Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#226 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Guadalajara »

Chloe wrote: 08/09/2021 15:16
Guadalajara wrote: 08/09/2021 14:58

Pod broj 1. je finansijski-materijalni status :zoka: :wink:
Spoznorušo ... :mrgreen:
Pa nisam ja goljo draga Člo :-) :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#227 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by moonca »

DonieBrasco wrote: 08/09/2021 15:10
Guadalajara wrote: 08/09/2021 15:06 Ako se poklopi dobar finansijski-materijalni status i pristojan-normalan fizički izgled. Onda je odlično. :mrgreen: :lol:
Obostrani da a ne da neko bude na grbaci nekome.

Na zalost to je tako u ovom moru zensko-muskih kurvi koje misle da je dovljno biti zgodan i visok, a da te partner izdrzava i placa sta treba.
S tog,aspekta. nikad se niko ne bi odlucio za zivot u dvoje....i uvijek.mozemo reci, naci razlog ..da je neko na grbaci..drugog.

Ako, muskarac zaradjuje vishe.. (jos uvijek, da u vecini slucajeva) i nije potrebno, da i druga strana doprinosi novcem...atmosfera u kuci,moze biti daleko ugodnija ..od .kada oboje rade.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71805
Joined: 03/10/2011 20:11

#228 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Chloe »

Guadalajara wrote: 08/09/2021 15:26
Chloe wrote: 08/09/2021 15:16

Spoznorušo ... :mrgreen:
Pa nisam ja goljo draga Člo :-) :mrgreen:
nek' nisi, hB, meni bi bilo drago svi imaju, al' pod uslovom da ne budu robovi tom materijalizmu. :)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#229 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Guadalajara »

Chloe wrote: 08/09/2021 15:33
Guadalajara wrote: 08/09/2021 15:26

Pa nisam ja goljo draga Člo :-) :mrgreen:
nek' nisi, hB, meni bi bilo drago svi imaju, al' pod uslovom da ne budu robovi tom materijalizmu. :)
Takodjer.

Mah...ja na to gledam samo kao neku sigurnost da te niko ne zajebava, maltretira i ucjenjuje. Da čovjek ne mora nikoga da trpi i da ne ovisi od druge strane...šta čovjek zna šta život može donijeti...i tako to u tom kontekstu. :wink:
poncho
Posts: 25
Joined: 03/09/2021 00:31

#230 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by poncho »

Sydnor wrote: 07/09/2021 23:24
poncho wrote: 07/09/2021 19:12 Vjerovatno si starija pa si shvatila da to nije najbitnije ali opet si napisala i da su ti visoki privlačniji. Jedno 5-6 forumašica je bilo na temi i sve su bile u istom fazonu. Tako da mi je sve jasno. :D
Nisu cure najbitnija stvar na svijetu. Možda mi je i bolje da se koncetriram na druge stvari.
Je li ti za sebe tražiš djevojku s kojom ćeš graditi život, biti uz nju i emocionalno i psihički ili ti je bitno da fataš balavice i skačeš s jedne na drugu?

Ako je ovo drugo visina ti je ogroman problem.

Ako je ovo prvo ti nemaš problema.
Mislim da forumašice nisu nikakve balavice pa vidiš šta pišu.
poncho
Posts: 25
Joined: 03/09/2021 00:31

#231 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by poncho »

S4mpion wrote: 08/09/2021 14:50 Mislim da, u poređenju sa visinom, ne postoji relevantniji i rasprostranjeniji primjer ljudske površnosti.

Npr. kriterij odabira partnera prema boji kože, dubini džepa, broju bivših partnera, je prava nauka, kad se uporedi s kriterijem visine. :mrgreen:
Žene vole prozivati muškarce za površnost a nisu ništa bolje.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#232 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by madner »

Princip je isti, to je podsvjesni signal kvalitete.

