Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#17776 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by swanfilter »

Didier wrote: 18/03/2024 23:50
swanfilter wrote: 18/03/2024 23:22 Komsic nije slika i prilika, al da jucer gledam clana predsjednistva kako de facto proglasava dva neradna dana zbog izbora u drugoj drzavi. Bajo moj ...
Zato te Komšić spašava od njega, od 40.000 glasova prije Komšića, Ćović došao na 140.000 glasova poslije Komšića.

Toliko nas je spasio od njega da će ovaj hladno i napraviti neradne dane.
Boga ti, kako ce on do tih neradnih? Moze samo navuci ovce da samovoljno uzmu bolovanje il godisnji. Kojem to gazdi u Hercegovini odgovara ostati bez radnika na dva dana jer Covic to zeli.

Covic je privatizirao sve kod Hrvata. Bez obzira na brojeve, on opozicije nema cak i među najvecim Hrvatima. Zato ga jede pojava u vidu Komsica, pa si uzima za pravo reci da nije Hrvat. Imas monopol i ne mozes pobjediti. Pa bi IZ takav da se glasa samo za njega i njemu slicne. Kada pricamo o reformama i jednom predsjedniku, onda je rijesenje bas u njemu. Jedan i Covic. Svi zadovoljni ...
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#17777 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Athlon64 »

Eee naumpade mi nešto bezveze, pa ako ima neko da mi odgovori (da ne stavljam u popularne stvari koje ne kontam, jer stvar nije popularna).

- Zašto se počesto mogu vidjeti njemački političari kako daju izjave u lovačkim uniformama?

Ko se ne bavi lovom da pojasnim, ovako nešto:

Image

Da li je to jer su isti članovi nekog lovačkog društva ili je jednostavno taj sport tamo popularan toliko pa su prihvatili i te uniforme za svaku priliku?
Na snimcima na YT vidim baš dosta omladine u Njemačkoj da se time bavi i muški i ženski (što je kod nas baš rijetkost), pa kontam da ima veze s tim?

Ima li neko da je član LD-a vani, primjetio sam da su dosta liberalna pravila u odnosu na naše, ali da je i dosta skuplje.
Last edited by Athlon64 on 19/03/2024 00:30, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17778 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

Digla_da_kreci wrote: 19/03/2024 00:03
_BataZiv_0809 wrote: 18/03/2024 22:39 Da kad idem turisticki.
Poslovno je nesto drugo.
Napisao sam gore razlog, pa bih ujedno zamolio da pricamo bez podsmijeha.
Nemoj mi te patetike o svom medicinskom stanju, kad si rekao sljedece, citiram: ''Nisam neki gurman, ali sam imao priliku objedovati u dosta jakih restorana u Evropi'', a zatim ''doslovno pola stvari sa menija ne smijem ili ne mogu jesti'' i ''ja samo pizze gnjetem''

Prvo nisi gurman, pa onda ipak jesi, ali ne smijes? Zatim to sto pola stvari sa menija ne smijes se nalazi u pismenim jakim evropskim restoranima, ali ne i u junk foodu koji rokas na dnevnoj bazi? :D

Nisi ti mjerodavan da ocjenjujes ni nasu ni inostranu hranu, ali da ne grijesim dusu, zato jesi oportunista i poltron. :D
Image
User avatar
hatemondays
Posts: 1197
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#17779 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by hatemondays »

Znao sam, udjes poslije dva sata i ode prica od klope do Komsica.
User avatar
Didier
Posts: 2208
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#17780 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

swanfilter wrote: 19/03/2024 00:11
Didier wrote: 18/03/2024 23:50
swanfilter wrote: 18/03/2024 23:22 Komsic nije slika i prilika, al da jucer gledam clana predsjednistva kako de facto proglasava dva neradna dana zbog izbora u drugoj drzavi. Bajo moj ...
Zato te Komšić spašava od njega, od 40.000 glasova prije Komšića, Ćović došao na 140.000 glasova poslije Komšića.

