Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ozimician
Posts: 5719
Joined: 05/09/2012 23:21

#19201 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

izvrsni direktor wrote: 05/05/2024 14:04
Ozimician wrote: 05/05/2024 13:42
BiBi911 wrote: 05/05/2024 13:26

To je kratkotrajno a rodbina im ubija ruse tako da oni su OK.

Ovi ostali su dosli samo zbog socijale.


Mada onaj prijedlog od AFD za smanjenje pomoci za nezaposlene je super. 3mj pomoc poslje ko te hebe
Pa eto traje vec 2 godine, a vjeruj da ih ima barem 20% cija rodbina ubija Ukrajince.

Najvise socijale primaju Njemci,
Ne znam sad koliko je tacan podatak, ali navodno u njemackoj najvise njemaca zivi
Problem je namjerno presucivanje tog podatka i predstavljati da je problem u Auslenderima.

Da se radi o Auslenderima samo, davno bi se sve te socijale poukidale.
BiBi911
Posts: 3003
Joined: 09/12/2018 17:47

#19203 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by BiBi911 »

Uzoran gradjanin, glasa svaki vakat
User avatar
Ecci
Posts: 450
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#19204 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ecci »

Treba reci i da dugotrajna nezaposlenost/socijala dovede do depresije, alkoholizma, cesto opijata i drustvene iskljucenosti, tako da, ne zavidim nikome ko zivi na bürgergeldu.

AfD prosjecni glasac, slabo obrazovan/zivi na socijali, pije ispred granapa, tetovaze, cesto navijac, nije bio nikad nigdje, strane jezike ne govori i svi su mu nesto krivi i citav svijet se zavjerio protiv Nijemaca :D
sabanss
Posts: 4643
Joined: 13/08/2006 11:20

#19205 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sabanss »

Ecci wrote: 05/05/2024 20:44 Treba reci i da dugotrajna nezaposlenost/socijala dovede do depresije, alkoholizma, cesto opijata i drustvene iskljucenosti, tako da, ne zavidim nikome ko zivi na bürgergeldu.

AfD prosjecni glasac, slabo obrazovan/zivi na socijali, pije ispred granapa, tetovaze, cesto navijac, nije bio nikad nigdje, strane jezike ne govori i svi su mu nesto krivi i citav svijet se zavjerio protiv Nijemaca :D
Zvuči poznato toliko da boli
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11068
Joined: 10/03/2022 22:16

#19206 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Al' baš.

Samo što je kod nas takvo stanovništvo u velikoj većini. I AfD je kod nas SDAHDZSNSD
izvrsni direktor
Posts: 9671
Joined: 20/12/2018 16:11

#19207 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Ecci wrote: 05/05/2024 20:44 Treba reci i da dugotrajna nezaposlenost/socijala dovede do depresije, alkoholizma, cesto opijata i drustvene iskljucenosti, tako da, ne zavidim nikome ko zivi na bürgergeldu.

AfD prosjecni glasac, slabo obrazovan/zivi na socijali, pije ispred granapa, tetovaze, cesto navijac, nije bio nikad nigdje, strane jezike ne govori i svi su mu nesto krivi i citav svijet se zavjerio protiv Nijemaca :D
Dijaspori je to cudno, ali to je nas domaci teren. Odrasli smo u takvom sistemu svi
konami666
Posts: 2527
Joined: 11/05/2015 21:57

#19208 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konami666 »

Ecci wrote: 05/05/2024 20:44 Treba reci i da dugotrajna nezaposlenost/socijala dovede do depresije, alkoholizma, cesto opijata i drustvene iskljucenosti, tako da, ne zavidim nikome ko zivi na bürgergeldu.

AfD prosjecni glasac, slabo obrazovan/zivi na socijali, pije ispred granapa, tetovaze, cesto navijac, nije bio nikad nigdje, strane jezike ne govori i svi su mu nesto krivi i citav svijet se zavjerio protiv Nijemaca :D
Koja je razlika izmedju takvog individualca i nekog ko je pri dolasku u njemacku bacio sve identifikacione dokumente i zivi na racun drzave, nece da se integrise, ne uci jezik i misli da je citav svijet protiv njega jer je stranac? :)
User avatar
Truba
Posts: 82230
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19209 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

Standardna suplja
Krivi su domaci a ne inzenneri i doktori iz nedemokraticnih zemalja koji nece da rade
User avatar
Ecci
Posts: 450
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#19210 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ecci »

konami666 wrote: 06/05/2024 07:01
Ecci wrote: 05/05/2024 20:44 Treba reci i da dugotrajna nezaposlenost/socijala dovede do depresije, alkoholizma, cesto opijata i drustvene iskljucenosti, tako da, ne zavidim nikome ko zivi na bürgergeldu.

