Kako bi danas glasali?

Da su danas ponovo izbori kako bi glasali ili vam je svega dosta?

SDA
8
11%
SBiH
7
10%
HDZ
0
No votes
HDZ 1990
1
1%
SDP
30
42%
Liberalna Stranka
6
8%
Svega mi je dosta, razmisljam o odlasku iz BiH
19
27%
 
Total votes: 71

nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#1 Kako bi danas glasali?

Post by nineac »

Evo proslo je 6 mjeseci od izbora! Ministarsko vijece jos nije profunkcioniralo, vlada federacije je ko fol dogovorena, i sastavljat ce je isti ljudi koji su je vodili zadnje 4 godine, a svi znamo njihove rezultate. Milorad Dodik otvoreno govori kako nevoli BiH, i hiljade ostalih primjera.
Kako bi glasali da su danas izbori, ili vam je svega dosta pa ste odlucili da nadjete nacin da napustite zemlju?
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#2

Post by peanuth »

nasao sam nacin i napustio sam zemlju.. :D

ako neko zeli recept, neka pise PP :D
User avatar
Edmond
Posts: 231
Joined: 19/07/2005 11:42
Location: Sarajevo

#3

Post by Edmond »

hehe kako smo mi "glup" (ne pada mi na pamet nijedna primjerenija,a tačnija definicija na pamet) narod,građani,nebitno ... Nismo ništa bolje ni zaslužili. Zaista je tako i političarima treba čestitati. Dokle god glasamo zbog toga što je neko lijep i simpatičan ili što ima lijepo ime, mada ne mora dati ni jedno konkretno ekonomsko ili bilo koje drugo obećanje i treba nam ovako,i gore,da nemamo sta jesti. I da se ne lažemo,opet bi rezultati glasanja bili isti ...
Last edited by Edmond on 19/02/2007 07:24, edited 1 time in total.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#4

Post by nineac »

Ja sam u prosle izbore gledao kao da ce se nesto promjeniti. Racuno sam da ce ovo biti privremeni boravak u USA, usavrsavanje. medjutim, ovih dana sve mi se vise u glavi vrte planovi o daljnjem usavrsavanju, poslije kojeg je jedini logican korak ostanak ovdje.
Medjutim, najveci faktor u tome je bas ta politicka situacija u BiH. Ekonomska mi i nije toliki problem, ali ovo je vise preraslo u sliovanje ljudi u sve manje zdrav mozak!
Gnjuscic
Posts: 198
Joined: 27/02/2005 20:46
Location: Iza coska jednog djeta kuće

#5

Post by Gnjuscic »

digital wrote:"Nasi" stari se boje njihovih starih i obratno. Rezultati zato budu "sigurni" za nase stare. Razumljivo. Ali dosta je vise jer nasi mladi i njihovi mladi odose u pm zbog njihovih strahova.

Rjesenje:

Zabraniti pravo glasa starijim od hmm recimo 35?

Glasali bi mladji i pro-zapad orjentirani ljudi tako da bi rezultati bili vise nego odlicni. Samo.. steta sto je to nemoguce izvesti :)
Ne nuzno starijim od 35. Trebalo bi uskratiti pravo biranja nepismenim i onim bez barem osnovne skole ( oni ne propustaju da koriste svoje pravo ), iako ni to nije nikakva garancija. Mozda bi trebalo da svako ko hoce na izbore, polozi kratki kurs iz demokratije. Pa koliko ih ne zna sta je u politickom smislu desnica ili ljevica !!?? :x

Inace, glasao bih opet za iste. Gubitnike. Naravno.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#6

Post by Vingo »

digital wrote:"Nasi" stari se boje njihovih starih i obratno. Rezultati zato budu "sigurni" za nase stare. Razumljivo. Ali dosta je vise jer nasi mladi i njihovi mladi odose u pm zbog njihovih strahova.

Rjesenje:

Zabraniti pravo glasa starijim od hmm recimo 35?

Glasali bi mladji i pro-zapad orjentirani ljudi tako da bi rezultati bili vise nego odlicni. Samo.. steta sto je to nemoguce izvesti :)
Hoces reci da su mladuncad po defaultu pro-zapadno orjentirana?
Pa na bosnjaci net i serbian cafeima vrvi od te mladezi....

Malo mi fali da zakljucim da je mlad po defaultu - glup.....
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#7

Post by Latina »

Glasala bih isto, sada, prije i ubuduce.

Liberalna demokratija je moja politicka pozicija.
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#8

Post by xon_sa »

Ja bih zabranio glasanje svim onima koji nisu vasi :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#9

Post by mostarac »

xon_sa wrote:Ja bih zabranio glasanje svim onima koji nisu vasi :D
bice i to :D
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#10

Post by seljak_cojek »

digital wrote: Glasali bi mladji i pro-zapad orjentirani ljudi tako da bi rezultati bili vise nego odlicni. Samo.. steta sto je to nemoguce izvesti :)
Misliš nemoguće ih je natjerati da dignu guzice i odu glasati.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#11

Post by nineac »

xon_sa wrote:Ja bih zabranio glasanje svim onima koji nisu vasi :D
A koji su to vasi i nasi? :(
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#12

Post by prleitihi »

je ko dao onaj jedan glas haretu?..eto..ako ga nije stid neka kaze.. :D :D
Odabi
Posts: 372
Joined: 01/07/2005 12:58
Location: Sarajevo

#13

Post by Odabi »

Ne znam zasto SDP uzima glasove samo u anketama... gdje su ti ljudi za vrijeme izbora? :?
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#14

Post by nineac »

Zato sto jos uvijek procenat korisnika interneta na 1000 stanovnika neprelazi 20%! Tu je problem. Takodje problem je kao sto neko rece u dizanju guzice.
Dok sam radio za jednu stranu organizaciju koja se izmedju ostalog bavila monitoringom izbora, primjetio sam da u gradovima obicno raja sjedi po kaficima dok je glasanje, ali zato po selima redovi se uhvate ko da se dzaba djeli nesto!
Nema kada vjerski poglavari po brdima narede, to je zakon, a zna se za koga moraju glasat :x
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#15

Post by Maraschino »

Kako bih danas glasao :?

