Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#126 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Entropio »

moimoi wrote: 03/12/2023 19:51 Pa cemu pitanje “kafic za sjediti sam?” :lol: U svakom mozes sjediti sam :D Sad je pitanje koliko planiras sjediti a da srces jednu kafu? Niko ti sigurno nista nece da sjednes 1h-1.30h sa jednom kafom.. E sad ako planiras sjediti 4 sata sa jednom kafom..a da vuces internet i struju.. to vec i nije bas kulturno.
Naravno da nije kulturno ali je i bezobrazno. Pa i meni se desavalo da se nadjem negdje sam, trebam da rucam i odem sam u restoran. Narucim, pojedem, malo surfam na telefonu, posaljem mail, narucim jos neko pice, pa posaljem jos par mailova i onda kulturno platim i odem.

A ovi primjerci traze gdje ima uticnica, donesu pernicu i kajdanku jebote i naruce kafu i sjede 3 sata. Jos se garant zale konobaru da smanji muziku jer se ne mogu koncentrisati. Pa gdje vam je kultura? Idi kuci i tipkaj. Ako ti se ne ide kuci, idi kod prijatelja. Ako nemas prijatelja, idi u park. Ako neces u park, ma idi u pm.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#127 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by konektovan »

Cukama i laptopasima zabranjen ulaz u kafice... :mrgreen:
starboy018
Posts: 77
Joined: 04/06/2023 11:33

#128 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by starboy018 »

Entropio wrote: 03/12/2023 20:19
moimoi wrote: 03/12/2023 19:51 Pa cemu pitanje “kafic za sjediti sam?” :lol: U svakom mozes sjediti sam :D Sad je pitanje koliko planiras sjediti a da srces jednu kafu? Niko ti sigurno nista nece da sjednes 1h-1.30h sa jednom kafom.. E sad ako planiras sjediti 4 sata sa jednom kafom..a da vuces internet i struju.. to vec i nije bas kulturno.
Naravno da nije kulturno ali je i bezobrazno. Pa i meni se desavalo da se nadjem negdje sam, trebam da rucam i odem sam u restoran. Narucim, pojedem, malo surfam na telefonu, posaljem mail, narucim jos neko pice, pa posaljem jos par mailova i onda kulturno platim i odem.

A ovi primjerci traze gdje ima uticnica, donesu pernicu i kajdanku jebote i naruce kafu i sjede 3 sata. Jos se garant zale konobaru da smanji muziku jer se ne mogu koncentrisati. Pa gdje vam je kultura? Idi kuci i tipkaj. Ako ti se ne ide kuci, idi kod prijatelja. Ako nemas prijatelja, idi u park. Ako neces u park, ma idi u pm.
Ali zašto se ti toliko pjeniš zbog toga, tj. zašto tebi to toliko smeta? Ako se vlasnik kafića ne žali, zašto ti cmizdriš? Ako je kafić svakako poluprazan, a ti na laptopu (koji je napunjen i ne treba ti utičnica), kako ti zakidaš vlasnika tog kafića? Druga stvar je ako je gužva pa je logično ustupiti mjesto drugima, a ne sjediti tu par sati s jednim pićem. Šta ako koristim vlastiti internet kojeg dijelim s mobitela? Šta ako mi uopće ne treba internet?
Kao što ranije rekoh, u civiliziranom svijetu je ovo normalna pojava.
izvrsni direktor
Posts: 9367
Joined: 20/12/2018 16:11

#129 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

Njegov je kafic
liyf
Posts: 1221
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#130 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by liyf »

starboy018 wrote: 03/12/2023 20:39
Entropio wrote: 03/12/2023 20:19
moimoi wrote: 03/12/2023 19:51 Pa cemu pitanje “kafic za sjediti sam?” :lol: U svakom mozes sjediti sam :D Sad je pitanje koliko planiras sjediti a da srces jednu kafu? Niko ti sigurno nista nece da sjednes 1h-1.30h sa jednom kafom.. E sad ako planiras sjediti 4 sata sa jednom kafom..a da vuces internet i struju.. to vec i nije bas kulturno.
Naravno da nije kulturno ali je i bezobrazno. Pa i meni se desavalo da se nadjem negdje sam, trebam da rucam i odem sam u restoran. Narucim, pojedem, malo surfam na telefonu, posaljem mail, narucim jos neko pice, pa posaljem jos par mailova i onda kulturno platim i odem.

