Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAFU"?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#26 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Matijevic_Vlado »

kad ne budu htjeli uzeti :mrgreen: . zajebajem se, nedavno su me za jedan dan dva puta pisali, ukupno 70. nisam nista nudio niti sam molio da ne pisu,al jesu mi manju kaznu pisali. ogranicenje 60 van naselja ja vozio 96, oni pisali da sam 96 vozio gdje je bilo 80 ogranicenje. a prosle zime u zoru policija na izlazu iz doboja, trebaju da mi pisu i ja se pomirio s tim a oni sve pitaju Sta cemo, sta cemo :mrgreen: , rekoh ako moras pisi rado bih na kafu dao al nemam feninga i nista pustise me koliko im je zao bilo :mrgreen: . a imao sam para al eto nesto mi se nije davalo.
lako je reci nisam nikada dao niti cu, kad npr jednom godisnje izadjes iz grada, al ko cesto ide zna da po ovim manjim gradovima ne stoji policija po cesti vec drumski razbojnici :mrgreen:
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#27 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by modem33 »

DnevniRed wrote:Stalno se zalimo kako u saobracaju vlada divljastvo, kako se lako gube glave, cesto i neduzni, ali ljudi uprkos tome ne prestaju davati policajcima onih cuvenih 20 maraka "ZA KAFU" da ih ne zapisuje.


Da je to i vise nego dobar biznis svjedoci i cinjenica da su policajci preko ovoga sebi sagradili kuce, kupovali auta itd itd.


Mozda nekome izgleda sitno, ali on bez problema danas 3 puta uzme po 20 maraka, znaci bez ikakve zurbe.. 60 maraka, nek tako uradi 10-15 dana mjesecno on ima 800-900 KM, a to je ono opustencija, bez ikakvog naprezanja, ako malo protegne misice, ide to i do 1500 KM mjesecno. Za dijasporu iste kazne, samo u eurima, pa se i tu nabere, pogotovo ljeti.



Moze li se ovo iskorijeniti? Da li ste kada dali policajcu za kafu? Sta uraditi u ovim situacijama?


To se nece iskorijeniti dok tvoji jarani SDP-ovci nisu poceli srati po "saobracaju" sa izmjenama i dopunama zakona o sabracaju.

Prije je prekrsajna mandantna kazna bila 5 KM ...... a sad je 50-100 KM minimalna ..... i jos tvoji jarani iz SDP-a hoce da najmanju prekrsajnu kaznu stave 1000 KM ..... pa ti gledaj.

Ekonomija u rasulu ..... plate nikakve osim rodbine politicara i njihovih zetova biznismena .... pa svaki covjek gleda da ustedi novce .... jer plate su male ili nikakve ...

Pa sad onaj teror od kamera ..... oni su opet mijenjali zakone ... da spuste sa 80 km/h na 50 km/h .... po citavoj BIH-a .... To samo mogu bolesnih umovi. Dok ljudi u Njemackoj idu i po 300 km/h po autoputu .... mi idemo 50 km/h.

I normalno da ce ljudi platiti policajcu nego nekih 100 KM ... Ne rastu novci na drvecu.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#28 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Great Cornholio »

Kad se poveća standard, kad se povećaju penzije i plate, jer teško da će nestati onih koji bi da p'jani voze, da voze preko dozvoljenog ograničenja, da ne poštuju saobraćajna pravila, semafore itd, i da za to budu "kažnjeni" samo s 20 maraka, jer poznato je da naši policajci razumiju tešku ekonomsku situaciju u kojoj se nalazimo i zbog toga pristaju da "pomognu" za male pare :)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#29 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by respo »

Cuj ovom modema intelektualca
Ma ne treba staviti 1000 kaznu nego 5000
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#30 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Great Cornholio »

modem33 wrote:
Pa sad onaj teror od kamera ..... oni su opet mijenjali zakone ... da spuste sa 80 km/h na 50 km/h .... po citavoj BIH-a .... To samo mogu bolesnih umovi. Dok ljudi u Njemackoj idu i po 300 km/h po autoputu .... mi idemo 50 km/h.
Kod nas je na autoputu ograničenje 120 km/h, na ono par malih dijelova autoputa što ga imamo, na ostalim putevima, zavisno od puta i lokacije, ograničenja su 80, 70, 60, 50, 40 ili 30 km/h.

