Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

_huzzah_001
Posts: 59
Joined: 22/06/2021 14:37

#1 Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by _huzzah_001 »

Cao, moze prijedlog kafica u koji mogu otici s laptopom i sjesit sam?
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#2 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Filter »

ja vidjam raju u fabrici kafe u dalmatinskoj
User avatar
Rockefeller
Posts: 7326
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Rockefeller »

Sjedi kuci.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#4 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by HelaS »

_huzzah_001 wrote: 30/11/2023 14:13 Cao, moze prijedlog kafica u koji mogu otici s laptopom i sjesit sam?
Mislim da u svaki kafić možeš ući s laptopom i sjesti ili čak i sjediti sam
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#5 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by _Reds_ »

Sjedio 100 puta svugdje :D

Čekam ženu, sjedu. Čekam djecu, sjedi :D
User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#6 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by W0rM »

Ovisi sta gotivis i kako, meni je svaki manje-vise takav, ali preporuke su svakako Vidikovac na Zmajevcu, Sova... Pino nije los. Sve u svemu mjesta gdje muzika nije preglasna i gdje se moze normalno pricati.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by n+1 »

Pravo pitanje je: kafić gdje nije bučno, nije gužva, možeš uštekati laptop u struju, i raditi nekoliko sat bez da te iko cima.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#8 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Ateista »

Znam da je ovo za temu "popularne stvari koje ne kontam", ali mi nije jasan ovaj trend sjedenja u kaficu sa laptopom. :D Ako imam nesto da uradim privatno sjescu u kuci i pustiti muziku koju zelim, nivoa koji mi odgovara, obucen kako mi je najudobnije, bez tena i carapa naravno, napraviti sebi ako hocu nestoda pijem usput i slicno.nne vidim ni jednu prednost da sjedim u kaficu, osim ko bjezi od zene i djece. :D
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#9 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Filter »

kad bjezis od zene i djece ides u kafanu, ne u kafic :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47034
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Edin H. »

Filter wrote: 30/11/2023 14:33 ja vidjam raju u fabrici kafe u dalmatinskoj
Eto i ovaj problem riješen. :oops:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Bodkin »

Ateista wrote: 30/11/2023 15:15 Znam da je ovo za temu "popularne stvari koje ne kontam", ali mi nije jasan ovaj trend sjedenja u kaficu sa laptopom. :D Ako imam nesto da uradim privatno sjescu u kuci i pustiti muziku koju zelim, nivoa koji mi odgovara, obucen kako mi je najudobnije, bez tena i carapa naravno, napraviti sebi ako hocu nestoda pijem usput i slicno.nne vidim ni jednu prednost da sjedim u kaficu, osim ko bjezi od zene i djece. :D
Bolja je kafa, bolji je ugodjaj i medju ljudima si :D
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19541
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#12 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by teskeredzic_22 »

Idilio Čengić Vila.
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#13 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Isner »

Caffe "Manhattan" u Kulovića ulici.. Volim tu popiti kafu i nešto žestoko, spržiti 3-4 cigarete i gledati cice kako grickaju pice iz U2...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by muha_sa »

Bodkin wrote: 30/11/2023 15:22
Ateista wrote: 30/11/2023 15:15 Znam da je ovo za temu "popularne stvari koje ne kontam", ali mi nije jasan ovaj trend sjedenja u kaficu sa laptopom. :D Ako imam nesto da uradim privatno sjescu u kuci i pustiti muziku koju zelim, nivoa koji mi odgovara, obucen kako mi je najudobnije, bez tena i carapa naravno, napraviti sebi ako hocu nestoda pijem usput i slicno.nne vidim ni jednu prednost da sjedim u kaficu, osim ko bjezi od zene i djece. :D
Bolja je kafa, bolji je ugodjaj i medju ljudima si :D
I viriš ispod oka gledaju li te kako laptopaš :D
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#15 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Quaresma »

Ateista wrote: 30/11/2023 15:15 Znam da je ovo za temu "popularne stvari koje ne kontam", ali mi nije jasan ovaj trend sjedenja u kaficu sa laptopom. :D Ako imam nesto da uradim privatno sjescu u kuci i pustiti muziku koju zelim, nivoa koji mi odgovara, obucen kako mi je najudobnije, bez tena i carapa naravno, napraviti sebi ako hocu nestoda pijem usput i slicno.nne vidim ni jednu prednost da sjedim u kaficu, osim ko bjezi od zene i djece. :D
ne kontas i opet se pitas.


ja nemam naviku ovo raditi, jer sam totalno neproduktivan. ali ko radi remote, bude nekad zgodno malo otici iz kuce/stana i promjeniti ambijent, usput popiti i kaficu.


