Kada biste birali izmedju...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

che
Posts: 40
Joined: 16/03/2004 20:34

#26

Post by che »

Hajde da fokus stavimo na uzroke ljudske potrebe da bude voljen/a ili da voli radije nego na posljedice ne uzvracene ljubavi...
Prvo baza pa onda materijalna nadogranja :D ;)
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#27

Post by blue033 »

Odgovor na ovo pitanje uveliko zavisi, da li imas 16 ili 30 god. Da li stvarno volis ili mislis da volis.
Ne volim da me iko voli ako meni nije stalo, malo me boli to, a istovremeno ne znam kako mogu voljeti nekoga ko mene ne voli.
User avatar
Saian
Posts: 15353
Joined: 08/04/2004 21:50

#28

Post by Saian »

prije bih htio voljeti jer mislim da sve u zivotu treba isprobati, :D treba biti otvoren za nove stvari :D :D :D , evo jedno misljenje iz stranke zelenih

a sad ozbiljno : mislim da ipak vece bogatstvo osjechaja i potencijala za usavrsavanje lichnosti postoji za onog koji voli

al opet prichat o ovakvim stvarima, a samo jednu stranu poznavati nema pretjerano smisla :roll: :roll: :) pa cu se ja suzdrzati :-?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#29

Post by pitt »

Da be kazu dusmani da samo zacatavam teme i ganjam suknjice... :D:D

Ja licno vise preferiram da volim nego da budem voljen. lako je biti voljen i dici nos,al voljeti pravo i iskreno nemoze svako. Nema ljepseg osjecaja nego znati da tvoje srce kuca za neku dragu osobu i zeljeti svaki sekund ostatka zivota provesti sa njom :D

Kao sto pjesmica kaze...

Love just makes people happy.
No one hates being loved.
No one ... No one ...
People are sad if they are not loved.
Aren't you?
Being loved ... is a happy thing.
But ...
To love is not.
It is so easy to be loved.
Is it easy to love somebody?
No ...
Why?
Maybe, it is just a human's nature.
It is so selfish only to be loved.
It is so wicked not knowing how to love others.
So, is it a give and take relationship?
No ... No ... No ...
It must not be a give and take relationship.
I see. I see.
Love is giving rather than taking.
Love is generous so that
It makes people to share.
A true love is to love someone rather than
Being loved
Do you realize?
It is better to love than to be loved.
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#30 Re: Kada biste birali izmedju...

Post by FortunaBela »

che wrote:Biti voljen ili voljeti nekoga...Sta biste izabrali?

Pitanje je komplikovanije nego sto izgleda na prvi pogled jer se tice osobnog htjenja i stremljenja u zivotu.
Mada sam se pozabavio ovim pitanjem i potonjim odgovorom, ne bih trubio dalje dok ne pristignu odgovori i tema se razradi...Naravno odgovori tipa "oboje" ne dolaze u obzir jer nisu svrha teme.

I samo zato sto red nalaze da budem prvi ... :D

Izabrao bih da volim nekoga... :)
Ljubav je najljepša stvar u životu, kad je uzvraćena.
A ovako je kao hrana bez ukusa, moraš je imati.
Sebična osoba će izabrati da bude voljena

Ja neću izabrati ništa, jer boli da voliš, a ne dobijaš nazad.... :(
nikita
Posts: 343
Joined: 17/04/2002 00:00

#31

Post by nikita »

Ma da volim...jer sve sto nije obojeno ljubavlju ostaje bezbojno.
Iako ti niko ne moze biti veci tudjin od onoga koga si nekad volio.
beba
Posts: 26
Joined: 16/01/2005 00:49
Location: Skoplje
Contact:

#32

Post by beba »

hmmm sve je to ok...ali ja ne mogu da zavolim nekog ko me ne voli...
znaci ipak "biti voljena" :-)
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#33

Post by car-x »

puno je lakse biti voljen nego voljeti.. pa je valjda i manji izazov.. :D

a kako su ta dva pojma poprilicno usko vezana (ali ne i uvijek), velika je vjerovatnoca da kad nekog stvarno volis, bezuslovno i iskreno, da ce ti se ta ljubav vratiti na najbolji moguci nacin..

