Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 74176
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17551 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

nikad

Zapadne evropske države da, a ovi sa maga orangutanima i pištoljima na svakom koraku, neka hvala :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 82558
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17552 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Heh, murika je juro na steroidima sto se tice svega..
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 74176
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17553 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

previše je sve volatilno (u smislu posla) i dan se gura jedino na aderalu dok ne dođeš do nekog nivoa na kojem smatraš da ti je dosta, jebo to. I onda strahuješ da pošalješ dijete u školu ili 'do grada'. Možda je i medijski prenapuhano, ali previše je mrtvih i pucačina + ovih aktiv šuter treninga.

Lijepa Skandinavija, pogotovo kome nije hladno :mrgreen:
Seyfo
Posts: 4404
Joined: 23/08/2011 14:12

#17554 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Seyfo »

Kažu u Švedskoj se baš puca. Manje sigurno nego u Bosni iako se i ovdje puca.
sumirprimus
Posts: 82558
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17555 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Velkoski wrote: 29/02/2024 00:03 previše je sve volatilno (u smislu posla) i dan se gura jedino na aderalu dok ne dođeš do nekog nivoa na kojem smatraš da ti je dosta, jebo to. I onda strahuješ da pošalješ dijete u školu ili 'do grada'. Možda je i medijski prenapuhano, ali previše je mrtvih i pucačina + ovih aktiv šuter treninga.

Lijepa Skandinavija, pogotovo kome nije hladno :mrgreen:
Iskrivljena percepcija . Sigurnije je nego kod nas vecinom
Nije porblem zime nego vlage u skandinaviji, nama sa jug au odnosu na njih vlaga ubi kosti :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 74176
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17556 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

sumirprimus wrote: 29/02/2024 00:13
Velkoski wrote: 29/02/2024 00:03 previše je sve volatilno (u smislu posla) i dan se gura jedino na aderalu dok ne dođeš do nekog nivoa na kojem smatraš da ti je dosta, jebo to. I onda strahuješ da pošalješ dijete u školu ili 'do grada'. Možda je i medijski prenapuhano, ali previše je mrtvih i pucačina + ovih aktiv šuter treninga.

Lijepa Skandinavija, pogotovo kome nije hladno :mrgreen:
Iskrivljena percepcija . Sigurnije je nego kod nas vecinom
Nije porblem zime nego vlage u skandinaviji, nama sa jug au odnosu na njih vlaga ubi kosti :)
Ma i jeste i nije, ali svejedno u Ameriku ne bih kako god.

E ne znam šta bih ti rekel, proveo sam mjesec u Šveckoj i gore mi je bilo fakat top. Možda je slab uzorak :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 82558
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17557 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

U sveckoj je sve super, osim klime. Nije mediteranska ...
Ovi iznad svecke, norveska, nek im je bog na pomoci :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 46605
Joined: 29/12/2005 01:20

#17558 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Velkoski wrote: 29/02/2024 00:03 previše je sve volatilno (u smislu posla) i dan se gura jedino na aderalu dok ne dođeš do nekog nivoa na kojem smatraš da ti je dosta, jebo to. I onda strahuješ da pošalješ dijete u školu ili 'do grada'. Možda je i medijski prenapuhano, ali previše je mrtvih i pucačina + ovih aktiv šuter treninga.

Lijepa Skandinavija, pogotovo kome nije hladno :mrgreen:
Ovisi sta smatras pod napuhanim.
Primjetio sam da ti prvi na forum postavljas vijesti o nekim pucacinama u Americi. Ne znam gdje ti to kupis, jer vecinu toga sto ti stavis ne vidim na vijestima.
Promjeni taj algoritam. :-)

Sto se tice posla, ne znam kako je u EU, ali zglave se ne radi toliko koliko se predstavlja. Radis onoliko puno koliko zelis napredovati - jer znas da se taj rad nagradjuje i obratno.

Manje se dobija odmora definitivno.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 74176
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17559 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

prestanite se rokat' i onda će moj breaking news algoritam biti mirniji :skoljka: :mrgreen:

iz ovog što ja mogu vidjeti i od ljudi koje znam, jednostavno se skače s posla na pos'o, traži se više-bolje-jače, do danas sam promijenio 100 US kolega, dok su ofisi u drugim dijelovima svijeta uglavnom isti ljudi godinama. Naravno, ovo je anegdotalno, ali to je ono što ja vidim svojim očima i taj stil mi se ne sviđa. Plate su puno veće nego u EU, ali sve ostalo kada je kvalitet života DJELUJE gore.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 46605
Joined: 29/12/2005 01:20

#17560 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Velkoski wrote: 29/02/2024 01:47 prestanite se rokat' i onda će moj breaking news algoritam biti mirniji :skoljka: :mrgreen:

iz ovog što ja mogu vidjeti i od ljudi koje znam, jednostavno se skače s posla na pos'o, traži se više-bolje-jače, do danas sam promijenio 100 US kolega, dok su ofisi u drugim dijelovima svijeta uglavnom isti ljudi godinama. Naravno, ovo je anegdotalno, ali to je ono što ja vidim svojim očima i taj stil mi se ne sviđa. Plate su puno veće nego u EU, ali sve ostalo kada je kvalitet života DJELUJE gore.
To je tacno. Poslovi i karijere su mnogo dinamicnije. Na to ljudi gledaju kao na dobru stvar jbg. :D

