Kad su počele pripreme za rat?

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

visokijablan
Posts: 113
Joined: 13/10/2014 21:43

#551 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by visokijablan »

Pošto smo uglavnom apsolvirali temu i utvrdili krivce,sljedeća tema bi mogla glasiti,, Veliko Srbski historijski saveznici u pokušaju stvaranja velike Srbije .
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#552 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Zokipfc »

Tomi110 wrote:
PM72 wrote:Tomi,
Dopire li tebi do mozga informacija da je narodu mrsko čitati sve što je ispisano na više od tri-četiri reda? A pogotovo tehnologija copy/paste iz istočno zapadnih listova i njihove "analize"?
Pošto mi je glava kockasta (dinaroidni tip) i moždane vijuge malo drugačije nego kod normalnih ljudi, morat ću te razočarati sa negativnim odgovorom plus što sam Dalmoš (poznati kao vrijedni ljudi, odmah iza Crnogoraca) tako da mi se tehnika copy-paste čini nekako sasvim prikladna :D .
Udri 'enter' po koji put. 10 x lakse za citati ;)
User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#553 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Tomi110 »

Zokipfc wrote:
Tomi110 wrote:
PM72 wrote:Tomi,
Dopire li tebi do mozga informacija da je narodu mrsko čitati sve što je ispisano na više od tri-četiri reda? A pogotovo tehnologija copy/paste iz istočno zapadnih listova i njihove "analize"?
Pošto mi je glava kockasta (dinaroidni tip) i moždane vijuge malo drugačije nego kod normalnih ljudi, morat ću te razočarati sa negativnim odgovorom plus što sam Dalmoš (poznati kao vrijedni ljudi, odmah iza Crnogoraca) tako da mi se tehnika copy-paste čini nekako sasvim prikladna :D .
Udri 'enter' po koji put. 10 x lakse za citati ;)
Oš`i muzičku....hehehe
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#555 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Sanjarko »

Zokipfc wrote:
Tomi110 wrote: Pošto mi je glava kockasta (dinaroidni tip) i moždane vijuge malo drugačije nego kod normalnih ljudi, morat ću te razočarati sa negativnim odgovorom plus što sam Dalmoš (poznati kao vrijedni ljudi, odmah iza Crnogoraca) tako da mi se tehnika copy-paste čini nekako sasvim prikladna :D .
Udri 'enter' po koji put. 10 x lakse za citati ;)
Ja pucam po listi, tacka jedan, dva, nastavi niz.
Steta ne uvijek, zanesem se nekad pa bude zid teksta.

  • *Ja pucam po listi, tacka jedan, dva, nastavi niz.

    *Steta ne uvijek, zanesem se nekad pa bude zid teksta.
Jbg ne moze ovdjek, nesto vako. U vordpadu.
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#556 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by putokaz1 »

Pripreme za rat su počele u Jugoslaviji,možda za vrijeme Tita.
Tito nije ništa ni Znao.
Dio Srpskog rukovodstva je znao da kad Stari umre -sve se mijenja,Srbi preuzimaju rukovodeće kadrove,Predsjedništvo nemože upravljat zemljom i kroz tada još uvjek Normalnu JNA su spremali Veliku etnički čistu Srbiju,Planirano je prije Miloševića on je samo Okidač,On je Pijun u Rukama Nekih Organizatora,al sam Milošević je Glavni Izvršitelj rata(Genocida itd)
User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#558 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Tomi110 »

Sječa li se ko reklame za kolonjsku vodu "Vožd je stigao" u bivšoj Jugi, kolonjska voda sa nekakvim ukrštenim mačevima, negdje sam pročitao da je to navodno bila reklama za Slobodana Miloševića pa sam malo prosurfao netom da vidim što o tome pišu drugi i ovo sam našao:

Da reklame često prate političke prilike u zemlji uverili smo se odmah posle čuvene Osme sednice, kada je na politički tron Srbije zaseo Slobodan Milošević. „Događanje naroda" nije iznedrilo samo desetine mitinga podrške Miloševiću, smenu glavnih urednika srpskih medija, već je čitavu stvar ispratila reklama za novi parfem - „vožd". Njen slogan je bio jednostavan „Vožd je stigao" i svi su znali da je to Milošević.