A ovi primjerci traze gdje ima uticnica, donesu pernicu i kajdanku jebote i naruce kafu i sjede 3 sata. Jos se garant zale konobaru da smanji muziku jer se ne mogu koncentrisati. Pa gdje vam je kultura? Idi kuci i tipkaj. Ako ti se ne ide kuci, idi kod prijatelja. Ako nemas prijatelja, idi u park. Ako neces u park, ma idi u pm.
Ali zašto se ti toliko pjeniš zbog toga, tj. zašto tebi to toliko smeta? Ako se vlasnik kafića ne žali, zašto ti cmizdriš? Ako je kafić svakako poluprazan, a ti na laptopu (koji je napunjen i ne treba ti utičnica), kako ti zakidaš vlasnika tog kafića? Druga stvar je ako je gužva pa je logično ustupiti mjesto drugima, a ne sjediti tu par sati s jednim pićem. Šta ako koristim vlastiti internet kojeg dijelim s mobitela? Šta ako mi uopće ne treba internet?
Kao što ranije rekoh, u civiliziranom svijetu je ovo normalna pojava.
pa kako neće insan pjenit zbog toga, loptop u kafič da doneseš? Jesi obolio ti?? Kafič je za pive i slikanja za Instagram, nije za laptopanja Našestrankovaca :lol:
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1467
Joined: 02/10/2010 08:34

#131 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by MujkicHaris »

Sve su krivi ovi iz Naše Stranke.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#132 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by n+1 »

Entropio je vodeći shitposter foruma, a vi se ložite. :D
moimoi
Posts: 4706
Joined: 01/07/2006 12:59

#133 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by moimoi »

necko_hz wrote: 03/12/2023 20:14 Nije kulturno. :lol: Siguran sam da se ovi 'ajnštajni' satraše od brige za kulturu i bonton. :D

Nije kulturno uopšte sjediti u kafiću nekoliko sati a srkati jednu kafu, bez obzira nosio sa sobom mobitel, laptop, pisaću mašinu ili svesku. Ali to nije tema teme, već samo izgovor limitiranim mindsetima da pljuju i klasifikuju, nesvjesni svoje nesvijesti.

Otvarač teme nije bio previše opširan niti je lijepo formulisao pitanje, ali osim ako si parmak nije teško skontati na šta je mislio.
Ja sam parmak:lol: Meni pitanje nije jasno?? Ok pitanje.. e, raja, gdje ima dobar internet.. al pitanje”gdje mozes sjediti sam” mi je bas “niDze veze”
I kao sto rekoh.. imate “hubove” koji su upravo za takav rad izmisljeni.
A hvala bogu da svugdje mozes sjesti na sat..sat inpo da ti niko A nece reci ako ne narucujes kafu za kafom ili sok za sokom.. pivu za pivom.
User avatar
necko_hz
Posts: 3593
Joined: 18/04/2009 12:36

#134 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by necko_hz »

Opušteno, diši malo. :mrgreen:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#135 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by azurna_obala »

A jbt lik se iznervir'o :lol: dibidus :zoka:
moimoi
Posts: 4706
Joined: 01/07/2006 12:59

#136 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by moimoi »

Ma pravo da ti kazem bas me briga :lol: nemam kafanu :D
Da imam, stajao bi ovakav natpis

Image

:kiss:
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#137 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by sarajevsko_pivo »

_huzzah_001 wrote: 30/11/2023 14:13 Cao, moze prijedlog kafica u koji mogu otici s laptopom i sjesit sam?
Ja sam bio sam u Caribou Coffee kao i u Crvenoj Jabuci i Vapiano
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#138 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by agnostic_front »

moimoi wrote: 03/12/2023 21:44 Ma pravo da ti kazem bas me briga :lol: nemam kafanu :D
Da imam, stajao bi ovakav natpis

Image

:kiss:
Jel potpisan Dayton? :roll:
moimoi
Posts: 4706
Joined: 01/07/2006 12:59

#139 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by moimoi »

agnostic_front wrote: 03/12/2023 21:48
moimoi wrote: 03/12/2023 21:44 Ma pravo da ti kazem bas me briga :lol: nemam kafanu :D
Da imam, stajao bi ovakav natpis

Image

:kiss:
Jel potpisan Dayton? :roll:
Image
moimoi
Posts: 4706
Joined: 01/07/2006 12:59