A kvalitet zivota ovisi od toga sta ti odgovara. Ja se slazem da su mnoge stvari u EU bolje, ali dolaze sa losim stvarima, pa onda vagas jbg.
Ovisi u kakvoj si situaciji i gdje tacno zivis.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 46605
Joined: 29/12/2005 01:20

#17561 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

jbg ne znam zasto mi ne da stavljati linkove preko fontele, ali evo izasli smo danas u nyt

https://www.nytimes.com/2024/02/28/world/europe/bosnia-population-emigration-birthrate.html

vise ima veze sa temom demografija al ima i sa ovom
moimoi
Posts: 5734
Joined: 01/07/2006 12:59

#17562 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by moimoi »

[=https://postimg.cc/21TVCgGR]Image

Frankfurt :D

Znaci mozes nositi od 5 do 20h :run:
User avatar
Rugafet
Posts: 4842
Joined: 14/12/2015 17:52

#17563 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rugafet »

Velkoski wrote: 28/02/2024 23:53 nikad

Zapadne evropske države da, a ovi sa maga orangutanima i pištoljima na svakom koraku, neka hvala :mrgreen:
:lol:
Nidje veze
User avatar
512MB
Posts: 10725
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#17564 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by 512MB »

moimoi wrote: 29/02/2024 13:42 Image

Frankfurt :D

Znaci mozes nositi od 5 do 20h :run:
Waffenverbotszonen imaš svugdje u EU, pa i u Austriji naprimjer. Uglavnom tamo gdje se okupljaju ljudi noću, kao diskoteke ili kvartovi sa kafićima itd.

Za pohvalu je, ne kužim šta je čudno.
Hakiz
Posts: 42606
Joined: 30/07/2015 20:01

#17565 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hakiz »

512MB wrote: 29/02/2024 15:04
moimoi wrote: 29/02/2024 13:42 Image

Frankfurt :D

Znaci mozes nositi od 5 do 20h :run:
Waffenverbotszonen imaš svugdje u EU, pa i u Austriji naprimjer. Uglavnom tamo gdje se okupljaju ljudi noću, kao diskoteke ili kvartovi sa kafićima itd.

Za pohvalu je, ne kužim šta je čudno.
Jer je zabrana vremenski ograničena, nije apsolutna.
User avatar
512MB
Posts: 10725
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#17566 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by 512MB »

Pa jel u BiH apsolutna?
Hakiz
Posts: 42606
Joined: 30/07/2015 20:01

#17567 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hakiz »

512MB wrote: 29/02/2024 23:17 Pa jel u BiH apsolutna?
Kakvoj BiH?

Ima li tebi smisla reći da je nošenje pištolja, boksera, noža zabranjeno jedan dio dana a dozvoljeno ostatak dana? To je, barem meni, besmisleno.

Nije u pitanju recimo neki put uz koji je neki poslovni objekat ili institucija, pa dok je radno vrijeme objekta/institucije promet tim putem je dozvoljen, a mimo radnog vremena je zabranjen. Pištolj ili zabraniš ili dozvoliš, ne kažeš ne može 5 sati dnevno, a ostatak dana može.

Pištolj u banku, sud, zgradu predsjedništva je građanima zabranjeno unijeti od 8 do 13, a dozvoljeno od 13 do 16.30 :mrgreen:
User avatar
Rugafet
Posts: 4842
Joined: 14/12/2015 17:52

#17568 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rugafet »

A možda je u tom periodu najkritičnije pa ko vele barem da tad pištolj imaš zlu netrebalo
User avatar
512MB
Posts: 10725
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#17569 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by 512MB »

Hakiz wrote: 01/03/2024 01:44 Ima li tebi smisla reći da je nošenje pištolja, boksera, noža zabranjeno jedan dio dana a dozvoljeno ostatak dana? To je, barem meni, besmisleno.
Naravno da ima smisla, inače nebi postojali ovi znakovi. Uglavnom su to mjesta okupljanja gdje je prije dolazilo do kriminalnih radnji, pucanja, ubistava, šta ti ja znam.
Nije u pitanju recimo neki put uz koji je neki poslovni objekat ili institucija, pa dok je radno vrijeme objekta/institucije promet tim putem je dozvoljen, a mimo radnog vremena je zabranjen. Pištolj ili zabraniš ili dozvoliš, ne kažeš ne može 5 sati dnevno, a ostatak dana može.
Ne radi se samo o pištolju, nošenje legalnog "oružja" za samodobranu (biber spray, elektrošoker, nož sa oštricom <12cm, itd) je u javnosti dozvoljeno, kao i nošenje pištolja ako imaš dozvolu. Tamo gdje je ova tabla, nije.
Pištolj u banku, sud, zgradu predsjedništva je građanima zabranjeno unijeti od 8 do 13, a dozvoljeno od 13 do 16.30 :mrgreen:
Pa postoje svugdje zakoni o tome, u AT barem što znam naprimjer je zabranjeno nositi pištolj na javnim skupovima, vozovima, sudovima, itd...

