kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica???

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
sane
Posts: 34
Joined: 08/11/2012 12:05

#1 kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica???

Post by sane »

kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima??? :-)
sane
Posts: 34
Joined: 08/11/2012 12:05

#2 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by sane »

danas ispred skole meni ucite.kaze vase djete remeti cas,dira drugu djecu...itd,da i sve tu ispred drugih roditelja i moga djeteta,ja sam ostala PAF,sutim i ne mogu da se snadjem!A u meni hiljadu pitanja vristi,gdje je tu ucit.kada se desava to sa djecom,zar nije osposobljen taj kadar da se izadje na kraj sa jednim ucenikom koji remeti cas :shock:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#3 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Altsa »

pa odnos zavisi od toga kakvog sagovornika ima uciteljica...nadobudno i prepotentno se ponasaju prema osobama-roditeljima koji imaju nizi nivo obrazovanja... dok kada razgovaraju sa visoko obrazovanim roditeljima vrlo brzo se spuste na zemlju ;-) one jednostavno hoce da su gazde u svom razredu i ako neko imalo odskace od njenog rituala i onoga sto je ona zamislila nastaju problemi...mene su zvali nakon 5 dana od polaska u skolu mog malca jer je ometao nastavu tako sto je provaljivao i nasmijavao cijeli razred :D njoj to smeta i ja to razumijem jer joj remeti nastavu ali mi nije jasno kako te uciteljice ne razumiju da su svi prvacici dosli iz maltene igre u skolu i da im treba jedan period da se prilagode novim pravilima koja vladaju u skoli....ponasanje mog malca je odmah korigovano :D
Last edited by Altsa on 08/11/2012 12:22, edited 1 time in total.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#4 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by sokkia »

pa što ti to ne riješiš sa djetetom?
svi mi slabo vidimo nedostatke u vaspitanju svoje djece pa kad nam neko ukaže na to nama krivo. :oops:
sad ti mrziš uciteljicu umjesto da joj budeš zahvalna .
sane
Posts: 34
Joined: 08/11/2012 12:05

#5 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by sane »

sokkia wrote:pa što ti to ne riješiš sa djetetom?
svi mi slabo vidimo nedostatke u vaspitanju svoje djece pa kad nam neko ukaže na to nama krivo. :oops:
ti mrziš uciteljicu umjesto da joj budeš zahvalna .
Ma ne,sve je to o.k.sto je meni saopsteno,ne mrzim,zasto bi?Samo mi je krivo sto je bilo to pred djetetom i drugim roditeljima zar nema vise onih razgovora u holu skole
sane
Posts: 34
Joined: 08/11/2012 12:05

#6 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by sane »

Altsa wrote:pa odnos zavisi od toga kakvog sagovornika ima uciteljica...nadobudno i prepotentno se ponasaju prema osobama-roditeljima koji imaju nizi nivo obrazovanja... dok kada razgovaraju sa visoko obrazovanim roditeljima vrlo brzo se spuste na zemlju ;-) one jednostavno hoce da su gazde u svom razredu i ako neko imalo odskace od njenog rituala i onoga sto je ona zamislila nastaju problemi...mene su zvali nakon 5 dana od polaska u skolu mog malca jer je ometao nastavu tako sto je provaljivao i nasmijavao cijeli razred :D njoj to smeta i ja to razumijem jer joj remeti nastavu ali mi nije jasno kako te uciteljice ne razumiju da su svi prvacici dosli iz maltene igre u skolu i da im treba jedan period da se prilagode novim pravilima koja vladaju u skoli....ponasanje mog malca je odmah korigovano :D
Na zalost potpuno si u pravu kako se ponasaju prema roditeljima sa nizim obrazovanjem,a u ovom slucaju ucit.zavrsio pedagosku u gener.poslije rata i sta reci na sve to, kad je svima poznato nacin zavrsavanja pedag.generac.u tom vremenu CAST IZUZECIMA... :)
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#7 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by sokkia »

