kad vam je pun K

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#76

Post by River_isle »

amrino wrote: Sjedite, popricajte, podsjetite jedno drugo zbog cega ste privukli jedno drugo na pocetku...
Eto tako je u braku... :D
To savrseno zvuci, vjerovatno je tebi uspjelo dok savjetujes , medjutim kod mene ne ide. Stoji razgovor, podsjecanje sta i kako je bilo na pocetku, obecanja da ce ponovo tako biti koja se ispunjavaju naredna 3 dana i onda ponovo na "staro" novijeg datuma.
A ja recimo ne mogu da podnesem njega kao "novog" -nerviraju mi njegovi komentari, ponasanje, nacin na koji me gleda - nestalo je sve sto me privuklo, ostaje samo vanjstina koja je manje-vise nepromijenjena, ali problem je sto me uopce ona nije privukla u startu tj nije bila presudna.
S druge strane, imamo li uopce pravo traziti od nekoga da se mijenja? ili u ovom slucaju, posto nam vise ne odgovara biti u drustvu takve osobe, podvuci crtu i bait se u novu potragu. Sad bih jos trebala reci da ga volim; namece se pitanje da li je moguce voljeti nekoga zbog koga ste 4 dana u sedmici nesretni i pri tom mrzite njegove navike?
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#77

Post by sabanss »

River_isle wrote:
S druge strane, imamo li uopce pravo traziti od nekoga da se mijenja? ili u ovom slucaju, posto nam vise ne odgovara biti u drustvu takve osobe, podvuci crtu i bait se u novu potragu. Sad bih jos trebala reci da ga volim; namece se pitanje da li je moguce voljeti nekoga zbog koga ste 4 dana u sedmici nesretni i pri tom mrzite njegove navike?
Iskreno, nemate! Ako ti neko ne odgovara trazi sebi bolje...

Mislim da se ovakve stvari javljaju najcesce kao posljedica navike. Sve te nervira, ali nekako si navikao na tu osobu pa ne moze da zamislis zivot bez nje. Kod zena se javlja jos jedan momenat: sa njim sam 5 godina, ko ce me poslije?

Opet, duge veze su rijetko zdrave veze.
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#78

Post by River_isle »

ne bih rekla da je navika u pitanju u mom slucaju; probala sam da odem iz grada na nekoliko dana. ok cujemo se i sl. i u tih nekoliko dana nedostaje mi, ali vidim da mogu beze njega - ono sto me najvise brine jeste ukoliko se potrudim trpiti sve sitnice koje me nerviraju da ce bas sve postati navika tek onda. s druge strane on je savrseno zadovoljan i to me jos vise nervira jer ne znam da li ne zeli ili zaista ne vidi probleme koji se povlace.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#79

Post by patrius »

Prvo se malo zamisli nad sobom ako te nerviraju sitnice,medjutim,ako je on "savrseno" zadovoljan dok ti "vristis",onda je u pitanju debeli "off-side"...
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#80

Post by River_isle »

ne moze cojek nikako biti pametan
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#81

Post by patrius »

Pa o tome se radi,treba vidjeti i drugu stranu medalje.Jer,covjek tesko moze biti objektivan u intimnom odnosu.Moze covjek biti "pametan",dapace,logika je logika,i ona ne trpi kompromisa,dakle sto jeste--jeste,sto nije--nije.Medjutim,u emotivnoj vezi logici nema mjesta,jer je prosto nemoguce racionalno objasniti zasto se (nekoga,tj.upravo tu odredjenu osobu)voli...
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#82

Post by sabanss »

River_isle wrote: s druge strane on je savrseno zadovoljan i to me jos vise nervira jer ne znam da li ne zeli ili zaista ne vidi probleme koji se povlace.
Da nisi sa mnom u vezi :lol:
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#83

Post by River_isle »

nista nije iskljuceno
-da sad raspravljamo ili da ostavimo kad se vidimo :D :D :D
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#84

Post by Sarafcina »

River_isle wrote:ne bih rekla da je navika u pitanju u mom slucaju; probala sam da odem iz grada na nekoliko dana. ok cujemo se i sl. i u tih nekoliko dana nedostaje mi, ali vidim da mogu beze njega - ono sto me najvise brine jeste ukoliko se potrudim trpiti sve sitnice koje me nerviraju da ce bas sve postati navika tek onda. s druge strane on je savrseno zadovoljan i to me jos vise nervira jer ne znam da li ne zeli ili zaista ne vidi probleme koji se povlace.


