Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#7076 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

skafiskafsnjak wrote: 27/05/2023 15:54
Ozimician wrote: 27/05/2023 15:45 Što se malina-respiratora tiče, iako je daleko od teme - moje skromno mišljenje jeste da oni nisu pogriješili mnogo sa nabavkom tih respiratora - pritisak javnosti je tad bio veliki da se nabavi na bilo koji način.

Države su bukvalno "kidnapovale" respiratore sa aerodroma tada u panici i bukvalno svaka država (osim Njemačke) je koristila slične metode za nabavke.

Njemačka je imala i viška respiratora, ali nisu imali personala da radi sa njima (i dan danas je tako). :-)

Ono što je fkt problem jeste što su priključivali ljude na te respiratore nastojeći dokazati da su oni TOP :run:
A znamo ko stoji iza takvog pristupa.

NIje majka klela Muju što se kockao, nego što se vadio.

Koliko su ti respiratori nanijeli štete, ili čak spasili života, to nikad nećemo saznati. Smrtnost i na Drager respiratorima (najboljim valjda) je bila visoka (Italija).
Pa kako nisu pogrijesili kad uopste nisu sluzili svrsi .... plus, pokrali milione na njima hahahaha. A o tome da su slali ljude na respiratore , a nisu mozda trebali .... ne treba komentarisati
Kažem ti da je takva situacija bila, ne znam da li se sjećaš - naravno da nisu uradili po proceduri, da su gledali da profitiraju (ali ne nekoliko miliona, mislim da je bila cifra oko 100 000 KM) - ali to je tada bio svjetski standard, sjećam se da je Vučić izjavio nešto tipa: Ne pitajte me kako nabavljam respiratore i odakle mi pare... i niko ga i ne pita.

Bila je borba za svaki respirator na tržištu. Improvizovalo se ne razne načine.

I što se tiče slanja pacijenata na respirator, svakako da nisu trebali - radi sebe ponajprije.

Ali sad da se postaviš u situaciju da je neko tvoj kritično bolestan od COVID-a, leži u bolnici, i doktor ti izađe i kaže:
- imamo opciju da ga stavimo na malina-respirator ili da ga nikako ne stavimo na respirator - jer su svi ostali zauzeti, odluka je na Vama.

Šta bi ti u tom slučaju odlučio?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#7077 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

Ozimician wrote: 27/05/2023 16:04
skafiskafsnjak wrote: 27/05/2023 15:54

Pa kako nisu pogrijesili kad uopste nisu sluzili svrsi .... plus, pokrali milione na njima hahahaha. A o tome da su slali ljude na respiratore , a nisu mozda trebali .... ne treba komentarisati
Kažem ti da je takva situacija bila, ne znam da li se sjećaš - naravno da nisu uradili po proceduri, da su gledali da profitiraju (ali ne nekoliko miliona, mislim da je bila cifra oko 100 000 KM) - ali to je tada bio svjetski standard, sjećam se da je Vučić izjavio nešto tipa: Ne pitajte me kako nabavljam respiratore i odakle mi pare... i niko ga i ne pita.

Bila je borba za svaki respirator na tržištu. Improvizovalo se ne razne načine.

I što se tiče slanja pacijenata na respirator, svakako da nisu trebali - radi sebe ponajprije.

Ali sad da se postaviš u situaciju da je neko tvoj kritično bolestan od COVID-a, leži u bolnici, i doktor ti izađe i kaže:
- imamo opciju da ga stavimo na malina-respirator ili da ga nikako ne stavimo na respirator - jer su svi ostali zauzeti, odluka je na Vama.

Šta bi ti u tom slučaju odlučio?

Brate, u po frke je kruzila prica da ne valjaju. Da je to tada bilo, prvi bih rekao nemojte ....
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#7078 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

skafiskafsnjak wrote: 27/05/2023 16:20
Ozimician wrote: 27/05/2023 16:04

Kažem ti da je takva situacija bila, ne znam da li se sjećaš - naravno da nisu uradili po proceduri, da su gledali da profitiraju (ali ne nekoliko miliona, mislim da je bila cifra oko 100 000 KM) - ali to je tada bio svjetski standard, sjećam se da je Vučić izjavio nešto tipa: Ne pitajte me kako nabavljam respiratore i odakle mi pare... i niko ga i ne pita.