sane wrote:
sokkia wrote:pa što ti to ne riješiš sa djetetom?
svi mi slabo vidimo nedostatke u vaspitanju svoje djece pa kad nam neko ukaže na to nama krivo. :oops:
ti mrziš uciteljicu umjesto da joj budeš zahvalna .
Ma ne,sve je to o.k.sto je meni saopsteno,ne mrzim,zasto bi?Samo mi je krivo sto je bilo to pred djetetom i drugim roditeljima zar nema vise onih razgovora u holu skole
a da je vaše dijete najbolje u odjeljenj i po vladanju i po znanju pa ga uciteljica pohvalila na tom mjestu... šta bi tada rekli za uciteljicu ?
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#8 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by dorkcic »

Nije dobro što je to uradila pred drugim roditeljima i djecom, trebala je nasamo da popriča sa vama. To se odnosi i na pohvale i na kritike, ali nažalost u visokom obrazovanju nastavnih kadrova nije dovoljno obuhvaćen odnos nastavnika i roditelja.
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#9 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by affidavit »

Prisusustvovala sam par puta situacijama kada ljudi imaju "drugaciji ton" kada zakljuce da neko ima nizi nivo obrazovanja, nevazno o kojoj profesiji je rijec. To samo govori kako su ti ljudi koji rade diskriminaciju duhovno siromasni. Zapita se covjek zasto to zaboga rade? Vjerovatno zbog toga da be se osjecali superiorniji ili cisto da bi ostvarili neku korist za sebe, tipa ukoliko ta uciteljica to uradi roditelju koji ima nize obrazovanje zna da nece snositi nikakve posljedice, dok ako to uradi nekom roditelju koji je obrazovaniji onda je mozda taj neko neka uticajna osoba, pa boze moj moze joj ta osoba nekada zatrebati ili se moze zaliti nekom nadredjenom. Toga ima svugdje, tuzno ali istinito. Pogotovo se to sve moze vidjeti u nekim javnim ustanovama, posebno u zdravstvu i skolstvu. Zna se desiti veoma cesto i u bankama, da tamo neka sluzbenica prvo skenira izgled klijenta i onda zauzme odredjeni stav. Kada joj se da do znanja da znas tacno sta zelis, i kada znas kako neke stvari funkcionisu onda se malo spuste na zemlju. Cista malogradjanstina.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#10 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by sokkia »

meni je veci problem sam kvalitet i kompetenost tih ucitelja/ica koji bi trebali usađivati prva znanja tim prvacicima.
možda malo i za nepovjerovat ali slucaj od prije dva dana:
poredali se prvacici u red da uđu u ucionicu ,a tu su još uvijek prisutni i roditelji,dede strine ili ko je vec doveo djecu u školu.
njihova uciteljica (inace je joj je ovo debitantska generacija ucenika) izlazi kaže-djeco polako, imate još deset minuta do ulaska u školu.
-a koliko je to sekundi uciteljice? pita je jedna vrlo radoznala djevojcica.
-pa sad neznam tacno, treba to izracunat ali mislim negdje oko 2 400- :lol: :lol: :lol: :lol: -
- a ja mislila da je 600-postiđeno doda ova radoznalica :-)
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#11 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Micaha »

sokkia wrote:meni je veci problem sam kvalitet i kompetenost tih ucitelja/ica koji bi trebali usađivati prva znanja tim prvacicima.
možda malo i za nepovjerovat ali slucaj od prije dva dana:
poredali se prvacici u red da uđu u ucionicu ,a tu su još uvijek prisutni i roditelji,dede strine ili ko je vec doveo djecu u školu.
njihova uciteljica (inace je joj je ovo debitantska generacija ucenika) izlazi kaže-djeco polako, imate još deset minuta do ulaska u školu.
-a koliko je to sekundi uciteljice? pita je jedna vrlo radoznala djevojcica.
-pa sad neznam tacno, treba to izracunat ali mislim negdje oko 2 400- :lol: :lol: :lol: :lol: -
- a ja mislila da je 600-postiđeno doda ova radoznalica :-)
E jebi ga sad... Ne znam sta ce ta mala ikako u skoli, treba je odma u srednju upisat. Mozda se je i meni to moglo desit, da me neko u guzvi upita da preracunavam iz minuta u sekunde reko bi mu okani me se
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#12 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by affidavit »