hmmm ... formula je biti zadovoljan onim sto dobijas i ne zaliti za onim sto gubis
tek sa tog temelja se moze zaista dalje ....
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#85

Post by _BosanaC »

Koliko dugo treba biti s istom osobom da se klasifikuje pod dugu vezu? :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#86

Post by Lace »

sabanss wrote:
River_isle wrote: s druge strane on je savrseno zadovoljan i to me jos vise nervira jer ne znam da li ne zeli ili zaista ne vidi probleme koji se povlace.
Da nisi sa mnom u vezi :lol:
ako jeste...znaci da ON vidi probleme ipak :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#87

Post by amrino »

River_isle wrote:
amrino wrote: Sjedite, popricajte, podsjetite jedno drugo zbog cega ste privukli jedno drugo na pocetku...
Eto tako je u braku... :D
To savrseno zvuci, vjerovatno je tebi uspjelo dok savjetujes , medjutim kod mene ne ide. Stoji razgovor, podsjecanje sta i kako je bilo na pocetku, obecanja da ce ponovo tako biti koja se ispunjavaju naredna 3 dana i onda ponovo na "staro" novijeg datuma.
A ja recimo ne mogu da podnesem njega kao "novog" -nerviraju mi njegovi komentari, ponasanje, nacin na koji me gleda - nestalo je sve sto me privuklo, ostaje samo vanjstina koja je manje-vise nepromijenjena, ali problem je sto me uopce ona nije privukla u startu tj nije bila presudna.
S druge strane, imamo li uopce pravo traziti od nekoga da se mijenja? ili u ovom slucaju, posto nam vise ne odgovara biti u drustvu takve osobe, podvuci crtu i bait se u novu potragu. Sad bih jos trebala reci da ga volim; namece se pitanje da li je moguce voljeti nekoga zbog koga ste 4 dana u sedmici nesretni i pri tom mrzite njegove navike?
Izvini...mozda banalizujem...ali ti moram postaviti pitanje- Sta te tacno kod njega nervira?
Neki ljudi se potpuno promijene pod uticajem ljudi kojima su okruzeni, novim situacijama u zivotu...Zanima me da li te nervira taj "novi on"...ili te nerviraju osobine koje je on i prije imao samo sto si ih usljed zaljubljenosti nekako "izignorisala"?
Ovome prvom ima lijeka...a drugom, bojim se da nema...
Imala sam slicnu situaciju da tipom s kojim sam ranije bila u dugoj vezi...nakon dvije godine- kao da mi je neko skinuo mrenu sa ociju- tada sam ga ono prvi put zaista vidjela- i bila sam do bola razocarana ...Jos pola godine nakon toga sam pokusavala, tjerala se ...ali bezuspjesno...Jedan dan sam samo napravila rez, otisla ne osvrcuci se i to mi je bila definitivno najbolja odluka u zivotu. Ni dan danas mi zaista nije jasno kako sam mogla s tom osobom da provedem toliko vremena..nije mi jasno...kao da sam bila hipnotisana te dvije godine.
Ako te nerviraju stvari koje on ne moze promijeniti, ako nema vise ljubavi...ako te toliko cini nesretnom- bolje ti je da to sto prije rijesis...jer to je patnja i za tebe i za njega...
U svakom slucaju- Sretno.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#88

Post by _BosanaC »

Ja bio s hanumom 6.5 godina.

I razjebo :D Skonto da 'nako ne ide. Da to nije ista ona hanuma od prije 6.5 godina. Ali kad sam tek skontao da to nisam ni blizu isti ja koji sam tada bio, tek sam se onda sjebao :? i shvatio da to fakat nije vise to :D

I to je, mogu s ove tacke iskreno reci, jedna od naboljih stvari koje sam napravio u zivotu. Jer strah me i zamisliti sta bi bilo da smo ostali skupa... Da je ne daj Boze i do braka doslo... Pa razvod... Pa alimentacija...

U glavnom, u bas kada kontas da si nesto ofulao u zivotu, da si nesto propustio, izgubio nekakvo vrijeme... U tvoj zivot udje druga osoba... Nepozvano, nenadano... I ja odlucih, nakon godinu dana, da je ne pustim vise nigdje iz tog svog zivota :D
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#89

Post by sabanss »

Lace wrote:
sabanss wrote:
River_isle wrote: s druge strane on je savrseno zadovoljan i to me jos vise nervira jer ne znam da li ne zeli ili zaista ne vidi probleme koji se povlace.
Da nisi sa mnom u vezi :lol:
ako jeste...znaci da ON vidi probleme ipak :D
Bez pretenzija da previse generalizujem ali zene ponekad znaju traziti probleme gdje ih nema. Nerviraju ih stvari koje ne bi trebale i sl. Ja sam se ispocetka nervirao ali sada samo stavim prst u uho. Ako joj se ne svidja nek' me ostavi :lol:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#90

Post by _BosanaC »

seka wrote:
_BosanaC wrote:Ja bio s hanumom 6.5 godina.