Evolucija nije nasumicna, slika ideala su idealne mjere
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#233 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Lalena »

Ahhhh, povrsno ili ne, fizički izgled, visina kao dio njega, jeste ono sto prvo vidimo, prije nego i upouznamo osobu... ponekad nam privuce paznju, ali rijetko je presudan faktor...
Izuzetak je samo ako osoba ima bas upecatljivu fizicku mahanu, ali i to ne znaci automatski da nema sanse...

Mislim da je jedna forumasica to vec objasnila, nema nista privlacnije od samopouzdanja...
Nisu odbojni zenama niski muskarci zato sto su niski, nego oni iskompleksirani, nebitno da li su izgradii komplekse zbog visine, ili necega drugog...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#234 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Guadalajara »

Lalena wrote: 08/09/2021 16:48 Ahhhh, povrsno ili ne, fizički izgled, visina kao dio njega, jeste ono sto prvo vidimo, prije nego i upouznamo osobu... ponekad nam privuce paznju, ali rijetko je presudan faktor...
Izuzetak je samo ako osoba ima bas upecatljivu fizicku mahanu, ali i to ne znaci automatski da nema sanse...

Mislim da je jedna forumasica to vec objasnila, nema nista privlacnije od samopouzdanja...
Nisu odbojni zenama niski muskarci zato sto su niski, nego oni iskompleksirani, nebitno da li su izgradii komplekse zbog visine, ili necega drugog...
Pa muda su uvijek na cijeni ;-) :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#235 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 08/09/2021 15:06 Ako se poklopi dobar finansijski-materijalni status i pristojan-normalan fizički izgled. Onda je odlično. :mrgreen: :lol:
..Onakav, koji se da... i ima volje..raditi na istom..
.. finansisko stanje--- treba znati odrzati, kao i izgled..... :wink: :-D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#236 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by S4mpion »

Lalena wrote: 08/09/2021 16:48 Ahhhh, povrsno ili ne, fizički izgled, visina kao dio njega, jeste ono sto prvo vidimo, prije nego i upouznamo osobu... ponekad nam privuce paznju, ali rijetko je presudan faktor...
Izuzetak je samo ako osoba ima bas upecatljivu fizicku mahanu, ali i to ne znaci automatski da nema sanse...

Mislim da je jedna forumasica to vec objasnila, nema nista privlacnije od samopouzdanja...
Nisu odbojni zenama niski muskarci zato sto su niski, nego oni iskompleksirani, nebitno da li su izgradii komplekse zbog visine, ili necega drugog...
Nije presudan ako je muškarac veći, ako je manji, onda uglavnom jeste presudan. :mrgreen:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#237 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by hadzinicasa »

mO k3 wrote: 08/09/2021 14:46
hadzinicasa wrote: 08/09/2021 14:45

:D
ja bih se nelagodno osjecala pored nekoga ko je nizi od mene. nije do njega. do mene je.
a pun svijet ljudi nizih od mene 8-)
a kolka si ti? :shock:
Taman :)
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#238 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Plavo-bijeli »

Ja hladno kontao frajer 165cm...sta pričaš kakva konkurencija..to je prosječna visina i sasvim ok. Bilo koie nike tene dodaju par cenata na to i eto.

Ja sam 178cm i nikad u životu nisam imao problem zbog toga, cak su mi se najviše nabacivale cure moje visine i malo visocije, i to pravo zgodne, valjda jer volim niže pa su osjetile potpunu nezainteresiranost sa moje strane pa ih je to privlačilo.


Helem sve je u tvojoj glavi, jedina si konkurencija samom sebi i postani bolja verzija samog sebe - fizički- stil, frizura, dobra higijena/ parfem,
Mentalni dio - samopouzdanje, self-esteem, mindfulness
Posjedovanje dobrih skillova sto donose novac
I dobri hobiji za zanimljiv život prije svega tebi, a onda samim time i privlačan svakoj curi koja bi htjela biti dio istoga.

Prvi korak, pomiri se da za 99% neuspjeha sa curama nije kriva visina, nego tvoja pomisao da nisi dovoljno dobar zbog tog i samim tim si sebi uništio mogućnost da curi budes privlačan.