Bila je borba za svaki respirator na tržištu. Improvizovalo se ne razne načine.

I što se tiče slanja pacijenata na respirator, svakako da nisu trebali - radi sebe ponajprije.

Ali sad da se postaviš u situaciju da je neko tvoj kritično bolestan od COVID-a, leži u bolnici, i doktor ti izađe i kaže:
- imamo opciju da ga stavimo na malina-respirator ili da ga nikako ne stavimo na respirator - jer su svi ostali zauzeti, odluka je na Vama.

Šta bi ti u tom slučaju odlučio?

Brate, u po frke je kruzila prica da ne valjaju. Da je to tada bilo, prvi bih rekao nemojte ....
Naravno, ja ih ne perem od odgovornosti, tu i jesu napravili najveći zajeb.

Uglavnom uletjeli su u zamku samo tako i neka su, kad su silni i bahati i dan danas se bahate.

Ali govorim ispod tog kriminalnog nivoa, je*eno je bilo doktorima odlučiti da li staviti pacijente na njih ili ne.
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#7079 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by forumskivojnik »

Didier wrote: 27/05/2023 14:55
forumskivojnik wrote: 27/05/2023 11:59
Kada vec objavljujes clanak objavi i ostatak tog clanka, ne vadi iz konteksta ono sto tebi odgovara.

A šta hoćeš reći, da u Bosni ne bi bio osuđen?

Kako se desilo da uopšte pobije tolike ljude? Je li to taj sistem kojem težimo?

I opet si izvadio iz konteksta ono sto tebi odgovara pisuci insinuacije iz ko zna kakvih pobuda.
Objavio si komentar u koji si ubacio, sa srpskog portala, jednog od, navedenih, serijskih ubica namjerno izuzimajuci ostale.
Ako si htio njega, Niels Högel, usporediti sa njemackim sistemom trebao si barem malo vise istraziti sta je taj sistem, u njegovom slucaju, poduzeo da rasvijetli kako i zasto je uopce to mogao uraditi a da drugi nista ne poduzmu.
Psychologe prüft Högels Glaubwürdigkeit

Am Dienstagvormittag betrat Högel ohne Handschellen und unter Begleitung von Justizbeamten den für den Prozess abgetrennten Saal der Weser-Ems-Halle in Oldenburg. Der Vorsitzende Richter wies den 45-Jährigen darauf hin, dass er die Wahrheit sagen müsse. Weil er als narzisstisch und als notorischer Lügner gilt, soll der psychologische Sachverständige Max Steller seine Aussagen auf Glaubhaftigkeit prüfen. Steller hatte Högel damals im Mordprozess "eine hohe Lügenneigung und eine hohe Lügenbereitschaft" attestiert. Högel sei in der Lage, qualitativ hochwertige Falschaussagen zu machen, so Steller im Mordprozess.
https://www.ndr.de/nachrichten/niedersa ... el802.html
Gericht spricht Vorgesetzte von Serienmörder Högel frei
Es seien zwar Fehler von den Angeklagten gemacht worden, sagte Bührmann. Högel sei eine auffällige Person gewesen, Kollegen und Vorgesetzte hätten ihm zunehmend misstraut. "Man hätte sich gewünscht, dass viel klarer diesem Misstrauen nachgegangen wäre", sagte der Richter. Dennoch sei im Verfahren deutlich geworden, dass niemand in den Kliniken Högel bewusstes Töten zugetraut habe. "Das ist das Tragische des Unbegreifbaren", führte Bührmann weiter aus. "Dieses Verfahren lässt uns alle traurig zurück.