naravno, ima tu i negativnih primjera, gdje sve ne bude tako roza. u takvim situacijama valjda ne treba pokusavati prebaciti krivicu na drugu stranu, nego preispitati svoju bezuslovnost i iskrenost.. je li tu bilo nekih podsvjesnih reakcija, a da iih sebi nismo spremni priznati..
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#34

Post by hananah »

Che, malo ne razumijem temu, da li se misli "biti voljen" a da ti drugu osobu ne volis ili "voljeti" a da te druga osoba ne voli. Ako si ovako mislio onda ni jedno, ljepse mi da mi je svejedno nego da patim ili zbog jednog ili drugog. Jer tuga sto ne mozes nekome uzvratiti ljubav je ravna tuzi kad ti neko ne uzvraca ljubav.
Ako si mislio na to da postoje uzajemni osjecaji ali da jedna osoba "vise voli" ili je "vise voljena" onda mi je apsolutno svejedno. Jer ljubav se ne moze staviti na vagu i cesto se ispostavi na kraju da je upravo ona osoba koja je u vezi "vise voljena" u stvari bila ona koja je "vise volila", samo sto svi ljudi ne iskazuju osjecanja na isti nacin, neki ih cak i ne iskazuju uopce :)
daredevil
Posts: 179
Joined: 17/01/2005 15:12

#35

Post by daredevil »

zensko wrote:hmm..:roll:

che, buduci da si se pozabavio tim pitanje i tim odgovorom, bas me zanima kakvo ce tvoje objasnjenje biti..

misljenja sam da u svakoj vezi/braku uvijek neko malo vise voli..(naravno ovdje je rijec o nijasama ali cini mi se da ta 'razlika' postoji)

kada se to uzme u obzir, vrlo je tesko dati odgovor na ovu temu..

ali evo, samo za tebe..

izabracu odgovor 'biti voljen' jer iskustvo mi kaze da sam, skoro uvijek, ja bila ta koja je vise voljela :D

red je da se uloge promjene

:D


Hm...! Mozda nisi provodila vrijeme sa pravim osobama :D :D :D

Ja bih izabrao DA VOLIM, to mi daje neku ludu snagu i poticaj. I jednostavno se osjecam ZIV.
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#36

Post by Sarajevska Princeza »

Lace wrote:zensko...citas mi misli.....to uzrocno*-posljedicno obrisah u svom postu...jer mi che skrenu paznju da se baziram na posljedice...a imala sam sta reci...bas nekako ovako...pogledaj sama

[23:09] <Lace> ljubav je jedan urocno - posljedicni proces
[23:09] <Lace> ako nas ne vole...ne osjecamo se dobro
[23:09] <Lace> ako nas vole osjecamo se dobro
[23:09] <Lace> jednostavno je tako
[23:11] <Lace> naravno ima izuzetaka...ako nas vole oni koje mi ne volimo...osjecamo se lose
[23:11] <Lace> jer ne mozemo uzvratiti


[23:16] <Lace> pored potrebe za hrtanom, vodom
[23:16] <Lace> potreba za ljubavlju je primarna
[23:17] <Lace> sada neko bira opciju daj sta das pa prihvata da samo voli
[23:17] <Lace> bez da trazi ista zauzvar
[23:17] <Lace> dok drugi sve daju ali sve i traze
[23:17] <Lace> ali to je vec od osobe do osobe
[23:18] <Lace> treci opet samo traze a nista ne daju
[23:18] <Lace> nema pravila
[23:18] <Lace> samo par sablona ljudskog ponasanja i rezonovanja
[23:19] <Lace> koja su uzrokovana, nasim odgojem i navikama
[23:21] <Lace> dijete koje je citav zivot gledalo oca kako se ponasa porema majci (ne pokazuje ljubav samo trenira strogocu) sutra moze izabrati da se isto tako ponasa prema svojoj zeni a moze izsbrati suprotno...da pokaze ljubav iz razloga sto je njegova majka nikad nije osjetila
[23:22] <Lace> jel shvatas sta zelim reci...ljubav je potreba...koja se manifestuje na jedan od par nacina...po nekom od par sablona
TI SI ZALJUBLJENA U SAMU SEBE. :lol: cim sama svoje chatove kopiras ..... what a vanity....
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#37

Post by FortunaBela »