a sto se tice ostalih postova, izgleda da je lakse spamati nego dati neki prijedlog otvaracu teme.


ja dok sam studirao isao sa ekipom u, vidim da se sad zove Caffe O'Clock, mislim da je drugo ime bilo prije. kafa jeste skuplja, ali te niko ne dira i fin je ambijent za ovoga.

prije su neki isli u SCC ali mislim da se gore vise ne moze.

moj je savjet jeste da prosetas malo, izdvoji dan i vidi mjesta koja bi tebi pasala za tvoj rad.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Ateista »

Bodkin wrote: 30/11/2023 15:22
Ateista wrote: 30/11/2023 15:15 Znam da je ovo za temu "popularne stvari koje ne kontam", ali mi nije jasan ovaj trend sjedenja u kaficu sa laptopom. :D Ako imam nesto da uradim privatno sjescu u kuci i pustiti muziku koju zelim, nivoa koji mi odgovara, obucen kako mi je najudobnije, bez tena i carapa naravno, napraviti sebi ako hocu nestoda pijem usput i slicno.nne vidim ni jednu prednost da sjedim u kaficu, osim ko bjezi od zene i djece. :D
Bolja je kafa, bolji je ugodjaj i medju ljudima si :D
Hajd kafu ne pijem pa cu prihvatiti taj argument, ali ne znam kako je lakse rasiti medju ljudima? :D
A za ambijent mi je isto nalo cudno, valjda svako svoj stan uredi po svom da mu bude dobar ambijent. :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#17 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by n+1 »

Smartphone era je iznjedrila ovu sortu ljudi koji smatraju da se laptop upali samo kad trebaš nešto "raditi". I onda idu pitanja: šta će ti laptop u kafiću. Iz istog razloga iz kojeg ti drkuljiš smartphone u kafiću, samo se internet prostor ne svodi svima na Instagram i TikTok. :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#18 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by tramvajtrojka »

odem u kawu narucim kaficu od sedam keka da me zagrije laganini laptop i rokaj po Excel tabelama :mrgreen: :mrgreen: :lol:
izvrsni direktor
Posts: 9368
Joined: 20/12/2018 16:11

#19 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

Godi sjediti medju svijetom, pogotovo ko stalno od kuce radi. Ne znam sta se cudite.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#20 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Bodkin »

muha_sa wrote: 30/11/2023 15:24
Bodkin wrote: 30/11/2023 15:22
Ateista wrote: 30/11/2023 15:15 Znam da je ovo za temu "popularne stvari koje ne kontam", ali mi nije jasan ovaj trend sjedenja u kaficu sa laptopom. :D Ako imam nesto da uradim privatno sjescu u kuci i pustiti muziku koju zelim, nivoa koji mi odgovara, obucen kako mi je najudobnije, bez tena i carapa naravno, napraviti sebi ako hocu nestoda pijem usput i slicno.nne vidim ni jednu prednost da sjedim u kaficu, osim ko bjezi od zene i djece. :D
Bolja je kafa, bolji je ugodjaj i medju ljudima si :D
I viriš ispod oka gledaju li te kako laptopaš :D
A to ne :D nek gledaju ako hoce. Jedino gledam ako su zene :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#21 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by muha_sa »

Nisam ja za ove teme--uletio da se malo zajebavam :lol:
U moj vakat se u kafice išlo da se upoznajemo-da i sa nepoznatim osobama koju promuhabetimo pa ako se nadjemo na istoj talasnoj onda se i stolovi sastave :D
Ovome vaktu se danas svakodnevno ibretim--izadje s djevojkom il rajom na fuka i posmatram ih--svak u svoj mobitel gleda :-)
Do mene je--staromodon tip :D
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#22 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by detroit-mercy »

Quaresma wrote: 30/11/2023 15:26
Ateista wrote: 30/11/2023 15:15 Znam da je ovo za temu "popularne stvari koje ne kontam", ali mi nije jasan ovaj trend sjedenja u kaficu sa laptopom. :D Ako imam nesto da uradim privatno sjescu u kuci i pustiti muziku koju zelim, nivoa koji mi odgovara, obucen kako mi je najudobnije, bez tena i carapa naravno, napraviti sebi ako hocu nestoda pijem usput i slicno.nne vidim ni jednu prednost da sjedim u kaficu, osim ko bjezi od zene i djece. :D
ne kontas i opet se pitas.


ja nemam naviku ovo raditi, jer sam totalno neproduktivan. ali ko radi remote, bude nekad zgodno malo otici iz kuce/stana i promjeniti ambijent, usput popiti i kaficu.