Angeklagt waren drei Ärzte, zwei leitende Pflegerinnen und ein leitender Pfleger sowie ein Ex-Geschäftsführer der Kliniken Oldenburg und Delmenhorst.
https://www.zeit.de/gesellschaft/2022-1 ... ch-gericht
Kao sto @Bloo napisa osobe sa Angel od Death sindromom (andjeo milosrdja ili andjeo smrti) su kriminalci (cesto serijske ubojice) koji se zaposljavaju kao njegovatelji i namjerno ozljedjuju ili ubijaju ljude o kojima se brinu.
Postao/la Didier » 27/05/2023 14:59

Korupciju u Njemačkoj nećeš vidjeti na svakom koraku jer je na mnogo višem nivou, a ne na nivou malinara i sličnih njemu.

Ovaj članak je samo dokaz koliko su naši ljudi ispranih mozgova, kad se desi masovno ubistvo u Njemačkoj, tad je to pojedinac, a kad se desi kod nas, tad je sistem kriv.
U Njemackoj npr. Cum-Ex skandal,.....razotkriven i javno se o njemu raspravljalo, jos uvijek se detaljno istrazuje, pocinioci razotkriveni, dobili sta su zasluzili.

U BiH uz pomoc samog vrha drzavnog aparata "kupe" mobilne respiratore, koji nigdje u Evropi i zapadnim zemljama, nisu dobili upotrebnu dozvolu i zabranjeni su za upotrebu, te respiratore predstave javnosti kao podobne za mehanicku ventilaciju u jedinicama intenzivne njege i bez zakonom propisane validacije (izdata od Verlaba nekakva potvrda (da su "ispravni") iako ta firma po zakonu ne moze raditi validaciju tih respiratora) stavljaju ih u upotrebu.

Umjesto kao u Njemackoj, da se ucesnici kriminala razotkriju i kazne, u BiH se svim silama, na svim nivoima vlasti, nastoji sve zataskati i ucesnike kriminala osloboditi bilo kakve odgovornosti.

Drugi primjer je Sebija Izetbegovic i njen akademski uspon,... laziran postdiplomski, a kao posljedica toga i sve ostalo, magisterij, doktorat, profesura,...zataskavano i skrivano 2 decenije od strane svih nivoa vlasti.

U BiH korupcija na "mnogo visem nivou" zavrsi ogoljavanjem fabrika i basnoslovnim bogacenjem bh. politicara, kao gikil u Lukavcu, kao Soko Mostar,...nastavi niz.
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#7081 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

konoplja wrote: 27/05/2023 14:06
belfy wrote: 27/05/2023 13:56

da ne shvatamo doslovno ono sto ti pises? nego kako? da zamislimo sta si htio reci? zanimljivo...
Ako odgovaram na "bezveze se raspravljate" i poanta odgovora mi je da nema nekog objektivnog razloga kad se isplati otici i da nemamo neki objektivni standard za to jer se ne mozemo sloziti i na kraju uvijek ce neka subjektivnost predvladati.
Pa potom dam prva dva radikalna primjera sa suprotnog spektra koja mi na pamet padnu, da, onda ocekujem da ce ljudi biti sposobni procitati izmedju redova, ali eto ocito previse ocekujem.
Zanimljivo... :D
znaci ti sada tvrdis da sa ovim:
konoplja wrote: 27/05/2023 12:01 E upravo. :D

Pokusavamo objektivno raspravljati o necemu sto je zapravo i sustinski veoma subjektivno. Pa izmisljamo kriterije koji su eto objektivni i koristimo objektivne mjerne jedinice da ukazemo na nesto. Ali nema od toga mnogo koristi kad je nekom najbitnije na svijetu da je svoj na svom i sa familijom. Taj nece nigdje. Nema veze sto kraj mjeseca docekuje praznog novcanika.
A neko koga boli neka stvar za mjesto na kojem se rodio i ljude iz rodnog zavicaja ce se bez problema i mnogo razmisljanja ispaliti tamo gdje misli da ce mu biti bolje.
zapravo nisi nista zelio reci, nego samo naprdjivao, ali samo izmedju redova, pa to onda niko nije prepoznao, jel tako?
postaje cak i zanimljivije...
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#7082 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konoplja »

belfy wrote: 27/05/2023 19:54
konoplja wrote: 27/05/2023 14:06

Ako odgovaram na "bezveze se raspravljate" i poanta odgovora mi je da nema nekog objektivnog razloga kad se isplati otici i da nemamo neki objektivni standard za to jer se ne mozemo sloziti i na kraju uvijek ce neka subjektivnost predvladati.
Pa potom dam prva dva radikalna primjera sa suprotnog spektra koja mi na pamet padnu, da, onda ocekujem da ce ljudi biti sposobni procitati izmedju redova, ali eto ocito previse ocekujem.
Zanimljivo... :D
znaci ti sada tvrdis da sa ovim:
konoplja wrote: 27/05/2023 12:01 E upravo. :D