Lace wrote:zensko...citas mi misli.....to uzrocno*-posljedicno obrisah u svom postu...jer mi che skrenu paznju da se baziram na posljedice...a imala sam sta reci...bas nekako ovako...pogledaj sama

[23:09] <Lace> ljubav je jedan urocno - posljedicni proces
[23:09] <Lace> ako nas ne vole...ne osjecamo se dobro
[23:09] <Lace> ako nas vole osjecamo se dobro
[23:09] <Lace> jednostavno je tako
[23:11] <Lace> naravno ima izuzetaka...ako nas vole oni koje mi ne volimo...osjecamo se lose
[23:11] <Lace> jer ne mozemo uzvratiti


[23:16] <Lace> pored potrebe za hrtanom, vodom
[23:16] <Lace> potreba za ljubavlju je primarna
[23:17] <Lace> sada neko bira opciju daj sta das pa prihvata da samo voli
[23:17] <Lace> bez da trazi ista zauzvar
[23:17] <Lace> dok drugi sve daju ali sve i traze
[23:17] <Lace> ali to je vec od osobe do osobe
[23:18] <Lace> treci opet samo traze a nista ne daju
[23:18] <Lace> nema pravila
[23:18] <Lace> samo par sablona ljudskog ponasanja i rezonovanja
[23:19] <Lace> koja su uzrokovana, nasim odgojem i navikama
[23:21] <Lace> dijete koje je citav zivot gledalo oca kako se ponasa porema majci (ne pokazuje ljubav samo trenira strogocu) sutra moze izabrati da se isto tako ponasa prema svojoj zeni a moze izsbrati suprotno...da pokaze ljubav iz razloga sto je njegova majka nikad nije osjetila
[23:22] <Lace> jel shvatas sta zelim reci...ljubav je potreba...koja se manifestuje na jedan od par nacina...po nekom od par sablona
Ja potpisujem, ako mi dozvoliš.... :)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#38

Post by Lace »

Sarajevska Princeza wrote:
Lace wrote:zensko...citas mi misli.....to uzrocno*-posljedicno obrisah u svom postu...jer mi che skrenu paznju da se baziram na posljedice...a imala sam sta reci...bas nekako ovako...pogledaj sama

[23:09] <Lace> ljubav je jedan urocno - posljedicni proces
[23:09] <Lace> ako nas ne vole...ne osjecamo se dobro
[23:09] <Lace> ako nas vole osjecamo se dobro
[23:09] <Lace> jednostavno je tako
[23:11] <Lace> naravno ima izuzetaka...ako nas vole oni koje mi ne volimo...osjecamo se lose
[23:11] <Lace> jer ne mozemo uzvratiti


[23:16] <Lace> pored potrebe za hrtanom, vodom
[23:16] <Lace> potreba za ljubavlju je primarna
[23:17] <Lace> sada neko bira opciju daj sta das pa prihvata da samo voli
[23:17] <Lace> bez da trazi ista zauzvar
[23:17] <Lace> dok drugi sve daju ali sve i traze
[23:17] <Lace> ali to je vec od osobe do osobe
[23:18] <Lace> treci opet samo traze a nista ne daju
[23:18] <Lace> nema pravila
[23:18] <Lace> samo par sablona ljudskog ponasanja i rezonovanja
[23:19] <Lace> koja su uzrokovana, nasim odgojem i navikama
[23:21] <Lace> dijete koje je citav zivot gledalo oca kako se ponasa porema majci (ne pokazuje ljubav samo trenira strogocu) sutra moze izabrati da se isto tako ponasa prema svojoj zeni a moze izsbrati suprotno...da pokaze ljubav iz razloga sto je njegova majka nikad nije osjetila
[23:22] <Lace> jel shvatas sta zelim reci...ljubav je potreba...koja se manifestuje na jedan od par nacina...po nekom od par sablona
TI SI ZALJUBLJENA U SAMU SEBE. :lol: cim sama svoje chatove kopiras ..... what a vanity....

chat je dio razgovora s pokretacem teme..koji me zamolio da to pretocim u post a ja nisam imala zivaca to raditi pa sam ga kopirala...njegov dio sam izbacila...a za svoj dio ne moram traziti niciju dozvolu...jel ti sad jasno?
Post Reply