Možeš temu zatvorit.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#239 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 08/09/2021 17:06
Guadalajara wrote: 08/09/2021 15:06 Ako se poklopi dobar finansijski-materijalni status i pristojan-normalan fizički izgled. Onda je odlično. :mrgreen: :lol:
..Onakav, koji se da... i ima volje..raditi na istom..
.. finansisko stanje--- treba znati odrzati, kao i izgled..... :wink: :-D
:dada: zato je potrebna ravnopravna partnerica...a ne nehljeb i golja :lol: :wink:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#240 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by SaraFina »

Guadalajara wrote: 08/09/2021 17:22
moonca wrote: 08/09/2021 17:06

..Onakav, koji se da... i ima volje..raditi na istom..
.. finansisko stanje--- treba znati odrzati, kao i izgled..... :wink: :-D
:dada: zato je potrebna ravnopravna partnerica...a ne nehljeb i golja :lol: :wink:
Zar se niste našli po tvom sopstvenom priznanju? 😳
User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#241 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Lalena »

S4mpion wrote: 08/09/2021 17:10
Lalena wrote: 08/09/2021 16:48 Ahhhh, povrsno ili ne, fizički izgled, visina kao dio njega, jeste ono sto prvo vidimo, prije nego i upouznamo osobu... ponekad nam privuce paznju, ali rijetko je presudan faktor...
Izuzetak je samo ako osoba ima bas upecatljivu fizicku mahanu, ali i to ne znaci automatski da nema sanse...

Mislim da je jedna forumasica to vec objasnila, nema nista privlacnije od samopouzdanja...
Nisu odbojni zenama niski muskarci zato sto su niski, nego oni iskompleksirani, nebitno da li su izgradii komplekse zbog visine, ili necega drugog...
Nije presudan ako je muškarac veći, ako je manji, onda uglavnom jeste presudan. :mrgreen:
Naslućujem ogorčenost :mrgreen:
Nećemo generalizovati na osnovu vlastitih pojedinačnih iskustava :thumbup:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#242 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by S4mpion »

Lalena wrote: 08/09/2021 17:39
S4mpion wrote: 08/09/2021 17:10

Nije presudan ako je muškarac veći, ako je manji, onda uglavnom jeste presudan. :mrgreen:
Naslućujem ogorčenost :mrgreen:
Nećemo generalizovati na osnovu vlastitih pojedinačnih iskustava :thumbup:
Ma nije ogorčenost niti je pojedinačno iskustvo, imam ja fine visine, a i hodao sam sa curama koje su bile moje visine.

Međutim, tvrdnja, da visina nije presudna u većini slučajeva, pada u vodu čim prošetaš gradom, pravilo je da je muškarac veći od žene, pravilo NIJE da je žena veća od muškarca, to tako hoda, takvi smo kao ljudi, takve su žene većinom i tako doneseš zaključak na osnovu 500 parova koje ćeš sresti u šetnji gradom, a ne prateći samo svoje iskustvo. :mrgreen:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#243 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Dr Kova »

Plavo-bijeli wrote: 08/09/2021 17:17 Ja hladno kontao frajer 165cm...sta pričaš kakva konkurencija..to je prosječna visina i sasvim ok. Bilo koie nike tene dodaju par cenata na to i eto.

Ja sam 178cm i nikad u životu nisam imao problem zbog toga, cak su mi se najviše nabacivale cure moje visine i malo visocije, i to pravo zgodne, valjda jer volim niže pa su osjetile potpunu nezainteresiranost sa moje strane pa ih je to privlačilo.


Helem sve je u tvojoj glavi, jedina si konkurencija samom sebi i postani bolja verzija samog sebe - fizički- stil, frizura, dobra higijena/ parfem,
Mentalni dio - samopouzdanje, self-esteem, mindfulness
Posjedovanje dobrih skillova sto donose novac
I dobri hobiji za zanimljiv život prije svega tebi, a onda samim time i privlačan svakoj curi koja bi htjela biti dio istoga.