Pokusavamo objektivno raspravljati o necemu sto je zapravo i sustinski veoma subjektivno. Pa izmisljamo kriterije koji su eto objektivni i koristimo objektivne mjerne jedinice da ukazemo na nesto. Ali nema od toga mnogo koristi kad je nekom najbitnije na svijetu da je svoj na svom i sa familijom. Taj nece nigdje. Nema veze sto kraj mjeseca docekuje praznog novcanika.
A neko koga boli neka stvar za mjesto na kojem se rodio i ljude iz rodnog zavicaja ce se bez problema i mnogo razmisljanja ispaliti tamo gdje misli da ce mu biti bolje.
zapravo nisi nista zelio reci, nego samo naprdjivao, ali samo izmedju redova, pa to onda niko nije prepoznao, jel tako?
postaje cak i zanimljivije...
Ne, to nije tako. Ali u pravu si, postaje sve zanimljivije i zanimljivije... :D
User avatar
anelsol
Posts: 3066
Joined: 10/05/2017 22:41

#7083 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by anelsol »

Ozimician wrote: 27/05/2023 16:04
skafiskafsnjak wrote: 27/05/2023 15:54

Pa kako nisu pogrijesili kad uopste nisu sluzili svrsi .... plus, pokrali milione na njima hahahaha. A o tome da su slali ljude na respiratore , a nisu mozda trebali .... ne treba komentarisati
Kažem ti da je takva situacija bila, ne znam da li se sjećaš - naravno da nisu uradili po proceduri, da su gledali da profitiraju (ali ne nekoliko miliona, mislim da je bila cifra oko 100 000 KM) - ali to je tada bio svjetski standard, sjećam se da je Vučić izjavio nešto tipa: Ne pitajte me kako nabavljam respiratore i odakle mi pare... i niko ga i ne pita.

Bila je borba za svaki respirator na tržištu. Improvizovalo se ne razne načine.

I što se tiče slanja pacijenata na respirator, svakako da nisu trebali - radi sebe ponajprije.

Ali sad da se postaviš u situaciju da je neko tvoj kritično bolestan od COVID-a, leži u bolnici, i doktor ti izađe i kaže:
- imamo opciju da ga stavimo na malina-respirator ili da ga nikako ne stavimo na respirator - jer su svi ostali zauzeti, odluka je na Vama.

Šta bi ti u tom slučaju odlučio?
Moje mišljenje je da je u ovom slučaju Dilfaš ispao naivan, a osoba koja je u pozadini dirigovala cijelim procesom, ili ti ga Sebija, se elegantno izvukla. Na kraju će vjerovatno fasovati kaznu čovjek koji je možda i najmanje kriv u tom procesu. Sve je to dobilo dodatnu dimenziju zbog političke borbe za prevlast.

Fadil je zaslužio optužnicu za Zrak i FDS. Optužnica za respiratore je na klimavim nogama.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#7084 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

anelsol wrote: 27/05/2023 21:17
Ozimician wrote: 27/05/2023 16:04

Kažem ti da je takva situacija bila, ne znam da li se sjećaš - naravno da nisu uradili po proceduri, da su gledali da profitiraju (ali ne nekoliko miliona, mislim da je bila cifra oko 100 000 KM) - ali to je tada bio svjetski standard, sjećam se da je Vučić izjavio nešto tipa: Ne pitajte me kako nabavljam respiratore i odakle mi pare... i niko ga i ne pita.

Bila je borba za svaki respirator na tržištu. Improvizovalo se ne razne načine.

I što se tiče slanja pacijenata na respirator, svakako da nisu trebali - radi sebe ponajprije.