AfD prosjecni glasac, slabo obrazovan/zivi na socijali, pije ispred granapa, tetovaze, cesto navijac, nije bio nikad nigdje, strane jezike ne govori i svi su mu nesto krivi i citav svijet se zavjerio protiv Nijemaca :D
Koja je razlika izmedju takvog individualca i nekog ko je pri dolasku u njemacku bacio sve identifikacione dokumente i zivi na racun drzave, nece da se integrise, ne uci jezik i misli da je citav svijet protiv njega jer je stranac? :)
Ovaj je domaci, zna jezik, svoj na svome. Ovaj drugi je dosao iz ratnog podrucja. Neko ce da nauci jezik, radice, integrisace se, neko nece nikad. Nije za preporuciti zbog gore navedenih razloga.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#19211 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

melac wrote: 03/05/2024 17:04
Ja sam auslender u Svecka tek 4 godine + 1 godina u Norveskoj i mogu reci da se lako asmilirati ako zelis. Prihvate lako one koji se zele asimilirati i uopste te ne gledaju krivo zbog losijeg jezika.

Imaju i prilicno razumijevanje za tvoje kulturne razlike d jednog nivoa.
Ovisi mnogo o tome u kojem si gradu, ne mozes porediti sjever i Oslo sa recimo Kristiansandom i Bergenom. Juzna obala je hitlerova jezgra, pa se ti asimiliraj koliko god zelis ali uspjeti neces.

Svecka je nesto drugo vecinom.

Druga stvar, ja iskreno ne poznajem mnogo ljudi koji se zele asimilirati(ja zasigurno ne), ali vecinom nas narod nema problema sa integracijom, nisu to neke znacajne razlike u kulturi tako da integracija prolazi bez problema. BiH gradjani su po njihovoj statistici pobjednici integracija.

Sve u svemu, Skandi su fin narod, nema im se sta prigovorit. Ali ne zaboravi da su oni sa dolaskom tebe dobili kompletiranu licnost, vjerovatno fakultetski obrazovanu, koja je sama sebi platila i ucenje jezika, to ce reci dobili su osobu koja ce placati porez, a da nisu ulozili krune u tvoje obrazovanje. 1:0 Svecka vs Bosna ;)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#19212 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

jeza u ledja wrote: 03/05/2024 04:17 De mi recite jel postoje kakvi stereotipi medju nasom dijasporom u razlicitim zemljama EU?
Tipa Njemacka vs Svedska vs Austrija vs Norveska vs gdje vec?

Ja veze nemam al nekako mi se ovi iz skandinavskih zemalja cine vise asimilirani. Znam naravno da je druga vrsta dijaspore, da je novija i pod drugim okolnostima. I vjerovatno su im vise bile otvorene mogucnosti.
Koliko uopste nasih ima po razlicitim zemljama? Ima li gdje talve statistike?
Zivis u Skandinaviji, ides jednom godisnje u Bosnu(avionom) i govoris da dijelis zivot na prije i poslije odmora, pola godine pricas da ces ici, a drugu polu kako ti je bilo. Nikad lose rijeci na Bosnu. Sto se statistike tice, Bosanci i Hercegovci zaradjuju u prosjeku vise i vise su u prosjeku obrazovani od Norvezanina. Zvanicna statistika.

Zivis u Austriji, ides 12 puta u Bosnu autom, lajes na vinjetu u Sloveniji, i samo pricas protiv Bosne, autosovinizam na maximum, a svaki mjesec palis auto do iste dok Ceca kresti.