"Beograd se nije mogao prepoznati. Bio je u nekoj vrsti groznice. Lepa jesen, prosto je mamila da se po kafanama i kafanskim bastama ostaje do duboko u noc. Trestao je Mars na Drinu, ona s kojim se jos davno bilo krenulo u Prvi svetski rat. Drzale su se govorancije, ispijale zdravice. Na televiziji su se iz veceri u vecer vrtela reklama za neku luksuznu inostranu, ali prepakovanu, to se obicno zvalo koprodukcija, dakle posrbljenu musku kolonjsku vodu koja se vrlo cudno nazivala - "Vozd".

Poluzaboravljena, gotovo magijska oznaka, bila je, u stvari, Karadjordjeva titula u vreme Prvog srpskog ustanka na samom pocetku 19. veka. Rec, inace, u doslovnom prevodu znaci - Der fuhrer. Prozracne lepojke, tip populisticke seksi vucice jos nije bio osvojio mali ekran, saputale su jedna drugoj u uho poverljivo, nezno, ali strasno: "Vozd je stigao, vozd je stigao". Doduse, i ugledni clanovi Srpske akademije nauka i umetnosti pozdravljali su vozda, bas kao i pisci i umetnici i sportisti, svi su se prosto i naprosto gusili u komplimentima. Dakako, nije mogla izostati ni Srpska pravoslavna crkva, ciji su velikodostojnici, spoticuci se o vrlo svecane, gotovo liturgijske slavenosrbizme, dakle jezikom svoje partije, pozdravljali bozijeg izabranika i spasitelja nacije. Da je naciju trebalo spasavati, trebalo je, ali pe svega od nje same.

Nije Milosevic jedini krivac, ali je preuzeo ulogu glavnog igraca. Da Milosevic nije zaigrao tu svoju igru velikog srpskog nacionaliste ne bi ni Kucan lako odveo Sloveniju iz Jugoslavije, a niti bi Tudjman pobjedio u Hrvatskoj. Konacni rasplet bio je u krvi, zlocinima, ubijanju stotine hiljada ljudi - Muslimana, Srba, Hrvata i drugih, u raseljavanju milijuna

User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#559 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Streptokok »

Dobrinja80 wrote:Znamo koliko danas za BiH znači konstitutivnost sva tri naroda na čitavoj teritoriji BiH. U Hrvatskoj je ta konstitutivnost oduzeta srbima, da li je to bio dio priprema za rat?
I koliko je bilo ustavno-pravnih promjena u tadašnjim republikama koje su bile naznake budućih dešavanja? U Srbiji su isto bile promijene statusa pokrajina dali je bilo u Bosni nešto slično?
Konstitutivnost je atavizam i treba je ukinuti.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#560 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Woody »

Streptokok wrote:Konstitutivnost je atavizam i treba je ukinuti.
I u PC-u? :-)
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#561 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Woody »

Haj' da i ja malo otvorim svoj "crni rokovnik":

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jesam li šta zaboravio?
Last edited by Woody on 03/04/2017 14:18, edited 3 times in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#562 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by spreca »

oni ce se sami sjebati...bice zadovoljstvo to gledti
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#563 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Streptokok »

Woody wrote:
Streptokok wrote:Konstitutivnost je atavizam i treba je ukinuti.
I u PC-u? :-)
dabome, ali nakon ukidanja granica genocidne.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#564 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Woody »

Streptokok wrote:
Woody wrote:
Streptokok wrote:Konstitutivnost je atavizam i treba je ukinuti.
I u PC-u? :-)
dabome, ali nakon ukidanja granica genocidne.
Prema Srbiji?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#565 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by spreca »

Woody wrote:
Prema Srbiji?
Nismo jos sigurni dali cemo i koje cemo dijelove srbije anektirati
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#566 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Streptokok »

spreca wrote:
Woody wrote:
Prema Srbiji?
Nismo jos sigurni dali cemo i koje cemo dijelove srbije anektirati
Ali smo sigurni da cemo cetnicima ostaviti beogradski pasaluk.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#567 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by KENJAC »

Priprema za sljedeci rat je pocela potpisom Daytona !
Analogno tome , pripreme za ovaj rat su pocele 09/05/1945 .
Bilo Milosevica il ne bilo, uvijek ce rata biti !
Da se onog vrelog avgustovskog dana davne 41' ne rodi musko dijete u Pozarevcu mi bi danas uzivali u bratstvu i jedinstvu u nasoj drzavi od Vardara pa do Triglava. Bili bi stalni clan Vijeca Sigurnosti, u Junu bi preuzeli mjesto predsjednika EU, prosle godine bi bio zabiljezen rast BP za +3,7 %, uzeli bi Svabe u finalu 3:1, a u Podujevu bi gostovao Hor Beckih Djecaka !
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#568 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by spreca »

