Kad su počele pripreme za rat?

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#576 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Bodkin »

Maraschino wrote:Eto vidis.

Samo su oni krajem 20-tog vijeka prelazili tudje granice i ratovali.
Samo oni naravno :D da nema srbije, ne bi bilo ratova na svijetu :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#577 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Maraschino »

Bodkin wrote:
Maraschino wrote:Eto vidis.

Samo su oni krajem 20-tog vijeka prelazili tudje granice i ratovali.
Samo oni naravno :D da nema srbije, ne bi bilo ratova na svijetu :D
Ne bas na svijetu ali bi Balkan bio miran.
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#578 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Bodkin »

Maraschino wrote:
Bodkin wrote:
Maraschino wrote:Eto vidis.

Samo su oni krajem 20-tog vijeka prelazili tudje granice i ratovali.
Samo oni naravno :D da nema srbije, ne bi bilo ratova na svijetu :D
Ne bas na svijetu ali bi Balkan bio miran.
Aha :D vidjeli nekoliko puta: WW2, albanci-makedonci, mostar 93 :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#579 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Maraschino »

Bodkin wrote:
Maraschino wrote:
Ne bas na svijetu ali bi Balkan bio miran.
Aha :D vidjeli nekoliko puta: WW2, albanci-makedonci, mostar 93 :D
Zaboravio si babine. :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#580 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by seln »

Woody wrote:
Streptokok wrote:
Woody wrote:
I u PC-u? :-)
dabome, ali nakon ukidanja granica genocidne.
Prema Srbiji?
Matica zove, mora se poci
cetnicki dani brzo ce proci... :D

Gdje si Moody, stari lazove? Ima li kakvih taze lagarija sa stormfronta? Ono, na Slatini ubili sti Srba, u Par Selu Gornjem bacili 200 Srba u jame...
jesi obrijao glavu i nadjubrio bradu?
Attaboy!
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#581 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Woody »

seln wrote:Gdje si Moody, stari lazove? Ima li kakvih taze lagarija sa stormfronta? Ono, na Slatini ubili sti Srba, u Par Selu Gornjem bacili 200 Srba u jame...
jesi obrijao glavu i nadjubrio bradu?
Attaboy!
Ma nemoj tako @sele... Nemoj bar pred narodom...

Image

Malo mi je neprijatno, znaš... :kiss: Šta će narod za nas reći? Znaš kakvi su ove naše Bošnje... Čim se dvojica muškaraca vole, odmah :wink:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#582 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by seln »

Woody wrote:
Malo mi je neprijatno, znaš... :kiss: Šta će narod za nas reći? Znaš kakvi su ove naše Bošnje... Čim se dvojica muškaraca vole, odmah :wink:
Ja znam kakve su Bosnje... a znas i ti, dugo si zivio medju njima. Doduse, nije ti bilo tesko promijeniti prvo jednu, pa onda jos jednu armiju.
User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#583 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Tomi110 »

Woody wrote:Haj' da i ja malo otvorim svoj "crni rokovnik":

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jesam li šta zaboravio?
Nisi Woody, britak si ko i uvijek....
PM72
Posts: 17534
Joined: 30/04/2012 16:54

#584 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by PM72 »

Woody,
:thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#585 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Maraschino »

seln wrote:
Woody wrote:
Malo mi je neprijatno, znaš... :kiss: Šta će narod za nas reći? Znaš kakvi su ove naše Bošnje... Čim se dvojica muškaraca vole, odmah :wink:
Ja znam kakve su Bosnje... a znas i ti, dugo si zivio medju njima. Doduse, nije ti bilo tesko promijeniti prvo jednu, pa onda jos jednu armiju.
Samo ga Drazen Erdemovic uspio presisati. Ratovao za sve vojske.
PM72
Posts: 17534
Joined: 30/04/2012 16:54

#586 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by PM72 »

Bilo bi korektnije kad bi Woody-ja "našli" u silnim neistinama koje mu spočitavate i javno dokazali.Onda bi ga i ja napadao.Do tada - Woody :thumbup:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#587 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by KENJAC »

Al sto Woody zna ubost žicu nekim paćenicima , ništa sam ja na tenisu .
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#588 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Us and them »

Image
PM72
Posts: 17534
Joined: 30/04/2012 16:54

#589 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by PM72 »

I ovi se "naši" sad kofrče kako su se organizovali još 1945...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#590 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by seln »

PM72 wrote:Naši političari su im to omogućili.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Halal ti popara... ako je i od tebe, previse je. Znaci, pobili su ih, jer su im nasi politicari omogucili... inace ne bi... ma gdje bi ono, fina beogradska raja, pa jos Srbi.
A ovako "koljemo, jer ste vi to zaiskali".
A Moody-jeve lagarije su vec odavno dokazane, samo ako neko hoce da gleda. Na temi koju je napunio lazima o tome kako su zli balije u svakom mjestu pod njihovom kontrolom ubijali jadne Srbe (on je to imao u "crnom tefteru"), nedvojbeno sam dokazao da je telazi kopirao sa cetnickog stormfronta. Ali ako je neko slijep na srpsko oko, sta da mu se radi...
tako da ti i Kenjac mozete u duetu drviti o balijama koje su Srbi klali jer su im balijski politicari to omogucili.
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#591 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Us and them »

U Bijeljini je bilo toliko "rata" da Jusuf Trbić i dan danas traži od bijeljinskih vlasti da mu daju ime samo jednog vojnika Bošnjaka koji je poginuo prilikom "oslobađanja grada". Ili barem ime samo jednog vojnika Srbina koji je poginuo u "borbama" za oslobođenje grada. Nema ih. Samo postoje imena i prezimena desetina civila Bošnjaka, Albanaca i Roma koji su pobijeni.