Isto kao i juce :D nikako

Nema alternative,sve mi isto,monotono,istroseno :sad:

iste stranke ,iste face(odvratne) :x
Odabi
Posts: 372
Joined: 01/07/2005 12:58
Location: Sarajevo

#16

Post by Odabi »

Ne izaci na izbore.. nikada nije alternativa.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#17

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 13:13, edited 1 time in total.
Deset u pola
Posts: 68
Joined: 19/02/2007 11:06
Location: Sarajevo

#18

Post by Deset u pola »

Šta je ovo, SDP najbolji???????
A kad gledam rasprave na ovom forumu, svi za Hareta.
Ja glasam za SDP samo zbog Lagumdzije. Ako ga smijenite, biće jedan glas manje za SDP. :razz:
A sad navalite :lol:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#19

Post by nineac »

Deset u pola wrote:Šta je ovo, SDP najbolji???????
A kad gledam rasprave na ovom forumu, svi za Hareta.
Ja glasam za SDP samo zbog Lagumdzije. Ako ga smijenite, biće jedan glas manje za SDP. :razz:
A sad navalite :lol:
joj nemoj matereti!
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#20

Post by rashomon »

Nema opcija "nisam glasao, niti bih glasao, niti ću glasati"!
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#21

Post by EI Presidente »

Vingo wrote: Hoces reci da su mladuncad po defaultu pro-zapadno orjentirana?
Pa na bosnjaci net i serbian cafeima vrvi od te mladezi....

Malo mi fali da zakljucim da je mlad po defaultu - glup.....
bingo mr.vingo :D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#22

Post by xon_sa »

nineac wrote:
xon_sa wrote:Ja bih zabranio glasanje svim onima koji nisu vasi :D
A koji su to vasi i nasi? :(
Pa ovi koji navodno ne glasaju za ove virtuelne pobjednike :)
AA CA
Posts: 152
Joined: 23/12/2005 22:47
Location: ptica selica

#23

Post by AA CA »

Odabi wrote:Ne znam zasto SDP uzima glasove samo u anketama... gdje su ti ljudi za vrijeme izbora? :?

Na forumu .... :)
Prate rezultate izbora :shock:
haris ubleha
Posts: 516
Joined: 06/09/2006 11:24

#24

Post by haris ubleha »

prleitihi wrote:je ko dao onaj jedan glas haretu?..eto..ako ga nije stid neka kaze.. :D :D
Evo, nije me sramota reci da bih sada glasao za Lepog Hareta, mada sam 1. oktobra glasao za SDP... 8)
jerbo... nikad nisam bolje zivio nego u ovih 6 mjeseci... kako se nije konstituisala vlast... 8)
sipa lova sa svih strana... pitate se kako?...
jaran i jaranica, sve se nadali bice bolje... i kada su vidjeli rezultate izbora, izgubili svaku nadu... definitivno digli sidro iz ove napacene zemlje... a mene predlozili svojim sefovima da preuzmem njihov pos'o... 8)
pa sada... pored svog redovnog posla, radim jos dva... :D rahatluk... fino se zaradi... ali se radi puno... toliko da se nema vremena za forum... :music:
I onda kad gledam situVaciju... onako globalno... skontam da imam nesto zajednicko sa Harisom Silajdzicem, reisom Cericem i Fahrom Radoncicem... svima nam odgovara da je narod sto gluplji... oni lakse manipulisu narodom... ja bolje i lakse zaradjujem jer svi moguci kriteriji padaju svaki dan... i sto bih ja onda bio protiv Hareta, Fahre i reisa kada su mi omogucili da prosperiram...
U zadnjih 6 mjeseci me zaboli neka stvar sto narod gladuje... gledam samo sebe... cak umirem od smijeha... :lol: :lol: gledajuci navece Dnevnik... protesti radnika, boraca, RVI... svih onih koji su doveli meni najdraze politicare na vlast 1. oktobra... :-D Neki dan sam se valjao od smijeha, ma malo je reci valjao se... umirao od smijeha dok sam gledao protest radnika Krivaje... Suze me oblise pri pomisli da je njihovu firmu unistio Nedzad Polic koji je zahvaljujuci njihovim glasovima 1. oktobra zasjeo na mjesto premijera Ze-Do Kantona... :lol: Bravo, Bosnjaci...
Go, Haris go... :bih: ne mogu docekati izbore 2010. godine da se jos neko "ispali" i ostavi mi svoj posao... brine me samo hocu li moci sve stici... :wink:
zmogi
Posts: 125
Joined: 08/12/2006 14:56
Location: sa

#25

Post by zmogi »

samo liberalni put u evropu dolazi u obzir
Post Reply