Ali sad da se postaviš u situaciju da je neko tvoj kritično bolestan od COVID-a, leži u bolnici, i doktor ti izađe i kaže:
- imamo opciju da ga stavimo na malina-respirator ili da ga nikako ne stavimo na respirator - jer su svi ostali zauzeti, odluka je na Vama.

Šta bi ti u tom slučaju odlučio?
Moje mišljenje je da je u ovom slučaju Dilfaš ispao naivan, a osoba koja je u pozadini dirigovala cijelim procesom, ili ti ga Sebija, se elegantno izvukla. Na kraju će vjerovatno fasovati kaznu čovjek koji je možda i najmanje kriv u tom procesu. Sve je to dobilo dodatnu dimenziju zbog političke borbe za prevlast.

Fadil je zaslužio optužnicu za Zrak i FDS. Optužnica za respiratore je na klimavim nogama.
To je otprilike i moj stav spram tim slučajem i ostalim stvarima. Izvukli su se najodgovorniji i to je najgore od svega na kraju. :thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#7085 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Ozimician wrote: 27/05/2023 15:45 Što se malina-respiratora tiče, iako je daleko od teme - moje skromno mišljenje jeste da oni nisu pogriješili mnogo sa nabavkom tih respiratora - pritisak javnosti je tad bio veliki da se nabavi na bilo koji način.

Države su bukvalno "kidnapovale" respiratore sa aerodroma tada u panici i bukvalno svaka država (osim Njemačke) je koristila slične metode za nabavke.

Njemačka je imala i viška respiratora, ali nisu imali personala da radi sa njima (i dan danas je tako). :-)

Ono što je fkt problem jeste što su priključivali ljude na te respiratore nastojeći dokazati da su oni TOP :run:
A znamo ko stoji iza takvog pristupa.

NIje majka klela Muju što se kockao, nego što se vadio.

Koliko su ti respiratori nanijeli štete, ili čak spasili života, to nikad nećemo saznati. Smrtnost i na Drager respiratorima (najboljim valjda) je bila visoka (Italija).
Opet lupas
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7086 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by moonca »

Ono što je fkt problem jeste što su priključivali ljude na te respiratore nastojeći dokazati da su oni TOP :run:
A znamo ko stoji iza takvog pristupa.
...u to vrijeme, se nije znalo kako che respiratori,djelovati na plucha. svi su ih u Svijetu koristili,ko je imao... nakon nekoliko mjeseci... prachenjem pacijenata se doslo do zakljuchka da nisu za svakog zarazenog..
Cak su se pojedini novinari CNN, pitali. da li da se 'zaraze' da preboliju to shto prije i s respiratorima kojih je tada bilo dovoljno..
Politika, spletke. osveta..su razlog..za 'malina' aferu..
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#7087 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

moonca wrote: 28/05/2023 00:21
Ono što je fkt problem jeste što su priključivali ljude na te respiratore nastojeći dokazati da su oni TOP :run:
A znamo ko stoji iza takvog pristupa.
...u to vrijeme, se nije znalo kako che respiratori,djelovati na plucha. svi su ih u Svijetu koristili,ko je imao... nakon nekoliko mjeseci... prachenjem pacijenata se doslo do zakljuchka da nisu za svakog zarazenog..
Cak su se pojedini novinari CNN, pitali. da li da se 'zaraze' da preboliju to shto prije i s respiratorima kojih je tada bilo dovoljno..
Politika, spletke. osveta..su razlog..za 'malina' aferu..
Ima svega, ali da ne širimo temu, ali jeste tačno da nisu ni respiratori bili za svakoga, tek kasnije će se ispostaviti - čak su nekima samo ubrzali put u vječna lovišta.