Ah, kompetetnost u svakoj profesiji je opet drugi par cipela. U svakoj profesiji ima svasta, a da ne bude da se samo pljuje po prosvjetnim radnicima, postoji i ova obrnuta situacija kada se ove iste osobe koje imaju problema sami sa sobom ili ne znam cime vise, budu u ulozi roditelja. Ja sam licno za to da se kritikuje i sankcionise svaki neprofesionalizam, ali znaju i prosvjetni radnici, ponajvise oni koji kvalitetno rade svoj posao, prolaziti kroz pakao zbog sujetnih, bolesno ambicioznih ljudi.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#13 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Micaha »

Superhik_ wrote:
sokkia wrote:meni je veci problem sam kvalitet i kompetenost tih ucitelja/ica koji bi trebali usađivati prva znanja tim prvacicima.
možda malo i za nepovjerovat ali slucaj od prije dva dana:
poredali se prvacici u red da uđu u ucionicu ,a tu su još uvijek prisutni i roditelji,dede strine ili ko je vec doveo djecu u školu.
njihova uciteljica (inace je joj je ovo debitantska generacija ucenika) izlazi kaže-djeco polako, imate još deset minuta do ulaska u školu.
-a koliko je to sekundi uciteljice? pita je jedna vrlo radoznala djevojcica.
-pa sad neznam tacno, treba to izracunat ali mislim negdje oko 2 400- :lol: :lol: :lol: :lol: -
- a ja mislila da je 600-postiđeno doda ova radoznalica :-)
pedagoški fakultet iz mostara je zatrovao čitavu državu.
Dzulsa :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#14 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Not My Idea »

Nije ni uciteljima lako jer roditelji (posebno roditelji prvacica) misle da su njihova djeca Bogom dana.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#15 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by sokkia »

Micaha wrote:
sokkia wrote:meni je veci problem sam kvalitet i kompetenost tih ucitelja/ica koji bi trebali usađivati prva znanja tim prvacicima.
možda malo i za nepovjerovat ali slucaj od prije dva dana:
poredali se prvacici u red da uđu u ucionicu ,a tu su još uvijek prisutni i roditelji,dede strine ili ko je vec doveo djecu u školu.
njihova uciteljica (inace je joj je ovo debitantska generacija ucenika) izlazi kaže-djeco polako, imate još deset minuta do ulaska u školu.
-a koliko je to sekundi uciteljice? pita je jedna vrlo radoznala djevojcica.
-pa sad neznam tacno, treba to izracunat ali mislim negdje oko 2 400- :lol: :lol: :lol: :lol: -
- a ja mislila da je 600-postiđeno doda ova radoznalica :-)
E jebi ga sad... Ne znam sta ce ta mala ikako u skoli, treba je odma u srednju upisat. Mozda se je i meni to moglo desit, da me neko u guzvi upita da preracunavam iz minuta u sekunde reko bi mu okani me se
ova malena ima starijeg brata tako da je to uz njega naucila- i nije poenta u njenom znanju nego u uciteljicinom neznanju :oops:
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#16 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Micaha »

sokkia wrote:[quote="MicahaE jebi ga sad... Ne znam sta ce ta mala ikako u skoli, treba je odma u srednju upisat. Mozda se je i meni to moglo desit, da me neko u guzvi upita da preracunavam iz minuta u sekunde reko bi mu okani me se
ova malena ima starijeg brata tako da je to uz njega naucila- i nije poenta u njenom znanju nego u uciteljicinom neznanju :oops:[/quote]

Masallah sto je napredna
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#17 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Morales »