Kud ces vise stereotipa :D
Last edited by dr_Evil on 06/05/2024 08:27, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66840
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19213 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

dr_Evil wrote: 06/05/2024 08:22
Sve u svemu, Skandi su fin narod, nema im se sta prigovorit. Ali ne zaboravi da su oni sa dolaskom tebe dobili kompletiranu licnost, vjerovatno fakultetski obrazovanu, koja je sama sebi platila i ucenje jezika, to ce reci dobili su osobu koja ce placati porez, a da nisu ulozili krune u tvoje obrazovanje. 1:0 Svecka vs Bosna ;)
:thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 9671
Joined: 20/12/2018 16:11

#19214 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

dr_Evil wrote: 06/05/2024 08:22 Sve u svemu, Skandi su fin narod, nema im se sta prigovorit. Ali ne zaboravi da su oni sa dolaskom tebe dobili kompletiranu licnost, vjerovatno fakultetski obrazovanu, koja je sama sebi platila i ucenje jezika, to ce reci dobili su osobu koja ce placati porez, a da nisu ulozili krune u tvoje obrazovanje. 1:0 Svecka vs Bosna ;)
S druge strane, oni su tebi ponudili izgradjen i funkcionalan sistem. Ciste ulice, odgojen narod, zivot u sredini neopterecenom ratom, kvalitetnu sapbracajnu infrastrukturu itd. a da mi iz bosne marke ulozili nismo. 1:1
User avatar
Ecci
Posts: 450
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#19215 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ecci »

izvrsni direktor wrote: 06/05/2024 15:32
dr_Evil wrote: 06/05/2024 08:22 Sve u svemu, Skandi su fin narod, nema im se sta prigovorit. Ali ne zaboravi da su oni sa dolaskom tebe dobili kompletiranu licnost, vjerovatno fakultetski obrazovanu, koja je sama sebi platila i ucenje jezika, to ce reci dobili su osobu koja ce placati porez, a da nisu ulozili krune u tvoje obrazovanje. 1:0 Svecka vs Bosna ;)
S druge strane, oni su tebi ponudili izgradjen i funkcionalan sistem. Ciste ulice, odgojen narod, zivot u sredini neopterecenom ratom, kvalitetnu sapbracajnu infrastrukturu itd. a da mi iz bosne marke ulozili nismo. 1:1
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66840
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19216 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

dr_Evil wrote: 06/05/2024 08:25
jeza u ledja wrote: 03/05/2024 04:17 De mi recite jel postoje kakvi stereotipi medju nasom dijasporom u razlicitim zemljama EU?
Tipa Njemacka vs Svedska vs Austrija vs Norveska vs gdje vec?

Ja veze nemam al nekako mi se ovi iz skandinavskih zemalja cine vise asimilirani. Znam naravno da je druga vrsta dijaspore, da je novija i pod drugim okolnostima. I vjerovatno su im vise bile otvorene mogucnosti.
Koliko uopste nasih ima po razlicitim zemljama? Ima li gdje talve statistike?
Zivis u Skandinaviji, ides jednom godisnje u Bosnu(avionom) i govoris da dijelis zivot na prije i poslije odmora, pola godine pricas da ces ici, a drugu polu kako ti je bilo. Nikad lose rijeci na Bosnu. Sto se statistike tice, Bosanci i Hercegovci zaradjuju u prosjeku vise i vise su u prosjeku obrazovani od Norvezanina. Zvanicna statistika.

Zivis u Austriji, ides 12 puta u Bosnu autom, lajes na vinjetu u Sloveniji, i samo pricas protiv Bosne, autosovinizam na maximum, a svaki mjesec palis auto do iste dok Ceca kresti.

Kud ces vise stereotipa :D
Tako nekako je i moje iskustvo sa rodbinom i prijateljima koji su vani, a imam pofin broj narocito rodbine. Zavisno i koja su generacija iseljenika ima razlika, ali tako nekako.

Ono sto sam primijetio-jedino Skandinavija i prekookeanci zovu kod sebe u posjetu da im se dodje.

Ovi iz Njemacke/Austrije i Slovenije maksimalno eskiviraju mogucnost da im se dodje i bjeze s teme :lol:

Ali jedini koji su mi bas ono stranci i vidis da su mentalno otisli iz Bosne su Amerikanci/Kanadjani/Australci.

Daljina jbg.
izvrsni direktor
Posts: 9671
Joined: 20/12/2018 16:11

#19217 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

_BataZiv_0809 wrote: 06/05/2024 18:19
dr_Evil wrote: 06/05/2024 08:25
jeza u ledja wrote: 03/05/2024 04:17 De mi recite jel postoje kakvi stereotipi medju nasom dijasporom u razlicitim zemljama EU?
Tipa Njemacka vs Svedska vs Austrija vs Norveska vs gdje vec?