A afera je sama po sebi - pa ...afera
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#7088 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

moonca wrote: 28/05/2023 00:21
Ono što je fkt problem jeste što su priključivali ljude na te respiratore nastojeći dokazati da su oni TOP :run:
A znamo ko stoji iza takvog pristupa.
...u to vrijeme, se nije znalo kako che respiratori,djelovati na plucha. svi su ih u Svijetu koristili,ko je imao... nakon nekoliko mjeseci... prachenjem pacijenata se doslo do zakljuchka da nisu za svakog zarazenog..
Cak su se pojedini novinari CNN, pitali. da li da se 'zaraze' da preboliju to shto prije i s respiratorima kojih je tada bilo dovoljno..
Politika, spletke. osveta..su razlog..za 'malina' aferu..
Pa nisu respiratori od jucer. To je postojalo i prije korone i znalo se kakvih ima i kakvi su kupljeni. Ocigledno je da su kupljeni neki cisto da se kupi. Koliko se sjecam, u zadnji tren se desila neka promjena pa je drugi model kupljen.

Politika spletke osveta? Aj to reci porodicaama umrlih.

Razlog je kriminal i pohlepa !!
konami666
Posts: 2505
Joined: 11/05/2015 21:57

#7089 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konami666 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/samo-je ... /230528007

Ne da se isplati iseliti iz Bosne nego se morate iseliti iz Bosne ako hoćete da živite normalno.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#7090 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Upravo tako.
konami666
Posts: 2505
Joined: 11/05/2015 21:57

#7091 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konami666 »

moonca wrote: 28/05/2023 00:21
Ono što je fkt problem jeste što su priključivali ljude na te respiratore nastojeći dokazati da su oni TOP :run:
A znamo ko stoji iza takvog pristupa.
...u to vrijeme, se nije znalo kako che respiratori,djelovati na plucha. svi su ih u Svijetu koristili,ko je imao... nakon nekoliko mjeseci... prachenjem pacijenata se doslo do zakljuchka da nisu za svakog zarazenog..
Cak su se pojedini novinari CNN, pitali. da li da se 'zaraze' da preboliju to shto prije i s respiratorima kojih je tada bilo dovoljno..
Politika, spletke. osveta..su razlog..za 'malina' aferu..
Znaci nije se znalo kako će neki Kineski respiratori sklepani u nekom kineskom podrumu djelovati na pluća, ti respiratori bez certifikata i bez ičega jel? Isto tako nije se znalo kako će respiratori od Dragera i GE djelovati sa certifikatima i svime?
Nemoj molim te i ovdje demagogiju prosipati, imas temu o sebilji pa je tamo brani.
Zna se zašto su kriminalci uhapseni, za svaku krađu i korupciju svi moraju odgovarati. Dok tako ne bude, Bosna postoji samo na papiru.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#7092 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

konami666 wrote: 28/05/2023 08:22
moonca wrote: 28/05/2023 00:21
...u to vrijeme, se nije znalo kako che respiratori,djelovati na plucha. svi su ih u Svijetu koristili,ko je imao... nakon nekoliko mjeseci... prachenjem pacijenata se doslo do zakljuchka da nisu za svakog zarazenog..
Cak su se pojedini novinari CNN, pitali. da li da se 'zaraze' da preboliju to shto prije i s respiratorima kojih je tada bilo dovoljno..
Politika, spletke. osveta..su razlog..za 'malina' aferu..
Znaci nije se znalo kako će neki Kineski respiratori sklepani u nekom kineskom podrumu djelovati na pluća, ti respiratori bez certifikata i bez ičega jel? Isto tako nije se znalo kako će respiratori od Dragera i GE djelovati sa certifikatima i svime?
Nemoj molim te i ovdje demagogiju prosipati, imas temu o sebilji pa je tamo brani.
Zna se zašto su kriminalci uhapseni, za svaku krađu i korupciju svi moraju odgovarati. Dok tako ne bude, Bosna postoji samo na papiru.
A moonca pripada zelenoj kriminalnoj bandi? Hahaha.
Sad razumijem ono politika, osveta .... hahahahahahaha :lol: ono, nisu krivi ali nova vlast hoce da ih okrivi .... jadni.