#140 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by moimoi »

agnostic_front wrote: 03/12/2023 21:48
moimoi wrote: 03/12/2023 21:44 Ma pravo da ti kazem bas me briga :lol: nemam kafanu :D
Da imam, stajao bi ovakav natpis

Image

:kiss:
Jel potpisan Dayton? :roll:
Image
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#141 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Logovan »

starboy018 wrote: 03/12/2023 20:39
Ali zašto se ti toliko pjeniš zbog toga, tj. zašto tebi to toliko smeta? Ako se vlasnik kafića ne žali, zašto ti cmizdriš? Ako je kafić svakako poluprazan, a ti na laptopu (koji je napunjen i ne treba ti utičnica), kako ti zakidaš vlasnika tog kafića? Druga stvar je ako je gužva pa je logično ustupiti mjesto drugima, a ne sjediti tu par sati s jednim pićem. Šta ako koristim vlastiti internet kojeg dijelim s mobitela? Šta ako mi uopće ne treba internet?
Kao što ranije rekoh, u civiliziranom svijetu je ovo normalna pojava.
Mislim da se zajebava frajer. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#142 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by konektovan »

:lol:
User avatar
Rootboi
Posts: 20607
Joined: 07/06/2011 17:14

#143 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Rootboi »

Jagoda na Marindovu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#144 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Chmoljo »

ćao, pitanje: gdje se može otići sa latpopom a da ga Entropio ne utepa?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#145 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Dope_Man »

moimoi wrote: 03/12/2023 14:35 A za sta postoje “hub-ovi” ako ne upravo za to sto trazite?? Samo sto toliko ne zelite platiti?? Sve dok se gazde kafana ne dosjete da vam pocnu naplacivati struju i internet :)
Svaki taj lik - a znam ih dosta jer smo raditi zajedno mada ja nisam preferirao nikad raditi posao vani - potrosi za svoja 3-4 sata koliko provedu u kaficu puno vise nego "obicni" gosti koji ispijaju jednu kafu 2 sata.

Svaki put kad se sjelo prvo se kafe/sokovi naruce, pa obicno jelo, a onda jos kafe i sokovi.. i fin pazar se ostavi, u svakom slucaju veci nego kad sjedim sa "ljudima bez laptopa". Dakle nisu gazdama takvi nimalo mrski gosti. A vecinom se i ne trosi struja jer imaju solidne laptope koji mogu raditi 7-8 sati na bateriji, po potrebi imaju i svoj internet sa mobitela kad je konekcija losa.. dakle ni po cemu se ne razlikuju od "obicnih ljudi" koji koriste isti prostor, osim sto u prosjeku zbog svog posla imaju vecu platu, pa im nije frka cak i 2, a bome znaju i 3 kafe naruciti :lol:
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#146 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by drag_gost »

moimoi wrote: 03/12/2023 21:44 Ma pravo da ti kazem bas me briga :lol: nemam kafanu :D
Da imam, stajao bi ovakav natpis

Image

:kiss:
Ne sekiraj se, neces ni imati kafanu.
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#147 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by drag_gost »

Dope_Man wrote: 04/12/2023 08:46
moimoi wrote: 03/12/2023 14:35 A za sta postoje “hub-ovi” ako ne upravo za to sto trazite?? Samo sto toliko ne zelite platiti?? Sve dok se gazde kafana ne dosjete da vam pocnu naplacivati struju i internet :)
Svaki taj lik - a znam ih dosta jer smo raditi zajedno mada ja nisam preferirao nikad raditi posao vani - potrosi za svoja 3-4 sata koliko provedu u kaficu puno vise nego "obicni" gosti koji ispijaju jednu kafu 2 sata.

Svaki put kad se sjelo prvo se kafe/sokovi naruce, pa obicno jelo, a onda jos kafe i sokovi.. i fin pazar se ostavi, u svakom slucaju veci nego kad sjedim sa "ljudima bez laptopa". Dakle nisu gazdama takvi nimalo mrski gosti. A vecinom se i ne trosi struja jer imaju solidne laptope koji mogu raditi 7-8 sati na bateriji, po potrebi imaju i svoj internet sa mobitela kad je konekcija losa.. dakle ni po cemu se ne razlikuju od "obicnih ljudi" koji koriste isti prostor, osim sto u prosjeku zbog svog posla imaju vecu platu, pa im nije frka cak i 2, a bome znaju i 3 kafe naruciti :lol:
Mora da ti programeri i prekrste noge u mornarski cvor. Sram ih bilo.
Post Reply