Ja veze nemam al nekako mi se ovi iz skandinavskih zemalja cine vise asimilirani. Znam naravno da je druga vrsta dijaspore, da je novija i pod drugim okolnostima. I vjerovatno su im vise bile otvorene mogucnosti.
Koliko uopste nasih ima po razlicitim zemljama? Ima li gdje talve statistike?
Zivis u Skandinaviji, ides jednom godisnje u Bosnu(avionom) i govoris da dijelis zivot na prije i poslije odmora, pola godine pricas da ces ici, a drugu polu kako ti je bilo. Nikad lose rijeci na Bosnu. Sto se statistike tice, Bosanci i Hercegovci zaradjuju u prosjeku vise i vise su u prosjeku obrazovani od Norvezanina. Zvanicna statistika.

Zivis u Austriji, ides 12 puta u Bosnu autom, lajes na vinjetu u Sloveniji, i samo pricas protiv Bosne, autosovinizam na maximum, a svaki mjesec palis auto do iste dok Ceca kresti.

Kud ces vise stereotipa :D
Tako nekako je i moje iskustvo sa rodbinom i prijateljima koji su vani, a imam pofin broj narocito rodbine. Zavisno i koja su generacija iseljenika ima razlika, ali tako nekako.

Ono sto sam primijetio-jedino Skandinavija i prekookeanci zovu kod sebe u posjetu da im se dodje.

Ovi iz Njemacke/Austrije i Slovenije maksimalno eskiviraju mogucnost da im se dodje i bjeze s teme :lol:

Ali jedini koji su mi bas ono stranci i vidis da su mentalno otisli iz Bosne su Amerikanci/Kanadjani/Australci.

Daljina jbg.
Da si moj rodjak visio bi u njemackoj :D
Zadnji pu bio u bosni u martu 2023. Na 4 dana. Od tad skoro svaki drugi mjesec je neko kod nas iz bosne. Vise se oni obraduju dolasku u njemacku nego ja u bosnu. A meni bitno da ih vidim i budem sa njima. Sljedece godine bi mi jedna rodica trebala doci da studira. Zivit ce kod nas dok ne madje wg.
A mozda si ti dobar za izbjegavat rodbini :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66840
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19218 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

izvrsni direktor wrote: 06/05/2024 18:28
Da si moj rodjak visio bi u njemackoj :D
Zadnji pu bio u bosni u martu 2023. Na 4 dana. Od tad skoro svaki drugi mjesec je neko kod nas iz bosne. Vise se oni obraduju dolasku u njemacku nego ja u bosnu. A meni bitno da ih vidim i budem sa njima. Sljedece godine bi mi jedna rodica trebala doci da studira. Zivit ce kod nas dok ne madje wg.
A mozda si ti dobar za izbjegavat rodbini :-D
Dobar si :thumbup:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45497
Joined: 29/12/2005 01:20

#19219 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

dr_Evil wrote: 06/05/2024 08:25
jeza u ledja wrote: 03/05/2024 04:17 De mi recite jel postoje kakvi stereotipi medju nasom dijasporom u razlicitim zemljama EU?
Tipa Njemacka vs Svedska vs Austrija vs Norveska vs gdje vec?

Ja veze nemam al nekako mi se ovi iz skandinavskih zemalja cine vise asimilirani. Znam naravno da je druga vrsta dijaspore, da je novija i pod drugim okolnostima. I vjerovatno su im vise bile otvorene mogucnosti.
Koliko uopste nasih ima po razlicitim zemljama? Ima li gdje talve statistike?
Zivis u Skandinaviji, ides jednom godisnje u Bosnu(avionom) i govoris da dijelis zivot na prije i poslije odmora, pola godine pricas da ces ici, a drugu polu kako ti je bilo. Nikad lose rijeci na Bosnu. Sto se statistike tice, Bosanci i Hercegovci zaradjuju u prosjeku vise i vise su u prosjeku obrazovani od Norvezanina. Zvanicna statistika.

Zivis u Austriji, ides 12 puta u Bosnu autom, lajes na vinjetu u Sloveniji, i samo pricas protiv Bosne, autosovinizam na maximum, a svaki mjesec palis auto do iste dok Ceca kresti.

Kud ces vise stereotipa :D
Ha, dobar. :thumbup: Bas me zanima sta o tome misle ovi nasi Njemci i Austrijanci. :D


Kad smo vec kod Skandinavije.. u Svedskoj cujem kriminal premasio sve rekorde i zemlja je vodeca po broju ubistava, ovako nesto.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13927
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#19220 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by JohnnyS »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66840
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19221 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

jeza u ledja wrote: 06/05/2024 19:10

Kad smo vec kod Skandinavije.. u Svedskoj cujem kriminal premasio sve rekorde i zemlja je vodeca po broju ubistava, ovako nesto.