Evo sve dok imamo takvih razmisljanja necemo naprijed.
Ubistvo je ubistvo, kriminal je kriminal ! Da ti ga tata pocini, treba ga osuditi u kazniti !
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#7093 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by zubi »

moonca wrote: 28/05/2023 00:21 Politika, spletke. osveta..su razlog..za 'malina' aferu..
Kako te nije stid???
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#7094 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Dope_Man »

Ma to je trol koji upada na teme i kontrira sve samo da bi neko usao u raspravu. Ako se na temi svi slazu da je mlijeko bijelo, eto trila da obrazlozi kako je crno.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#7095 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Alles-Tamam »

Kad se isplati iseljenje iz BiH?
Kad malinar kupuje respiratore
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#7096 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

Alles-Tamam wrote: 28/05/2023 09:17 Kad se isplati iseljenje iz BiH?
Kad malinar kupuje respiratore
Bilo je i prije, budimo realni.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#7097 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Alles-Tamam »

skafiskafsnjak wrote: 28/05/2023 09:45
Alles-Tamam wrote: 28/05/2023 09:17 Kad se isplati iseljenje iz BiH?
Kad malinar kupuje respiratore
Bilo je i prije, budimo realni.
Apsolutno.
Ja Sam uvijek za varijantu: cim imas priliku da se selis iz drzave A u Drzavu B, koja ti dugorocno nudi bolje uslove idi.
konami666
Posts: 2505
Joined: 11/05/2015 21:57

#7098 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konami666 »

Budala živi gdje je rođen, pametan gdje mu je bolje.
konami666
Posts: 2505
Joined: 11/05/2015 21:57

#7099 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konami666 »

skafiskafsnjak wrote: 28/05/2023 08:26
konami666 wrote: 28/05/2023 08:22

Znaci nije se znalo kako će neki Kineski respiratori sklepani u nekom kineskom podrumu djelovati na pluća, ti respiratori bez certifikata i bez ičega jel? Isto tako nije se znalo kako će respiratori od Dragera i GE djelovati sa certifikatima i svime?
Nemoj molim te i ovdje demagogiju prosipati, imas temu o sebilji pa je tamo brani.
Zna se zašto su kriminalci uhapseni, za svaku krađu i korupciju svi moraju odgovarati. Dok tako ne bude, Bosna postoji samo na papiru.
A moonca pripada zelenoj kriminalnoj bandi? Hahaha.
Sad razumijem ono politika, osveta .... hahahahahahaha :lol: ono, nisu krivi ali nova vlast hoce da ih okrivi .... jadni.

Evo sve dok imamo takvih razmisljanja necemo naprijed.
Ubistvo je ubistvo, kriminal je kriminal ! Da ti ga tata pocini, treba ga osuditi u kazniti !
Ne bi me čudilo da je sebilja glavom i bradom u pitanju ili ona erna joj.
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#7100 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by forumskivojnik »

moonca wrote: 28/05/2023 00:21
...u to vrijeme, se nije znalo kako che respiratori,djelovati na plucha. svi su ih u Svijetu koristili,ko je imao... nakon nekoliko mjeseci... prachenjem pacijenata se doslo do zakljuchka da nisu za svakog zarazenog..
Cak su se pojedini novinari CNN, pitali. da li da se 'zaraze' da preboliju to shto prije i s respiratorima kojih je tada bilo dovoljno..
Politika, spletke. osveta..su razlog..za 'malina' aferu..

A kako to, molim te lijepo da objasnis, respiratori djeluju na pluca? Koji respiratori, svi ili samo Malinini i Fadilovi?

Kada medicinski laik, procita na internetu par "teskih termina", odmah si umisli da je strucnjak iz doticne oblasti osjecajuci neodoljivi poriv o tome jos i raspravljati.

Po tebi i tvom znanju respiratori su unistavali pluca pacijenata, nikako to nije bio Covid-19 (Coronavirus SARS-CoV-2) ?
A kako je tek ecmo masina djelovala na pluca covid pacijenata unistavajuci ih :) :-) .

De uvazena doTurice objasni nam kako i zasto su covid pacijente prikopcavali na ecmo masinu ako vec "znas" i sta je to ecmo masina, respiratore si vec apsolvirala?

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... HPVrhxI_GI
Politika, spletke. osveta..su razlog..za 'malina' aferu..
Eh, ovdje si jos trebala dodati i "udar na Bosnjake" i vitalni nacionalni interes. To vam je psiholoska mantra koju upraznjavate svaki put kada se pokusa rasvijetliti vas kriminal.
Post Reply