Toliko nas je spasio od njega da će ovaj hladno i napraviti neradne dane.
Boga ti, kako ce on do tih neradnih? Moze samo navuci ovce da samovoljno uzmu bolovanje il godisnji. Kojem to gazdi u Hercegovini odgovara ostati bez radnika na dva dana jer Covic to zeli.

Covic je privatizirao sve kod Hrvata. Bez obzira na brojeve, on opozicije nema cak i među najvecim Hrvatima. Zato ga jede pojava u vidu Komsica, pa si uzima za pravo reci da nije Hrvat. Imas monopol i ne mozes pobjediti. Pa bi IZ takav da se glasa samo za njega i njemu slicne. Kada pricamo o reformama i jednom predsjedniku, onda je rijesenje bas u njemu. Jedan i Covic. Svi zadovoljni ...
Pa to što nema opozicije, to treba zahvaliti Komšiću. Da nas nije on branio od Čovića, danas bi i među Hrvatima možda bilo više stranaka, i ne bismo bili osuđeni na HDZ u svakoj kombinaciji.

Komšić je najbolji HDZ-ov igrač.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17781 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _Reds_ »

Didier wrote: 19/03/2024 01:11
swanfilter wrote: 19/03/2024 00:11
Didier wrote: 18/03/2024 23:50

Zato te Komšić spašava od njega, od 40.000 glasova prije Komšića, Ćović došao na 140.000 glasova poslije Komšića.

Toliko nas je spasio od njega da će ovaj hladno i napraviti neradne dane.
Boga ti, kako ce on do tih neradnih? Moze samo navuci ovce da samovoljno uzmu bolovanje il godisnji. Kojem to gazdi u Hercegovini odgovara ostati bez radnika na dva dana jer Covic to zeli.

Covic je privatizirao sve kod Hrvata. Bez obzira na brojeve, on opozicije nema cak i među najvecim Hrvatima. Zato ga jede pojava u vidu Komsica, pa si uzima za pravo reci da nije Hrvat. Imas monopol i ne mozes pobjediti. Pa bi IZ takav da se glasa samo za njega i njemu slicne. Kada pricamo o reformama i jednom predsjedniku, onda je rijesenje bas u njemu. Jedan i Covic. Svi zadovoljni ...
Pa to što nema opozicije, to treba zahvaliti Komšiću. Da nas nije on branio od Čovića, danas bi i među Hrvatima možda bilo više stranaka, i ne bismo bili osuđeni na HDZ u svakoj kombinaciji.

Komšić je najbolji HDZ-ov igrač.
Haha, bi samo u vasim pricama i nigdje drugo. Mora da je Komšić i član predsjedništva u Hrvatskoj, pa i na izborima u Hrvatskoj, tj. ovaj u Bosni opet podere HDZ.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#17782 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Velkoski bolan sta nam uradi od teme... :roll:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17783 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

:evil:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#17784 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

Neki bjeze i od obitrljskih odnosa i ostavinskih rasprava i od njiva i stracara za kojr se trrba boritit
Vrijrme je odmah za bijeg
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17785 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

sumirprimus wrote: 18/03/2024 22:42
Athlon64 wrote: 18/03/2024 22:41 Bez zezancije, negdje sam čak čitao da su sastojci u McD najsigurniji za jesti, kao najmanje šanse da se u McD otrujete, nešto tako.
Imamo pobjednika :lol:
U pravu je. Najstroza kontrola kvaliteta daleko. Farme samo za njih po njihovim standardima prave i odrzavaju
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17786 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

_BataZiv_0809 wrote: 18/03/2024 22:28
Bodkin wrote: 18/03/2024 22:23
Koji su to? Cisto iz znatizelje.
Ja recimo mislim da je hrana i restorani u prosjeku bolji od vecine evrope (izuzmi francusku, italiju, spaniju i portugal). Ali da top restorani nisu ni blizu
Paper Moon, Baoli, Safija, Barsa, Lora Druga Kuca, Four Seasons do unazad godinu i po, Začin....
Ne mislim da je barsa nesto vise od picerije ali u ostale volim otici
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17787 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Bodkin »

swanfilter wrote: 19/03/2024 00:11
Didier wrote: 18/03/2024 23:50
swanfilter wrote: 18/03/2024 23:22 Komsic nije slika i prilika, al da jucer gledam clana predsjednistva kako de facto proglasava dva neradna dana zbog izbora u drugoj drzavi. Bajo moj ...
Zato te Komšić spašava od njega, od 40.000 glasova prije Komšića, Ćović došao na 140.000 glasova poslije Komšića.