KENJAC wrote:Priprema za sljedeci rat je pocela potpisom Daytona !
Analogno tome , pripreme za ovaj rat su pocele 09/05/1945 .
Bilo Milosevica il ne bilo, uvijek ce rata biti !
Da se onog vrelog avgustovskog dana davne 41' ne rodi musko dijete u Pozarevcu mi bi danas uzivali u bratstvu i jedinstvu u nasoj drzavi od Vardara pa do Triglava. Bili bi stalni clan Vijeca Sigurnosti, u Junu bi preuzeli mjesto predsjednika EU, prosle godine bi bio zabiljezen rast BP za +3,7 %, uzeli bi Svabe u finalu 3:1, a u Podujevu bi gostovao Hor Beckih Djecaka !
I da jos nebi onog krivozvaljavog Shupka sto se rodi u Velikom Trgoviscu 14 maja 1922 na ovoj planeti bi bilo puno manje smrada
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#569 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by KENJAC »

spreca wrote:
KENJAC wrote:Priprema za sljedeci rat je pocela potpisom Daytona !
Analogno tome , pripreme za ovaj rat su pocele 09/05/1945 .
Bilo Milosevica il ne bilo, uvijek ce rata biti !
Da se onog vrelog avgustovskog dana davne 41' ne rodi musko dijete u Pozarevcu mi bi danas uzivali u bratstvu i jedinstvu u nasoj drzavi od Vardara pa do Triglava. Bili bi stalni clan Vijeca Sigurnosti, u Junu bi preuzeli mjesto predsjednika EU, prosle godine bi bio zabiljezen rast BP za +3,7 %, uzeli bi Svabe u finalu 3:1, a u Podujevu bi gostovao Hor Beckih Djecaka !
I da jos nebi onog krivozvaljavog Shupka sto se rodi u Velikom Trgoviscu 14 maja 1922 na ovoj planeti bi bilo puno manje smrada
...mada, kad zrelije razmislim, njih dvojica umrli , a kvantitet govana se nije niukoliko smanjio. :? Jebi ga , tu mi se nesto ne uklapa !
Al, eto... nema njih(a) dvojice pa smo sigurni da rata vise nikad nece biti.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#570 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by spreca »

KENJAC wrote:
spreca wrote:
KENJAC wrote:Priprema za sljedeci rat je pocela potpisom Daytona !
Analogno tome , pripreme za ovaj rat su pocele 09/05/1945 .
Bilo Milosevica il ne bilo, uvijek ce rata biti !
Da se onog vrelog avgustovskog dana davne 41' ne rodi musko dijete u Pozarevcu mi bi danas uzivali u bratstvu i jedinstvu u nasoj drzavi od Vardara pa do Triglava. Bili bi stalni clan Vijeca Sigurnosti, u Junu bi preuzeli mjesto predsjednika EU, prosle godine bi bio zabiljezen rast BP za +3,7 %, uzeli bi Svabe u finalu 3:1, a u Podujevu bi gostovao Hor Beckih Djecaka !
I da jos nebi onog krivozvaljavog Shupka sto se rodi u Velikom Trgoviscu 14 maja 1922 na ovoj planeti bi bilo puno manje smrada
...mada, kad zrelije razmislim, njih dvojica umrli , a kvantitet govana se nije niukoliko smanjio. :? Jebi ga , tu mi se nesto ne uklapa !
Al, eto... nema njih(a) dvojice pa smo sigurni da rata vise nikad nece biti.
Nisu oni bili jedina i najveca govna......vise ih je ostalo nego sto je krepalo
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#571 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by KENJAC »

...dakle, jebo pripreme za onaj rat. Pripremajmo se za sljedeci ! A i tada ce opet neko drugi biti kriv !
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#572 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Maraschino »

Srbija pod kontrolom i miran Balkan i Europa.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#573 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by KENJAC »

Maraschino wrote:Srbija pod kontrolom i miran Balkan i Europa.
Ovo sam vec negdje cuo.....
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#574 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by KENJAC »

Ha ... Sjetio sam se ! Na Beckom dvoru 1914 !
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#575 Re: Kad su počele pripreme za rat?

Post by Maraschino »

Eto vidis.

Samo su oni krajem 20-tog vijeka prelazili tudje granice i ratovali.
Post Reply