Kad zub boli...

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#1 Kad zub boli...

Post by meteorit135531 »

Izvadio sam zub prije 2 dana. Bilo je tesko vadjenje... kljukam se brufenima , popio sam pola kutije vec i previjam se u bolovima.. :-) imam konce u ustima , tako da me fakticki boli zub kojeg nemam
Donja sestica je u pitanju

Puno sam krvario tokom vadjenja , nije me boljelo jer sam dobio jaku anesteziju , ali sad mi je uzasno :shock:

Kako izaci na kraju sa ovim bolovima , je li ikog od vas boljelo nakon vadjenja i kad ste se oporavili ?

Ja pijem antibiotike i jedem samo puding i keksice , miksam voce ali mi to ne pomaze puno

Boli me , ne mogu da spavaaam :skoljka: :run:
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#2 Re: Kad zub boli...

Post by relativno84 »

Dugo te boli ali ako je tesko vadnjenje mora tako. Ako potraje jos dva dana ista jacina bola obrati se gdje si vadio. Do tad hladnu oblogu, led ako je moguce na taj dio obraza, difen 100 mg i dexomen 50 mg su vise imali ucinka od brufena kod mene.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#3 Re: Kad zub boli...

Post by Benq »

To je normalna pojava nakon komplikovanog zahvata , bolit ce to tebe i na neke promjene vremena , imat ces osjecaj kao da je zub jos uvijek tu. To je traumatski bol ali proci ce.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4 Re: Kad zub boli...

Post by irac300 »

'bem ga, ja sam imao vađenje korijenova putem operacije, operisao sam cistu... ali nikad me nije tako bolilo kako ga ti opisa. Jedan do dva dana pio analgetike, i onda jednostavno prestane, počne rana svrbiti. Je l' tebi to dobro odrađeno, čudno mi da toliko i tako dugo boli???
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#5 Re: Kad zub boli...

Post by ciza_bliza »

Ima li neki stomatolog u Sarajevu da radi pacijente pod opštom anestezijom?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#6 Re: Kad zub boli...

Post by Benq »

ciza_bliza wrote:Ima li neki stomatolog u Sarajevu da radi pacijente pod opštom anestezijom?
Ima , mislim da svaki privatnik to radi , u Sanasi je opsta anestezija bila 200KM. Vjeruj mi pored lokalnih anestezija opsta ti nije potrebna , jedino je malo neugodno slusati zvuk krckanja ako se radi o vadjenju zuba.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#7 Re: Kad zub boli...

Post by mali Ninja »

ciza_bliza wrote:Ima li neki stomatolog u Sarajevu da radi pacijente pod opštom anestezijom?
ima, ordinacija Dr. Foco u hrasnici, uspavljuju ljudi po zelji, kroz braunilu ili gasom. :wink:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#8 Re: Kad zub boli...

Post by Zejnep »

Zubar ti da anesteziju? :hm:
Jel on skolovan za to? :mrgreen:
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#9 Re: Kad zub boli...

Post by vazi »

Probaj muckat mlakom kaduljom.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#10 Re: Kad zub boli...

Post by mali Ninja »

Zejnep wrote:Zubar ti da anesteziju? :hm:
Jel on skolovan za to? :mrgreen:
samo ti pripremi novac i ne sekiraj se, opsta anestezija nije jeftina :thumbup:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#11 Re: Kad zub boli...

Post by Zejnep »

mali Ninja wrote:
Zejnep wrote:Zubar ti da anesteziju? :hm:
Jel on skolovan za to? :mrgreen:
samo ti pripremi novac i ne sekiraj se, opsta anestezija nije jeftina :thumbup:
Pitam jel se skolovo cika zuba za to? Imaju li uopste to u zubotehnickoj ili na fakultetu?
Zamisli ne probudim se kod zubara. Pa svi bi mi se smijali :lol: :mrgreen:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#12 Re: Kad zub boli...

Post by mali Ninja »

Zejnep wrote:
mali Ninja wrote:
Zejnep wrote:Zubar ti da anesteziju? :hm:
Jel on skolovan za to? :mrgreen:
samo ti pripremi novac i ne sekiraj se, opsta anestezija nije jeftina :thumbup:
Pitam jel se skolovo cika zuba za to? Imaju li uopste to u zubotehnickoj ili na fakultetu?
Zamisli ne probudim se kod zubara. Pa svi bi mi se smijali :lol: :mrgreen:
za opstu anesteziju se brine anesteziolog, a za stomatoloske zahvate se brine stomatolog, koliko ja znam :bih:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#13 Re: Kad zub boli...

Post by Zejnep »

Jeste. I tom logikom u svakoj takvoj stomatoloskoj ordinaciji, u.kojoj pacijent moze biti podvrgnut opstoj anesteziji, postoji i anesteziolog? Ja znam da ih, anesteziologa, nema dovoljno ni u KCUS. Pa eto.. :mrgreen:
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#14 Re: Kad zub boli...

Post by Radar71 »

Zejnep wrote:Jeste. I tom logikom u svakoj takvoj stomatoloskoj ordinaciji, u.kojoj pacijent moze biti podvrgnut opstoj anesteziji, postoji i anesteziolog? Ja znam da ih, anesteziologa, nema dovoljno ni u KCUS. Pa eto.. :mrgreen:
Nećeš s vrata pod anesteziju :-) Dogovori se termin i dođe anesteziolog.
Ja sam imao teško vađenje i zubar mi rekao prva dva dana te neće boliti al hoće treći :D jedno 4-5 dana me bolilo, pio brufene, ispirao žalifijom i prošlo.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#15 Re: Kad zub boli...

Post by aurora313 »

Anestezija nije potrebna jer su danas injekcije veoma dobre. Strah mora da je u pitanju.
Interesantno oko autora vađenja ‘šestice‘ da ga je toliko bolilo.
Meni su izvadili u istom zahvatu dvije četvorke, izbušili za implantate koje su ušarafili, a istovremeno poravnali grebene donje vilice da budu što ravniji, pa me opet nije bolilo toliko da nisam mogao da spavam.
I slažem se: Dexomen protiv bola je zakon.
Post Reply