a sto se tice ostalih postova, izgleda da je lakse spamati nego dati neki prijedlog otvaracu teme.


ja dok sam studirao isao sa ekipom u, vidim da se sad zove Caffe O'Clock, mislim da je drugo ime bilo prije. kafa jeste skuplja, ali te niko ne dira i fin je ambijent za ovoga.

prije su neki isli u SCC ali mislim da se gore vise ne moze.

moj je savjet jeste da prosetas malo, izdvoji dan i vidi mjesta koja bi tebi pasala za tvoj rad.
U principu taj rad iz kafica je generlano sviranje kurcu, vise da te drugi vide i da se malo prezentujes, Ne znam kakve to poslove ludji rade ali ako je imalo zahtjevnije, prvo erkan laptopa ti nije dovoljan. Hajde odgovoriti na par e-mailova, prtisnuti dugme da sistem nesto pocne sam da radi. Za bilo kakvu ozbilniju analizu, projekat, taj mali ekrancic ti je nije dovoljan. Gdje god udjes u kancelariju ljudi obico imaju vece/duple monitore i sl. Eto, ono bi radilo iz kafica dok oko njega stotinu ljudi prolazi.
Ja kad vidim te djelatnike po Starbucks-u, odma znas da su attention seeking whores :mrgreen:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5643
Joined: 04/08/2020 19:22

#23 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by -Chesterfield- »

_huzzah_001 wrote: 30/11/2023 14:13 Cao, moze prijedlog kafica u koji mogu otici s laptopom i sjesit sam?
Sam ili sama?
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#24 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Ozimician »

muha_sa wrote: 30/11/2023 15:41 Nisam ja za ove teme--uletio da se malo zajebavam :lol:
U moj vakat se u kafice išlo da se upoznajemo-da i sa nepoznatim osobama koju promuhabetimo pa ako se nadjemo na istoj talasnoj onda se i stolovi sastave :D
Ovome vaktu se danas svakodnevno ibretim--izadje s djevojkom il rajom na fuka i posmatram ih--svak u svoj mobitel gleda :-)
Do mene je--staromodon tip :D
To sto si ti radio danas vrlo lako moze biti protumaceno kao uznemiravanje na javnom mjestu. :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#25 Re: Kafic za sjediti sam- Sarajevo

Post by Bodkin »

detroit-mercy wrote: 30/11/2023 15:45
Quaresma wrote: 30/11/2023 15:26
Ateista wrote: 30/11/2023 15:15 Znam da je ovo za temu "popularne stvari koje ne kontam", ali mi nije jasan ovaj trend sjedenja u kaficu sa laptopom. :D Ako imam nesto da uradim privatno sjescu u kuci i pustiti muziku koju zelim, nivoa koji mi odgovara, obucen kako mi je najudobnije, bez tena i carapa naravno, napraviti sebi ako hocu nestoda pijem usput i slicno.nne vidim ni jednu prednost da sjedim u kaficu, osim ko bjezi od zene i djece. :D
ne kontas i opet se pitas.


ja nemam naviku ovo raditi, jer sam totalno neproduktivan. ali ko radi remote, bude nekad zgodno malo otici iz kuce/stana i promjeniti ambijent, usput popiti i kaficu.


a sto se tice ostalih postova, izgleda da je lakse spamati nego dati neki prijedlog otvaracu teme.


ja dok sam studirao isao sa ekipom u, vidim da se sad zove Caffe O'Clock, mislim da je drugo ime bilo prije. kafa jeste skuplja, ali te niko ne dira i fin je ambijent za ovoga.

prije su neki isli u SCC ali mislim da se gore vise ne moze.

moj je savjet jeste da prosetas malo, izdvoji dan i vidi mjesta koja bi tebi pasala za tvoj rad.
U principu taj rad iz kafica je generlano sviranje kurcu, vise da te drugi vide i da se malo prezentujes, Ne znam kakve to poslove ludji rade ali ako je imalo zahtjevnije, prvo erkan laptopa ti nije dovoljan. Hajde odgovoriti na par e-mailova, prtisnuti dugme da sistem nesto pocne sam da radi. Za bilo kakvu ozbilniju analizu, projekat, taj mali ekrancic ti je nije dovoljan. Gdje god udjes u kancelariju ljudi obico imaju vece/duple monitore i sl. Eto, ono bi radilo iz kafica dok oko njega stotinu ljudi prolazi.
Ja kad vidim te djelatnike po Starbucks-u, odma znas da su attention seeking whores :mrgreen:
Donekle si u pravu ali apsolutno mozes odradjivati posao na laptopu u kaficu. Nema to veze sa paznjom. Ja ovozavam iz kafica odradjivati stvari
Post Reply