje i da se gine, ali sam vise pitanje postavio jer su ne tako davno pokupili momke mojih godina malo ih obucili i pravac na liniju. Zanimalo me sta onda, kako to ustvari izgleda
Mislio je na plažu i da, to je možda najbolja scena koja se snimila na tu temu. Čuješ realne zvukove eksplozija, metaka, vrištanja ljudi... Pokazuje ti kako ljudi različito reaguju. U tom haosu neki uzvraćaju neprijatelju, neki ohrabruju i naređuju drugima da se bore, neki vrište jer su ranjeni, neki samo vrište od šoka i potpuno su zaleđeni, neki su u limbu i nemaju pojma šta se dešava oko njih. Ukratko, bolje ti je gdje si sad i ne razmišljaj o tome. :mrgreen:
tuborg033
Posts: 7
Joined: 15/01/2022 23:46

#23 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by tuborg033 »

Riddle wrote: 17/01/2022 04:33
tuborg033 wrote: 16/01/2022 19:07
Ako mislis na ovu scenu s groblja, svjestan sam ja da je to bilo tesko sranje i da se gine, ali sam vise pitanje postavio jer su ne tako davno pokupili momke mojih godina malo ih obucili i pravac na liniju. Zanimalo me sta onda, kako to ustvari izgleda
Mislio je na plažu i da, to je možda najbolja scena koja se snimila na tu temu. Čuješ realne zvukove eksplozija, metaka, vrištanja ljudi... Pokazuje ti kako ljudi različito reaguju. U tom haosu neki uzvraćaju neprijatelju, neki ohrabruju i naređuju drugima da se bore, neki vrište jer su ranjeni, neki samo vrište od šoka i potpuno su zaleđeni, neki su u limbu i nemaju pojma šta se dešava oko njih. Ukratko, bolje ti je gdje si sad i ne razmišljaj o tome. :mrgreen:
siguran sam i ja da mi je bolje :lol: jbg zanimalo me nesto sto se desvalo 3 minute od moje kuce ne bas tako davno
epik
Posts: 1488
Joined: 10/05/2011 14:15

#24 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by epik »

Nadam se da ces imati priliku samo citati i pisati o ovoj temi Ili pak igrati igrica...
Tesko da ti iko moze to opisati, svaki napad ili odbrana su razliciti. Tezinu bitke odredjuju saborci, vrijeme I doba dana, teren i okolis.
Ako znas da je drug pored tebe srcan mnogo je lakse, postoji doza sigurnosti. Ako si plasljiv mozes biti opasan I sa svoje saborce, takvi najbolje da su u pozadini u radnom vodu I sl.
Toplo, hladno, kisa, snijeg, sunce.... Najgora opcija po meni je snijeg i minus. -20 gazis kroz noc, snijeg do koljena cjelac, moras sto blize prici ne primjecen do nekog zaklona, jer kad pocne pucanje nastaje ludilo i to se ne moze opisati... Padanje suborca, ranjavanja... Snijeg te usporava... Ne znas sta je gore 60tke RPG zolje tromploni Ili base granatiranje. Ako dodjes do rova obicno vec bude prazan, prsa u prsa su riietka....
Dan, noc... Teren... suma...ledina... Stijene... Na Treskavici nisu morali gadjati bojevim glavama, dovoljno je pancirke po stijenama bacati, kamenje ko I geleri od granata....
Zarobljavanje protivnika je prica za sebe...taj strah u ocima kad vidis... Ranjavanja... Licno ili drugova... Smrt drugova, obezglavljeni, bez pola pics, bez ruke, noge... Ili nista ne vidis, a ne nice se mrtav...
Mozete li zamisliti sebe Ili nekog druga od 17 godina pa nadalje u takvim uslovima... Nismo ni mi mogli zamisliti, a onda kazu moras, nema necu, bojom se, ne mogu, bolestan sam... Ne ponovilo se nikom.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#25 Re: Kako borba ustvari izgleda

Post by seln »

exliberal-ex wrote: 16/01/2022 22:30
Ma mene najvise nervira kad oni koji nisu okusili rata pocnu palit djecu kako treba ici ratovat za neku jebenu drzavu.
Ma jebo to... neki su palili djecu da idu otimati tudje drzave.
Hajd budi jaran pa i njih posavjetuj.
Post Reply