Toliko nas je spasio od njega da će ovaj hladno i napraviti neradne dane.
Boga ti, kako ce on do tih neradnih? Moze samo navuci ovce da samovoljno uzmu bolovanje il godisnji. Kojem to gazdi u Hercegovini odgovara ostati bez radnika na dva dana jer Covic to zeli.

Covic je privatizirao sve kod Hrvata. Bez obzira na brojeve, on opozicije nema cak i među najvecim Hrvatima. Zato ga jede pojava u vidu Komsica, pa si uzima za pravo reci da nije Hrvat. Imas monopol i ne mozes pobjediti. Pa bi IZ takav da se glasa samo za njega i njemu slicne. Kada pricamo o reformama i jednom predsjedniku, onda je rijesenje bas u njemu. Jedan i Covic. Svi zadovoljni ...
Sta te bolan boli kurko sto ce ljudi dobiti 2 slobodna dana
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17788 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

jeza u ledja wrote: 19/03/2024 02:52 Velkoski bolan sta nam uradi od teme... :roll:
vi ste vec otisli, nije vise vasa tema, vasa tema je dole negdje na pdf diaspora i zivot van bih, ljetovanje u meksisku, andima, tenerifi, iskustva sa latino americkim zenama i bubama, mada tu velkoskog nema ni zglave :lol: :kiss:
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#17789 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by detroit-mercy »

Bodkin wrote: 19/03/2024 08:48
sumirprimus wrote: 18/03/2024 22:42
Athlon64 wrote: 18/03/2024 22:41 Bez zezancije, negdje sam čak čitao da su sastojci u McD najsigurniji za jesti, kao najmanje šanse da se u McD otrujete, nešto tako.
Imamo pobjednika :lol:
U pravu je. Najstroza kontrola kvaliteta daleko. Farme samo za njih po njihovim standardima prave i odrzavaju
Naravno da ce imati najstozu kvalitetu, treba ih odera za par miliona sto se opekla na kafu. Sta bi tek bilo za vece stvari :skoljka:.
Btw, neko pominje nasu, ili pak Srpsko/Hrvatsku gastronomiju :mrgreen: tanko je to ali za NW Evropu opet gurmanska hrana jer je njihova kuhinja za kurca.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17790 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

Ljetovanje kod braće Hrvata > Meksiko u svakom pogledu, od sigurnosti do prirodnih ljepota.

Brt, postove ti je baš pritisla neka teška tuga, ne valja ti to, zveknut će te srce, plus vjeruj mi da ne znaš apsolutno ništa o meni, niti gdje mogu ljetovati ako želim. :sax:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17791 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

opet to nije europa. nw europa i rusija nisu europa da se razuijemo, i to je prevelika generalizacija, jer se radi o ogromnom prostoru i kombinaciji raznih kuhinja, a i kada pricate o euro kuhinji, onda ipak morate pogledati malo juznije i zapadnije slozit cete se nadam se.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17792 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Velkoski wrote: 19/03/2024 15:37 Ljetovanje kod braće Hrvata > Meksiko u svakom pogledu, od sigurnosti do prirodnih ljepota.

Brt, postove ti je baš pritisla neka teška tuga, ne valja ti to, zveknut će te srce, plus vjeruj mi da ne znaš apsolutno ništa o meni, niti gdje mogu ljetovati ako želim. :sax:
:kiss: a ipak ides kod brace hrvata? :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17793 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

Još od 1997. kad me ćale prvi put prevuk'o do Orebića :kiss:

Imamo najljepše more u komšiluku, ne gušimo se k'o u Antaliji, nema kartela, cunamija, uragana, ničega. Kuća na par sati, ne može bolje. :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17794 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

Velkoski wrote: 19/03/2024 15:41 Još od 1997. kad me ćale prvi put prevuk'o do Orebića :kiss:

Imamo najljepše more u komšiluku, ne gušimo se k'o u Antaliji, nema kartela, cunamija, uragana, ničega. Kuća na par sati, ne može bolje. :mrgreen:
opa sanset bić orebić...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#17795 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

sumirprimus wrote: 19/03/2024 10:01
jeza u ledja wrote: 19/03/2024 02:52 Velkoski bolan sta nam uradi od teme... :roll:
vi ste vec otisli, nije vise vasa tema, vasa tema je dole negdje na pdf diaspora i zivot van bih, ljetovanje u meksisku, andima, tenerifi, iskustva sa latino americkim zenama i bubama, mada tu velkoskog nema ni zglave :lol: :kiss:
Tvoja takodjer :)
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17796 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sumirprimus »

i ti si otiso, al se pravis da si ovde iz patriotskih razloga :P
ovo je moja tema ja vagam. dok god vagam, ovo je ta tema za promuhabrtiti i pokupit tudje iskustvo. al ne tvoje.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#17797 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sehohari »

sumirprimus wrote: 19/03/2024 15:38 opet to nije europa. nw europa i rusija nisu europa da se razuijemo, i to je prevelika generalizacija, jer se radi o ogromnom prostoru i kombinaciji raznih kuhinja, a i kada pricate o euro kuhinji, onda ipak morate pogledati malo juznije i zapadnije slozit cete se nadam se.
Tamo gdje valja kuhinja u EU, većina ljudi ne želi živjeti.

Možda je jedino Francuska nekq iznimka.
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#17798 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by elcaliente »

Bloo wrote: 18/03/2024 22:14
_BataZiv_0809 wrote: 18/03/2024 21:34 I bolji.
Nisam neki gurman, ali sam imao priliku objedovati u dosta jakih restorana u Evropi.
Mnogi ne mogu vode politi nasim a 1 rucak im kosta ko dnevni promet nasih.
jao jao :lol:
JAO
Bato ja tebe smatram ozbiljnom sagovornikom.
Moj problem je bas taj sto treci dan u BiH ne znam sta bio jeo, jer je sve isto.
Kvalitetnog izbora hrane nemas. Rostilj, pita i neke zonfa italijanske tratoriije sa nekvalitetnim sastojcima.
Evo ja ti odgovorno tvrdim a stvarno sam veliki gurman da BiH gastronomija ne moze u jednu recenicu sa Minhenskom.
A Austrijska gastronomija je avion za Njemacku.
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#17799 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by elcaliente »

Athlon64 wrote: 19/03/2024 00:24 Eee naumpade mi nešto bezveze, pa ako ima neko da mi odgovori (da ne stavljam u popularne stvari koje ne kontam, jer stvar nije popularna).

- Zašto se počesto mogu vidjeti njemački političari kako daju izjave u lovačkim uniformama?

Ko se ne bavi lovom da pojasnim, ovako nešto:

Image

Da li je to jer su isti članovi nekog lovačkog društva ili je jednostavno taj sport tamo popularan toliko pa su prihvatili i te uniforme za svaku priliku?
Na snimcima na YT vidim baš dosta omladine u Njemačkoj da se time bavi i muški i ženski (što je kod nas baš rijetkost), pa kontam da ima veze s tim?

Ima li neko da je član LD-a vani, primjetio sam da su dosta liberalna pravila u odnosu na naše, ali da je i dosta skuplje.
Zato sto im je non stop sezona lova na strance.


Ne radi se o lovackoj uniformi nego o narodnoj nosnji. Sume, brda.
Vidio si uglavnom politicare iz Bayerna i iz Austrije.

Pogresna ti je precepcija jer su nasi ljudi kupovali ove stare stavri i nosili za Bosnu jer su mislili da je to lovacka uniforma. Vidzao sam na ljudima u Bosni ovu bavarsku nosnju i bas sam se pitao zasto to nosaju.
izvrsni direktor
Posts: 9367
Joined: 20/12/2018 16:11

#17800 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Pizza u lokalima u kojima sluze fritz kolu je najmjerodavnija za procjenu necije nacionalne kuhinje
Post Reply