Kamere su super stvar, voziš prebrzo, proletiš kroz crveno, oduzmeš nekom prvensto prolaza u raskrsnici i sl.,kamera to snimi, dođe ti kazna i platiš k'o čo'jek. To puno olakšava rad policajcima, a mogao bi se i smanjiti njihov broj, pa onim što bi ostali povećati plate, al' im reć' " Ako nekom ko vozi pod dejstvom alkohola na licu mjesta ne oduzmeš vozačku, a njega ne pošalješ u pritvor, dobićeš automatski otkaz, pa ti vidi isplati li ti se da ljudima koji imaju problema, pa zato piju i voze, "pomažeš" :)
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#31 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by sokkia »

Matijevic_Vlado wrote:kad ne budu htjeli uzeti :mrgreen: . zajebajem se, nedavno su me za jedan dan dva puta pisali, ukupno 70. nisam nista nudio niti sam molio da ne pisu,al jesu mi manju kaznu pisali. ogranicenje 60 van naselja ja vozio 96, oni pisali da sam 96 vozio gdje je bilo 80 ogranicenje. a prosle zime u zoru policija na izlazu iz doboja, trebaju da mi pisu i ja se pomirio s tim a oni sve pitaju Sta cemo, sta cemo :mrgreen: , rekoh ako moras pisi rado bih na kafu dao al nemam feninga i nista pustise me koliko im je zao bilo :mrgreen: . a imao sam para al eto nesto mi se nije davalo.
lako je reci nisam nikada dao niti cu, kad npr jednom godisnje izadjes iz grada, al ko cesto ide zna da po ovim manjim gradovima ne stoji policija po cesti vec drumski razbojnici :mrgreen:
dobro receno, kad te zaustzavi ide dotle da ti mjeri dubinu šare na gumi al ti nešto mora naci, a kad vide da nemogu dobit više onda i petak bude dosta :oops:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#32 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Great Cornholio »

sokkia wrote: dobro receno, kad te zaustzavi ide dotle da ti mjeri dubinu šare na gumi al ti nešto mora naci, a kad vide da nemogu dobit više onda i petak bude dosta :oops:
Ako nisi napravio prekršaj, ako ti je auto ispravno, i imaš svu zakonski propisanu dodatnu opremu, onda nemaš razloga da se plaših takvih "policajaca", a ima i takvih, a i to je Bosna i Hercegovina, nažalost.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#33 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Great Cornholio »

respo wrote:Cuj ovom modema intelektualca
Ma ne treba staviti 1000 kaznu nego 5000
Kod nas u Njemačkoj ljudi voze 300 km/h, a kad dođemo u BiH hoće da nam uzmu 20 maraka ako smo vozili 90 tamo gdje je ograničenje 40 i popili samo 8 piva :twisted: :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 13605
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#34 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by JohnnyS »

Poštujem domoljublje onih koji će radije platiti 3-4 puta veći iznos ne bi li popunili državni/entitetski/kantonalni/općinski/koji-li-već proračun, ali ja prema nijednoj državi na svijetu ne osjećam veće emocije nego prema sebi. Da tih 40 maraka razlike između pune cijene kazne i onoga "za kafu" potrošim na 505 sa crtom u kojima ću se danima davit, osjećao bih se bolje da bombone kupim. Još nikad nisam kaznu platio jer uglavnom vozim po propisima, nikad se kroz naseljena mjesta ne gasiram, a i po magistrali sam ekstremno rijetko preko 100, ali da me ipak uhvate ako bih mogao proći jeftinije, pokušao bih se izvući...
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#35 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Great Cornholio »

Pa da, nije država bitna, bitni su ljudi, a ljudi, pogoto mlađi, u posljednje vrijeme svakodnevno ginu, jest' da tu ima nešto i do lošeg odgoja, ali ima dosta i do potkupljivih policajaca a i do onih koji ih potkupljuju želeći da voze kako hoće i u stanju kakvom žele. Al' k+o što bi rek'o Josip Pejaković " Znam ja nas, .... ti nas" :)
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#36 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Great Cornholio »

Sanchez22 wrote:Nikada nisam dao niti cu dati kome,ako sam kriv pisi kaznu.Ako me pokusa prevariti,onda cu se fizicki sukobiti,pa neka dobijem kaznu s razlogom.
:thumbup: Ali opet, ne poseži za upotrebom fizičke sile ako "policajac" prvi na tebe ne nasrne, fizičku silu upotrijebi samo u svrhu nužne samodbrane.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#37 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by JThomas »

kad i onaj ko nudi i onaj ko prima budu mogli žestoko najebati za to. ali stvarno i sa nekom solidnom vjerovatnoćom, a ne samo na papiru.

tj. vjerovatno nikad...
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#38 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Great Cornholio »

JThomas wrote:kad i onaj ko nudi i onaj ko prima budu mogli žestoko najebati za to. tj. vjerovatno nikad...
U malo riječi reći puno, to je odlika inteligentnih ljudi :thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#39 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Bodkin »

kada oni prestanu uzimati :)
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#40 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by veljaca »

Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAFU" ?