Ovaj znak jednostavno služi tome da se nošenje oružja na neko vrijeme zabrani tamo gdje je u principu dozvoljeno.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20705
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#17570 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bullet Tooth Tony »

512MB wrote: 29/02/2024 23:17 Pa jel u BiH apsolutna?
Jeste ... bokser ne smijes nikako nositi nije bitno koje doba dana ... znak je malo reci glup ali zato sto nije u BiH nego u EU onda nije glup nego "svaka cast"..

Zamisljam stoji u Radicevoj znak "Zabranjen noz od 20h" ... kakva bi se tu frka digla ... pa ovi eFropejci bi prvi pisali " ovo samo u Bosni ima" :lol:
Karikaturist
Posts: 4538
Joined: 20/12/2020 10:03

#17571 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Karikaturist »

Deutschland uber alles ba :bih:
izvrsni direktor
Posts: 10632
Joined: 20/12/2018 16:11

#17572 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Nož sa ostricom <12cm al "za samoodbranu" :-)
Znaci frankfurt zabranjuje samoodbranu u kriticnim nocnim satima :D
Hakiz
Posts: 42606
Joined: 30/07/2015 20:01

#17573 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hakiz »

512MB wrote: 01/03/2024 08:33
Hakiz wrote: 01/03/2024 01:44 Ima li tebi smisla reći da je nošenje pištolja, boksera, noža zabranjeno jedan dio dana a dozvoljeno ostatak dana? To je, barem meni, besmisleno.
Naravno da ima smisla, inače nebi postojali ovi znakovi. Uglavnom su to mjesta okupljanja gdje je prije dolazilo do kriminalnih radnji, pucanja, ubistava, šta ti ja znam.
Nije u pitanju recimo neki put uz koji je neki poslovni objekat ili institucija, pa dok je radno vrijeme objekta/institucije promet tim putem je dozvoljen, a mimo radnog vremena je zabranjen. Pištolj ili zabraniš ili dozvoliš, ne kažeš ne može 5 sati dnevno, a ostatak dana može.
Ne radi se samo o pištolju, nošenje legalnog "oružja" za samodobranu (biber spray, elektrošoker, nož sa oštricom <12cm, itd) je u javnosti dozvoljeno, kao i nošenje pištolja ako imaš dozvolu. Tamo gdje je ova tabla, nije.
Pištolj u banku, sud, zgradu predsjedništva je građanima zabranjeno unijeti od 8 do 13, a dozvoljeno od 13 do 16.30 :mrgreen:
Pa postoje svugdje zakoni o tome, u AT barem što znam naprimjer je zabranjeno nositi pištolj na javnim skupovima, vozovima, sudovima, itd...

Ovaj znak jednostavno služi tome da se nošenje oružja na neko vrijeme zabrani tamo gdje je u principu dozvoljeno.
O tome i govorim.

Ili je zabranjeno ili dozvoljeno. Što se tiče oružja, nema malo jeste malo nije. Gdje je zabranjeno, zabranjeno je uvijek. Ponekada je besmisleno.

Dakle, nije problem što tabla kaže da je zabranjeno. To je OK. Problem je vremensko trajanje zabrane. Vremensko trajanje je besmisleno kada je oružje u pitanju.

To znači, kao primjer, u istoj državi:

U banci, školi, bolnici, koncertu, utakmici itd je oružje zabranjeno uvijek, čak i za one koji imaju dozvolu za nošenje, izuzetak policija i zaštitar koji intervenišu, a i njima u privatnoj posjeti tim objektima takođe zabranjeno.

U ulici je dozvoljeno uvijek, naravno za one koji uopšte imaju dozvolu za nošenje.

Staviti vremenska ograničenja kada je zabranjeno a kada dozvoljeno i u banci i u školi i u ulici je, po mom mišljenju, besmisleno. Ali, koga briga za moje mišljenje.

Neka rade šta hoće.
User avatar
512MB
Posts: 10725
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#17574 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by 512MB »

Dobro za tebe je besmisleno, analize prije i poslije uvođenja tih zona ipak potvrđuju da su korisne, manje ubistava, ogromne količine oružja zaplijenito itd...
Stadt- und Landespolizei sehen die 2019 in Wiesbaden eingeführte Waffenverbotszone aus sicherheitspolitischer Sicht als großen Erfolg.

Bei den Kontrollen seien erhebliche Waffenfunde gemacht worden, sagte eine Sprecherin der Stadt zur bisherigen Bilanz.
Ustvari je tu druga kvaka, u toj zoni te smije policija pretraživat bez povoda.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 69979
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17575 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

moimoi wrote: 29/02/2024 13:42 [=https://postimg.cc/21TVCgGR]Image

Frankfurt :D

Znaci mozes nositi od 5 do 20h :run:
E dobro si mi javila da ostavim bokser u hotelu
Post Reply