Jedino ako nećemo vjerovati Hasetu Tiriću kako je on sa svojima "povaljao tonu Arkanovaca" tada, iako zapravo niti jedan Arkanovac tada nije poginuo, kao niti jedan drugi srpski vojnik.
PM72
Posts: 17534
Joined: 30/04/2012 16:54

#592 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by PM72 »

seln wrote:
PM72 wrote:Naši političari su im to omogućili.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Halal ti popara... ako je i od tebe, previse je. Znaci, pobili su ih, jer su im nasi politicari omogucili... inace ne bi... ma gdje bi ono, fina beogradska raja, pa jos Srbi.
A ovako "koljemo, jer ste vi to zaiskali".
A Moody-jeve lagarije su vec odavno dokazane, samo ako neko hoce da gleda. Na temi koju je napunio lazima o tome kako su zli balije u svakom mjestu pod njihovom kontrolom ubijali jadne Srbe (on je to imao u "crnom tefteru"), nedvojbeno sam dokazao da je telazi kopirao sa cetnickog stormfronta. Ali ako je neko slijep na srpsko oko, sta da mu se radi...
tako da ti i Kenjac mozete u duetu drviti o balijama koje su Srbi klali jer su im balijski politicari to omogucili.
Stani malo,zakoči...

Naši političari su im omogućili da poslije 25 godina seru i podjebaju.Je li mogao ušljivi Bakir jednim potezom zabraniti sva četnička orgijanja? jeste.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#593 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by KENJAC »

E moj PM , sta doceka ? Da te stavljaju u istu recenicu samnom ! Do duse, recenica je nebuloza, al opet ......
PM72
Posts: 17534
Joined: 30/04/2012 16:54

#594 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by PM72 »

Čuj šta dočeka :lol: Ja jedino nisam dobio etiketu geja a sve ostale imam u kolekciji :lol: jer ne idem po svoje mišljenje u centralu stranke i što ne volim kad me "ašćare" lažu o stvarima koje dobro znam.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#595 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by KENJAC »

Jos nisi bio gej ? Pa onda tvoj kurikulum nije potpun !
Tromblon
Posts: 2019
Joined: 18/01/2015 19:37

#596 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Tromblon »

PM derpe danje :mrgreen: ,,,eto da upotpunis kolekciju.

A, pripreme hmmmm. Ja se sjecam njihovih priprema, a nase su bile hahahahahahahhaa....

Ljeto 91. Imao sam prijatelja navijaca CZ. I jedan dan mi kaze jedan od njih da njih 5,6 idu da rade 2 mjeseca u luku Bar. Istovar, utovar, dobra lova. Haj reko radite. Proslo jedno mjesec sjedimo mi u cumezu dolazi jedan jaran nosi beogradski casopis Duga, u to doba poznat po opredijeljenosti. Mi ga pitamo sta ce ti to sranje, donio da pogledate reportazu iz Borova.

Naslovna strana poznata lica i naslov nesto u stilu sarajevski dobrovoljci na braniku srpstva. Tomo, Brne, Bobar.....Unutra nekoliko stranica sa slikama. Poziranje sa puskama u uniformama. Prica kako tamane ustase. Kako je ce oni ovo, ono, bla, bla...

Uglavnom poslije te reportaze su se vratili brzo u Sarajevo. Ja kad sam sreo ovog jednog reko fino vam bi u Baru vidio sam slike sa ljetovanja. Bas ste utovarali i istovarali, ali stvari iz kuca koje ste opljackali. Ma nismo mi ni ratovali odgovara on. vise to kao moral ljudima tamo, bla bla bla...

Uglavnom isti su nastavili istim tempom. Od jeseni do proljeca su imali obuku na Ilidzi, Vreocima, Blazuju, Rakovici, Osijeku. Jedan je sa Ilidze u dvoristu kuce bez straha drzao M53. Da pokaze kad mu dodje raja.

A, "nasi" hahahahahahahaha. SDA organizovala sastanak sa "Hordama" i "Manijacima". Priprema se odbrana, naoruzavanje. Kakva sam budala bio. Odmah sam tad trebao vidjeti sta ce se i kako desiti i nabiti se nogom jos te 91. Meni moj extra dobar jaran pred taj sastanak kaze kako su im iz SDA rekli da ne zovu "polutanere" i "one druge" jer "samo nasima se moze vjerovati". A "njihovi" su ih prodali isto vece i srbi su odmah sutra poceli trubiti kako se u opstini Stari Grad dan ranije dijelilo oruzje muslimanima. Ma bjezi ba kakve pripreme kakvi bakraci :run:
Post Reply