Prvi korak, pomiri se da za 99% neuspjeha sa curama nije kriva visina, nego tvoja pomisao da nisi dovoljno dobar zbog tog i samim tim si sebi uništio mogućnost da curi budes privlačan.

Možeš temu zatvorit.
Ma to je to, što bi se reklo žargonski "objasnio" :thumbup:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#244 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by golfiista »

Pa najslađe su žene od 160 do 170 cm visine :mrgreen: ti 177, ima mjesta i za nešto štikle. Sa godinama ćeš naučiti da sve te subjektivne, ali i objektivne probleme oko fizike rijesi um koji od tebe može napraviti jako poželjnog muškarca . Ne vole žene muškarce zbog toga sto su lijepi, zgodni, visoki, niski ili sto god već, žene vole muškarce koji ulijevaju sigurnost, i uz koje se osjećaju dominantno i istaknuto u društvu. Žene obožavaju muskarca na kojem im zavide druge žene. Taj osjećaj naravno do određenog trenutka pruža materijalno dobro, novac, ali opet ne u potpunosti ( nije svejedno odakle taj novac dolazi ).
Ali, ako si ozbiljno situiran i ujedno uživaš ugled u društvu, odmjeren, ucitiv, pristojan, pouzdan, sposoban, duhovit, načitan, nema te žene kojoj nećeš biti interesantan. Stoga, znaš sta ti je činiti, rad na sebi u ulaganje u sebe, neka zajebana škola, knjiga, knjiga, knjiga i opet knjiga.
Kaka ba visina klinci palci. :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#245 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by moonca »

Nije pravilo .. .. ali, mozemo primjetiti, da je muskrac visociji od zene. kao i pristojan br.. gdje je zena .. deblja, muskarc mrsav. kao i pristojan br . gdje su oba para - pretilni..

. samo par parova sam primjetila,........ muskarac jako visok, ona jako niska... :oops: ali, su u svojim dvadesetim ....... primjeceno u mojoj okolini :-)
Last edited by moonca on 08/09/2021 17:53, edited 1 time in total.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#246 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Dr Kova »

Ili možeš uvijek prići i reći:

"Asim me posl'o" :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#247 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 08/09/2021 17:22
:dada: zato je potrebna ravnopravna partnerica...a ne nehljeb i golja :lol: :wink:
:-) ne moze tako .. onda nikad na 'zelenu granu'.. :lol:
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#248 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by 88Sioux »

Tako što budeš lep i zgodan.

Ili hodaj na prstima. :oops:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71805
Joined: 03/10/2011 20:11

#249 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by Chloe »

moonca wrote: 08/09/2021 17:06
Guadalajara wrote: 08/09/2021 15:06 Ako se poklopi dobar finansijski-materijalni status i pristojan-normalan fizički izgled. Onda je odlično. :mrgreen: :lol:
..Onakav, koji se da... i ima volje..raditi na istom..
.. finansisko stanje--- treba znati odrzati, kao i izgled..... :wink: :-D
Zna Mo.... :thumbup:

Tema na koju bi se moglo pisati i pisati.
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#250 Re: Kako biti konkurentan visokim muškarcima?

Post by erentedia »

Ovo i dalje aktivno, vidi koliko imaš parova da je muškarac ružan a žena lijepa...
nekad su se gledali mišići, visina šta li već, a to je slalo signal ženi da je taj sposoban za fizički teret i time joj taj osigurava potrebe opstanka i zaštite djece, danas je mjerilo sigurnosti ugled i novac, s druge strane bitan si kao jedinka da držiš do sebe, da se rekreativno opteretiš fizički sedmično-dvaput, da imaš samopouzdanje, da si djevojci zanimljiv pričom, kad je "drogiraš" pričom tvoja je, isto kao što će ona tebe drogirati.
Post Reply