Uzasno je o cemu se raspravlja...pa se jos i cudimo sto nam iz skola maltene izlaze maloljetni delikventi spremni za najgora kirivicna djela. Meni je prosto nevjerovatno kad roditelj dođe u školu i brani svoje dijete umjesto da mu šamarčinu zalupi na licu mjesta....kad smo ovakvi i trebaju nama oni sto bodu po tramvajima djecu :x :x
Last edited by Morales on 08/11/2012 14:57, edited 1 time in total.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#18 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Micaha »

Morales wrote:Uzasno je o cemu se raspravlja...pa se jos i cudimo sto nam iz skola maltene izlaze maloljetni delikventi spremni za najgora kirivicna ubistva. Meni je prosto nevjerovatno kad roditelj dođe u školu i brani svoje dijete umjesto da mu šamarčinu zalupi na licu mjesta....kad smo ovakvi i trebaju nama oni sto bodu po tramvajima djecu :x :x
:D :D :D
Joj Morales moze li to ikako malo blaze :D
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#19 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Morales »

Micaha wrote:
Morales wrote:Uzasno je o cemu se raspravlja...pa se jos i cudimo sto nam iz skola maltene izlaze maloljetni delikventi spremni za najgora kirivicna ubistva. Meni je prosto nevjerovatno kad roditelj dođe u školu i brani svoje dijete umjesto da mu šamarčinu zalupi na licu mjesta....kad smo ovakvi i trebaju nama oni sto bodu po tramvajima djecu :x :x
:D :D :D
Joj Morales moze li to ikako malo blaze :D
Ma ne moze ba :mrgreen: jooj samo se nanerviram beze... :run:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by uglavnomja »

Micaha wrote:
Morales wrote:Uzasno je o cemu se raspravlja...pa se jos i cudimo sto nam iz skola maltene izlaze maloljetni delikventi spremni za najgora kirivicna ubistva. Meni je prosto nevjerovatno kad roditelj dođe u školu i brani svoje dijete umjesto da mu šamarčinu zalupi na licu mjesta....kad smo ovakvi i trebaju nama oni sto bodu po tramvajima djecu :x :x
:D :D :D
Joj Morales moze li to ikako malo blaze :D

nekada davno, u onom mracnom dobu :oops: prije polaska u skolu utuvljeno nam je svima u glavu da je uciteljica najvaznija, da se mora slusati, postovati..., ako uciteljica kaze da neko nije slusao, taj je nastradao kod kuce, kao sto rece kolega morales, a ne ova djecurlija, razmazena i bezobrazna, sa roditeljima koji kazu djeci: ako uciteljica bude bezobrazna prema tebi, reci nam pa cemo mi ili direktor ili ovaj onaj srediti uciteljicu :roll: :cry:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#21 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Altsa »

haj prvo da vidimo ko ima djecu u skoli pa onda da ozbiljno razgovaramo...ovako samo palamudite :roll: ucitelji i profesori su prije bili za primjer...danasnji su bruka i sramota svoje profesije (cast izuzetcima)...stari profesori i ucitelji koji su zavrsili prije jebenog rata su jos uvijek OK...ali ovi novi su sramota i tesko nasoj djeci...o djeci sada ne razgovaram jer su oni posebna prica a i nisu tema...
Last edited by Altsa on 08/11/2012 15:12, edited 4 times in total.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#22 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by duh_sa_sjekirom »