I razjebo :D Skonto da 'nako ne ide. Da to nije ista ona hanuma od prije 6.5 godina. Ali kad sam tek skontao da to nisam ni blizu isti ja koji sam tada bio, tek sam se onda sjebao :? i shvatio da to fakat nije vise to :D

I to je, mogu s ove tacke iskreno reci, jedna od naboljih stvari koje sam napravio u zivotu. Jer strah me i zamisliti sta bi bilo da smo ostali skupa... Da je ne daj Boze i do braka doslo... Pa razvod... Pa alimentacija...

U glavnom, u bas kada kontas da si nesto ofulao u zivotu, da si nesto propustio, izgubio nekakvo vrijeme... U tvoj zivot udje druga osoba... Nepozvano, nenadano... I ja odlucih, nakon godinu dana, da je ne pustim vise nigdje iz tog svog zivota :D
krenuo drugi maraton :D
Jok, ovo je pocasni krug :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#91

Post by prleitihi »

znamo da nije savršeni.. :D:D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#92

Post by amrino »

prleitihi wrote:znamo da nije savršeni.. :D:D
Poenta ljubavi i jeste to da uzivas u necemu sto nije savrseno...da volis necije mane, da su ti neciji nedostaci dragi...Savrsenstvo je nerealno i ljubav koja insistira na tome- kratkog je daha...
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#93

Post by LeKo »

PITARKA_SA wrote:ili u tom zecu lezi grm :D

ja sa kospama nemam posla :oops:
Možda je bas tu problem, košpe smiruju stres i nervozu :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#94

Post by amrino »

LeKo wrote:
PITARKA_SA wrote:ili u tom zecu lezi grm :D

ja sa kospama nemam posla :oops:
Možda je bas tu problem, košpe smiruju stres i nervozu :D
I dobre su za prostatu i potenciju... :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#95

Post by Neelix »

sabanss wrote:
Bez pretenzija da previse generalizujem ali zene ponekad znaju traziti probleme gdje ih nema. Nerviraju ih stvari koje ne bi trebale i sl. Ja sam se ispocetka nervirao ali sada samo stavim prst u uho. Ako joj se ne svidja nek' me ostavi :lol:
bravo :thumbup:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#96

Post by _BosanaC »

amrino wrote:
LeKo wrote:
PITARKA_SA wrote:ili u tom zecu lezi grm :D

ja sa kospama nemam posla :oops:
Možda je bas tu problem, košpe smiruju stres i nervozu :D
I dobre su za prostatu i potenciju... :D
Cek... To ti na Celik zaboravila? :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#97

Post by amrino »

_BosanaC wrote:
amrino wrote:
LeKo wrote: Možda je bas tu problem, košpe smiruju stres i nervozu :D
I dobre su za prostatu i potenciju... :D
Cek... To ti na Celik zaboravila? :D
Nikad u zivotu!!! 8-)

al kad se vec prica o kospama...da i ja nesto recem... :D

Dobri su i oni za nesto... :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#98

Post by Svemirski_Jebach »

prleitihi wrote:znamo da nije savršeni.. :D:D

:lol: :lol: :lol:
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#99

Post by Vertigo »

Svemirski_Jebach wrote:
prleitihi wrote:znamo da nije savršeni.. :D:D

:lol: :lol: :lol:
:? prletov :roll:
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#100

Post by River_isle »

Neelix wrote:
sabanss wrote:
Bez pretenzija da previse generalizujem ali zene ponekad znaju traziti probleme gdje ih nema. Nerviraju ih stvari koje ne bi trebale i sl. Ja sam se ispocetka nervirao ali sada samo stavim prst u uho. Ako joj se ne svidja nek' me ostavi :lol:
bravo :thumbup:
Jel to neko generalno musko misljenje? Pa recimo ovako, u mom slucaju i njega bi nervirale stvari koje mene nerviraju kada bih ja bila u mogucnosti da ih sporovodim u djelo (iz nekih licnih razloga ne mogu). Ma sve se svodi da je udaljenost Marsa i Venere ocito prevelika i sretan mozes biti jedino ako ti nije stalo. -e sad ovo ko da pisem *teen-u :D :D :D :D
Post Reply