Kada kazna bude ispod 20 KM - onda se nece davati 20 KM policiji ..... Prosto ...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#41 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Ramzess Veliki »

Kad ukinemo BAM i uvedemo Euro pa će na kafu ići 10 Eurića. :lol:
E bezveze je tema, kojih 20 KM na kafu, nikad ih nisam dao niti su mi tražili.
Jednom su mi oprostili preticanje na punoj kolone šlepera sa 120 km/h, ograničenje 40 ... i iz zahvalnosti sam im ponudio cvaju da ih počastim, policajac se odmakao od prozora i rekao da oni to ne primaju. :thumbup:
I imam samo pohvale za policiju, do sada su mi tri puta zaboravili kaznu za prekoračenje brzine jer mi ne radi kilometar sajla. :thumbup:
sv12
Posts: 269
Joined: 22/10/2013 11:48

#42 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by sv12 »

Alfons Kauders wrote:
Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAFU"?
Kad im plata ne bude 800 maraka vec 1600!

(tad ce im se davati 40)
Ma jah, ti mislis da bi to njima bilo dosta?

Kad se policiju krene hapsiti i trpati u zatvor zbog mita, onda ce to i prestati. Medjutim policijaci, pogotovo Federalni na razne nacine iznude i vise. Tu su vec razradili takve sisteme za uzimanje love da su oni postali pravi cestovni razbojnici. Pa oni okrenu i po 5000 maraka mjesecno pa i vise. Sto znaci 1600 maraka je za njih sica. To je cijela organizacija razbojnika takozvane policije u uniformi, koja uzima pare na sve nacine i ti bi njihove nezajezljive razbojnicke apetite zacepio sa 1600 maraka mjesecno?

Kontrolu brzine na cestama u BiH, treba zabraniti i time ce se rjesiti problem korupcije policijski razbojnika. Ako vec treba uvesti kontrolu brzine, iskljucivo fiksne radare i slikanje ili specijalna policija posebno napravljena za te stvari, sa vozilima presretacima i video kamerom koja ce sve snimiti i dokumentovati. Tako se to radi u civilizaciji. One razbojnicke sacekuse po bosanskim vukojebinama, toga nema u civiliziranim zemljama.
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#43 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Azamo »

DnevniRed wrote:Stalno se zalimo kako u saobracaju vlada divljastvo, kako se lako gube glave, cesto i neduzni, ali ljudi uprkos tome ne prestaju davati policajcima onih cuvenih 20 maraka "ZA KAFU" da ih ne zapisuje.


Da je to i vise nego dobar biznis svjedoci i cinjenica da su policajci preko ovoga sebi sagradili kuce, kupovali auta itd itd.


Mozda nekome izgleda sitno, ali on bez problema danas 3 puta uzme po 20 maraka, znaci bez ikakve zurbe.. 60 maraka, nek tako uradi 10-15 dana mjesecno on ima 800-900 KM, a to je ono opustencija, bez ikakvog naprezanja, ako malo protegne misice, ide to i do 1500 KM mjesecno. Za dijasporu iste kazne, samo u eurima, pa se i tu nabere, pogotovo ljeti.



Moze li se ovo iskorijeniti? Da li ste kada dali policajcu za kafu? Sta uraditi u ovim situacijama?
Paša moj dragi jedan ministar za mjesec klepi više nego divizija policajaca,tako da ti je bezveze ta priča da toliko uzimaju,a i nisi u pravu ne uzimaju oni toliko pogotovo u zadnje vrijeme ima tu i usluga jer većina nas zna bar jednog policajca. Vjerovatno do sad nikad nisi bio u situaciji da se dogovaraš.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#44 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by theTruePath »

Kad? pa kad kolektivno prestanete
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#45 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by respo »

kad nam prestanu svedjani koji pricaju bosanski soliti pamet i divljati po cesti kad dodju u zavicaj
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#46 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by theTruePath »

respo wrote:kad nam prestanu svedjani koji pricaju bosanski soliti pamet i divljati po cesti kad dodju u zavicaj
kad skontamo da je sve korektno i strogo kao u domovini nam Svedskoj onda necemo divljati,a divljamo jer znamo da se mozemo izvuci za 20 KM :oops:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#47 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by respo »

pa to vise govori o vama nego o sistemu
ko je gospodin gospodin je bez obzira na sistem
ko je papak moze postati "gospodin" samo zahvaljujuci odgovarajucem sistemu
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#48 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Sanchez22 »

Dodaj jos 20 KM,pa plati kaznu.Ako dobijas vece kazne bez potrebe pa se provlacite tako ,ostavite se auta dok koga niste ubili koga.
Na kracim relacijama svako zna gdje bude policija i radari.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#49 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by sokkia »

onda kad avaz napiše nešto pozitivno o Hilmi i Muji :D
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#50 Re: Kada ce se policajcima prestati davati 20 maraka "ZA KAF

Post by Djubre_ »

Kad prestanu davati 50 :lol:

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Post Reply