sokkia wrote:
sane wrote:
sokkia wrote:pa što ti to ne riješiš sa djetetom?
svi mi slabo vidimo nedostatke u vaspitanju svoje djece pa kad nam neko ukaže na to nama krivo. :oops:
ti mrziš uciteljicu umjesto da joj budeš zahvalna .
Ma ne,sve je to o.k.sto je meni saopsteno,ne mrzim,zasto bi?Samo mi je krivo sto je bilo to pred djetetom i drugim roditeljima zar nema vise onih razgovora u holu skole
a da je vaše dijete najbolje u odjeljenj i po vladanju i po znanju pa ga uciteljica pohvalila na tom mjestu... šta bi tada rekli za uciteljicu ?
:D E, jebiga sad, i ti puno pitaš...
Pa normalno da bi u tom slučaju pohvalila učiteljicu i njen profesionalizam.
A kako bi se tek u mahali mogla poFaliti, i svojim djetetom, a bogUmi i učiteljicom...
Ali, ako pošto joj je ukazala na nestašluke njenog "zlatana" (i to pred drugim roditeljima, gluho bilo :D ), e onda je to za pljuvanja po dotičnoj "drznici" na forumu...
Jah, takva vremena...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#23 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by Nisrin »

sane wrote:danas ispred skole meni ucite.kaze vase djete remeti cas,dira drugu djecu...itd,da i sve tu ispred drugih roditelja i moga djeteta,ja sam ostala PAF,sutim i ne mogu da se snadjem!A u meni hiljadu pitanja vristi,gdje je tu ucit.kada se desava to sa djecom,zar nije osposobljen taj kadar da se izadje na kraj sa jednim ucenikom koji remeti cas :shock:

Nemoj pogresno shvatiti ali pristup mu je sasvim opravdan, ja inace volim neposrednost, direktnost i transparentnost! Ako 20 djece moze mirno sjediti, a jedno-dvoje-troje ometaju nastavu ne znam u cemu je problem ako se o tome NAGLAS govori?!
Jeste pomalo uvredljivo, jer smatram da si savrsena majka, svom djetetu zelis najbolje, odgajas ga, ponekad nije ni do roditelja, jednostavno su djeca s losim karakterom, hiperaktivna ali u tom slucaju tu pomaze razgovor, u kranjem psiholog!

Ovo sve govorim jer sam prosla kroz slicna iskustva, radi se o bratu dok je isao u osnovnu skolu, bili smo u Njemackoj i tako pred svima njegova uuciteljica se meni ili roditeljima zali na njega i naravno on kad dodje kuci razgovara se sa njim, dobije kaznu pa onda bude bolji, cak smo ga slali i psihologu na razgovor (njemu je to bilo i opvradavajuce jer je imao preveliku licnu traumu tokom rata) i poslije svega toga bio je krajem osnovne skole najbolji ucenik, ali i odlican ucenik u srednjoj i jedan od najboljih studenata na faxu...

Ne branim ucitelje, ima ih svakakvih, ali sto se tice PONASANJA DJETETA TOKOM NASTAVE i svega sto je vezano za skolu meni je uredu da se prica o tome pred svima!

Tuzno je sto su nekad bili ucitelji upravu i gledali su se sa strahopostovanjem, a danas su djeca upravu samo zato jer su "mamini i tatini sinovi/kcerke" ...

STALNO ZABORAVLJAMO: SOCIJALIZACIJA POCINJE IZ KUCE!
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#24 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by amko76 »

Ma što je nisi odmah direktom, malom dati palicu a sutra i nož, pištolj. Čuj tako ona. Svašta.

Samo biće problem ako njega neko zguzi, onda protestuj, pali svijeće i kme kme. ;-)
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#25 Re: kakav je odnos ucitelja-ica prema roditeljima prvacica??

Post by sokkia »

ucenik ima prosjek ocjena na kraju godine 3,5 i u knjižici mu stoji opci uspjeh (3)
meni cudno jer znam da sa tim prosjekom opci uspjeh treba biti (4) , bar je nekad tako bilo .
pitam uciteljicu i ona mi rece da to može biti i 3 i 4 i da to zavisi od njene procjene. :?: :?: :?: :?: :?:
odem pedagogu da pitam jer joj nisam vjerovao i pedagog mi rece da tu nema procjene nego da je to (4).
mislim meni to ništa ne znaci ali znaci i te kako djetetu i na kraju mi se izvinula i priznala grešku (vjerovatno joj pedagog rekao da sam intervenisao. :?
Post Reply