Obrati paznju na seljacinu na 15:49

Sjecas li se ovog bolida @izvrsni direktor :lol:
izvrsni direktor
Posts: 9671
Joined: 20/12/2018 16:11

#19222 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Rahatluk mu ko u bosni :-D
Last edited by izvrsni direktor on 06/05/2024 21:31, edited 1 time in total.
swanfilter
Posts: 7982
Joined: 06/06/2008 18:52

#19223 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by swanfilter »

Euro integracije su obesmislile postojanje policije i samo sljamu postale podstrek za haranje bez trunke straha.

Europa se i dobro drzi. Ali ce ubrzo morati promijeniti kurs, inace ce desna politika mic po mic postati realnost. A onda ce narod traziti i vojsku na ulicama. Mic po mic doci ce do eskalacije. Migrantska populacija broji milijone nepozeljnih, koji bas ni sami ne zele biti pozeljni.

Cesto se građanski rat zbog rasnih problema u USA spominje u bliskoj buducnosti. Europa je blizu istog scenarija vise nego sto mislimo.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#19224 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Athlon64 »

_BataZiv_0809 wrote: 06/05/2024 18:19
dr_Evil wrote: 06/05/2024 08:25
jeza u ledja wrote: 03/05/2024 04:17 De mi recite jel postoje kakvi stereotipi medju nasom dijasporom u razlicitim zemljama EU?
Tipa Njemacka vs Svedska vs Austrija vs Norveska vs gdje vec?

Ja veze nemam al nekako mi se ovi iz skandinavskih zemalja cine vise asimilirani. Znam naravno da je druga vrsta dijaspore, da je novija i pod drugim okolnostima. I vjerovatno su im vise bile otvorene mogucnosti.
Koliko uopste nasih ima po razlicitim zemljama? Ima li gdje talve statistike?
Zivis u Skandinaviji, ides jednom godisnje u Bosnu(avionom) i govoris da dijelis zivot na prije i poslije odmora, pola godine pricas da ces ici, a drugu polu kako ti je bilo. Nikad lose rijeci na Bosnu. Sto se statistike tice, Bosanci i Hercegovci zaradjuju u prosjeku vise i vise su u prosjeku obrazovani od Norvezanina. Zvanicna statistika.

Zivis u Austriji, ides 12 puta u Bosnu autom, lajes na vinjetu u Sloveniji, i samo pricas protiv Bosne, autosovinizam na maximum, a svaki mjesec palis auto do iste dok Ceca kresti.

Kud ces vise stereotipa :D
Tako nekako je i moje iskustvo sa rodbinom i prijateljima koji su vani, a imam pofin broj narocito rodbine. Zavisno i koja su generacija iseljenika ima razlika, ali tako nekako.

Ono sto sam primijetio-jedino Skandinavija i prekookeanci zovu kod sebe u posjetu da im se dodje.

Ovi iz Njemacke/Austrije i Slovenije maksimalno eskiviraju mogucnost da im se dodje i bjeze s teme :lol:

Ali jedini koji su mi bas ono stranci i vidis da su mentalno otisli iz Bosne su Amerikanci/Kanadjani/Australci.

Daljina jbg.
Razlika je što ovi znaju ako te pozovu, da ćeš stvarno i doći, tako da te ne zovu. :D

Ovi što su dalje ne očekuju da ćeš prihvatiti poziv. Meni se desilo da je jedan rođak iz Amerike svaki put kad dođe pričao kako trebamo doći, već smislio plan putovanja, šta ćemo obilaziti.

Kad sam rekao da želim doći, u kojem periodu da planiram, kaže hajde vidjet ću kad se vratim tamo sa svojima, karte su skupe... rekoh - nikakav problem nije meni platiti kartu.
Vratio se on i ja mu pišem na FB da eto želim predati za vizu, pa kad da planiram i dobijem seen na to. :D

Od tada su naši odnosi jako zahladnili.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31569
Joined: 16/04/2011 18:46

#19225 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

Pa dobro, jel vas moraju pozvati da bi imali dobre odnose ?

Evo ja prvi samo pozovem sestru ili majku, zena roditelje .... ne da mi se obavezivati oko nekoga dr.

Isto bi bilo i da zivim u nekom drugom bh gradu....
Post Reply